Kverulant.org: Povinné normy má stát poskytovat zdarma

Stát vydává normy. Tyto normy však neposkytuje veřejnosti zdarma, ale vybírá za přístup k nim ročně téměř 100 milionů korun. Kverulant je přesvědčen, že závazné normy má stát poskytovat veřejnosti zdarma, a proto dnes vyzval dopisem ministra průmyslu a obchodu, aby tuto zjevnou absurditu konečně odstranil.

V současné době je v platnosti 36 tisíc norem. Velká většina z nich není závazná. Existuje však více než 4 tisíce norem, u kterých stát vyžaduje jejich dodržování. Celkový a přesný výčet povinných norem naleznete ve studii, kterou Kverulant objednal u České společnosti pro technickou normalizaci. Navíc zcela určitě budou přibývat další. Už nyní je jisté, že nejméně jednu z takových norem bude muset dodržovat široká podnikatelská veřejnost. Jde o  evropskou normu EN 16931-1:2017 pro elektronickou fakturaci. Kverulant je přesvědčen, že normy, které jsou závazné, by stát měl veřejnosti poskytovat zdarma. Proto dnes dopisem vyzval ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera, aby jeho rezort začal situaci konečně řešit. Podrobnosti naleznete v kauze Povinné normy má stát poskytovat zdarma.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
1. 2. 2018 18:16

Jednoznačně SOUHLAS !!!

peter.
1. 2. 2018 18:31

Viackrát sa na OM diskutovalo o zákaze používania herbicídu glyfosát.Tak keď EU predĺžila platnosť jeho používania,tak v nasledujúcom článku sa zdôrazňuje jeho škodlivosť pre ľudské zdravie.Jeho výskyt v potravinách sa do noriem nedostane a jeho prítomnosť a varovné upozornenie pre spotrebiteľov nenájdete ani na obaloch potravín.
https://www.hlavnespravy.sk/je-vo-vacsine-dnesnych-potravin-no-na-etiketach-ho-budete-hladat-marne-rakovinotvorny-glyfosat/1297016