Lhaní v zájmu demokratických hodnot

Novináři napojení na jedno procento a na koupené politiky vytvářejí lživé simulákrum světa proto, aby nám chránili demokracii.

Stránka Pundit Fact zveřejnila dlouhodobou statistiku jednoho z hlavních mediálních krmelců korporátek, čili webu Fox News. Společně se CNN a BBC tvoří hlavní zpravodajský kanál našich korporátních zpráv. Na výsledky se podívejte zde.

Liščí zprávy lžou dosti neuvěřitelným způsobem, jak je vidět. Pravdivé zprávy mají jen ze 17 %. A vyslovené lži, když už z toto hoří kalhoty, ty mají 15 %. Všechno mezitím jsou polopravdy, které vytvářejí dnešní „realitu“ podle zájmů těch či oněch vlivových skupin. Drzost, nebo spíše servilnost médií, už překonala komunistickou dobu. Tehdy nad novináři stál vnější cenzor a oni si považovali za čest dostat do novin aspoň něco trochu slušného. Dnes se sami od sebe překonávají v tom, jakou lež napíší, a komu se tím zalíbí.

Poslední příklad je z tohoto týdne. Syrský prezident Asad dával 1.3. velké interview pro německou veřejnoprávní televizi ARD. Celé interview v oficiální anglické verzi syrské vlády si můžete přečíst zde . Takže překrucovat slova prezidenta, s nímž dělám zcela oficiální rozhovor, který se nota bene nahrává, a následně je vyvěšen na vládních syrských webech v angličtině – to je naprostá pitomost. Ale prodejný novinář si nemůže pomoci, protože autocenzura se stala jeho druhou přirozeností. Upravuje a manipuluje všechno, co je v jeho dosahu. A teď nemluvím o nějakých privátních amerických nebo evropských korporátních novinách jako Washington Post, New York Times, Le Monde, Guardian nebo Frankfurter Allgemeine Zeitung. Manipulaci s Asadovým rozhovorem udělala veřejnoprávní německá TV placená z koncesionářských poplatků. Rozbor této manipulace najdete zde .

Tam jsme to na demokratickém Západě dopracovali. Pokud se naši čtenáři podivují nad výkony českých presstitutů, je třeba si uvědomit, že našinci musí dohnat, a hlavně předehnat jejich západní koupené kolegy. Musím uznat, že na tomto poli se jim vskutku daří, a je třeba je pochválit.

Zůstaňme ještě u Německa. Už 66 let tvoří tzv. Bundespressekonferenz hlavní show německé žurnalistiky. Novináři si pozvou politiky a debatují s nimi o stavu médií. Nyní se prodejnost německých médií už dostala do kritického stádia. Lhaní o Ukrajině, Sýrii, Libyi, smlouvách TTIP, o uprchlících atd. se dostalo do bodu, odkud pro tuto partu už není návratu. Prostě a jasně: lže se prakticky o všem důležitém, viz horní graf pro Liščí lháře. Takže tentokrát už se museli před veřejností hájit samotní novináři, nikoliv jen politikové. Poslechněte si tento záznam zhruba od 27:40 , kde to máte černé na bílém.

Novináři, chycení při lhaní a obvinění posluchači, se brání tím, že přece existuje něco jako „obecná linie“ německé politiky. Podobný náhubek je dán realitě i na úrovni EU. Takže novináři jsou „zavázáni“ prosazovat tzv. „hodnoty“ nebo „demokratickou vizi“ buď německé vlády nebo EU. Takže lžou a manipulují pravdu, když je třeba. Vůbec bych se nedivil, kdyby stejným způsobem omlouvali cenzuru a svou vlastní autocenzuru i presstituti z českých veřejnoprávních médií.

Žijeme v tristním světě, kdy se lže v zájmu demokracie, lidských práv a lidské důstojnosti. Prostě se lže proto, aby ovčanům byl „zachován“ svět tzv. „západních hodnot“. Takže novináři napojení na jedno procento a na koupené politiky vytvářejí lživé simulákrum světa proto, aby nám chránili demokracii. To je naprosto děsný stav.

S tím souvisí zánik investigativní žurnalistiky ve světě. K tomu si najděte výborný článek zde . Když máte tzv. „demokratickou“, „českou“, „EU“ či „transatlantickou“ pravdu, pak vám stačí malé stádo presstitutů v jednom světovém korporátním manipulačním agregátovém centru. To připravuje dané pravdy pro zbytek Západu. Víc presstitutů a novin už pak není třeba. A naopak je třeba, aby v zájmu hladkého provozu a úspor zmizeli ze světa. To mi nijak nevadí, ale agregace pravdy do jednoho velkého mediálního hnojníku, ta mi vadí. Ale co jsme chtěli, to máme.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dolmen
Dolmen
13. 3. 2016 19:43

I naše „veřejnoprávní“ ČT má „určený úhel pohledu“. V dnešních pokroucených zprávách mě zaujala pozvánka na výstavu fotografií ze života bezdomovců. Ti, kteří mají neustále plnou hubu lidských práv nás zvou, abychom se pokochali životem bezdomovců, jakoby nás zvali do ZOO a vůbec se nepozastaví nad faktem, že je obrovská ostuda státu, který tolik dbá na dodržování lidských práv v Číně, že nechá tolik lidí padnout až na samotné dno a ještě z toho má plezír. Vzápětí následuje tiráda o lidských právech v Číně a lidi na to čumí jako uhranutí a vůbec jim nedochází, že tady něco setsakramentsky nehraje.

Sio
Sio
13. 3. 2016 21:43

Není možné měřit jakýsi koeficient lživosti článku. Jak? Každá informace v něm má různou váhu. Příklad: 1+1=2 1+1=2 Poloměr čtverce je všeobecně znám. 1+1=2 1+1=2 Jeden z 5 výroků je lživý, ostatní jsou známé pravdy. Je tedy článek z 80% pravdivý? Ale to by evokovalo (alespoň podprahově), že na výroku „Poloměr čtverce je všeobecně znám.“ opravdu něco bude. Vždyť je ve článku, který je z 80% pravdivý! No a pokud bude název článku třeba „Angela Merkel vyřešila problém kvadratury kruhu“, tak to jistě většina německých médií uveřejní a nejméně 80% Němců tomu uvěří. 10% proto, že neumí německy nebo neumějí… Číst vice »

Béda
13. 3. 2016 21:53
hudryper
hudryper
13. 3. 2016 23:28

Pěkná ukázka práce s fakty mainstreamového webu novinky : Titulek : Politické zemětřesení se v Německu nekoná, Merkelová oslabuje, AfD posiluje Výsledky zemských voleb v Německu (po sečtení 2/3 hlasů) Sasko-Anhaltsko Bádensko-Württenbersko Porýní-Falc CDU 30,0 27,0 31,8 SPD 10,5 12,7 36,2 Zelení 5,0 30,5 5,2 AfD 24,8 14,9 12,7 Levice 16,0 3,0 3,0 FDP 5,0 8,3 6,2 zdroj: ARD Pro jistotu tam nesrovnávali dnešní výsledek se stavem podílu stran v těchto zemích před volbama. Takže žádná očekávaná senzace,AfD z O má dnes jen o 5 % méně než dosavad vládnoucí CDU…to nevypadá na pouhé zemětřesení,to je jasný vzkaz vládě –… Číst vice »

peter.
14. 3. 2016 9:11

TV Prima radí ženám
http://www.czechfreepress.cz/podoteky/tohle-mysli-televize-opravdu-vazne-radi-nam-ze-mame-zkusit-sex-s-cernochem-a-zduvodnuje-proc.html
Tá V.Žilková vedela dobre o čom hovorí.No ale keby išlo len o to „pyžmo“,tak toho je aj u nás požehnane.

J. Hruška
J. Hruška
14. 3. 2016 12:09

Přátelé, pokud někdo z vás čte rád sci – fi, mohl by mi možná poradit. Před lety jsem četl povídku, ale zapoměl jsem název i autora. Děj byl o tom, že se někdo dostal do superbohaté země, kde hned dostal luxusní byt, zařídil si ho luxusním nábytkem a na stěny dal originály starých mistrů. Pak potkal přítele, který mu prozradil, že část toho, co vidí je iluze. Existují ovšem filtry, které jednotlivé vrstvy iluze odstraňují, aby mohli ti, kteří společnost řídí vidět věci, jaké jsou. Hrdina povídky se k těm filtrům dostane a postupně je používá. Napřed zjistí, že originály… Číst vice »

Béda
14. 3. 2016 17:53

http://www.noveslovo.sk/c/Dobri_a_zli_nacisti „…V súvislosti s výsledkami parlamentných volieb na Slovensku z 5. marca 2016 sa veľa hovorí o náraste pravicového extrémizmu, xenofóbie a fašizmu. .. Ako som už pred časom písal, téma rasizmu, nacizmu a xenofóbie sa pravidelne objavuje aj v OSN. Jedným z dôvodov rezolúcií OSN sú práve pochody nacistov v Lotyšsku a v Estónsku. Napriek tomu, že Lotyšsko a Estónsko nie sú v týchto rezolúciách výslovne spomenuté, rezolúcie sú priamo zamerané proti oslave Waffen SS v Pobaltí….Podobná rezolúcia proti rasizmu, nacizmu a xenofóbii sa v OSN opakovane schvaľuje, v podstate každý rok. A, žiaľ, obraz hlasujúcich je takmer vždy… Číst vice »

Béda
15. 3. 2016 9:21

Starý Majdanista a obecní *** (píp – autocenzura) promluvil: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusove-k-nam-vozi-uprchliky-pravil-Zaoralek-426264

peter.
15. 3. 2016 9:52
denda
denda
15. 3. 2016 12:39

Jéjej Zaorálek..
Co to bere?
5000 uprchlíků letadly.
Nepočítá tam i turisty?
Nebo jinak.
Nevím jak to má Rusko se Sýrií s vízi, ale i kdyby, stačí si kdekoliv na netu koupit letenku. S přestupem na Šeremetěvu…a vše Areoflotem.
Pokud postrčí další igelitku tak i bez víza.
A jsou li k dispozici falešné pasy budou i víza.
Do Ruska nevkročí (přestupní zóna se nepočítá.
Jen nevím, jestli jsou všichni ni uprchlíci tak blbí, letenka Damašek Kodaň .

Béda
16. 3. 2016 8:43

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7624-hillary-clintonova-rychle-zapomnela-na-americany-zabite-v-libyi „Kandidátka na prezidenta USA Hillary Clintonová prohlásila, že Spojené státy neztratily ani jediného člověka během libyjské kampaně, a nezmínila se tak o obětech útoku na americký konzulát v Benghází. V úterý 15. března o tom informovala televizní stanice Fox News…V důsledku ozbrojeného útoku na americký konzulát v Benghází, k němuž došlo 11. září 2012, zahynul velvyslanec USA Christopher Stevens, pracovník zpravodajského oddělení Shawn Smith a bývalí příslušníci jednotek zvláštního nasazení Tyron Woods a Glen Doherty…Okolnosti tohoto útoku se staly předmětem vyšetřování speciální senátní komise. V říjnu roku 2015 byla na zasedání vyslechnuta i Clintonová, která v roce 2012 zastávala… Číst vice »

Béda
16. 3. 2016 8:44

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/397726-orban-evropa-neni-svobodna.html

„Maďarský premiér Viktor Orbán v souvislosti s migrační krizí upozornil na to, že Evropa není svobodná. „Svoboda začíná vyslovením pravdy. V Evropě je nyní zakázáno říkat pravdu,“ uvedl Orbán v úterý při slavnostním projevu u příležitosti 168. výročí protihabsburské revoluce 1848…“

Béda
16. 3. 2016 9:20

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7623-guardian-varuje-protiruska-propaganda-zapadu-hraje-do-not-putinovi …K dispozici je například velmi málo důkazů o tom, že Rusko touží podporovat evropské ultranacionalisty a mělo nějaký skutečný dopad na jejich vzestupu. Spíše se v tom odráží zneklidnění v rámci Evropy: pochybnosti o legitimitě Evropské unie, obavy o kulturní homogenizace a nekontrolované migrace, nostalgické mýty o „starých dobrých časech“, které nikdy nebyly. Pro Západ je snadnější tvrdit, že je na vině ruské spiknutí, protože nás zbavuje nutnosti přijmout ostřejší, tvrdší a sebekritičtější pohled na to, kde jsme selhali. Znehodnocením veřejné diskuse o Rusku si děláme medvědí službu kontraproduktivní a agresivní politikou, které chybí nuace, usuzuje Galeotti. Kromě toho,… Číst vice »