Mallence Bart Williams: Nejbohatší zemí na světě je Sierra Leone

Jasné a srozumitelné vysvětlení podstaty toho, v čem pramení skutečná chudoba zemí třetího světa a jakým cynickým způsobem si Západ udržuje své nadřazené postavení a blahobyt.

Námět: Hudryper

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
25. 1. 2016 16:07

vysvětlení, které i pojímá blízkou budoucnost Evropy. Organisovaným přílivem uprchlíků Evropa plánovaně zchudne, a poměry většinového obyvatelstva Evropy a Afriky se srovnají. Vyčnívat budou pouze majitelé nadnárodních korporací, posvěceno očekávaným podpisem TTIP mezi EU a USA.

Bety
Bety
25. 1. 2016 18:54

Tedy ta nám to dala a zcela oprávněně. Všimli jste si, jak se tvářili posluchači v sále? Je to tak, pokud by Západ přestal Afriku okrádat, imigranti by asi přicházeli ze severu na jih.
Mě odjakživa zajímají fakta, takže jsem si už před lety všimla v Malém světovém atlasu, jaký je katastrofální nepoměr mezi nerostným bohatstvím a příjmy obyvatel Afriky – a pokaždé, když jsem na to v hovoru narazila jsem byla odpálkována něčím na způsob – no asi to neumí využít, bez bílých by si s tím stejně neporadili a podobnými kecy.

racek
racek
25. 1. 2016 19:47

Souhasím s tím, že mezi zdroji surovin a bohatstvím země je v Africe většinou nepřímá úměrnost. Že to neumí využívat, bohužel musím říci, je to pravda. Ovšem staletí se už snažíme, aby to opravdu neuměli. No a naše podpora režimům, které si zrovna v rozkrádání a neumětelství vedou velmi dobře, hovoří samo za sebe.

to je jedno
to je jedno
25. 1. 2016 22:57

Bety napsal Tedy ta nám to dala a zcela oprávněně. Všimli jste si, jak se tvářili posluchači v sále? Je to tak, pokud by Západ přestal Afriku okrádat, imigranti by asi přicházeli ze severuna jih. Mě odjakživa zajímají fakta, takže jsem si už před lety všimla v Malém světovém atlasu, jaký je katastrofální nepoměr mezi nerostným bohatstvím a příjmy obyvatel Afriky – a pokaždé, když jsem na to v hovoru narazila jsem byla odpálkována něčím na způsob – no asi to neumí využít, bez bílých by si s tím stejně neporadili a podobnými kecy. Nám? Copak my jsme někdy měli… Číst vice »

Alena
Alena
25. 1. 2016 23:06

ano, pane to je jedno
opět to smrdí manipulací. I zde v krátké posloupnosti dva články- jeden o nízkých cenách ropy, což je prý v pořádku- záležitost trhu, druhý o přírodním bohatství africké země, která je díky kolonizátorům chudá, a to najednou v pořádku není.
To video je vzkaz Evropanům- připravte se na chudobu!!!!
Trh je pokřivený a nespravedlivý, o tom žádná, ale bohatství přináší nové technologie , a ty evropa měla, a dosud má. Nyní se má přetransformátovat na chudé rozvojové země , a tak se jí vzkazuje, že není oprávněna být bohatá

to je jedno
to je jedno
25. 1. 2016 23:21

Pokračování: 2. Asi největším zločinem bělochů v Africe bylo, že se nepostarali o předání své kultury a vzdělanosti tamním domorodcům. 3. Neustálé kmenové napětí a konflikty – souvisí i s válkou kolébek a tedy vysokou porodností a následnou bídou – a to je důsledek dělení Afriky kolonialisty, kdy nerespektovali kmenová území a postupovali dle zásady „rozděl a panuj“. 4. Vysoká porodnost = přibývá velké množství dalších chudých a nevzdělaných lidí. Rodiče je dokáží taktak vychovat, poskytnout jim vzdělání již vůbec. O dědictví či úsporách do dalšího života se taky nedá mluvit. 5. Neokolonialismus. Zde jde však o sporný bod. Z… Číst vice »

Alena
Alena
25. 1. 2016 23:24

pokud by v čele našeho státu aspoň NA CHVÍLI stáli vlastenci, a ne poslušní vykonavači cizích rozkazů, dbali by na energetickou a potravinovou bezpečnost a na rozvoj a využití nových technologií
Vím, že po našich politicích bych chtěla hodně……………..smutné až tragické

to je jedno
to je jedno
25. 1. 2016 23:35

Alena napsal ano, pane to je jedno opět to smrdí manipulací. I zde v krátké posloupnosti dva články- jeden o nízkých cenách ropy, což je prý v pořádku- záležitost trhu, druhý o přírodním bohatství africké země, která je díky kolonizátorům chudá, a to najednou v pořádku není. To video je vzkaz Evropanům- připravte se na chudobu!!!! Trh je pokřivený a nespravedlivý, o tom žádná, ale bohatství přináší nové technologie , a ty evropa měla, a dosud má.Nyní se má přetransformátovat na chudé rozvojové země , a tak se jí vzkazuje, že není oprávněna být bohatá Ano. Všimněte si, jak je… Číst vice »

Alena
Alena
25. 1. 2016 23:38

jo jo, to zahalování nakonec bude nezbytností v oblastech s vysokým výskytem muslimů, neb ženy jinak nepřežijou
ovšem naši sluníčkáři si to pochvalují, neboť cudnosti bude učiněno za dost

Alena
Alena
26. 1. 2016 5:47

Alena napsal

jo jo, to zahalování nakonec bude nezbytností v oblastech s vysokým výskytem muslimů, neb ženy jinak nepřežijou
ovšem naši sluníčkáři si to pochvalují, neboť cudnosti bude učiněno za dost

http://www.zvedavec.org/vezkratce/12046/
prozatím pouze zablokoval. Doba, kdy budou Evropané sochy svrhávat a ničit, se blíží

Bety
Bety
26. 1. 2016 7:04

to je jedno napsal Nám? Copak my jsme někdy měli nějaké kolonie či provozovali neokolonialismus? Dá se spíše říci, že i my jsme postiženou zemí Západním neokolonialismem Dobře. Nám ne. Ale myslíte, že si Afričané třídí bělochy takto? Opominula jsem u toho nerostného bohatství jedno slovo – a to těžené. Nedělejte si iluze, např. ve Venezuele, což je sice jiný kout světa, ale postižený stejně, se ze zisku naftových společností Venezuele velkoryse ponechávalo 1 procento! A to pochopitelně šlo do kapes místním podpindosníkům. Já nedělím lidi podle ras, a nedomnívám se, že jsou lepší, horší, inteligentnější atd. Konečně někde jsem… Číst vice »

peter.
26. 1. 2016 7:29

Alena napsal

vysvětlení, které i pojímá blízkou budoucnost Evropy. Organisovaným přílivem uprchlíků Evropa plánovaně zchudne, a poměry většinového obyvatelstva Evropy a Afriky se srovnají. Vyčnívat budou pouze majitelé nadnárodních korporací, posvěceno očekávaným podpisem TTIP mezi EU a USA.

http://www.novarepublika.cz/2016/01/celoplanetarni-koncentrak-na-zaklade.html

Sio
Sio
26. 1. 2016 8:15

V diskusích na leva-net jsem tvrdým kritikem mnohých principů na kterých je postavena KSB a DVTŘ. Nicméně, nevyléval bych s vaničkou i dítě. Například řízení procesů společenských supersystémů na šesti prioritách (snažil jsem se to tu vysvětlit v několika článcích) je skvělá myšlenka. Superelitám už došlo, že vzdělání mas je jejich největší nepřítel.

koloděj
koloděj
26. 1. 2016 8:25

Sio • 26. Leden 2016

V diskusích na leva-net jsem tvrdým kritikem mnohých principů na kterých je postavena KSB a DVTŘ.

ano , ta myšlenka je dobrá, ale na leva-net už nediskutuji, protože vytknete li něco osobně hoxovi nebo udovi, násladuje výmaz příspěvku. Ti dva u mne skončili.

to je jedno
to je jedno
26. 1. 2016 8:47

Bety napsal Dobře. Nám ne. Ale myslíte, že si Afričané třídí bělochy takto? Opominula jsem u toho nerostného bohatství jedno slovo – a to těžené. Nedělejte si iluze, např. ve Venezuele, což je sice jiný kout světa, ale postižený stejně, se ze zisku naftových společností Venezuele velkoryse ponechávalo 1 procento! A to pochopitelně šlo do kapes místním podpindosníkům. Já nedělím lidi podle ras, a nedomnívám se, že jsou lepší, horší, inteligentnější atd.Konečně někde jsem kdysi četla, že podle genetických informací je pravlast lidstva právě v Africe. Já spíš dělím lidstvo na lichváře,kořistníky a pak na těch zbylých 99 procent, kteří… Číst vice »

Sio
Sio
26. 1. 2016 9:55

koloděj napsal

Sio • 26. Leden 2016

V diskusích na leva-net jsem tvrdým kritikem mnohých principů na kterých je postavena KSB a DVTŘ.

ano , ta myšlenka je dobrá, ale na leva-net užnediskutuji, protože vytknete li něco osobně hoxovi nebo udovi, násladuje výmaz příspěvku. Ti dva u mne skončili.

No, nemažou mě, jen nemůžeme najít společnou řeč. Což je legitimní. Ale sprostí na sebe nejsme, nepřepískl jste to někde? :-)

Bety
Bety
26. 1. 2016 10:03

to je jedno napsal jenže zde jsme podle barvy kůže děleni lidmi jiných ras – jsi běloch = jsi vinen – a to mi vadí. A řeknu vám, už se mi nejednou stalo, že jsem zde v Česku viděl černocha, a nenávist k bílým lidem z něj doslova kapala – ale pravda, viděl No ano, ale jistě jste také viděl bílé holohlavce, ze kterých čišela nenávist opačným směrem. Měli bychom se mít na pozoru před všemi nenávistnými jedinci jakékoli rasy. A já se obávám, že jsme v současné době řízenou imigrací tlačeni pod heslem lidumilnosti právě do těch střetů, ze… Číst vice »

PPK
PPK
26. 1. 2016 11:21

Kdo sleduje internet delší dobu, tak ví, že projev té černošky nebyl na Síti prvním a je to jen další součást psychologické MANIPULACE DAVU Evropy a USA. Manipulace, aby si ten dav myslel, že ON má na tom všem Zlu VINU. Čas od času se to opakuje a vina za ten stav se vždy prezentuje jako důsledek nenávisti a vin výhradně náboženských, národnostních a rasových, nikoliv jako vina domácích ELIT a jen třídně sociální. Jak vlastně to ožebračování (nejen) 3.zemí, ale všech těch kolonií probíhá? Vždy tak, že bílý elitář tam nejen krade, ale především vždy nejprve korumpuje „náčelníky“ těch… Číst vice »

hudryper
hudryper
26. 1. 2016 12:29

PPK napsal Zlo bylo vždy házeno na celou bílou civilizaci. Proč? Proto, aby se skuteční původci Zla v tom propag-balastu tímto způsobem informačně a TŘÍDNĚ SOCIÁLNĚ ztratili. Naši intoši pak vždy tvrdě prohrávají se sociálními inženýry, protože neumí analyzovat stav, který je. Místo toho blábolí o ekologii, nacismu, trhu a dějinách před staletími. “ aby se skuteční původci Zla v tom propag-balastu tímto způsobem informačně a TŘÍDNĚ SOCIÁLNĚ ztratili.“Stejná metoda byla uplatněna začátkem české prichvatizace nomenklaturními kádry KSČ,STB a LM. Prosadili „humánní restituce“ jen proto,aby jako noví boháči na českém rynku nepůsobili jako bílé vrány uprostřed hejna černých. Ono totiž… Číst vice »

Aleš
Aleš
26. 1. 2016 12:52

PPK: Samozřejmě, že vinny jsou ty elity. Ale my se stáváme spoluviníky, když podléháme davové manipulaci a dobrovolně se toho vykořisťování účastníme. Nebo když k tomu zaujmeme postoj mrtvých brouků, já nic, já muzikant… Chceš změnit svět? Stačí 24 hodin nečinně přihlížet. Zlo se šíří už tím, když se proti němu nepostaví dobří lidé. Mne nepřipadlo, že by ta dáma se snažila vyvolat pocit viny ve všech Evropanech, Američanech či Asiatech. Spíš prozřít. Vždyť Váš komentář se zas tak moc od slov té dámy neliší. Jaké první kroky lze podniknout ve směru (nejen) k Africe? – Vystoupení z NATO, jeho… Číst vice »

to je jedno
to je jedno
26. 1. 2016 13:59

Bety napsal No ano, ale jistě jste také viděl bílé holohlavce, ze kterých čišela nenávist opačným směrem. Měli bychom se mít na pozoru před všemi nenávistnými jedinci jakékoli rasy. A já se obávám, že jsme v současné době řízenou imigrací tlačeni pod heslem lidumilnosti právě do těch střetů, ze kterých se nenávist přímo krmí. Rozděl a panuj! To je úspěšný recept vládnoucí vrstvy. A až v těch mezikulturních střetech bude vězet Evropa až po krk, tak řeknou: „Pardon, to bylo špatné rozhodnutí, ale měli jsme ty nejlepší úmysly!“ A zase to bude vina toho plebsu, který ty nejlepší úmysly zhatil… Číst vice »

peter.
26. 1. 2016 17:19

http://ukraina.ru/news/20160126/1015428083.html
Rituálna samovražda.Výstižné!

Sio
Sio
26. 1. 2016 17:49

Ta paní má naprostou pravdu. Evropa, narozdíl od Afriky, má znalosti. Vyzná se v technologii moci. A jak říká Pjakin, znalosti jsou moc. Skutečně, Evropa nemá téměř žádné nerostné bohatství, podnebí je tu místy až nehostinné. Ale Evropané jsou vzdělanější, kvalifikovanější a ukázněnější. Podobný nepoměr platí i pro sever a jih Evropy, pro východ a západ. Potřebujeme se ukáznit a učit se. Na naše školství jsou ovšem vedeny cílené útoky, jako inkluze, různé „reformy“ a experimenty. Zatím je aspoň zdarma.

peter.
26. 1. 2016 18:07

Sio napsal
pro východ a západ.

Vždy,keď vidím,ako zdegenerovaný západ už nedokáže odolávať barbarom,si poviem:Dobre Peter,že žiješ na východe.Od „západu“(toho starého,prednovembrového)už nečakám nič prínosného.

Sio
Sio
26. 1. 2016 18:58

peter. napsal
Vždy,keď vidím,ako zdegenerovaný západ už nedokáže odolávať barbarom,si poviem:Dobre Peter,že žiješ na východe.Od „západu“(toho starého,prednovembrového)už nečakám nič prínosného.

No, však i tam vzdělání pár dekád upadá. Možná teď už víc, než na východě.

Aleš
Aleš
27. 1. 2016 5:52

peter: Závidím vám premiéra.

Sio
Sio
27. 1. 2016 7:16

Aleš napsal

peter: Závidím vám premiéra.

Ale ne prezidenta. Kam jste dali oči? :-)

peter.
27. 1. 2016 9:13

Silná štvorka :Putin,Ivanov.Patrušev a Lavrov.Trochu jasna do toho kremelského,mocenského gulášu :
http://politikus.ru/articles/68470-rossiyskaya-vlast-izvlekla-uroki-iz-raspada-sssr.html