Kverulant.org: Praha kupuje ojetý pohřební automobil za 3,4 miliony korun

Kverulant odhalil, že Správa pražských hřbitovů, příspěvková organizace hlavního města Prahy, podepsala 19 listopadu kupní smlouvu na téměř dva roky starý pohřební automobil Mercedes-Benz E 200. Kupní cena činí přesně 3 387 879 korun. Vůz prodává živnostník Jan Popelář a má najeto 28 tisíc kilometrů. Přitom podobné vozy se v Německu prodávají o téměř milion korun levněji. Kverulant si také vyžádal informace od německého úpravce vozidel Mercedes, firmy Kuhlmann-Cars, který se na podobná vozidla specializuje a zjistil, že již za 3,1 milionu korun by mohla mít Praha zcela nový vůz. Kverulant o problematickém nákupu informoval vedení pražského magistrátu a chce věřit, že nákup bude zastaven.

Vojtěch Razima, ředitel a zakladatel obecně prospěšné společnosti Kverulant.org

5 14 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
8. 12. 2020 11:17

V první etapě byly peníze navázány na zlato. Potom, v roce 1913, došlo k založení FEDu a finanční elita získala přístup k emisím peněz. V podstatě se splnil dávný sen alchymistů, kteří se snažili vyrobit zlato. V tomto případě se jednalo o tisk peněz zadarmo. Do roku 1944 byl však tisk peněz přeci jen omezen tím, že dolar byl navázán na zlato.
https://kob-forum.eu/analyza/temny-rok-2021-vladnouci-elity-si-povesi-svet-na-hrebik/

Gatta
Gatta
8. 12. 2020 19:51

Ono prodat takové auto za takovou cenu … to se kupec těžko hledá.

Kdo ví kolik byla „provize“ za „zprostředkování“ ?

fajt
fajt
8. 12. 2020 21:43

dnes mě česká policie ( čerti ) opětovně pobavila – úmyslnému poškození vozidla zfetovaným, nemobilním vandalem ve svém úřednickém žargonu říkají – dopravní nehoda způsobena neznámým řidičem – kotlina opravdu nezklame :) – von hamaczek to zase zachrání červenou mikinou – nejlépe fungující policejní sbor za celou dobu českého protektorátu ( sanitární zóny od lišky habsburské zmetkovité ) byl sbor národní bezpečnosti … dej mu věčnou slávu a ještě slavnější návrat ( nešlo se na ty zahálčivé platfusáky dnes dívat ani přes svařovací raybanky). ..)