Mašina na lži

Došel jsem k závěru, že Západ je ohromná mašina na lži pracující v zájmu tajných strategií zájmových skupin. Posuďte například Transatlantickou a Transpacifickou dohodu o obchodu a investicích (TTIP).

Tato takzvaná „partnerství“ jsou ve skutečnosti nástroje, jejichž prostřednictvím získají americké korporace imunitu vůči národnímu právu cizích zemí, v nichž provozují své podnikání. Suverénní země, jež se pokusí vynutit si své zákony proti americkým korporacím, mohou být těmito společnostmi žalovány za „omezování obchodu“. Představte si, že například Monsanto chce prodávat GMO osiva ve Francii, nebo že si americké korporace přejí ve Francii prodávat geneticky upravené potraviny. Francie si však vynucuje plnění svých zákonů proti GMO. TTIP umožní, aby Francie byla zažalována v jurisdikci soudů mimo Francii za „omezování obchodu“. Jinými slovy – zabránění vstupu zakázaných produktů do Francie bude posuzováno jako omezování obchodu a podnikání.

To je ten důvod, proč Spojené státy trvají na tom, aby obě tyto smlouvy byly v úplném utajení a byly vyjednávány s vyloučením demokratických procesů. Dokonce ani americký Kongres nedostal povolení, aby se seznámil s průběhem vyjednávání.

Je zřejmé, že Evropané a Asiaté, kteří souhlasí s podmínkami tohoto „partnerství“, jsou placenými agenty amerických korporací. Pokud by se toto partnerství uskutečnilo, pak by v Evropě a Asii platilo pouze americké právo. Evropští a asijští vládní představitelé, kteří souhlasí s hegemonií amerických korporací nad právem ve svých vlastních zemích, budou tak slušně zaplaceni, aby mohli reálně postoupit do Jednoho procenta nejbohatších.

Je zajímavé porovnat, jak o tom informuje BBC (10. října) a RT (11. října). BBC podává zprávu, že cílem TTIP je odstranit „bariéry obchodu mezi oběma stranami“ a rozvíjet další obchod a investice, ekonomický růst a zaměstnanost. BBC neinformuje o tom, že odstranění bariér obsahuje i bariéry proti geneticky modifikovaným výrobkům.

Všichni vědí, že Evropská komise je zkorumpovaná. Kdo by mohl být překvapen tím, že její členové doufají, že je americké korporace obohatí? Není divu, že Evropská komise vydala prohlášení, že obavy z toho, že transatlantické partnerství by mohlo mít dopad na suverenitu zemí, nejsou na místě.

RT, jež je omezena v pravdivém informování tím, že vysílá přímo ve Spojených státech, přesto dokáže vystihnout podstatu věci svým titulkem: „Ne TTIP: Masové protesty proti dohodě USA-EU ji označují za „korporátní uchvácení moci„.

Po celé Evropě jsou lidé v ulicích a masově protestují proti tajnému souhlasu svých zkorumpovaných vlád s tím, aby Washington ovládl jejich životy a podnikání. RT informuje o tom, že „sociální sítě byly mobilizovány do masové kampaně, aby vyzvali Evropany a Američany k akcím proti ‘největšímu korporátnímu uchvácení moci za posledních deset let’“.

RT zmiňuje lídra demonstrace v Berlíně, který říká, že tajné dohody „dávají korporacím více práv, než jich kdy v dějinách měly“. A všichni víme, že korporace už teď mají příliš mnoho práv.

„Protesty jsou plánovány ve 22 zemích Evropy – pochody, shromáždění a další veřejné akce – na více než 1000 místech ve Velké Británii, Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Řecku, Nizozemsku, Polsku, ČR a skandinávských zemích.“

Slyšeli jste o posledním uchvácení moci ze strany amerických korporací od Fox „News“, CNN, New York Times, London Times, ABC? Samozřejmě, že ne. Slyšeli jste o masivních protestech proti tomu? Samozřejmě, že ne. Uslyšíte jen to, co budete mít povoleno slyšet zájmovými skupinami.

RT ve svém zpravodajství uvádí, že hlavním cílem mezinárodních protestů je „návrat demokracie“ a ukončení tajných dohod, které ničí život všem kromě amerických korporací, organizací, jež jsou teď v celém světě považovány za ztělesnění zla.

Tyto podvodné „obchodní dohody“ jsou obhajovány jako „odstranění překážek volnému obchodu“, ale ve skutečnosti odstraňují suverenitu zemí. Amerika je teď ovládána korporacemi. Pokud tyto falešné „obchodní dohody“ projdou, americké korporace ovládnou i Evropu a Asii.

Zdroj: :http://www.paulcraigroberts.org/2014/10/11/lie-machine-paul-craig-roberts/

Překlad: Stan

P. S. Z dopisu Jana Májíčka z ProAltu:

V Evropě už kampaň běží. My jsme se rozhodli spolu s řadou dalších organizací zahájit kampaň tuto sobotu 18.10. Mediálním zahájením bude předvedení TTIP v podobě Trojského koně (doslova), se kterým se k nám do Evropy dostává spousta nebezpečných věcí. Na něj naváže informační stan, kde budeme informovat kolemjdoucí o možných rizicích spojených s TTIP. Akce začíná v sobotu 18.10. od 10h na Náměstí Republiky v Praze. Pokud se budete chtít zapojit do příprav a pomoci s instalací stanu a distribucí materiálů, přihlaste se prosím zde:

https://docs.google.com/forms/d/1PwRAjbFfz45O2EoVdZ_melKk9Ao2wwiMNo6a5sQ6Ym0/viewform

Dále bych vás rád poprosil o podporu zdola organizované Evropské občanské iniciativy. Podepsat ji můžete na stránkách společné kampaně:

http://www.vttip.cz/

Tuto adresu také prosím sdílejte mezi svými známými. Budou zde do budoucna publikovány informace o vývoji s TTIP a další argumenty a názory. Pokud nejste z Prahy a chtěli byste se zapojit, nebo pokud nemůžete v sobotu, přihlaste se přes formulář na stránkách kampaně:

http://www.vttip.cz/zapojte-se.html

Budeme moc rádi za jakoukoli z výše uvedených forem podpory. Přeji hezký den a budu se těšit na setkání v sobotu nebo někdy příště.

Přejít do diskuze k článku 50 komentářů