Hlavním cílem těchto společností je předat zprávu: „Vyřešili jsme za Vás problém s odpadem.“ Prostě to seberete, pošlete recyklovat a je hotovo. Že jde o podfuk, je jasné.
Jak nakrmit plastikářské lobbisty
Děti z Westmeadské základní školy (Nashville, Tennessee) se zúčastnily soutěže na návrh nejlepšího sběrného koše pro plastové sáčky určené k recyklaci. Děti na tom opravdu tvrdě pracovaly. Nakreslily mu zuby a nápis „nakrm mě“ a natřely jej na zeleno. Vyhrály. Netušily přitom, že soutěž je vypsána firmou Americká aliance progresivních tašek (AAPT), která je součástí Americké rady pro chemii. Ta, spolu s firmami jako Dow, ExxonMobil, Chevron a Phillips je odnoží Plastic Industry Association (americké Asociace průmyslu plastů).
AAPT je lobbistická skupina, která bojuje proti zákazům plastových tašek a obalů. Je také efektivní při přijímání tzv. „Zákonů o předběžných opatřeních“, které výrazně komplikují snahy obcí zakazovat plasty. Předběžné opatření je systém, který vytvořila skupina ALEC (Americká zákonodárná rada) pod heslem celoamerického právního postupu. Mnoho lokálních návrhů na zákazy plastů je blokováno poukazem na nutnost čekat na celostátní zákon.
Dalším příkladem manipulace je projekt Hefty Energy Bag
Program byl zahájen firmou Dow a Reynolds jako recyklační projekt. Na Den Země mohli obyvatelé Omahy koupit oranžové vaky pro doposud nerecyklovatelný plastový odpad. Plné Heftyho oranžové vaky však šly do spaloven, které tak hrubě porušily zákon o ochraně ovzduší. Prodej Heftyho vaků však běžel dál.
Hlavním cílem těchto společností je předat zprávu: „Vyřešili jsme za Vás problém s odpadem.“ Prostě to seberete, pošlete recyklovat a je hotovo. Že jde o podfuk, je jasné.
Od chvíle, kdy Čína přestala odbírat odpad ze západu, přetížený „třetí svět“ začíná protestovat. Jejich nekontrolovatelné takzvané recyklační stanice plasty pouze spalovaly a ničily tím celou biosféru. Poté, co použité dětské plenky, jeden z nejhůře rozložitelných plastů, přistály mezi dalšími 300 000 tun plastového odpadu po dlouhých tahanicích nikoliv v Malajsii ale zpět v Americe, Kanadě a Saúdské Arábii, se i tato cesta pomalu uzavírá.
A tak nezbývá, než vyvážet odpad do přírody nebo sypat do moře. Nelze se tedy divit, že podle odhadů je v mořích 5,25 bilionů plastových předmětů. Přitom dobře víme, že když všechny naše sračky budeme pouštět do moře, tak jako civilizace nepřežijeme.
Podobné či související:
Mikroplasty v lidské stolici
Aramco, Aramco, do roka a do dne… aneb Lakování na zeleno
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!
Související články (1)
- Aramco, Aramco, do roka a do dne… aneb Lakování na zeleno
- Boj USA-Čína aneb Opiová válka naruby
- Mikroplasty v lidské stolici
- Čína systematicky plundruje světové oceány
- Svět ruskýma očima 177
- Dohánění minulosti
- Jak vzniká sociální necitlivost
Převzato z e-republika.cz
Čína se mi jeví jako nejdrsnější . Kyselý zinkochloridový článek, jehož výroba již měla být dávno zakázána , protože nedostatečně zhodnocuje suroviny (existují alkalické články), zabalený v obalu s označením PET (polyetylentereftalát) , takže obal může být spálen. Obal je nezřídka ve skutečnosti z PVC (polyvinylchloridu), jehož výroba bude každou chvíli (už 40 let) z důvodu prokázané karcinogenity monomeru i produktů při spalování zakázána. Čína provozuje těžbu zlata amalgamovým způsobem, přičemž páry rtuti svěřuje větru.
Děkuji za přínosný článek.
Mám jednu hádanku s odpovědí.
Víte jak se nazývají příznivci Grety Thunberg? Greténi.
K těm jednorázovým plenám se váže ještě jedna zajímavost- riziko. Kojenci ve vyspělých zemích jsou imunizováni proti dětské obrně virem, který prošel opičími ledvinami a byl jimi ,,poškozen“. Je schopen vyvolat onemocnění s chřipkovým průběhem (obrnu), ale ta chřipková fáze může i uniknout pozornosti a tím je imunizace hotová. Virus v opičích ledvinách ztratil schopnost napadnout nervové tkáně kojence. Z těla odejde zažívacím traktem. Pokud by ale odešel s jednorázovou plenou, je důležité, aby skončila nejkratší cestou ve spalovně. Průchodem střevním traktem totiž virus zregeneruje a jeho schopnost napadnout nervové tkáně se obnoví. Na chaotické skládce může infikovat potulující se… Číst vice »