Liborgate

Vlády na obou stranách Atlantiku zkouší zkrášlit prase rtěnkou. Jak jsme uvedli už včera, velké banky se už od roku 2005 dopouští zločinného spiknutí, aby manipulovaly trh vedený ukazateli Libor o objemu 800 bilionů dolarů. Předseda Barclay’s řekl, že Bank of England k těmto manipulacím poskytla výslovné svolení.

Bývalý ředitel Barclay’s – který byl blízko k manipulacím s pokroucenými ukazateli Libor – řekl Daily Mail, že Barclay manipulovala Libor, aby to vypadalo, že banka je zdravější, než ve skutečnosti byla, a tohle tutlání vedlo ke zpomalené politické reakci, jež prodloužila finanční krizi.

Zdá se to být velice podobné tomu, co se dělo v Americe. Jak jsem uvedl loni:


Generální inspektor Tarp řekl, že tehdejší ministr financí Hank Paulson během štvanice bank k urvání státních peněz TARP dezinterpretoval zdraví velkých bank. Není to ale taková maličkost, která by neměla americkou veřejnost moc vzrušovat, když se dávají peníze insolventním institucím.


(Paulson dokonce hrozil stanným právem, pokud Tarp neprojde.)


Jak už jsme hlásili loni:


Všechny velké banky byly v 80. letech insolventní, ale s vládou učinily společné rozhodnutí, že to ututlají.


Autoři o finančních záležitostech jako Mish a Reggie Middleton koncem roku 2007 a počátkem roku 2008 poukazovali, že ty banky, které jsou hodnoceny na jedničku, jsou ve skutečnosti zase insolventní.


Nouriel Roubini v lednu 2009 poznamenal, že celý bankovní systém US je „zbankrotovaný“ a „v podstatě insolventní“:


„Zjistil jsem, že úvěrové ztráty u US institucí by mohly dosáhnout až na výši 3,6 bilionu dolarů, z čehož polovina by připadla na banky a brokerské obchodníky“ uvedl dnes Roubini na konferenci v Dubaji. „Je-li to pravda, znamená to, že US bankovní systém je v podstatě insolventní, protože zahajuje s kapitálem 1,4 bilionu dolarů.“


***


„Problémy Citi, Bank of America a dalších naznačují, že ten systém je už zbankrotovaný,“ řekl Roubini. „A v Evropě je to to samé.“


A opravdu, ta politika nulových úrokových sazeb americké vlády je do velké míry něco jako britský skandál s manipulací Libor … není to nic jiného než pokus znovu rozdýchat banky, které jsou insolventní, na úkor daňových poplatníků. A podívejte se na tohle.


A ty zákony o „finanční reformě“ schválení při propuknutí krize úplně stejně ve skutečnosti oslabily regulace finančních trhů, čímž velkým bankám umožnily, aby se staly o hodně větší a záměrně se jim dovoluje vést podvodné účetnictví (a podívejte se na tohle).


Úplně stejně ty „zátěžové testy“ bank jak v Evropě, tak v Americe byly naprostý podfuk … zjevný pokus zkrášlit prase rtěnkou, aby se zakryl fakt, že ty velké banky jsou insolventní.


Tím, že si vybraly upřednostnění ohromných bank proti malému človíčkovi – selhaly při plnění vládní povinnosti u podfuků, které způsobily tuto krizi tyto vlády na obou stranách Atlantiku v první řadě přivodily zkázu jak finančnímu systému, tak lidem.


Washington’s Blog je častým přispěvatelem na Global Research. Global Research Articles by Washington’s Blog


Global Research, July 2, 2012
Washington’s Blog


Zdroj: http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=31725

Převzato z NWOO


Překlad Mir. Pavlíček

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments