Terorista, nebo šílenec?

Fenomény „terorista“ a „vraždící šílenec“ se dopouštějí takřka shodných činů. Mají kromě toho ještě nějaký společný znak? Dalo by se říci, že takovým společným znakem je POHRDÁNÍ ŽIVOTEM.

Výraz „pohrdání životem“ má však různé roviny významu, lze ho různě chápat, a to ani nemusíme být filosofy, jistě to všichni alespoň cítíme. V případě teroristů a vraždících šílenců nejde o absolutní pohrdání životem. Jedná se spíš o pohrdání tzv. holým žitím, právě ve jménu jiných kvalit života, kterých se, podle nich, nedostává, plnohodnotný život tak neexistuje a bídný holý život smysl nemá.

Terorista

Zatímco bojovníci nejrůznějších takzvaných islámských států působí na perifériích, na svých územích, mají svůj „kout“, do kterého jsou zahnáni a podle toho se projevují, terorista působí přímo v metropolích a už nemá žádný svůj „kout“, stojí proti němu celý svět, celá realita, kterou je zhnusen.

Bojovník IS teroristou není, není ani šílencem ve smyslu ztráty rozumu. Naopak, jeho boj je výrazem reflexe zoufalé a bezvýchodné situace celého společenství, ve kterém žije, byť vyústění je destruktivní a sebedestruktivní.

Zatímco bojovník IS se staví proti realitě, terorista se staví proti „těm druhým“, kteří tuto realitu přijali a žijí v ní. I tento odpor teroristy je však stále reflektovaný a tedy racionální, v tomto smyslu ani on není šílencem.

Šílenec

Řeč je o fenoménu „vraždící šílenec“, nikoliv o lidech s psychiatrickou diagnózou. Jsou to lidé, kteří zpravidla zapadli do reality našeho světa a po část svého života v něm bez viditelných problémů úspěšně fungovali. Často o nich jejich okolí potom říká: „byl to velmi slušný a pracovitý člověk“, „hodný manžel a starostlivý otec“, „bezproblémový a klidný soused“, „tichý student“.

Proměna se udála nečekaně a náhle, bez zjevné příčiny. V určitém okamžiku reflektoval svou životní situaci a uvědomil si její nesmyslnost a nepřijatelnost, také tedy jedná na základě uvědomění si reality. Tato skutečnost je pro nás absolutně nepřijatelná, nejen nechceme, ale především nemůžeme to pochopit. Je to problém přesahující možnosti této poznámky.

***

Docházíme k závěru, že hlavní rozdíl mezi „teroristou“ a „vraždícím šílencem“ není v tom, že jeden z nich je šílený a druhý ne, ale v našem hodnocení obou fenoménů: terorista je pro nás vždy jiným, cizím, vraždící šílenec je jedním z nás.

***

Doporučuji připomenout si starší Tribunův článek „Terorista, nebo pacient?“ spolu s obsáhlou diskuzí, už pro porovnání, zda a jak se mění naše náhledy v čase. Článek byl podnětem pro několikadílný GeoNův seriál „Bubák, nebo chudák?“. Ten už však, tisíckrát bohužel, na netu nenajdete.

Stanův komentář: Není to spíš tak, že „terorista“ či „člen organizované teroristické skupiny“ je ten, kdo vraždí nějak a někým definované „nás“ a „osamělý šílený vlk“ ten, co vraždí nějak a někým definované „je“? A pak je tu ještě „hrdina“, tedy ten, kdo vraždí nějak a někým definované „nepřátele“ s posvěcením těch, kdo mají monopol na vytváření definic? A tedy že všechny ty definice závisejí především na světonázoru těch, kdo nálepkují pachatele?

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
62 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
29. 7. 2016 18:35

Stan podle mého mínění terorista: je 1/ člen organizované skupiny, výjimečně osamělý jedinec která/ý 2/ chce dosáhnout určitých politických cílů – politické změny, politických ústupků a 3/ za tím účelem využívá teroru = zastrašování, masového násilí mezi běžnými civilními obyvateli (v podstatě nevinnými lidmi, kteří ani nemusejí mít resp. nemají nic společného, přímou spojitost s politickými cíli teroristů), šíření paniky mezi obyvatelstvem … / v tomto smyslu jsou podle mně teroristy také USA s jejich jejich politickými převraty – Majdan, sankcemi vedoucími leckdy k hladomoru – Irák…/ – hrdina podle mého názoru je člověk který používá násilí za přesně vymezeným… Číst vice »

orinoko
29. 7. 2016 19:07

Nejak uz nemam silu na vecnou debatu na mnoho temat… Dam priklad – pokud jsem doma , tak mi prakticky porad bezi tv kraksna , a predevsim vyvod – ZOOM. Zahledl jsem porady – Amerika ve Vietnamu, a japonska kamikaze na emericke letadlove srAC-ky ve druhe svetove. Tak zatimco emericky zeleny soudruh West More Land propagoval pri utoku na Vietnamce jejich co nejvyssi umrtnost, aby komunista nekam zalezl …. tak se tentyz emericky porad pohorsoval nad tim , ze Japonci zvolili taktiku – jeden proti cele lodi … a skod a hlavne MRTVYCH co nejvice, tak to pry nebyl ten… Číst vice »

Asfalt
Asfalt
29. 7. 2016 19:11

Zdravím, Bédo.
Hrdinu a teroristu odlišuje postoj k politickému cíli teroristy či hrdiny v daném protoru a čase. Lhosteno, zda budeme mluvit o tyranii, metodách odporu nebo obětech. Ušlechtilé cíle a metody hrdiny odpovídají ušlechtilému hrdinovi jen v „ušlechtilém“ režimu. Pokud jde jen o zájem a kontrolu nad územím a lidmi, hrdiny mohou být i Mašíni, co podřízli nevinného bezbranného pošťáka, nebo dnes ti, co uřezávají hlavy nezletilým dětem zaživa.
Jistě, může záležet na tom, zda mluvíme o „opravdovém“ hrdinovi, nebo jen o tom režimem prohlašovaném.

orinoko
29. 7. 2016 19:54

Vazeni…
nejde jen o mrtve … ale i postizene…
Jsme vsichni pod neuveritelnym informacnim terorem … ale … nejsou to kulky, ze …
Neni to olovo, zelezo, ocel, tajici led … je to JED …
Lez servirovana v Kure a la bazant.
Dnesni moda exotickeho zrani je uplne priznacna pro politickou konzumaci.

Béda
29. 7. 2016 19:57

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1307/olga-cetverikova-praotec-evropske-integrace-ranec-civilizacni-degradace

Vřele doporučuji – krásně to rzokrývá dnešní procesy v Evropě. Jinak kdo z vás věděl že Andělka Merkelová jako první dosrala v r.2010 Kalergiho cenu? Rompuy ji dostal v r. 2012.

@@
@@
29. 7. 2016 20:02

Ten, co postřílí desítky děcek na diskotéce, anebo ten, co odpálí bombu na ulici plné lidí, je pro své soudruhy bezesporu hrdina. Jejich okolí je na takové „hrdinské“ činy připravuje a žádá je po nich
A co? Máme ten jejich slovník akceptovat?
Ne. Berme lidi, kteří vraždí nevinné, jako sprosté zločince a zacházejme s nimi podle toho.
Nehleďme na jejich proklamované cíle, ať už je to věčný chalífát, jednotné katolické Irsko, spravedlivá společnost bez vykořisťovatelů, osvobozené Baskicko anebo bílá Evropa bez čmoudů. Jsou to vrazi.

Sio
Sio
29. 7. 2016 21:54

Připomíná mi to pustou scholastiku. No jasně, vraždící šílenec je Němec, třeba i afghánského nebo iráckého nebo jiného původu. Terorista asi bude tedy Němec německého původu.
Místo toho by bylo dobré odpovědět si na jiné, podle mého racionální otázky. Třeba :
Kolik teroristů / vraždících šílenců zaútočilo v evropských metropolích v letech před a po uprchlické krizi? Tady se asi dá vysledovat nějakou souvislost nebo ne?
Kolik % teroristů ve světovém měřítku původem černoši, asijci a kolik ze středního východu?
Kolik % teroristů ve světovém měřítku jsou buddhisté, taoisté, křesťané a muslimové?

Sio
Sio
29. 7. 2016 21:55

Béda napsal

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1307/olga-cetverikova-praotec-evropske-integrace-ranec-civilizacni-degradace

Vřele doporučuji – krásně to rzokrývá dnešní procesy v Evropě. Jinak kdo z vás věděl že Andělka Merkelovájako první dosrala v r.2010 Kalergiho cenu? Rompuy ji dostal v r. 2012.

Teda Bédo … slyšel jsem, že prý Zeman málem poblil korunovační klenoty … tak to ho Andělka trumfla.

Béda
29. 7. 2016 22:33

Sio napsal
Teda Bédo … slyšel jsem, že prý Zeman málem poblil korunovační klenoty … tak to ho Andělka trumfla.

Jak praví pan prezident Zeman. Paní Andělka byla taky posRankyní. (chybička se vloudila)

PPK
PPK
30. 7. 2016 4:00

Myluji ty demagogické projektanty ideologických babylónských věží! Ty pokrytecké stavitele záměrně posouvaných významů tradičních definicí reálných jevů! Ty génie, píšící na webech jen proto, aby matení jazyků našeho hodnotového myšlení bylo neustále živé a ještě košatější. A také, aby moře světonázorových vod morálky čtenářského a diváckého lidstva bylo co nejkalnější, protože jen v kalných vodách se nejlépe loví nové a ještě životem nezkušené oběti nových ideologických výmyslů a překroucených výkladů reality, civilizačních hodnot, lidských činů a jejich dějin. Takže, není to geniální, položit vedle sebe fenomény „terorista“ a „šílenec“, když obě ty nálepky umí tak krásně odvést pozornost od geneze,… Číst vice »

peter.
30. 7. 2016 5:33

Z článku až kričí snaha o odvrátenie pozornosti od nebezpečenstva ktoré preukázatelne predstavuje „divá“,nekontrolovaná a úmyselne vyvolaná imigrantská kríza.Tým,že poukazuje na rôzny pôvod vrahov a ich rôznu motiváciu k vraždeniu sa má dokázať,že teroristické útoky nepáchajú a priori migranti,ale že sú to aj naturalizovaní Francúzi,Nemci atď.A vraj teror bol vlastný Európe aj predtým a tiež mal rôzne motivácie.Je ale dobré,pozrieť sa čo mali vykonávatelia teroristických útokov za posledných cca 15 rokov spoločné.No to,že všetci boli mohamedáni. Ak niekto poukazuje na to,že teror bol v Európe aj pred povedzme r.2000,tak nech spočíta obete islamského teroru,medzi ktoré treba započítať aj obete Beslanu,divadla… Číst vice »

hudryper
hudryper
30. 7. 2016 6:30

Pro jakýkoliv teroristický program se vždy najde dostatečný počet lidí,kteří ať už z přesvědčení,nebo ovlivněných novými technologiemi řízení vybraného pachatele provedou to,co organizace stojící za nimi potřebuje,coby další krok k uskutečnění jejich cílů. Pojmenování těchto pachatelů a jejich rádoby odborné zařazení jejich údajných motivů nahrává účinnosti procesu pro dosahování zamýšleného efektu. V serii podivných vražd dětí v USA byla vždy přítomna reakce vedení státu,která se snažila onu nepochopitelnou hrůzu malých mrtvolek využít k odzbrojení občanů, krvavé akce tzv.Rudých brugád (operace Glaudio) byly prováděny pod vlajkou levicových politických stran tak dlouho,až se veřejnost v Itálii podařilo volebně „přesvědčit“ tak,aby nemohlo dojít… Číst vice »

fajt
30. 7. 2016 7:01

hudryper napsal
hudryper

největším teroristou bezkonkurenčně zůstává stát ( korporace ), který jede v neofeudalistickém režimu a kterému šéfují a slouží největší psychopati – nevěřím tomu, že se tohle nastavení opičákovi vůbec kdy podaří zlomit, snad jenom, že se příroda nad planetou smiluje a pošle svůj největší omyl do horoucích pekel. ..)

Béda
30. 7. 2016 7:17

Napsal jsem jinde 1/ Musíme si uvědomit, že migrace, jakkoli jde zdánlivě o chaos, je v jádru promyšlený cílevědomě, dlouhodobě připravovaný a realizovaný proces, viz http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1307/olga-cetverikova-praotec-evropske-integrace-ranec-civilizacni-degradace Není to žádné dílo náhody a nejde ve skutečnosti o žádnou humanitu, kterou jsme v mainstreamu krmeni. Ti lidé, kteří migraci organizují a politicky realizují jsou v podstatě ti samí, anebo klony těch co podporovali, organizovali a rozpoutali chaos, války a násilí v islámských zemích. O lidi z těch zemí jim ve skutečnosti nikdy nešlo, protože v tom případě by války, chaos a násilí uměle zvenčí do islámských zemí za pomoci transatlantické vojenské síly… Číst vice »

Béda
30. 7. 2016 7:18

popsanými v odkazovaném článku: http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1307/olga-cetverikova-praotec-evropske-integrace-ranec-civilizacni-degradace“…Migrační vlna je jen jednou ze součástí „projektu, neslučitelného jak se zachováním národních států, tak státních hranic, ba národů samotných“. Stopou „evropského hraběte“ to bral i Kulatý stůl evropských průmyslníků, konaný prvně už roku 1983. Sdružuje šéfy 45 velkých korporací – firem Bayer, Shell, BP, Daimler, Chrysler, Ericsson, Nestlé, Nokia, Petrofina, Renault, Siemens, Solvay, Total či Unilever. Momentálně mu předsedá Leif Johansson, šéf ředitelské rady holdingu Ericsson.„Kulatý stůl je jednou z klíčových nátlakových skupin, vyvíjejících vliv na vysoce postavené politiky a zajišťujících strategickou alianci velkobyznysu a Evropské komise.“ Dnešní nosnou prioritou je Transatlantické obchodní a investiční… Číst vice »

Béda
30. 7. 2016 7:20

dodávky „šedé kůry“ se dělí Royal Institute for International Relations, Aspen Institut, Council on International Relations, Brookings Institution a další „mozkové tanky“. Zadáním je konstituovat – a to do roku 2020 – nejenom „transatlantický trh“, ale i „evropsko-americký vojensko-politický blok“. 3/ výjimky reprezentující v politice v otázce migrace zájmy českého národa, lidu, budoucích generací a nikoliv zájmy zákulisních nadnárodních uskupení sice existují ale jsou velice nepočetné. Jsou to kupř. prezident Zeman /proti kterému existuje organizovaný a cílený odpor vnášený zvenčí skrze placené služebníky nadnárodních uskupení – zdejší pravicové osazenstvo až na pana Bouše a pár výjimek horující proti migraci českému… Číst vice »

Béda
30. 7. 2016 7:20

Ministr zahraničí Zaorálek, premiér Sobotka, ministr obrany Stropnický, šedá eminence Bělobrádek v otázce migrace nehájí ani český národní zájem ani budoucnost potomků českého národa. Lépe na tom v minulosti nebyli a ani v současné době až na výjimky nejsou ani politici ODS, TOP09 a straniček na jedno použití, které podporovaly války v islámských zemích, nařízení Bruselu (někteří možná někdy i se sevřenými zuby, jiní velice aktivně, poslušně a oddaně). 4/ jestliže jsme si vědomi blížícího a narůstajícího nebezpečí a chceme s tím pro národ a eho potomky něco udělat, musíme se, ať praví či leví ve společném úsilí spojit. Již… Číst vice »

Béda
30. 7. 2016 7:21

Hrozba, která se blíží je společná – nebezpečí na plovárnách, v metru, v ulicích bude stejné pro lidi ať jsou pravičáci anebo levičáci. Terorista a radikální fanatik si levičáky ani pravičáky nevybírá. Tomu jsou politické preference, dokonce i věk, pohlaví, vzdělání, bohatství jeho potenciálních obětí zcela ukradeny. A šaríja je stejným nebezpečím pro pravičáka i pro levičáka -v tom se snad spolu shodneme. Sami pravičáci tuto hrozbu nikdy neodvrátíte – levičáci taky ne. Na to je „nepřítel“ příliš dobře organizován (tím nemám na mysli pouze ty potenciální radikály a teroristy, kteří jsou pouze prostředkem – pěšákem na šachovnici sloužícím pro… Číst vice »

Béda
30. 7. 2016 7:22

Krom toho – půtky pravice s levicí jsou vodou na mlýn a vyvolávají přímo nirvánu u těch, kteří chtějí migraci využít pro své politické cíle a zájmy, organizují a zákulisně ji řídí.

Béda
30. 7. 2016 7:22

Migrace a s ní související chaos, teror a násilí jsou pouze politickým prostředkem těch co ji skrytě financují, všemožně podporují a organizují k tomu, aby prosadili svojí totalitu nad celou eurounií a celám tzv. západním světem. To kvůli nim a jejich zájmům zůstala evropská hranice zcela otevřená a nechráněná. (Předkové ze středověku asi umírali zcela zbytečně). K čemu migrace povede? No to je logické – teror radikálů povede k reciproční násilné reakci evropského obyvatelstva. (Na Korzice už se prý k tomu chystají) Násilí v ulicích bude potlačeno policejní silou a budou zavedeny stanné právo, kontrolní body, zákaz shromažďování, demonstrací, budou… Číst vice »

Béda
30. 7. 2016 7:23

Celá mozaika této dalekosáhlé mocenské konspirace se doplňuje když si uvědomíme, že A. Merkelová otevírající invazi široce dveře do Evropy byla jako první oceněna v r. 2010 Kalergiho cenou, bývalý předseda EK van Rompuy v r. 2012. A taky když si po výše uvedeném uvědomíme, že ty války v islámských zemích i masová muslimská migrace do Evropy jsou v zájmu těch samých nadnárodních uskupení. Jim vyhovuje taky globální unifikované prostředí bez hranic. A také, že ty války a migraci mají na svědomí ti samí politici anebo jejich politické klony. ( političtí potomci a následníci razící pod jinou anebo tou samou… Číst vice »

@@
@@
30. 7. 2016 7:33

Sio napsal
Kolik teroristů / vraždících šílenců zaútočilo v evropských metropolích v letech před a po uprchlické krizi?

https://www.respekt.cz/externi-hlasy/boj-proti-teroru-ma-reseni-ale-nechceme-ho-slyset
V článku je graf, který vám to řekne.

Béda
30. 7. 2016 7:47

@ napsal
https://www.respekt.cz/externi-hlasy/boj-proti-teroru-ma-reseni-ale-nechceme-ho-slyset
V článku je graf, který vám to řekne.

Ten článek je s prominutím pěkná sr***a. (Mluvím o Evropě a nikoliv o vzdálených a vůči muslimské invazi silně izolovaných USA)

A/ I prostoduchý si všimne extremní nárůst terorismu v Evropě až POTÉ co začaly 1/ imperiální války Západu v okolí Evropy a 2/ co Merkelbába otevřela v intencích Kalergiho plánu (za což byla již předem odměněna Kalergiho cenou) dveře muslimským migrantům do Evropy dokořán.

B/ I prostoduchý si polehce všimne etnicitu/původ a náboženskou příslušnost naprosté většiny teroristův Evropě.
Breivik je mezi nimi jako muezin ve Vatikánu..

@@
@@
30. 7. 2016 8:06

Béda: ten graf je odpovědí na otázku ohledně srovnání množství teroristických útoků v Evropě před vypuknutím uprchlické krize a po něm. Ne na otázku ohledně závislosti terorismu na imperiálních válkách v minulosti. Etnicitu teroristů neřeší, ale dá se oprávněně předpokládat, že v dobách největšího rozpuku terorismu v Evropě Arabové ani jiní blízkovýchodní národové nepřevládali.

Béda
30. 7. 2016 8:12

@@@@ napsal Béda: ten graf je odpovědí na otázku ohledně srovnání množství teroristických útoků v Evropě před vypuknutím uprchlické krize a po něm. Ne na otázku ohledně závislosti terorismu na imperiálních válkách v minulosti. Etnicitu teroristů neřeší, ale dá se oprávněně předpokládat, že v dobách největšího rozpuku terorismu v Evropě Arabové ani jiní blízkovýchodní národové nepřevládali. Poslouchaj dvojitý @@@ Ten předešlý terorismus byl víceméně úzce regionálně zaměřen (pomineme li územně širší terororganizovaný v Evropě zprostředkovaně CIA v minulosti). Nyní jde ovšem o řízený proces vývozu teroru do Evropy (pravděpodobně za ním krom jiných skupiny zprostředkovaně taky stojí CIA) s narůstající… Číst vice »

@@
@@
30. 7. 2016 8:25

Sio napsal
Kolik % teroristů ve světovém měřítku původem černoši, asijci a kolik ze středního východu?
Kolik % teroristů ve světovém měřítku jsou buddhisté, taoisté, křesťané a muslimové?

Zadejte si to googlu heslo Global Terrorism Index a chtějte obrázky.
Na něco z vašich otázek tam odpověď nenajdete, na něco možná ano. Třeba podle územního rozložení teroristických útoků.
Ještě lepší je stáhnout si /pdf/ zprávu Global Terrorism Index 2015, tam to máte s podrobným textovým doprovodem.

@@
@@
30. 7. 2016 8:33

Béda napsal
Nyní jde ovšem o řízený proces vývozu teroru do Evropy (pravděpodobně za ním krom jiných skupiny zprostředkovaně taky stojí CIA) s narůstající prognózou a dokonce „kvotačním systémem“.

Jestlipak víte, že jedním z největších světových vývozců teroristů do zemí, kde to nejvíc bouchá, je Rusko?
To taky řídí CIA?
Mimochodem, i kdyby se islamisti v Evropě hodně snažili, na terorismus na ruském území asi jen tak mít nebudou.

Béda
30. 7. 2016 8:36

dvojité

Zájmové skupiny kvůli kterým extrémně narostl teror v muslimských zemích v okolí Evropy stojí také za fašistickým převratem na UkraDině a tamějším extrémním nárůstem teroru a také za uměle vyvolanou a řízenou muslimskou invazí a vzrůstem teroru v Evropě.

Béda
30. 7. 2016 8:40

@@@@ napsal Jestlipak víte, že jedním z největších světových vývozců teroristů do zemí, kde to nejvíc bouchá, je Rusko? To taky řídí CIA? Mimochodem, i kdyby se islamisti v Evropě hodně snažili, na terorismus na ruském území asi jen tak mít nebudou. Žvaníš brouku. Dnes již každý, kdo není natvrdlí ví, že největším teroristou na planetě Zemi jsou tví chlebodárci z USA. Mimochodem nastartovali terorismus taky v Afghánistánu za sovětsko-afghánské války a podporovali a podporují taky teror v RF (Čečně, financují a úkolují své páté politické „neziskové lidskoprávní “ (= s cílem způsobit státní převrat) skupiny. Na rozdíl od Rusů,… Číst vice »

Béda
30. 7. 2016 8:58

Jinak @

takové grafy jsou v případě muslimského teroru v Evropě k ničemu, vezmeme li v úvahu relevantnost politických záznamů, které jsou schopny kamuflovat politické pozadí, uměle zastírat a kamuflovat trestné činy kvůli politickému tlaku z vyšších míst. Osobně za teror nepovažuji pouze to, že se někdo někde odpálí anebo po někom střílí, ale taky výhrůžky násilím a „drobné“ násilí organizovaných skupin kupř. se sexuálním podtextem mající za cíl docílit skrze strach a paniku veřejnosti změny zvyklostí, chování, politických přístupů a zákonů, vynucovat si pro určitou politickou (etnickou, náboženskou) skupinu nadstandardní „nadobčanská“ privilegia…. v dané zemi atd..

Bety
Bety
30. 7. 2016 9:27

Každý terorista, šílenec či jak je nazveme, pokud není slabomyslný, si musí uvědomovat, že zavraždění občané jeho dejme tomu osobní politické cíle nenaplní.
Když je atentátník ochoten obětovat svůj život, tak se k politickým špičkám, těm, kteří rozhodují a mají odpovědnost za celou tu bezvýchodnost dostane. Tak proč se neděje tohle? Ochranka, neochranka?
Vyděšené stádo neuvažuje. To se řítí tam, kde se mu nabízí úniková cesta. Tohle ovládali už lovci mamutů.

Béda
30. 7. 2016 11:12

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/sbohem-zbrane-z-americke-zakladny-v-nemecku-zmizel-mensi-arzenal/ „Zástupce skupiny amerického armádního vyšetřování trestné činnosti, sdělil, že z elitní vojenské základny Panzer Kaserne ve Stuttgartu v tomto roce chybí menší arzenál zbraní, který se ještě nepodařilo nalézt. „Mezi chybějící zbraněmi bylo několik poloautomatických pistolí, jeden samopal malého kalibru, stejně jako kulomet,“ cituje anglická verze RT zástupce skupiny kriminální oddělení vyšetřování americké armády Chrise Graye…Normálně se takové případy vyšetřují interně, ale nyní americká armáda vypsala veřejně odměnu 10 tisíc dolarů za informaci k případu. Po několika teroristických útocích v Německu může tato informace vyvolávat u Němců negativní pocity. „Já bych to nepřeháněl, šlo pouze o několik zbraní a… Číst vice »

@@
@@
30. 7. 2016 12:13

Béda napsal
Osobně za teror nepovažuji pouze to, že se někdo někde odpálí anebo po někom střílí, ale taky výhrůžky násilím a „drobné“ násilí organizovaných skupin kupř. se sexuálním podtextem mající za cíl docílit skrze strach a paniku veřejnosti změny zvyklostí, chování, politických přístupů a zákonů, vynucovat si pro určitou politickou (etnickou, náboženskou) skupinu nadstandardní „nadobčanská“ privilegia…. v dané zemi atd..

Jasně. Když vám nevyhovuje statistika, je nutné předefinovat její předmět, a když ani to nevyjde, je pořád ještě možné prohlásit statistiky za lháře a uvést pak svá tvrzení větou ‚Každý jistě ví…‘

Béda
30. 7. 2016 12:46

@@@@ napsal Jasně. Když vám nevyhovuje statistika, je nutné předefinovat její předmět, a když ani to nevyjde, je pořád ještě možné prohlásit statistiky za lháře a uvést pak svá tvrzení větou ‚Každý jistě ví…‘ Vaše statistika vypovídá o terorismu převážně v minulosti (kdo ví ve které zóně převažoval a proč?) . O současnosti vypovídá prd. Statistika končí v r.2015, přitom v r.2016 začal teror muslimských invazistů prudce růst. (Je obecně známo že policie v západních zemích trestnou činnost věčných muslimských hostů, i těch z druhé a dalších generací z politických důvodů nejrůznějším způsobem KAMUFLUJE. Jednou to nejsou muslimové, pak jsou… Číst vice »

@@
@@
30. 7. 2016 14:53

Béda: díky za potvrzení předchozího příspěvku.
Zásadní námitka: není tam rok 2016, proto to o současnosti vypovídá prd.:-)
K tomu dalšímu: statistické údaje zachycené grafem zobrazují počty teroristických činů, které jsou zřejmě definované podle nějaké všeobecně uznávané mezinárodní klasifikace.
Kdyby tam měly být zahrnuty nějaké další případy individuálních zločinů s nevyjasněným pozadím, asi by se ty počty změnily. To znamená, že čísla by byla vyšší i pro minulá léta a zase byste se nedočkal potvrzení vaší teorie.

Dana
Dana
30. 7. 2016 16:35

Dohadovanim o tom, co cini teroristu je naprosto bezpredmetne, v prvni rade musi prijit uvedomeni a rozliseni, jestli teroriste vrazdi nas, ve smyslu jako ze obeti jsou Evropane, a kdo vrazdi ty, kteri jsou de facto nepratele civilisovaneho systemu. .Vas tridni boj muslimskou expansi vubec nezajima, ackoliv nenavist k imperialistum je vyuzivana pro pripravu evropskeho kalifatu. Toto je zasadni premisa pro preziti. . Pud sebezachovy a pokud si to mnozi neuvedomi, pak skonci jako Zide, kteri se s kufriky belhali do transportu. Rusove ted vybombardovali porodnici v Syrii a nikdo se do toho nenavazi, protoze byla zabrana ISIL teroristy. Valka… Číst vice »

Sio
Sio
30. 7. 2016 17:47

@ napsal
https://www.respekt.cz/externi-hlasy/boj-proti-teroru-ma-reseni-ale-nechceme-ho-slyset
V článku je graf, který vám to řekne.

„z desítek loňských a letošních útočníků přišli s loňským přílivem utečenců tři. Drtivou většinu teroru mají na svědomí lidé, kteří se v Evropě narodili nebo léta žijí.“
To je (úmyslně) málo. Narodili a žijí. Kolik z nich (z té drtivé většiny) je druhou nebo třetí generací přistěhovalců z muslimských enkláv? Teprve pak bude mít tvrzení správnou vypovídající hodnotu. Jinak je to propagandistický žvást.

Dana
Dana
30. 7. 2016 19:12

Lide, kteri se uz v Evrope narodili, zabiji spoluobcany.
To by pak ale poukazovalo na obrovsky problem, coz je, ze ani druha, ci treti generace pristehovalcu se nedokazala s hostitelskou zemi szit .

