Loutkové divadlo 2012

Březen 23, 2012


Když před časem frčel fotbalový skandál s "Ivánkem" Horníkem, rozhodčími a fotbalisty, mohli jsme se uplácat smíchy.


Odposlechy jejich telefonátů byly obrovská švanda a šlo o trapné statisíce.


Národ se pobavil, škůdce byl označen a potrestán. Byl vynesen trest Ivánkovi. Ale byl to v podstatě slušný člověk. Ne, že by mluvil slušně, ale nikoho nezabil a šlo o drobné. Byl potrestán v podstatě za to, že se nechoval slušně a mluvil, kde neměl.


Všechno skončilo plichtou a Ivánek už zase maká a napravený začal krásně od píky.


Přibližně ve stejné éře ale na národu roli dědičné pracovali větší šikulkové. A konečně si nezastírejme, že propojení politiky, byznysu a zločineckého podsvětí u nás tak "opravdově" nefunguje. Provalily se odposlechy hovorů dalšího loutkového divadla. Sám legendární principál Matěj Kopecký by mohl být pyšný a objel by s tímhle kouskem celé Čechy. Vysmátý exprimátor Pavel Bém, jeho "kamarád z tenisu" a úředníci, kterým mistr loutkář ani nevyřezával obličej. Nebyl podstatný. Loutky bez tváře hrají nepodstatné role.


Podstatné věci podstatní lidé pochopitelně neřeší obyčejným mobilem. I když musí tušit, že mohou být v něčím zájmu sledováni, ve své aroganci se občas uřeknou i s humorem sobě vlastním v běžné komunikaci. Co běželo na kódovaném mobilu snad ani nechtějte vědět…


Mazánků, maorských princezen, mrtvých koní, kolibříků v hovorech mnoho, a když se kostlivec vyvalí, víme, že v té době o něm věděl ministerský předseda, ale mlčel, protože…


Existují v téhle kauze opravdu nějaké neznámé? Není to velká legrace, když potrefený označí ony informace za "neuvěřitelné a bezprecedentní selhání" bezpečnosatních struktur? Nasadí se policejní psi na odhalení toho, kdo umožnil zveřejnění pravdy? Koho urazilo, že selhala neselhávající setrvačnost arogance moci? Jde pouze o věčný boj mocenských struktur o moc provést beztrestně co největší loupež veřejných prostředků vzešlých z našich daní? Komu slouží BIS a další policejní složky, které mají argumenty v rukou už léta? Nemanipulují s mocí moci ovlivňovat dění v zemi?


Minulá i současná arogance bývalého premiéra, který už tehdy o obřích machinacích věděl a podezření neoznámil policii, je symptomatická. Odkláněly se miliardy. Současná garnitura na pražském magistrátu o nich mluví otevřeně, protože bližší košile než kabát. Mohly by se provalit případné dojíždějící nebo i novější odkláněčky?


Kdysi jsme četli thrillery o italské mafii, o jejím prorůstání do politicko-ekonomických špiček. Dnes se nečte, ale hraje naživo. Loutkové divadlo už nejezdí po vesnicích, ale usadilo se v centru Prahy. Kamarádi z tenisu tahají za šňůrky a loutky se občas ukáží v nových pozlacených botách.


A jaký bude konec loutkového spektáklu? Co si myslíte? Vy opravdu nevíte, že všechno musí dobře skončit?


Kdo ještě dneska po ránu nezvracel, může si odskočit na blog bývalého čelného představitele ODS Miroslava Macka. Facka pana Macka se stala legendou. Viditelný Macek fackuje dál… Končím jeho trefným bonmotem:


"Vědění je moc. Zvláště, když na někoho moc víte."


Napsáno pro www.brejle.net


Převzato z blogu autora na Aktuálně


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments