Retro: 13 dobrých důvodů pro americký radar v Brdech

16. dubna 2008

 1. Američané jsou naši přátelé. A když nás přítel o něco požádá, je zdvořilé mu vyhovět.Také se jim musíme odvděčit za osvobození Československa od nacistů. Američané za nás umírali, proč by nemohlo pár Čechů na oplátku umřít za USA?
 2. Radar doporučují lidé, kteří to s námi myslí dobře a tolik vytrpěli pro naši svobodu a lidská práva, jako je exprezident Václav Havel, ministr pro evropské záležitosti Alexandr Vondra, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, senátor Jaromír Štětina a další. Pro základnu je i mnoho českých umělců, jako např. Tomáš Töpfer, Zdeněk Svěrák, Vladimír Mišík, Václav Marhoul, Olda Nejezchleba, Ivan Hlas, Václav Koubek, Jiří Černý, František Kostlán, sestry Steinovy, Jiří Svoboda, Jan Vyčítal a Vlasta Parkanová. Omlouvám se těm, na něž jsem zapomněl.
 3. Americké základny jsou v mnoha vyspělých demokratických zemích světa, včetně Kuby, Iráku, Saúdské Arábie, Afghánistánu, Turkmenistánu, Uzbekistánu, Kyrgyzstánu a Kosova. Všude jsou s nimi spokojeni.
 4. Pokud tady nepostaví radar Američani, budou ho tady dříve či později chtít postavit Rusové nebo Číňani. V srdci Evropy prostě musí být nějaký kvalitní radar, to je přece jasná věc.
 5. Radar nás ochrání proti severokorejským, íránským, lybijským, syrským, egyptským, pákistánským, indickým, saúdskoarabským, palestinským a izraelským balistickým raketám.
 6. Nasere to Rusy, možná že skoro stejně, jako když je porazíme v hokeji.
 7. Na stavbu radaru bude potřeba český materiál a práce šikovných českých ručiček (byť by to mělo znamenat ostnatý drát na pět kilometrů plotu a sekání trávy kolem základny).
 8. Markantně to zvýší turistický ruch – očekává se zvýšený počet návštěvníků především z arabských zemí, zemí bývalého Sovětského svazu a Číny. Samozřejmě i příbuzní amerických vojáků se budou chtít za svými miláčky přijet podívat.
 9. Američti vojáci budou utrácet své tvrdé dolary v českých restauracích, kasínech a nevěstincích, čímž přispějí ke zvýšení HDP.
 10. Radar je krásně kulatý, bude esteticky působit na vkus okolních obyvatel. To, že zatím vkus nemají, prokazují svým vytrvalým odmítáním umístění radaru v Brdech.
 11. Spojené státy se stanou závislými na ČR. Kdykoli se budou stavět na zadní, budeme jim moci pohrozit, že odpojíme proud nebo zrušíme nájemní smlouvu.
 12. Musí to být skvělá věc, když jsou komunisti, anarchisti a socialisti proti! Průšvih je, že jich je mezi našimi občany sedmdesát procent.
 13. Česká republika bude konečně zakreslena do amerických vojenských map. Nejméně o dvě stě se zvýší i počet Američanů, kteří nás budou schopni na mapě najít.

Amík Steve to vidí jinak

www.protiraketam.cz

Vyčítal a Parkanová jinak

Britské listy o radaru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
15. 7. 2015 5:33

Taky se v ČR zvýší porodnost (bohužel to neznamená automaticky taky počet uzavřených sňatků) a zkušenosti odjinud ukazují, že i mnohonárodní obohacování (někdy i trošinku nedobrovolně). Jinak díky za satirickou připomínku slavného období, kdy „jsme bojovali o radar“. Ještě bych přičinil poznámku k tomu umírání Američanů za naši svobodu. Řekl bych že poměr padlých Američanů a padlých Čechů (rukou Američanů) v tomto boji je dost alarmující.

Béda
15. 7. 2015 5:35

Béda napsal Taky se v ČR zvýší porodnost (bohužel to neznamená automaticky taky počet uzavřených sňatků)a zkušenosti odjinud ukazují, že i mnohonárodní obohacování (někdy i trošinku nedobrovolně). Jinak díky za satirickou připomínku slavného období, kdy „jsme bojovali o radar“. Ještě bych přičinil poznámku k tomu umírání Američanů za naši svobodu. Řekl bych že poměr padlých Američanů a padlých Čechů (rukou Američanů) v tomto boji je dost alarmující. Nechco ani domýšlet situaci, kdyby USA měly osvobozovat celé území Československa. To bychom asi museli postavit veškerou průmyslovou infrastrukturu zgruntu a kdoví jestli by počet padlých občanů při osvobozování nepřevýšil počat usmrcených v… Číst vice »

Béda
15. 7. 2015 5:43

Na hodině dějepisu v blízké budoucnosti. Paní učitelka se táže: „Jirko, co by se podle tebe stalo, kdyby Československo neosvobodili Američané?“ Jirka: „Nevím, pančelko. Zůstalo by naživu víc Čechů?“

lomikel
lomikel
15. 7. 2015 5:45

Béda napsal

I morálka má svou cenu: http://echo24.cz/a/wYmAm/poplatek-za-uziti-havlova-jmena–30-000-kc-plus-dph

tunel na rozpocet obci kde postavili nejaky artefuck, raketeering. takove hmm symtomaticke, az absurdni….

Béda
15. 7. 2015 6:03

Američtí letci si několikrát za 2.SV spletli území Čech s Německem, kupř. Prahu s Drážďany. Někdy i za slunečného počasí a dobré viditelnosti. Je zajímavé, že i když si v mlze spletli Prahu s Drážďany, české podniky vždy spolehlivě identifikovali.

Vaska
Vaska
15. 7. 2015 8:23

když retro tak retro – ptá se vnouček dědy – dědo komunisti byli červený nebo rudý – zlatí chlapče zlatí

Amenre
Amenre
15. 7. 2015 9:26

Béda napsal
Taky se v ČR zvýší porodnos

Gynekolog otevře dveře do čekárny a vidí tam plnou čekárnu ženských.
„Vy máte kdy termín?“ ptá se první.
„Někdy koncem prosince“ odpoví.
„A Vy ?“ ptá se druhé.
„Taky koncem prosince“ odpoví druhá.
„A Vy ?“ ptá se třetí.
„Taky koncem prosince“ odpoví.
Tak to pokračuje ještě u dalších až nakonec se ptá té poslední.
„Vy taky koncem prosince ?“
„Já ne … já jsem americké vojáky nevítala …“

Jan Kristek
Jan Kristek
15. 7. 2015 9:44

Béda napsal
Nechco ani domýšlet situaci, kdyby USA měly osvobozovat celé území Československa. To bychom asi museli postavit veškerou průmyslovou infrastrukturu zgruntu a kdoví jestli by počet padlých občanů při osvobozování nepřevýšil počat usmrcených v důsledku německé okupace.

Bédo, to už jsem počítal a někam do diskuse dával:
Na osvobození celého území Československa by Američané potřebovali zabít 400 000 občanů, tedy víc, než kolik povraždili za celých šest let okupace nacisti („pouhých“ 365 000).

Béda
15. 7. 2015 9:57

Jan Kristek,

I svoboda má své náklady, řekl by možná ten co si rád dával farancouzáky s G.Bushem

Béda
15. 7. 2015 10:01

Ještě v článku chybí seznam signatářů Zvacího listu č.2

Béda
15. 7. 2015 10:10

Promi%nte, „Škodováci“ jsou zahrnuti v bodě 2.

idiotronic
idiotronic
15. 7. 2015 12:01

Béda napsal
české podniky vždy spolehlivě identifikovali.

  

…české podniky vždy spolehlivě identifikovali…
.
To je nepřesné. V dobách, kdy železnice mohla přepravovat produkci ze Škodovky ven, pletli se v navigaci tak, že bomby dostala i psychiatrická léčebna v Dobřanech, 12 kilometrů jižně. Teprve po demolici Hlavního nádraží a železničních přístupů do města rozeznali fabriku a jen jako bokovku vzali i obytnou čtvrť Slovany. Hroby obětí byly odstraněny v 90. létech při rekonstrukci Mikulášského hřbitova.

mirror
mirror
15. 7. 2015 15:40

Stan uvažuje pozitivně a to se mi líbí. Jedinou věc bych mu vytkl, že radar nebude kulatý, ale bude vypadat jako nepohyblivá deska, tak trochu nakloněný panelák. Paprsek se nevychyluje natáčením, ale fázováním signálu. Zelení budou radostí bez sebe. Umělci budou jeho stavbu oslavovat.

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
15. 7. 2015 16:04

koukám, že taky bojujete minulou bitvu…

paskal
paskal
15. 7. 2015 17:58

Dost jsem se zasmál článku i replikám. A tak mi přijde případné přispět troškou do Brdského mlýna. Myslím si, že při stavbě radaru by bylo velmi dobré využít naši „umělcové“. Nejvíce na mne svojí neotřelou invencí zapůsobil jistý D. Černý. Nejedna galerie se dnes pere o jeho veledíla. On by mohl navrhnout zcela nový a neotřelý falický radar. Mustr má po ruce. Krásně by vévodil celému pohoří. „Rusáky“ (výraz z našich kaváren) by ani nenapadlo (kdyby to bylo vypnuté) na co že to je. Natož na to poslat Iskandera. Možná by se domnívali, že tento symbol má pouze vybudit v… Číst vice »

orinoko
orinoko
15. 7. 2015 18:17

D. Černý nemá až tak blbé nápady. Viděli jste jeho tré pohyblivých mužů čurajících do fontány v pražském muzeu Franze Kafky? Pokud nikoli, škoda. Fotil jsem tam svojí bejvalku jak jakoby bere do ruky čurající falus. Italové z toho byli úplně u vytržení. Tedy z celé záležitosti, nikoli z našeho polosoukromí. Jeden Ital byl dokonce ochoten vylézt na obrubník , vytáhnout svojí chloubu a byl ochoten poměřovat. Vedle stáli Němci , pak někdo z Asie, celé to vypadalo na nemístnou sposťárnu … a nakonec tam všichni řvali smíchy, že vylézali lidi i z baru vedle. Co tím chci říci? D.… Číst vice »