M. S. Gorrostieta: Statečná starostka zavražděná drogovým kartelem

Listopad 26, 2012

 

Assassinated: Maria Santos Gorrostieta

Bývalá starostka mexického města Tiquicheo, která nebojácně vzdorovala již dvěma pokusům o atentát od brutálních drogových gangů, byla nalezena mrtvá po třetím vražedném  atentátu. 

Po předchozích pokusech o atentát jí sice vláda poskytla policejní ochranu, ta však byla na začátku tohoto roku stažena.


Při prvním atentátu v říjnu 2009 se dostala pod palbu ve městě El Limone. Byla vážně zraněna a její první manžel, Jose Sanchéz, byl zabit, jen o tři měsíce později byla znovu napadena maskovaným gangem, který  zasypal její dodávku třiceti střelami. Byla znovu zraněna a odnesla si četné jizvy, ale slíbila, že bude dále vést válku proti drogám, dokonce pózovala fotografům, aby ukázala rozsah svého zranění.

 

Nyní byla zbita, ubodána a spálena. Její mrtvé tělo objevili místní rolníci pohozené v příkopě u cesty. Její druhý manžel, Nereo Delgado Patinoran, je pohřešován.

 

V Mexiku bylo v souvislosti s obchodem s drogami, jehož obrat se odhaduje na 8 až 30 miliard liber, zabito asi 50 tisíc lidí, včetně více než dvaceti starostů.

 

 

 

 

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments