Sdružení nájemníků ČR protestuje

Červenec 03, 2012

V roce 2013 má dojít ke zrušení další z dávek státní sociální podpory. Jak na své tiskové konferenci v úterý 3. července konstatovali představitelé Sdružení nájemníků ČR, podle návrhu obsaženém ve sněmovním tisku číslo 695 se má zrušit příspěvek na bydlení a dávka pomoci v hmotné nouzi – doplatek na bydlení. Člověk nemusí být jasnovidec, aby si nepředstavil, co tyto drakonické změny přinesou jisté části řadových občanům, kteří již dnes nejsou schopni nést náklady domácností z vlastních příjmů.


Stát řízený pravicovou vládou sice ušetří z celospolečenského hlediska zanedbatelnou část mandatorních výdajů, důsledky však ponesou města a obce. Statisticky je dokázáno, že mj. vzroste počet lidí pod hranicí chudoby až na dvojnásobek dnešního stavu! Díky tomu poroste počet bezdomovců a marně se můžeme ptát, kam zmizely předvolební sliby vládní koalice o zlepšování dostupnosti přiměřeného bydlení.


Jmenovaná skutečnost je o to horší, že je v poslední době citelný nárůst počtu osob v pásmu příjmové chudoby, který činí 86 tisíc lidí ročně.


Zdroj: eSondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments