Lidstvo dostalo přesně tu nemoc, kterou zasloužilo

Přestali jsme si vážit zdraví, a proto jsme dostali takovou nemoc, abychom si uvědomili, že na něm nejvíc záleží.

Přestali jsme si vážit přírody, a proto jsme dostali takovou nemoc, aby nám pobyt v ní byl tak vzácný.

Přestali jsme být schopni pracovat v rodinách, a proto nás tato nemoc zamkla do našich domovů, abychom se mohli znovu naučit fungovat jako rodina.

Přestali jsme si vážit starých a nemocných, a proto nám byla dána tato nemoc, abychom si připomněli, jak jsou zranitelní.

Přestali jsme si vážit zdravotníků a lékárníků, abychom zjistili, jak jsou nepostradatelní.

Přestali jsme mít respekt k práci učitelů, a proto tato nemoc uzavřela naše školy, aby si ji rodiče mohli vyzkoušet sami.

Mysleli jsme si, že si můžeme všechno koupit, být kdekoliv a s kým jsme chtěli, a proto jsme dostali tento druh nemoci, abychom si uvědomili, že to není samozřejmost.

Volný čas jsme trávili v nákupních centrech, a proto nám je tato nemoc zavřela, abychom pochopili, že si štěstí koupit nemůžeme.

Zaměřili jsme velkou pozornost na náš vzhled a porovnávání se mezi sebou, a proto nám tato nemoc zakryla tváře, abychom pochopili, že tam naše krása netkví.

Mysleli jsme si, že jsme vládci na Zemi, a proto jsme dostali tuto nemoc, aby nás něco miniaturního, co ani nevidíme, mohlo zkrotit, dát nám poučení a trochu pokory.

Tato nemoc nám bere hodně, ale zároveň nám dává možnost naučit se a pochopit, co je v životě nejdůležitější.

Dostali jsme nemoc na míru. Asi jsme ji jako lidstvo opravdu potřebovali.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Kristek
Jan Kristek
22. 3. 2020 19:59

Lidé si nechali vzít sex – druhou nejdůležitější životní potřebu po dýchání – tak muselo logicky dojít i na to dýchání samotné.
…Říkal jsem si, že v tom omezování dýchání to zatím nějak pokulhávalo. Znečištění ovzduší zdaleka nebylo opravdu dusivé, mučení dušením v amerických koncentrácích zdaleka nebylo plošné, dobrovolnému přiškrcování se kravatou bylo možné se vyhnout. Nějak mi to nesedělo. Tak teď přišlo tohle a dává to smysl.

Bety
Bety
22. 3. 2020 20:28

No já nevím, ale nezdá se vám to kapku přehnané? Zákazy a příkazy přibývají
a přibývají… A úvahy, že je to něco jako trest za naše hříchy už se mi zdají
opravdu mimo mísu.

Gatta
Gatta
22. 3. 2020 20:33

Všechny problémy jsou výzvou ke změně a „polepšení se“.
A je jedno jestli se na to díváme přes logiku, nebo přes KARMU.

Aleš
Aleš
22. 3. 2020 21:25

Bety: Předpokládám, že se může řešit víc rovin problémů v jeden okamžik. Přitažené za vlasy jsou v dnešní době tak úvahy Jindřicha Šídla nebo apely Tomáše Halíka, Martina Netolického, Petra Pavla či Miroslava Kalouska. Karma je sice zdarma, ale na tu ani věřit nikdo nemusí a reálně vidí, že svět virtuální reality Václava Moravce, Petra Dvořáka, Nory Fridrichové, Světlany Wittowské a dalších se bortí pod rukama. Ještě nedávno neuveřitelené věci se stávají realitou. Ano, někdy si do toho naprojektujeme něco navíc, co úplně nakonec neodpovídá. Ale to poorinokovsku vlastně moc nevadí. Největších a největšího počtu fejků se totiž dopouští mainstremové… Číst vice »

Patrik
Patrik
22. 3. 2020 22:25

Článek vyznívá, jako by Covid byl na lidstvo seslán „Vyšší mocí“. Když se ale dívám, jaký je hlavní účel, který pandemie má splnit – a tím je tak dlouho předpovídaná ekonomická krize, jejímž účelem je zavedení „udržitelného růstu“ pod vedením Číny(!) místo „nekonečného růstu“ pod vedením USA, resp. završení krize z roku 2008 – tak lidstvo je přesně tam, kde ho mocní světa chtějí mít: ekonomika světa je zastavena a vo to go. Což nevylučuje to, že v mnoha ohledech je to dobře (zrovna včera byla v tv reportáž o „udržitelné“ módě, která byla o boji proti plýtvání, což je… Číst vice »

Patrik
Patrik
22. 3. 2020 22:43

„Tak jsme ovce, no a co?“ – v odkazovaném článku je m.j. věta: „Svět dnes připomíná piknik kdesi na mezi, či u vody. Přinesete si s sebou jídlo, odložíte ho na deku, a kde nic tu nic, dorazí mravenec a ukradne si drobek. Když nereagujete, dorazí tři a každý si vezme svůj drobek, pak sto malých zlodějů a nakonec jste bez svačiny, a ptáte se sami sebe, jak se to mohlo stát. Pochybili jste v okamžiku, kdy jste po první návštěvě mravence nic neudělali.“ A ta věta je přesná, protože všichni jsou dnes jen na pikniku, viz video zde https://www.youtube.com/watch?v=0fKBhvDjuy0&feature=youtu.be… Číst vice »

Patrik
Patrik
22. 3. 2020 23:23

Musím ještě doplnit, že kromě mainstreamu je dnes „na pikniku“ i téměř celá alternativa. A nenapadlo by mě, že se to stane, ale musím opětovně a velmi zklamaně říct, že opětovně i levanet. Když totiž vidím tento článek http://leva-net.webnode.cz/news/fox-news-recept-na-chaos-americke-urady-propousteji-vezne-a-behem-pandemie-nezatykaji-chuligany/ tak musím jen žasnout nad tím, že opětovně levanet vychází z globalistického média Fox News, jehož pobočkou je ruská tv Tsargrad a především kterého majitelem je jeden z nejvlivnějších globalistů R. Murdoch https://cs.wikipedia.org/wiki/Rupert_Murdoch A proč je to důležité? Protože globalisté nikdy neřeknou nic o svých zájmech a záměrech, proto vždy informace povedou tím směrem, aby byly proti USA (neokonům) a proti… Číst vice »

racek
racek
22. 3. 2020 23:36

No, boží trest to není, prostě listvo dosáhlo hranice, kdy koncentrace lidí je taková, že si s nimi příroda neporadí. A zase, lidé si neporadí s epidemiemi, kvůli těm koncentracím. Nic než přelidnění, přátelé.

Aleš
Aleš
23. 3. 2020 15:02

racek: Nemylím, že by Chomejní si viníka vycucal z paty.

Gatta
Gatta
23. 3. 2020 16:23

racek napsal

No, boží trest to není, prostě listvo dosáhlo hranice, kdy koncentrace lidí je taková, že si s nimi příroda neporadí. A zase, lidé si neporadí s epidemiemi, kvůli těm koncentracím. Nic než přelidnění, přátelé.

Přelidnění jistě – ale problém je a místní a globální migrace.

Např Afrika je stále stejně přelidněná a stav covidu DNES je tam téměř nulový. Budoucnost tam asi zajistí jen ta britská „odolnost stáda“.

J. W.
J. W.
26. 3. 2020 17:51

Přestali jsme si vážit lidí žijících mezi námi, kteří nás půl století, zejména posledních 30 let upozorňovali na to, že je všechno špatně, máme je za úplné blbce a idioty.