Lež, ve které žijeme

Námět: alfi7, zajoch, JW

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miloslav
9. 4. 2015 19:38

Video „Lež, ve které žijeme“ stručně a výstižně popisuje současnou realitu našeho světa, ale neuvádí jak by se měl svět změnit. Jedna možná cesta změny je uvedena v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
9. 4. 2015 19:50

Jéžišku na křížku co jsem Ti udělal! Nebo je to snad dopuštění boží sledovat, čeho všeho jsem se měl dopustit. Vždyť jsem si vědom pouze před chvílí dopuštěné varné konvice, abych mohl ženě uvařit čaj. Jestli to nebude tím, že utajeným spoluautorem této výčitky je Václav Ruzyně. Ten si v takovýchto kydech liboval. Nebo že by se nám zpovídal skutečný původce toho všeho a používal u suverénů obvyklý pluralis maiestaticus – čili královský plurál? Při svém vzdělání vážně nevím – a to jsem měl dvojku z mravů pro svoji nemístnou zvědavost už ve třetí třídě základní školy. Nejspíš by si… Číst vice »

PPK
PPK
9. 4. 2015 21:21

Pokud by nějaký kriticky myslící divák nechtěl autora scénáře filmu urazit a zároveň by přijal tezi, že mýlit se není možné naschvál, pak by ten divák musel alespoň prohlásit, že se autor pěkně plete a to opravdu velice. Jenže ona je tu také ještě další možnost. Že autor je jakýsi bohatý rentiér, poklidně si žijící na chalupě u lesa a denně si tam v pohodě jen hrající golf. Také že ten autor je zřejmě jen humanitně vzdělán a neví vůbec nic o teorii a praxi organizace procesů a systémů a jejich řízení. Rovněž také, že neví vůbec nic o životě… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
9. 4. 2015 22:46

PPK, jsem opravdu rád, že tuto věc vidíme stejně. Mne navíc dokáže rozzuřit, když se za dobrou věc bojuje opovrženíhodnými způsoby. Konkrétně zde se autor toho videa pokouší v divákovi vyvolat podvědomý pocit viny – pocit přímo dědičného hříchu, vynalezeného katolickou církví jenom proto, aby ovečky bylo snadnější pást duchovními pastýři, kteří se od jiných pasáků liší větší úskočností, neboť jim jde o větší majetky. A ta má zuřivost vyplývá z názoru, že tímto způsobem prezentace problémů se znechucují přemýšliví a ostražití lidé, kterých bude zapotřebí. Když se někdo snaží ze mne dělat blbce tímto způsobem, okamžitě u mne vyvolá… Číst vice »

Sio
Sio
9. 4. 2015 22:49

, Georg: Já bych řekl, že autor se neplete, on kvete.

Martin (už bez taky m)
9. 4. 2015 23:10
Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
9. 4. 2015 23:21

Sio napsal

, Georg: Já bych řekl, že autor se neplete, on kvete.

Sio, už to tak bude. Jenže pokaždé, když blbost odkvete, objeví se plody.

ray
ray
9. 4. 2015 23:31

video se mi nelíbí

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
9. 4. 2015 23:49

ray napsal

video se mi nelíbí

Jsem na to stejně.

zamp1
zamp1
10. 4. 2015 7:26

Hezky si notujete chlapci! :-) Ten malý človíček z fabriky si za to skutečně může! Volí knížete, který má k lidu blíže a nevadí mu, že v „Západním Německu“ je min. mzda cca 240 Kč/den u nás cca 65 Kč. Volí ho i když knížecí strana jednohlasně hlasuje proti zvýšení důchodů. Vždyť je to kníže, ten ví co dělá!Volil ODS aby se vypořádala s flákači. Tak holt si dá tu svačinku z kantýny a jde si nechat zdát americký sen o tom, jak jednou zbohatne! :-) Média ho v tom mocně podporují a on je šťastný, že udělal správně, když… Číst vice »

zamp1
zamp1
10. 4. 2015 7:27

oprava: 240 Kč/ hodina

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
10. 4. 2015 8:47

zamp1 napsal Hezky si notujete chlapci! Ten malý človíček z fabriky si za to skutečně může! Volí knížete, který má k lidu blíže a nevadí mu, že v „Západním Německu“ je min. mzda cca 240 Kč/den u nás cca 65 Kč. Volí ho i když knížecí strana jednohlasně hlasuje proti zvýšení důchodů. Vždyť je to kníže, ten ví co dělá!Volil ODS aby se vypořádala s flákači. Tak holt si dá tu svačinku z kantýny a jde si nechat zdát americký sen o tom, jak jednou zbohatne! Média ho v tom mocně podporují a on je šťastný, že udělal správně, když… Číst vice »

peter.
10. 4. 2015 8:56

Georgius z Raduně napsal Jéžišku na křížku co jsem Ti udělal! Nebo je to snad dopuštění boží sledovat, čeho všeho jsem se měl dopustit. Vždyť jsem si vědom pouze před chvílí dopuštěné varné konvice, abych mohl ženě uvařit čaj. Jestli to nebude tím, že utajeným spoluautorem této výčitky je Václav Ruzyně. Ten si v takovýchto kydech liboval. Nebo že by se nám zpovídal skutečný původce toho všeho a používal u suverénů obvyklý pluralis maiestaticus – čili královský plurál? Při svém vzdělání vážně nevím – a to jsem měl dvojku z mravů pro svoji nemístnou zvědavost už ve třetí třídě základní… Číst vice »

zajoch
10. 4. 2015 18:16

Tak nevím. Asi nejsem ten správně naladěný a inteligentní mozek, ale mě se naopak obsah videa zdá na místě. Ovšem nedívám se na něj z pohledu svého života, ale obecně z pohledu života na planetě. Vůbec vám pánové PPK a Georgie nerozumím. To co se na OM soustavně prezentuje (když nechci použít slovo omílá), tak to je právě obsahem toho co jste tak kategoricky a bez milosti odsoudili a to co v jiných svých komentářích sami píšete. Samozřejmě, jednotlivec žije tak jak může, tak, aby přežil on i jeho rodina (pokud ji má). Ovšem neznamená to, že žije ve správném… Číst vice »

