Logika kauzy Novičok

Velká Británie sama ukázala na sebe jako na jednoho z hlavních podezřelých v kauze Novičok. Logika tohoto tvrzení spočívá v následujícím:

  1. Předem se oprostíme od možnosti, že byla použita jiná látka než uváděný A 234 – Novičok a budeme vycházet z tvrzení britské premiérky, že byla použita právě tato látka.
  2. Jestliže byla použita látka A 234, která údajně patří mezi nejnebezpečnější nervověparalytické látky a zabíjí v řádu desítek vteřin až několika minut, pak museli otráveni téměř bezprostředně  po otravě dostat protilátku.
  3. Ten, kdo poskytl protilátku – antidotum, musel notně znát složení a tedy i přípravu této látky a pouze na tomto základě ji mohl detekovat, aby mohl určit správné antidotum.
  4. Je velice zvláštní, že britské specializované pracoviště zabývající se výzkumem bojových otravných látek se nachází pouze několik málo kilometrů od údajného místa otravy.
  5. Tím, že britská strana uvedla, že se oba Skripalovi zázračně bez následků uzdravili z otravy látkou A 234, v podstatě prohlásila, že jim sama poskytla antidotum proti látce A 234, tedy že dokázala správně určit původ právě této nervověparalytické látky.
  6. Tímto se fakticky britská strana sama pasovala mezi hlavní obviněné v kauze Novičok.
  7. Indicii, že to provedla britská strana jako Operaci pod falešnou vlajkou a protiruskou konspiraci podporují fakta, že:

a) Britové zatajují místo pobytu otrávených a současně korunních svědků žaloby.

b) Britové odmítají styk ruské občanky s konzulárním úřadem její země.

c) Britové odmítli poskytnout vzorek použité látky  ruské straně, kterou bez důkazů obvinili z otravy obou Skripalů.

Závěr: Na základě uvedené logiky případu by měla být ustavena nezávislá vyšetřovací skupina, která by posoudila možnost, že Velká Británie je hlavním podezřelým v případě Novičok.

P. S.: Ve čtvrtek byla zveřejněna zpráva o tom, že některé země NATO vyráběly v malých množstvích novičok.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Nejnovější příspěvky