„Líný český učitel“ píše ministru Kalouskovi

Bc. David Michálek

                                  
                           
michalek.david@iol.cz

Ing. Miroslav Kalousek, ministr

Ministerstvo financí ČR

Letenská 525/13 118 10 Praha 1

 


V Nymburce 23. 3. 2012

 


Líní čeští učitelé

 

Vážený pane Kalousku,


dovolte mi, abych reagoval na Vaše tvrzení, že čeští učitelé jsou nejlínější v Evropě, a proto byste jim sebral v rozpočtu 4,5 mld. Kč.


V dnešní době nikdo nepochybuje, že je potřeba šetřit, ale šetřit se musí na správných místech! Pokud chcete šetřit, tak je na místě, aby se začalo především od shora. To znamená, že si všichni poslanci, senátoři a ministři stanoví platy ve výši průměrné mzdy, nebo nejlépe ve výši minimální mzdy. A tato výše se bude držet až do té doby, dokud státní rozpočet bude v kladných číslech. Plno z vás, kteří sedí u koryt, má i jiné příjmy, jsou v různých radách a komisích, nebo v nich má své rodinné příslušníky apod. Všichni jste zkorumpovaní a tunelujete, kde se dá, a nám obyčejným lidem budete říkat, abychom si utáhli opasky?! Uvědomte si, že zdravotnictví a školství to nejdůležitější pro občany, tudíž to musí být prioritou!


Všemi svými kroky – zvýšením daní (nejen u knih a učebnic), snižováním financí v resortu školství – děláte vše proto, aby národ byl nevzdělaný, tudíž vám neviděl pod ruce a nechal si mazat med kolem huby! Pro vás všechny, nalezlých u koryt, je totiž inteligence nebezpečná a nežádoucí!


Dále je zapotřebí, aby se zavedla plná a nekompromisní finanční a právní odpovědnost za svá špatná rozhodnutí na vysokých manažerských pozicích. Ne, že někdo udělá nějaký průšvih, pak se to řeší u Evropského soudního dvora, nebo u jiné justice. Následkem je pak to, že ČR (obyčejní občané) musí zaplatit horentní částky v podobě pokut ze svých daní. Všechny tyto částky musí a měl by zaplatit ten, kdo to svým nedbalým či zkorumpovaným rozhodnutím zavinil. A pokud je v zákoně, že lze po občanovi požadovat za vzniklou škodu jen několikanásobek svého platu, tak se zákon musí urychleně změnit! A finanční náhradu vymáhat i po manželce, jelikož případné dluhy patří do vzájemného rodinného rozpočtu.


Teprve pod hrozbou, že může dotyčný přijít o všechen majetek a bude doživotně splácet škody, které svým nedbalým rozhodnutím způsobil, bude vrcholný manažer svá rozhodnutí nesčetněkrát důsledně revidovat a snažit se, aby to bylo opravdu to nejlepší pro národ a republiku. Dnes to vypadá ovšem tak, že jedinec způsobí miliónové nebo miliardové škody, v klidu z funkce odejde a zaplatíme to my! A v ještě „lepším“ případě dostane zlatého padáka! Jak někdo může dostat zlatého padáka, když podnik prodělává, nebo dotyčný manažer způsobil finanční škodu?!


Další otázkou je nesmyslné školné! Všichni jste si vystudovali zadarmo a vy teď budete chtít, aby se za řádné studium platilo?! To, že tvrdíte, že na školství nebudou peníze, a proto je potřeba školné zavést, je chyba vlády, parlamentu a senátorů! Vy, jako vrcholní manažeři, musíte zajistit bezplatné studium a bezplatné zdravotnictví bez nadstandardů! Chcete, aby si studenti platili školné, pokud na to nebudou mít, tak ať si půjčí?! Jste opravdu „geniální“! Takže student, který si bude chtít založit rodinu a pořídit si byt, bude dlužit statisíce, ještě než bude mít práci a další dluhy bude splácet za hypotéku…?! Proberte se!!!


Peníze na školství by se našly! Přestaňte dotovat státními penězi soukromé školy. Proč jim tečou dotace ze státního rozpočtu, když jsou soukromé…? Ať si chod a kompletně celé financování platí rodiče, kteří si na danou soukromou školu svoje dítě dali.


Prodejte stíhačky, tanky a všechno harampádí, které stojí miliardy a jsou nám naprosto k ničemu! Pokud by byl stejně nějaký válečný akt, tak s těmi pár stíhačkami bychom mohli tak akorát agresora přivítat. Dohlídněte na to, aby na ministerstvu nestálo jedno nové okno půl miliónu Kč! Za tuto částku by se vyměnila všechna okna v patře na naší škole!


Tvrdíte, že platy učitelů jsou adekvátní? Porovnejte plat jakéhokoli lékaře a zjistíte, že leč lékař a učitel mají oba vysokoškolské vzdělání, tak plat lékaře je několikrát větší než plat učitele! Uvědomte si, že i lékaře na všech typech škol musel někdo vzdělávat…!


Lékaři mají jen jednu výhodu, drží totiž při sobě! V době, kdy chtěli zvýšit platy, tak vláda tvrdila, že jim nedá ani korunu, že na to nikdy nepřistoupí! Pak hromadně pohrozili lékaři výpověďmi, vládě se stáhly půlky a platy jim zvýšila. Paradoxní je to, že nám učitelům jste letos zvedli platy o nějaké procento, tj. o cca 200 Kč. U lékařů nějaké to procento dělalo tisícové částky! A ještě některým se to zdálo velmi málo, že to není tolik procent, kolik jste slíbili. Mám návrh, přidejte tu samou finanční částku (nikoli procento) k platu učitelům, uvidíme, co oni na to řeknou, když se jim plat zvýší minimálně o 6.000,- Kč. Jenže to neuděláte! Protože my, učitelé, nedržíme tolik při sobě. Ale nastane doufám čas, kdy bude několikadenní stávka v době státních maturit, a my budeme mít na vás páky. Vy si pak uvědomíte, že s inteligencí si není radno zahrávat.


Osobně jen doufám, že mnohem rychleji nastane 3. defenestrace a někdo vás všechny do jednoho konečně odtrhne od koryt a znemožní vám další tunelování, rozkrádání a nekonečnou korupci při spravovávání majetku a řízení chodu naší vlasti. Pokud k tomu tak dojde, tak při defenestraci budu v první řadě a budu se dívat, jak vás národ napíchne na halapartny.


Na závěr mého dopisu mi dovolte, abych Vám vyjmenoval, jaké všechny profese líný český učitel za jedny směšné peníze při své práci vykonává. Zdůrazňuji, že níže uvedené funkce nejsou zdaleka všechny. Jen upozorňuji, že vy na tyto všechny vyjmenované funkce máte své poradce, asistentky, náměstky, sekretářky, …


pedagog

psycholog

diagnostik

odborník

soudce

dozorce

pokladník

účetní

administrativní pracovník

sekretářka

manažer

zdravotník

diplomat

průvodce

údržbář

kontrolor

vyšetřovatel

autor odborných textů


PS: Doufám, že mi odpovíte Vy sám, nikoli nějaká Vaše kancelářská krysa.


S pozdravemBc. David Michálek

 

 

Námět: Věžák

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments