Lichvářská „pomoc“ Řecku

Jak vypadá pomoc věřitelů Řecku:

  • Dostanete od nás další půjčku (půjčka = newspeakové synonymum pro pomoc).
  • Většina peněz z půjčky půjde přednostně na úhrady úroků z předešlých půjček (v podstatě o virtuální přelití peněz = „pomoci“ z jedné kapsy lichváře do jeho druhé kapsy).
  • Zbytek peněz můžete svobodně použít. Je jasné, že zbytek těch peněz nelze použít vzhledem k jejich množství k rozvoji ekonomiky ale pouze k jejímu udržování v provizorním provozním režimu.
  • Podmínkou pro poskytnutí půjčky je, že nám (lichvářům) vyprodáte aktiva své země, která přinášejí zisk (slepičku, která vám snáší zlatá vejce). Vzhledem k tomu, že jste nám uhradili pouze úroky a vzali jste si od nás další půjčku, ani po odprodeji aktiv se na vašem dlužnickém stavu do budoucna vůbec nic nezmění. Naše firmy se sídly v cizině, budou vyvádět z vaší země zisky. To se týká kupř. bankovnictví, některých vašich ostrovů, železnic, lodní dopravy, perspektivně energetiky – prostě všech klíčových ekonomických odvětví. Vaše závislost na nás se tím ještě zvýší.
  • Vaši lidé si musí utáhnout opasky – mzdy, důchody se musí snížit, státní aparát a sociální záchranné systémy zeštíhlit.

Tato lichvářská pomoc připomíná pomoc vraha, který nad svojí obětí vykřikuje: „Vždyť já se jenom pokouším zmírnit jeho utrpení! Až skončím, již trpět vůbec nebude!“

PS: Pro případ nejhorší, kdyby zachraňovaný nebyl schopen dostát svým dluhům, je zde solidarita. Solidarita podobných chudáků v jiných zemích s lichvářem. Výsledkem bude, že kromě zachraňovaného se ještě víc zadluží chudáci v jiných zemích, většina ze záchranného balíčku půjde na účet lichváře a dlužníků v postavení zachraňovaného bude ještě víc.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
53 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
14. 7. 2015 20:10

Podle laureáta Nobelovy ceny za ekonomii Paula Krugmana jsou požadavky Evropské monetární unie „šílenstvím na všech myslitelných úrovních“. „Za posledních pár týdnů jsme zjistili, že být členem eurozóny znamená, že pokud nebudete poslouchat, věřitelé zničí vaši ekonomiku,“ řekl Krugman…Banky kolabují, lidem docházejí peníze, přicházejí o práci, jelikož firmám a továrnám docházejí zdroje, a tudíž už krátí pracovní dobu a některé dokonce koncem týdne ukončí provoz. Turismus klesl o 30 % a Řecko čelilo hrozbě, že mu koncem měsíce dojdou zásoby jídla z dovozu, uprostřed turistické sezony…http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemecko-pry-svym-ultimatem-odstartovalo-rozpad-EU-Odstaveny-recky-exministr-Varoufakis-promluvil-do-novin-zcela-bez-zabran-a-stoji-to-za-to-384038

Béda
14. 7. 2015 20:24

Reforma DPH a zdanění loďařů zítra, penzijní reforma za týden. Řekové už dostali dost, nařizuje dohoda s věřiteli, teď se bude vracet. Poslední suverénní rozhodnutí parlamentu bude spočívat v tom, že na tuto dohodu kývne. Pak už smí jednat jen o tom, co bylo předžvýkáno v Bruselu. Předtím nesmí vlastní návrhy dokonce ani zveřejnit…Bratrská pomoc Řecku je postavena na principu, co tě nezabije, to tě posílí. Odpis dluhu je výslovně vyloučen. Fiskální pravidla musí být nastavena tak, že při horším vývoji rozpočtu jsou škrty automatické. Legislativní návrhy smějí být zveřejněny až po projednání s věřiteli. Všechno, co bylo řeckým parlamentem… Číst vice »

Magnus Maximus
Magnus Maximus
14. 7. 2015 20:32

Snad situace v Řecku probudí ostatní v Evropě, aby si uvědomili, jaký je kapitalismus svinstvo je-li ponechán sám sobě bez korekce. Marx jasně uvedl, že kapitalismus sám o sobě není životaschopný systém a důsledně pracuje na svém zániku.

vittta
vittta
14. 7. 2015 20:43

S plným panděrem se jen tak někdo neprobudí, Maxime. A prázdný žaludek by nikdo nechtěl…ani z politických důvodů, kvůli vítězství nad kapitalismem. Ostatně, Maxime, to si dříve lidé pod náporem uprchlíků uvědomí, že stojí levice úplně za hovno, i když multikulturismus žádná levice není. Takže kapitalismus, reprezentovaný „pravicí“ ještě značně posílí. Což vyvolá rekaci na ještě větší příval barevných, aby byla „levice“ volebně posílena. Kruh se uzavřel, kapitalisté se radují, protože mají laciné otroky, které bílý proletariát nenávidí a tedy levici volit nebudou a kdo vyhrál??? Ti chytřejší, jako vždy. Levice je zničena, alespoň ta skutečná a její největší hrobaři… Číst vice »

mirror
mirror
14. 7. 2015 20:54

vittta napsal S plným panděrem se jen tak někdo neprobudí, Maxime. A prázdný žaludek by nikdo nechtěl…ani z politických důvodů, kvůli vítězstvínad kapitalismem. Ostatně, Maxime, to si dříve lidé pod náporem uprchlíků uvědomí, že stojí levice úplně za hovno, i když multikulturismus žádná levice není. Takže kapitalismus, reprezentovaný „pravicí“ ještě značně posílí. Což vyvolá rekaci na ještě větší příval barevných, aby byla „levice“ volebně posílena. Kruh se uzavřel, kapitalisté se radují, protože mají laciné otroky, které bílý proletariát nenávidí a tedy levici volit nebudou a kdo vyhrál??? Ti chytřejší, jako vždy. Levice je zničena, alespoň ta skutečná a její největší… Číst vice »

Béda
14. 7. 2015 20:59

A tak jsme humanizovali a demokratizovali, pravda vítězila nad lží a nenávistí, až jsme jedno ráno procitli ve fašistickém státě s válkou za humny. Tak to dopadne, pokud se lidi nevzpamatují. Uvaří je postupně jak žáby, než jim to dojde.

Béda
14. 7. 2015 21:08

Jinak to celé s Řeckem, není jenom o Řecku. Řecko je pouze první v dlouhé řadě. První na odpis.

Magnus Maximus
Magnus Maximus
14. 7. 2015 21:11

Plné panděro bude při tomto vývoji situace brzy prázdné. Souhlasím s tím, že multi-kulti není žádná levice. Lepší je rozdělení ruské, které lépe vystihuje podstatu skutečnosti. Takže, menševici (Soc.dem, ale i ostatní partaje pravicové) prosazují práva menšin na úkor většiny. Patří sem podpora buziků, leseb, ale taky povinné 40 % ní kvóty žen v politice a na manažerských pozicích, prosazování rovnoprávnosti muže a ženy ad absurdum, pozitivní diskriminace cikánů, přijímání uprchlíků z odlišné kultury apod. Ale patří sem taky podpora kapitalistů. To je výrazná menšina, která ovládá většinu. Naproti tomu maximalisté-bolševici (u nás by to měla být KSČM) důsledně hájí… Číst vice »

vittta
vittta
14. 7. 2015 21:16

U pásu může makat i analfabet,Mirrore.
Nějaký důvod to mít bude, tohle je jedna z možností, jistě víte, že nemám ve zvyku hlásat jedinou pravdu, berte to tedy tak trošku z rezervou.
Zničení levice ale vnímám velice negativně a také si opravdu myslím, že zničena je, v nejlepším případě je naprosto paralyzována.
Nejsem levičák, ale politická soutěž, nebo snad lépe ideologická, je nutná pro zachování alespoň demokratickéhokabátu systému, když už je zřejmě nemožné, mít demokratický i základ,

Petrpavel
Petrpavel
14. 7. 2015 23:28

Na co tanky, když mám banky?“ Nevím jak vy, ale já jsem ještě neslyšel v jakémkoli médiu označení viníků řeckého zadlužení, označení osob které „nalévané“ virtuální miliardy přijaly za své a stále je mají v podnikání či realitách, naznačení reálné cesty jak ven z umělého a nafouknutého státního dluhu, kdy bude ukradené vráceno. Kdo zadlužoval stát, půjčoval si, a proč?, kdo ty finanční prostředky pumpoval ze státního do svého soukromého, kdo z vedení bank je odpovědný za nekryté půjčky, jak se provinil řecký zaměstnanec či důchodce že má být právě jen on trestán? Až český dluh naroste do stejné olbřímí… Číst vice »

Béda
15. 7. 2015 3:46

Mereklová je pouze slabým odvarem a předobrazem toho, co přijde do Evropy s TTIP. Bude to absolutní diktát všem státům a jejich občanům, proti kterému nebude odvolání.

Béda
15. 7. 2015 6:24

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6296-vse-co-potrebujete-vedet-o-recke-krizi-a-fasismu-ecb-ve-dvou-odstavcich Yanis Varoufakis, právě poskytl své první interview od rezignace na funkci ministra financí Řecka. Upřímně promluvil s Harry Lambertem z New Statement. Tady jsou dva nejdůležitější odstavce z tohoto přepisu. Nápis na náhrobku: Demokracie, odpočívej v pokoji. V Evropě už demokracie neexistuje. Vůbec žádná… Varoufakis řekl, že německý ministr financí Schäuble a architekt dohod s Řeckem podepsaných v letech 2010 a 2012 držel „po celou dobu jednotnou linii.“ Držel se postoje, ‚Já nediskutuji o programu – ten už byl přijat předchozí (řeckou) vládou a my nemůžeme dopustit, aby na tom volby cokoliv změnily. „Takže v tom okamžiku jsem řekl:… Číst vice »

vittta
vittta
15. 7. 2015 6:28

Ještě, když na to tak koukám….
Mirrore, oni uprchlíci nemusí nahradit domácí pracovníky.
Třeba může stačit, když sníží cenu práce na zákonné minimum.

Béda
15. 7. 2015 6:35

Již nyní se rozčilují Finové, neboť plané řecké sliby považují za mrhání financemi. Finský ministr financí Alexander Stubb je v tomto nekompromisní. Navíc se může opřít průzkumy mezi veřejností, kdy 73 procent občanů má za to, že si Řekové za své problémy mohou sami. Od dubna se navíc spekuluje o tom, že Finsko by mohlo být první zemí, která eurozónu opustí (tento konec je nazýván fixitem). Cílem vlády Juhy Silipä je efektivní Evropa, která ctí pravidla a v níž každý člen odpovídá sám za sebe, i za své dluhy. A Finsko má dost problémů se svým hospodařením, Řecku již skutečně… Číst vice »

Béda
15. 7. 2015 6:41

Vedle na Nové republice je zveřejněn jeden ze sáhodlouhých Vlkových elaborátů na téma, že Tsipras je vlastně nevinen, že byl donucen k řeckému „Mnichovu“. Má to ale dvě chybičky krásy. Tsipras nechal proběhnout šarádu s referendem a byl vázán většinovou vůlí řeckého lidu. K čemu by jinak to referendum pořádal? Takže Tsipras svůj lid zradil – ne že ne! Tou druhou chybičkou je, že Tsipras, kterého kdekdo opěvuje jako vynikajícího ekonomického a politického analytika, zajisté věděl, že tento potupný Mnichov s cizím diktátem a „stanným právem“, který zatluče do země zbytky představ o demokracii, pro Řecko ve skutečnosti NENÍ ŽÁDNÝM… Číst vice »

Béda
15. 7. 2015 6:58

Béda napsal http://www.hlavnespravy.sk/eu-sa-rozpadava-francuzsko-chce-vytvorit-alianciu-proti-nemecku/645753 A už to jede! Klasika imperialismu se všemi důsledky. Bezohledný boj o moc, diktát a dominanci. To nedopadne vůbec dobře! Začíná se to mezi sebou mlít všude – v severní Africe, na blízkém východě, mezi Východem a západem, v Evropě. USA docílily svého. Rozděl a panuj! Znič a znovu postav! A hlavně, přitom profituj! EU se již dávno měla emancipovat z amerického vlivu, rozpustit NATO, zorganizovat vlastní bezpečnostní ryze OBRANNOU alianci a kooperovat mírově na základě vzájemné výhodnosti s okolím. Nemuselo to takto dopadnout. Zdá se, že si budeme nuceni zopakovat to, co zde již bylo. Nová… Číst vice »

hudryper
hudryper
15. 7. 2015 7:21

Béda napsal
Béda napsal
http://www.hlavnespravy.sk/eu-sa-rozpadava-francuzsko-chce-vytvorit-alianciu-proti-nemecku/645753

Bédo, můžete si ještě nyní přečíst cokoliv na http://www.hlavnezpravy.sk ? Mně to hlásí,že to nejde.

Béda
15. 7. 2015 7:35

hudryper napsal
Bédo, můžete si ještě nyní přečíst cokoliv na http://www.hlavnezpravy.sk ? Mně to hlásí,že to nejde.

Mně ty stránky jedou.

Peter, fajn, tak ty shluky písmen, které „nedávají žádný smysl“nečtěte! Jinak vás ubezpečuji, že nikde jinde než zde A na na N.republice (tam zcela sporadicky) své „grafomanství“ nepublikuji.

mirror
mirror
15. 7. 2015 7:40

vittta napsal Ještě, když na to tak koukám…. Mirrore, oni uprchlíci nemusí nahradit domácí pracovníky. Třeba může stačit, když sníží cenu práce na zákonné minimum. Víttta Romové jsou také poloanalfabeti, ale rozumí česky. Viděl jste někoho z nich u montážního pásu? Na diskuzních fórech a v hospodách se pohybuje mnoho ukřívděných a podvedených. Ať každý z nich řekne, koho volili. Hlupáci odpoví, že komunisty nevolili, i když za nich měli všichni zaměstnání a životní jistoty. Hlupáci vším pohodlí a chtěli volové demokracii. Gauneři v polistopadových vládách jim na slibovali, ale pak až byli u koryt, si hleděli svých zájmů a… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
15. 7. 2015 8:11

Bédo, nenechte se otrávit a když uznáte za vhodné, tak, prosím, pište dál. Jsem názoru, že každý příspěvek lze snadno vysvětlit chorobnými sklony ke grafomanii – pokud se nám autor příspěvku něčím „zajídá“. Je to pohodlnější, než s ním věcně diskutovat a ty chorobné sklony projevovat sám.

mirror
mirror
15. 7. 2015 8:29

Omlouvám se za překlepy. Píšu ve spěchu na iPadu.

Přece, jestliže mne nějaká strana u moci zklame, už nikdy lidem z této strany nebudu důvěřovat, i kdyby za ně zpíval zlatoústý Karel Gott. Nikdy nebudu svádět vinu na ty, kdo u moci nejsou. Je poctivé trpělivě čekat.

lomikel
lomikel
15. 7. 2015 8:35

beda – jen piste, ja to tady sleduju jako komentovany servis zprav z webuuu!
:)

Alena
Alena
15. 7. 2015 8:52

mirror napsal Omlouvám se za překlepy. Píšu ve spěchu na iPadu. Přece, jestliže mne nějaká strana u moci zklame, už nikdy lidem z této strany nebudu důvěřovat, i kdyby za ně zpíval zlatoústý Karel Gott. Nikdy nebudu svádět vinu na ty, kdo u moci nejsou. Je poctivé trpělivě čekat. Ta globalizace tak pokročila, že bez souhlasu světových vládců se žádná strana nedostane k lizu, je jen pidistranou bez významu. To by musel zasáhnout Duch svatý, aby se lidem v hlavách rozsvítilo a nedali na propagandu. KSČM má svou váhu, svou tradici a odbornost. Má i své multikulti zrádce, mezi které… Číst vice »

Béda
15. 7. 2015 8:53

Milí mladí i pokročilejší přátelé (i oponenti, někdy obojí najednou) problém v mém případě je, že Peter asi má pravdu. Sice si nepíši po těle ani po záchodcích ale OM je mými odkazy i originály, někdy kompiláty otapetován docela fest. Druhým problémem je, že jako docela přímočarý element nedokáži zcela bezpečně poznat, kdy to můj diskusní protějšek (nemusí to být vždy přímo oponent) myslí jak říkal již Standa Gross myslí upřímně, jak mu zobák narost a kdy si dělá srandu. Někdy se to mohu pokusit pouze intuitivně vycítit a při mé příslovečné vztahovačnosti se ne vždycky zadaří. Ve své bohaté… Číst vice »

Alena
Alena
15. 7. 2015 8:54

Bédo, to je velmi sympatické, co jste napsal

hudryper
hudryper
15. 7. 2015 8:57

Béda napsal Bédo, můžete si ještě nyní přečíst cokoliv na http://www.hlavnezpravy.sk ? Mně to hlásí,že to nejde. Mně ty stránky jedou. Díky, už mi naskočily také. Obsah toho článku je mimořádně závažný. Před očima celé Evropy se začíná už potřetí realizovat stále stejný banksterský recept na evropskou světovou válku. Představa Scheubleho o ideální EU není samozřejmě nic nového. Podle mne jde o jasný šprajc německé vlády vůči neoconské politice proti Německu provedený tak,aby vypadal jako postoj vzorného bojovníka za finanční zájmy banksterské oligarchie. Do toho zapadá i podpis o zdvojení „severního proudu“ a aktuální pokus Němců zbavit se jihoevropské zátěže… Číst vice »

mirror
mirror
15. 7. 2015 10:12

Béďo, trpělivost přináší ovoce. 25 let vás vodí za nos různí žvanilové, kteří popisují papír nebo plní kyberprostor šumem. Profesor Krejčí doporučuje důvěřovat jen těm, co mají za sebou něco reálného. Stávku, demonstraci nebo kdysi sociální stát provozovali.

Béda
15. 7. 2015 10:19

mirror napsal

Béďo, trpělivost přináší ovoce. 25 let vás vodí za nos různí žvanilové, kteří popisují papír nebo plní kyberprostor šumem. Profesor Krejčí doporučuje důvěřovat jen těm, co mají za sebou něco reálného. Stávku, demonstraci nebo kdysi sociální stát provozovali.

No, tady jsem v pomykově. Nejsem si jist jestli sám prof. Krejčí tomuto vymezení odpovídá. Jinak si vzpomínám na listopad 89 a nezdá se mi zrovna, že by ti lidé co to organizovali nevodili jiné lidi za nos.

Neználek
Neználek
15. 7. 2015 10:21

Béda napsal
Nejsem si jist jestli sám prof. Krejčí tomuto vymezení odpovídá.

A proč si nejste jist?

Béda
15. 7. 2015 10:23

Neználek napsal
A proč si nejste jist?

Protože netuším jestli někdy provozoval stávku, demonstraci anebo sociální stát. Ale třeba to dělal – co já vím?

lomikel
lomikel
15. 7. 2015 10:23

reknu za sebe, vysla mu knizka o 89, neuspokojive. bude byl jen krovi nebo nenapsal vsecko, nebo se boji to napsat.

Béda
15. 7. 2015 10:27

Jinak, kdybych chtěl bych rýpavej, tak stávky provozovali taky Stalin, Lenin, Hitler a Gottwald. Tedy ne jenom pravdoláskaři, abych byl objektivní. Jistou formou stávky byla taky francouzská revoluce a svého druhu i Majdan. Ono není jak jest patrno stávka jako stávka. Inu, i mistr tesař se někdy může utnout.

Béda
15. 7. 2015 10:32

Abych to doplnil. Kdyby zorganizovala stávku skupina kolem „knížepána“, který má k lidu blíže asi bych tomu moc nevěřil a nepodpořil bych ho.

Neználek
Neználek
15. 7. 2015 10:44

Béda napsal
Protože netuším jestli někdy provozoval stávku, demonstraci anebo sociální stát. Ale třeba to dělal – co já vím?

Třeba je na náhradní službě.

vittta
vittta
15. 7. 2015 10:52

Mirrore, napadlo vás někdy co by se stalo, kdyby občané volili KSČM a ta by měla řekněme 39%?
Doba se změnila, režim před r.1989 nebyl v ničem podobný tomu dnešnímu.
Takže není ani komunista jako komunista, což tedy nebyl ani tehdy, ale tehdy byla KSČ tvrdě vedená a kdo se nějak odchýlil, se zlou se potázal.
Co by asi KSČM s těmi 39% procenty udělala?
Jinými slovy, dá se volbami-byť teoreticky- vůbec něco změnit?

Béda
15. 7. 2015 10:57

Neználek,

netuším sice kam tím míříte podle daného vlákna (jde od mirrora a údajného citátu prof. Krejčího) ale já osobně mám jiná kritéria ohledně důvěry. Já věřím tomu, kdo mě nezklamal, na koho je spolehnutí v těžké chvíli, kdo nepřevrací kabát podle momentálního počasí a drží při mně i když se mi vede špatně, kdo je obětavý a nezištný. Vůči politikům, ať již jsou jakéhokoliv zbarvení a melou cokoliv („papír“ snese všechno, natožpak tribuna) bývám zpravidla velice nedůvěřivý.

Béda
15. 7. 2015 11:07

Ještě jedna podstatná věc : kdo nezměnil své chování, zásady a přístupy ani poté co se dostal k moci.

Neználek
Neználek
15. 7. 2015 11:10

Nač spekulovat, podívejme se, co nám o něm (O. Krejčím) řekne Wikipedie:

„Od roku 2006 se aktivně zapojil do kampaně proti umístění prvků americké protiraketové obrany v Česku. 5. května 2007 v Praze vystoupil jako jeden z hlavních mluvčí na konferenci, na které se diskutovalo o postupu v boji proti výstavbě protiraketového systému USA v Evropě. Je signatářem tzv. Pražské výzvy přijaté účastníky konference.“

Béda
15. 7. 2015 11:15

Neználek,

fajn. Já v té době šířil „informační šum“ na netu, co to šlo proti témuž radaru. O tom, že prof. Krejčí něco takového dělal se dovídám až teď od vás. Hypoteticky a jenom z principu. Své odmítavé stanovisko k problematice radaru jsem dodnes nezměnil stejně jako on. Proč bych měl být méně důvěryhodný než on? Podotýkám, že na žádnou politickou funkci neaspiruji a ani v budoucnu to nehodlám dělat. Jinak, nemýlím li se, v té době byl proti radaru také Kája Dolejší a toho bych přesto dnes nepodpořil ani náhodou.

Béda
15. 7. 2015 11:18

Jinak názory prof. Krejčího si vážím a nic špatného mu nevyčítám. Ale tady, jestli je to tedy plné znění jeho myšlenky, si myslím že ulítl.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
15. 7. 2015 11:30

Alena napsal

Bédo, to je velmi sympatické, co jste napsal

Velice rád se připojuji k tomuto hodnocení sebehodnocení.

Béda
15. 7. 2015 11:48

Alena, Georgius

dík za to, že vám to připadá sympatické. Ale dost již bylo Bédy. Béda odchází aby později opět přišel a nebylo zde přeBédováno. Myslím, že je dost jiných závažnějších věcí kolem, kterým je potřeba věnovat pozornost než žabomyším půtkám a osobním (ne)sympatiím.

mirror
mirror
15. 7. 2015 13:00

Krejčí to napsal tak, že dříve byly levicové osobnost zakaleny v třídním boji, zatímco Čalfa, Dlouhý ničím ve svém životě neprokázali, že nejsou prodejní. Podívejte se na životopisy socanů včetně Zemana, u nich také nenajdete důvod, proč jim věřit, že budou zastupovat zájmy zaměstnanců, jako jsem třeba já. V mém oboru musí každý dokázat, že je za ním poctivá práce. Proč bych měl věřit politikům, že mají poctivé úmysly, aniž z nich nikdy nic užitečného nevypadalo vyjma almužny, kterou nepotřebuji. To se týká těch politiků, jejichž strany byly po převratu u moci. Víttta Pokud komunisté projdou do sněmovny, pak hlas… Číst vice »

vittta
vittta
15. 7. 2015 15:34

To je nespravedlivé, Mirrore. Jak může nějaká prcguma, co věří krásným kecům třeba VV nebo zelených být dehonestována, že se nemá divit, když si s ním vytřou anál? Ty strany tak byly postavené, aby své voliče zradili, dokonce i Okamuru podrazili jeho vlastní lidé, když se asi nechtěl „vybarvit“ sám. Tohle je svinská politika a lidé nejsou všichni chytří nebo s politickým čuchem. Mě komouši těžko zklamou, proto jsem jejich skalní volič,ač OSVČ, protože vidět protáhlé ksichty některých politiků, ze kterých se mi zvedá kufr, jen je vidím (natož když je slyším) jak jsou znechucení, jak to, že KSČM ještě… Číst vice »