peter.
30. 7. 2016 19:26

Sio napsal Drtivou většinu teroru mají na svědomí lidé, kteří se v Evropě narodili nebo léta žijí.“ Neviem,do akej miery a či vôbec záleží na tom,či sú teroristami novoprišlí imigranti alebo potomkovia imigrantov ktorí sa narodili už v Európe.Blázni, alebo vyšinutí samotári.Všetci sú moslimovia a dá sa očakávať,že Európania budú aj naďalej zomierať pri teroristických útokoch spáchaných moslimami.Imigračná kríza je projektom,ktorý z nejakých nie celkom jasných dôvodov zrealizovali pravdepodobne ľudia patriaci medzi to povestné 1% najbohatších.Pripojili sa pseudoľavičiari so svojimi šialenými víziami,neoliberáli aj neokonzervy.Potom jednoducho tých imigrantov vyhnali zo svojich domovov bombami.Kto neušiel,toho zabili.Pol milióna zabitých iráckych detí stálo za… Číst vice »

ducatista
ducatista
30. 7. 2016 19:39

@@@@ napsal Béda: ten graf je odpovědí na otázku ohledně srovnání množství teroristických útoků v Evropě před vypuknutím uprchlické krize a po něm. Ne na otázku ohledně závislosti terorismu na imperiálních válkách v minulosti. Etnicitu teroristů neřeší, ale dá se oprávněně předpokládat, že v dobách největšího rozpuku terorismu v Evropě Arabové ani jiní blízkovýchodní národové nepřevládali. Když už posíláte link na nějaký graf, tak se aspoň podívejte, co v tom grafu je. Jde o grafické znázornění počtu obětí teror. útoků, nikoli jejich četnost! A to je hodně velký rozdíl. V tomto kontextu by mě zajímal třeba počet obětí teroristických útoků… Číst vice »

ducatista
ducatista
30. 7. 2016 19:50

A ještě k tomu Respektu – neuvěřitelně manipulativní článek, ostatně jak je u tohoto plátku zvykem. Zeman tohle periodikum už asi před sto lety označil za novinářskou žumpu, vidím, že se nic nezměnilo. Pisálek se opět snaží vnucovat názor, jak jsou lidé hloupí, když se bojí muslimských teroristů. Ale myslím, že lidi nejsou hloupí. Ví, že mají tisíckrát větší šanci, že zemřou na infarkt nebo rakovinu, než že vedle nich bouchne bomba, když půjdou ráno na Zelňák kupovat rajčata. Ale taky si dovedou spočítat, jaká sociálně-ekonomická rizika migrační vlna nese. Což je to, na co konečně přicházejí i Němci.

Béda
30. 7. 2016 20:00

ducatista napsal A ještě k tomu Respektu – neuvěřitelně manipulativní článek, ostatně jak je u tohoto plátku zvykem. Zeman tohle periodikum už asi před sto lety označil za novinářskou žumpu, vidím, že se nic nezměnilo. Pisálek se opět snaží vnucovat názor, jak jsou lidé hloupí, když se bojí muslimských teroristů. Ale myslím, že lidi nejsou hloupí. Ví, že mají tisíckrát větší šanci, že zemřou na infarkt nebo rakovinu, než že vedle nich bouchne bomba, když půjdou ráno na Zelňák kupovat rajčata. Ale taky si dovedou spočítat, jaká sociálně-ekonomická rizika migrační vlna nese. Což je to, na co konečně přicházejí i… Číst vice »

PPK
PPK
31. 7. 2016 6:53

@@@@ napsal Mimochodem, i kdyby se islamisti v Evropě hodně snažili, na terorismus na ruském území asi jen tak mít nebudou. Hmm, přání otcem myšlenky. Takže to zkusme zanalyzovat jinak: Atentáty v protikladu k řízení státu, to je agregovaná anti-politika. Není to čtení básničky a následné kavárenské žvanění, „co tím chtěl básník terorista říci“. Právě tak mudrování co s tím, když v době neválečného stavu někde propukne teror, zda náhodou ten terorista nebyl „jenom“ šílený, je jen projevem politického „mimoňismu“. Je přece jasné, že řízení státu je rutinním řízením rezortů, kdy za každý rezort zodpovídá nějaký ministr vlády. Tudíž, za… Číst vice »

Irena
31. 7. 2016 7:14

PPK napsal
Druhotný faktor, že nějaký teror má např. kořeny v imigraci nebo v cizí ideologii, to měli příslušní ministři i jejich premiéři také už dávno správně systémově politicky zohlednit.

Pokud to není přímo jejich cílem a neschopnost v tomto ohledu více méně předstírají, či tam nebyli dosazeni účelově, neboť se s jejich osobní neschopností v tomto ohledu předem počítalo.