Kverulant.org protestuje: Zločinec Karel Březina na ministerstvo nepatří

Praha, 29. červenec 2016 – Pražský zastupitel Karel Březina (ČSSD) byl v roce 2014 pravomocně odsouzen za spáchání podvodu v pražském dopravním podniku, kde jako předseda dozorčí rady neoprávněně pobíral odměny. Nyní se má stát externím poradcem ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD). Kverulant.org proti tomu protestuje.

Pražský městský soud 28. října 2014 uložil Březinovi roční podmíněný trest s patnáctiměsíční zkušební dobou. Podle pravomocného rozsudku pobíral Březina od března 2007 do srpna 2011 plat v pražské dopravním podniku neoprávněně, protože funkci předsedy dozorčí rady vykonávat nesměl. Působil totiž také v dozorčí radě firmy Porcela Plus, na jejíž majetek byl vypsán konkurz. Podle soudu Březina zamlčel valné hromadě dopravního podniku okolnosti, které tvořily zákonnou překážku jeho členství v dozorčí radě. Jakožto člen několika rad přitom byl v těchto záležitostech dostatečně zběhlý.

Nyní se má Březina stát novým externím poradcem ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) kde bude mít na starosti komunikaci s regiony a sport. Ing. Vojtěch Razima, ředitel Kverulant.org proti tomu protestuje: „Pokud bude ministryni radit zločinec odsouzený za podvod v dopravním podniku, bude to arogantní výsměch veřejnosti. Vyzýváme paní ministryni, aby se znovu zamyslela nad tím, jaký vzkaz tím vysílá veřejnosti a vybrala si za poradce někoho bez kriminální minulosti.“

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
30. 7. 2016 11:53

Všude po nás vyžadují čistý trestní rejstřík. Paní Valachová ale žije budoucností, neboť je jasné, že od imigranta něco takového požadovat nelze. Takže v budoucnu budou zřejmě od této povinnosti osvobozeny úřady spolu s imigranty. Nám ostatním to rušit nebudou, neboť jsme si na to ( a na práci) už dávno zvykli.