Liberálové nás olupovali víc než všichni Američani

 

Nyní už USA nemohou naše peníze ukrást jako (předtím) diplomaticky nedotknutelné nemovitosti…

V srpnu letošního roku pokračovalo Rusko v intenzivní očistě od amerických státních obligací. Podle informace ministerstva financí USA, poklesl objem investic na minimum od roku 2007 na 14,097 mld. USD. Agentura Bloomberg současně oznámila, že podle údajů ke konci srpna 2018 klesly ruské vklady do amerického státního dluhu na nulu. Později byla tato informace jejich ekonomického komentátora Briana Chapatty zkorigována a dokonce z Twitteru odstraněna.

Screenshot však zůstal zachován a my ho publikujeme:

Z uvedeného je zřejmé, že tendenci zbavování se amerických státních obligací nastoupilo Rusko už poměrně dávno.

Mimochodem, maximální výše 176,3 mld. USD dosáhly ruské investice do amerického státního dluhu v roce 2010. Rusko však opustilo seznam 33 největších věřitelů.

Podle ekonoma Michaila Děljagina došlo ke kvalitativnímu snížení ruské závislosti na USA. Současně však připomíná, že dnes snížení finanční závislosti neznamená úplnou svobodu. Problém je v „totální a dokonce nábožné závislosti ruských liberálů, kteří řídí naši sociálně-ekonomickou sféru, na USA“. Jako zásadně nové se současné události jeví navíc i tím, pokud si někdo nevzpomíná, že ještě před několika desetiletími naše země na USA v podstatě nezávisela. Koneckonců, jsou i tací, kteří považují dnešní rubl za slabý jen proto, že se zbavujeme investic do amerického státního dluhu.

Ekonom dále připomíná, že opatření, přijímané nyní Ruskem, je vynucené. Přistoupili k němu teprve poté, co loni Spojené státy zmrazily přes polovinu mezinárodních rezerv Kazachstánu vložených do amerických státních cenných papírů, což prakticky provedli jen v zájmu vydírání. (Díky kterému dostalo povolení k vybudování dvou vojenských základen na pobřeží Kaspického moře – sice s vyloučením přepravy přes ně letálních zbraní – nicméně bez jakékoli možnosti kontroly se strany Kazachstánu – pozn. překl.).

Děljagin dále připomíná, že se Rusko s přijetím opatření poněkud opozdilo. Zbavovat se amerických aktiv mělo už dávno a dělat to důsledně.

Podrobnosti

V noci na včerejšek došla do Ruska zpráva, skutečně příznačná, že se země úplně zbavila amerického státního dluhu, který byl po několik posledních desetiletí hlavním způsobem ukládání peněz. Dle názorů na Západě k tomu Rusko v posledních měsících šlo cílevědomě, nicméně absolutní nuly bylo dosaženo v noci ze 16. na 17. října. Později se ukázalo, že se analytici zmýlili a státní dluh (americký vůči Rusku – pozn. překl.), zůstal na úrovni 14 mld. USD.

Důležité je, že z přísně komerčního hlediska (bez ohledu na jejich politickou toxicitu), jsou státní dluhopisy nejspolehlivější investicí, základním aktivem mezinárodního finančního systému. Zbavení se jich objektivně vyžaduje zvýšení nároků na finanční blok státní moci Ruska, který jim, ovšem, ve svém nynějším stavu neodpovídá.

Stačí si připomenout šéfku ruské centrální banky Nabiulinu a její zásadní odmítnutí plnění ústavních povinností při ochraně stability rublu i „pogrom“ bankovního systému, páchaný pod záminkou jejich „sanace“ – a nakonec její nedávné slavnostní vyznamenání „Řádem cti“.

Podstatné je i to, že nemožnost ukrást naše peníze americkou vládou nás nechrání před krádeží se strany „našich domácích“ liberálů, kteří nás řídí, a kteří – lze-li tak soudit – nás už během posledních tří desetiletí národní zrady okrádali hůř než nějací Američané, uzavírá Děljagin.

Zdroj: TV Cargrad

Překlad: st.hroch 181018

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments