Kverulantovi docházejí peníze

V současné době došlo k odlivu dárcovské podpory na watchdogovou činnost ve prospěch pomoci ukrajinským uprchlíkům. Je to jistě pochopitelné a správné, ale dovolujeme si připomenout slova profesora Timothy Snydera, experta na novodobé dějiny střední a východní Evropy: „Vnější aktéři se chovají tak, že hledají slabiny v systému. Hledají rozpory ve společnosti. Nejlepším způsobem, jak odolat zásahům zvenčí, je vyřešit co možná nejvíce problémů doma.“ A právě o to se Kverulant už od roku 2009. Prosíme podpořte naši činnost v této nelehké době.

Veřejná kontrola politiků je docela náročná práce a bez peněz se dělat nedá. Přesto není Kverulant napojen na penězovody z veřejných zdrojů. Není placen z vašich daní, ale pouze z darů přispěvatelů. O to více si jich váží. Jeho úsilí za lepší správu veřejných věcí finančně podporují jednotlivci i firmy. Bez jejich pochopení, odvahy a laskavosti by Kverulantova činnost nebyla možná. Poděkování patří 1275 laskavým ženám a velkorysým mužům, kteří v uplynulých 12 měsících podpořili Kverulanta. Prosíme buďte jedním z nich. Číslo Kverulantova účtu je 4350490001/5500, ale k darování můžete použít i tuto zabezpečenou darovací bránu.

Vojtěch Razima, ředitel a zakladatel Kverulant.org


Stanův komentář: Vím, že v této době se nevyplácí ani naznačovat, ale jen jsem se inspirován článkem pro jistotu mrknul na redakční účet OM a…

Mimochodem, včera přestaly po více než 30 letech vycházet Haló noviny a v ten samý den jsem dostal zprávu o utlumení činnosti Kulturních novin, zřejmě kvůli tomu, že se redakce nesmiřitelně rozhádala kvůli různým pohledům na rusko-ukrajinský konflikt.

Půjdeme stejnou cestou, nebo se poučíme?

5 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
idiotronic
29. 4. 2022 18:05

Původně šlo jen o fotku jednoho školního nádvoří ve Lvově s lidmi, nastoupenými v povědomý obrazec u příležitosti führerova geburtstagu. Fotku převzala Nová republika a přidala třířádkový komentář, sdělující, že v tentýž den vlají (i dnes) nad Terezínem a
Lidicemi modrožluté vlajky.
Pokud máte přístup na NR, vyhledavači postačuje heslo ,,Lvov“.
Pro jistotu (před chvílí NR nešla) ještě ten obrázek:

Záznam celé obrazovky 29.04.2022 141337.jpg
idiotronic
idiotronic
Reply to  idiotronic
3. 5. 2022 8:25

V Lidicích a Ležákách rozřezali ukrajinskou vlajku (píše Seznam)

Gatta
Gatta
29. 4. 2022 20:00

Mám problem s tím, že poslat penize z účtu nebo z telefonu je v podsatě jednoznačný podpis.
Zaujal mě pojem „zabezpečená darovací brána“ … něco víc o tomto způsobu ???