PPK
PPK
10. 4. 2015 19:28

Vážená paní zajoško, to (na výsost politické!) video obsahuje dvě roviny myšlenek. Rovinu zdánlivě vznešených sociálních tezí, s nimiž lze souhlasit. Druhou rovinou toho scénáře je však neuvěřitelná manipulace s kontextem, který vyznívá tak, že za špatný svět si mohou všichni lidé už jen tím, že se do něj vůbec narodili. A proč? Protože tam není přiznáno, že lidé v tom dnešním světě žijí jen tak, jak jim to jejich schopnosti a vnější okolnosti dovolují a nemají žádnou možnost cokoliv na tom (politicky!) ovlivnit. Zkrátka, ten film, to je taková vysoká škola zákeřné psychologie v demonstrační praxi, při níž se… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
10. 4. 2015 19:58

Paní Zajoch! PPK to vyjádřil i za mne. Budu se o nápravu nedobrých poměrů zasazovat ze všech svých sil, což jsem ponejprv učinil tím, že jsem ve věku devíti let hodil pionýrský šátek řediteli školy pod nohy, neboť mi tvrdil, že pionýři se nikdy nervou – a to ani tehdy, když jsou v právu. Já už od těch dob odmítám být ve spolku s blbci. Podruhé jsme tak výrazně protestoval ve svých dva a dvaceti proti politice KSČ a vrátil jsem jim legitimaci s vědomím, že v odborném školství mám utrum. Stejně vehementně odmítám být označován za spoluviníka tohoto celosvětového… Číst vice »

zajoch
10. 4. 2015 20:30

Vážení pánové, co kdo v čem hledá, to v tom obyčejně může najít. Ono se totiž skoro všechno dá vysvětlit ne jedním, ale hned několika způsoby. Je na každém jednom jak si co vysvětlí. Já jsem jen postavila svůj pohled proti vašim kategorickým tvrzením. Zajímavé je, že v jiných případech se svaluje vina za neutěšený stav společnosti na například voliče. Tak mi to nejde dohromady. Ovšem v tomto případě je to pro mé chápání celého videa nepodstatné. Já v něm totiž nečtu nic co by mě nabádalo k sebeobviňování. Zřejmě nejsem mravně a citově čistý člověk. Já v tom videu… Číst vice »

hudryper
hudryper
10. 4. 2015 20:50

zajoch napsal
Já jsem jen postavila svůj pohled proti vašim kategorickým tvrzením.

A to jsi ,zajochu, neměla! To nebylo od Tebe hezké. Až zase uvidíš tvrzení,která se Ti nebudou pozdávat,uvědom si kdo je jejich autorem. Když to budou nezpochybnitelné autority,které mají
vždycky jedině správný názor,neprotestuj. Mohla by ses o sobě dovědět věci,které sama nevíš.

Martin (už bez taky m)
10. 4. 2015 21:13

Ne se vším ve videošotu souhlasím, mám velké výhrady ke způsobu podání. Souhlasím s paní Zajoch, že každý se na věci dívá po svém, prismatem svého vzdělání, zkušeností svého života, znalostí, okolností. Ten „podtext své „viny“, či sebeobviňování opravdu mocní v pozadí často pro ovlivňování lidí užívají, je to jeden ze vstupních modů sugesce. Je možné, že jej více z nás v šotu našlo. Je to metoda jak „vtáhnout“ lidi do naznačeného způsobu“ „řešení problémů“… Metoda dost podlá – ale účinná. Nicméně za opublikování jsem rád – sděluje to mj. i to že je tam také rovina jiná – podstatná… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
10. 4. 2015 21:53

zajoch napsal Vážení pánové, co kdo v čem hledá, to v tom obyčejně může najít. Ono se totiž skoro všechno dá vysvětlit ne jedním, ale hned několika způsoby. Je na každém jednom jak si co vysvětlí. Já jsem jen postavila svůj pohled proti vašim kategorickým tvrzením. Zajímavé je, že v jiných případech se svaluje vina za neutěšený stav společnosti na například voliče. Tak mi to nejde dohromady. Ovšem v tomto případě je to pro mé chápání celého videa nepodstatné. Já v něm totiž nečtu nic co by mě nabádalo k sebeobviňování. Zřejmě nejsem mravně a citově čistý člověk. Já v… Číst vice »

PPK
PPK
10. 4. 2015 22:54

Mně osobně stačí už jen první dvě a půl minuty textu titulků: .. (my! jsme) chytří tak akorát, abychom dokázali pracovat, ale ne tolik, abychom se ptali proč … zvířata .. jsou vražděna pro naše uspokojení … miliarda lidí hladoví i přesto, že (my!) máme dostatek jídla … zvířatům, která jíš … proč pomáhat hladovějícím? Nic na nich nevyděláš … (my!) jsme jako mor, likvidující zemi, trhající na kusy prostředí, které nás živí … všechno rozlišujeme dle prodejnosti … (my?) Kontext? Princip výmyslu dědičného hříchu, povinnosti nastavit druhou tvář, příkazu vyzpovídat se duševnímu šéfovi i z pouhé myšlenky, (pakliže je… Číst vice »