Kverulant.org: Odtahovky se dohodly na pokračování okrádání řidičů na dálnicích

Praha, 9. květen 2016 – Kverulant.org nedávno upozornil na okrádání řidičů na dálnicích.  Ředitelství silnic a dálnic dálnice rozdělilo dálnice na několik úseků a pro každý z nich podepsalo smlouvu s odtahovou službou, která má pro daný úsek od ŘSD zajištěn faktický monopol. Problém spočívá v tom, že tyto odtahovky jsou výrazně předražené. Kverulant.org také kritizoval skutečnost, že tyto firmy nebyly vybrány ve výběrovém řízení. To ŘSD sice vypsalo, ale odtahovky se dohodly a pro každý dálniční úsek dnes dopoledne předložila nabídku vždy jen jedna z nich. Kverulant.org to považuje za výsledek kartelové dohody a připravuje podání k antimonopolnímu úřadu.

ŘSD rozdělilo dálnice na několik úseků a pro každý z nich podepsalo smlouvu s odtahovou službou, která má pro daný úsek od ŘSD zajištěn faktický monopol. Problém spočívá v tom, že tyto odtahovky jsou výrazně předražené. Jak by také nebyly, když mají v daném úseku monopol a jejich ceny neprošly bojem ve výběrovém řízení, protože smlouvy s nimi ŘSD uzavřelo z ruky a tak řidiči, kteří mají havarijní pojištění nebo asistenční služby v ceně povinného ručení, musejí v některých případech platit podstatnou část nákladů ze svého.

Po Kverulantově odhalení vypsalo ŘSD v polovině prosince 2015 veřejnou soutěž. Kverulant.org považoval vlastní vypsání tendru za úspěch, ale výběrové řízení vzbuzovalo značné rozpaky. Vše nasvědčuje tomu, že tento tendr byl napsán na míru pouze několika firmám. Nyní navíc vyplynulo, že se odtahovky dohodly a pro každý dálniční úsek předložila nabídku vždy jen jedna z nich. Otevírání obálek proběhlo dnes od 10.00 hod. ŘSD obdrželo nabídky pro 12 částí, v nich činí předpokládaná cena 121 538 700,- Kč bez DPH. Kverulant.org to považuje za výsledek kartelové dohody a připravuje podání k antimonopolnímu úřadu. Kvertulant.org je navíc přesvědčen, že kartelová dohoda byla uzavřena s vědomím ŘSD.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
12. 5. 2016 5:28

a co v téhle kolonii funguje normálně ?? no hlavně, že nemáme válku…muhehe. ..)