Lucifer přijde jako velký, moudrý, inteligentní humanista a liberál

…a na melodii jako krysař za sebou potáhne spoustu lidí do bažin

„Dnes je opět podobná mentalita, jako za socialismu, kam jsme se svým způsobem vrátili. Prostě musíte být korektní, a když nejste, tak se automaticky odepisujete. Když jste v socialismu neschvalovala to, co se dělo, a neodsuzovala to, co se mělo odsuzovat, tak jste se prakticky vyloučila z takzvané socialistické společnosti. Možná je to způsobeno tím, že naše doba kulhá, a proto se vracíme tam, kde už jsme byli. Naše názory kulhají, a tedy i postoje k pravdě a demokracii, a vůbec ke všemu, co dává společnosti chuť, může kulhat. Proto se vracíme tam, kde jsme již jednou byli, ale jinou cestou, v jiné podobě, ale do stejného místa. To je jedním z důvodů, proč se opět vracíme do situace, kde jsme zase nálepkovaní.“ Musela jsem tato slova opět zopakovat, zazněla z úst mého dnešního hosta profesora Maxmiliána Kašparů, a to skoro před pěti lety. Na začátku února roku 2018. A tak trochu na tento rozhovor navážeme. Mým hostem je profesor Maxmilián Kašparů, psychiatr, dětský psychiatr, který působí jako soudní znalec v tomto oboru, řeckokatolický kněz, držitel největšího počtu akademických titulů a autor desítek knih.

Celý rozhovor v písemné podobě najdete ZDE.

4.4 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
12. 12. 2022 17:33

Asi bych s panem profesorem nemohla souhlasit. On říká, že je nespokojen s poměry u nás posledních deset let, předešlých dvacet bylo vše ou kej. No možná pro něj, když je
ten římský katolík. Pro církev svatou, katolickou to nepochybně velmi dobré roky byly.
Pro naši republiku už méně. Pokud nevidí příčiny dnešního stavu, těžko od něj čekat
dobrou radu. Tu, že bychom měli být skromní a pokorní neberu. Proti skromnosti nic nemám, fakticky nemusím mít všechno. Ovšem pokora není nic pro mne. A pokud by mi
měl dodávat naději on, asi by to nebyla ta pravá.

koloděj
koloděj
Reply to  Bety
13. 12. 2022 9:48

Název článku je výmluvný … ještě tam chybí zloděj křičí chyťte zloděje …

peter.
12. 12. 2022 21:06

M.Kašparu je uniat – gréckokatolícky kňaz a preto má na socializmus taký názor aký má.
Ja som nebol členom KSS,neschvaľoval som všetko čo sa vtedy dialo,neodsudzoval som všetko čo mi bolo „nariadené“odsudzovať (vlastne ma do takého odsudzovania ani nikto nenútil),v krčme a na pracovisku som sa spolu so straníkmi bavil na politických vtipoch a vôbec som nemal pocit,že by ma niekto chcel vylučovať zo spoločnosti.Bol som omnoho lepšie informovaný o dianí vo svete ako teraz lebo to čo som sa nedozvedel z domácich médií,mi večer o 21:00 hod povedali na Slobodnej Europe.
Zbytok článku ma nezaujal.

koloděj
koloděj
13. 12. 2022 9:45

Ještě nevím, co mně čeká na odkazovaném přepisu, ale autorovi velký dík

PPK
PPK
13. 12. 2022 17:41

Co se dá dělat. Omlouvám se, budu se opakovat a bude to delší. Ale kdo chce, tak ať přeskočí. Pan Kašparů nechť klidně dále je – v Boha a nesmrtelného Lucifera věřící. Já jen, že by nám i sobě měl poctivě přiznat, že ani za socialismu mu to přesvědčení nikdo z hlavy nebral a dokonce i tehdejší Ústava mu svobodu náboženské víry zaručovala. Takže, co tedy vlastně pořád má s tou svou katolicky vznešenou a poslušnou „pokorou“ a jak se to týká nás ostatních?  Zřejmě asi jen tak, že osobní pokora před fyzikálními, chemickými a biologickými zákony přírody – to… Číst vice »