Máme namleto

Abych se mohl u voleb rozhodnout kvalifikovaně, shlédl jsem včerejší tzv. „Superdebatu“ na ČT. Fráze „mlít hovna“ v ní došla svého naplnění.

Kalousek (TOP09) mlel ty svoje hovna a byl u toho jednou vtipný. Fiala (ODS) mlel ty svoje hovna a byl u toho jednou chytrý. Zaorálek (ČSSD) ta svoje hovna přímo řval, až přeřval sám sebe a těch pár dobrých věcí, které řekl; styl dobrý možná tak na náměstí, ale ne do televize. Bělobrádek (KDU-ČSL) mlel jako Lidovec, pro každého něco a nikomu nic. Okamura (SPD) mlel hovna jako z jiného světa. Babiš (ANO) nemlel, protože průjem se mlít nedá, zato se v tom s gustem válel. Filip (KSČM)… co ten vlastně mlel? Bez Gottwalda to prostě není ono, to snad i ten Husák měl větší charisma a tah na branku. Farský (STAN) snad jako jediný nemlel hovna, ale to určitě jenom proto, že se nedostal ke slovu, kdyby dostal prostor, namlel by toho také určitě dost. Bartoš (Piráti) sice nemlel hovna, ale zato posral, co mohl. Jediný, kdo opravdu nemlel hovna, ale mluvil k věci a bylo z jeho řeči jasné, jaké postoje jeho strana zastává a jaký má zhruba program, byl mladý Stropnický (Zelení).

Kdybych byl impulzivní typ, tak po včerejšku rozhodně volím Zelené, ale protože impulzivní nejsem, pojedu podle plánu a budu hlasovat pro Piráty (máte to, chlapci, bianco na čtyři roky a jestli to poserete jako Zelení za Bursíka, tak to bylo naposledy); jestli je Matěj opravdu gay, pak volám „Více gayů v politice!“ a i pro ty kvóty na teplé předsedy bych byl. V žádném případě bych naopak nehlasoval pro ANO a včerejší debata mne v tom jenom utvrdila. To bych snad tu pazouru radši i zlomil. I tu TOP09 bych volil s menším odporem než ANO, ač s nimi sice v ničem nesouhlasím, alespoň je s čím nesouhlasit. Amébovitá mesianistická ukřivděnost Babiše je skutečné zlo.

Mimochodem, z deseti pozvaných bylo deset mužů, ovšem to, co předvedli, dokazuje, že politika v Česku není záležitost mužská, ale machistická. A podle toho to vypadá. Neargumentuje se, ale bojuje. Pánové se předvádí jako kohouti, jako kdyby se voliči rozhodovali podle peří, a ne podle programu. Což, bohužel, bude pravdě asi blíž, než bylo zdrávo. Takže vzhůru k urnám a vyberte si někoho sympatického nebo sympaticky obskurního, protože kvalifikovaně na základě programu se rozhodnout nemůžete, ani kdybyste chtěli.

Převzato z blogu Tribun

Stanův komentář: Já si dnes v autě pustil nějakou poslední debatu na Radiožurnálu a mé pocity byly obdobné. Opravdu strašlivý a odpudivý byl styl Zaorálka, přinutil mě po deseti minutách v zájmu zachování duševního zdraví vypnout rádio. Socani dle mého názoru nevládli zle, ale předvolební kampaň, kterou nastartovali zákeřným útokem na svého hlavního koaličního partnera, totálně zvorali. Skoro bych se nedivil, kdyby zítra vypadli z poslanecké sněmovny.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
pacifista
pacifista
20. 10. 2017 20:28

Proč se díváte nebo posloucháte debaty? Přece podle činů poznáte je.

perun
perun
20. 10. 2017 20:35

Hodně tragický článek.
Doporučovat volit Zelené Bursíky nebo vítače Piráty může jen LGBT. A to prosím není žádná nadávka.
Volby už běží, ale zkuste si, kdo nemáte odvoleno, přečíst ještě narychlo dobrý komentář ke stranám :

http://www.czechfreepress.cz/politika/kdo-je-kdo-v-ceske-politice.html

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 10. 2017 6:43

Tribune i Stane, napíši tady něco co někdo možná nečeká. Ale musím. Tak předně: pokládám se za hodně tolerantního člověka. Chci respektovat osobnost každého. To ale pod podmínkou, že on/ona bude respektovat osobnost mou. Tedy snesl bych orientaci šéfa „Zelených“ kdyby ji prezentoval z volebního a stranického hlediska veřejně včas. TO SE ALE NESTALO. Nezajímá mne „šuškanda“ o tom co bylo „zasvěceným“ známo dříve. Jdu-li do politiky, musím vědět že nechci-li to udělat jen pro osobní výhody a zviditelnění, ale pro lidi a pro zlepšení systému, musím RESPEKTOVAT většinové nastavení společnosti dané jakýmsi vývojem. V ČR jsme myslím k oněm… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 10. 2017 7:04

Jako každý člověk má nadání k něčemu tak i u mne tomu je podobně, a celý dosavadní život prakticky jsem se věnoval ochraně přírody a krajiny. Dlouho nejen jako jednotlivec, ale i jako člen a vedoucí některých NNO. VÍM co jsem byl nucen vydržet a udělat za těch cca 25 let aktivní „služby přírodě a ŽP“. Proto kdykoliv jsem se na pár setkáních s občany dostal do sporu s Bursíkem nemohl mi po stránce problematiky co vytknout. Vždy proto z otázek zbaběle utíkal k zástupným tématům… Moje „důvěra“ ke mladšímu Stropnickému byla vždy malá- ať již říkal cokoliv -jelikož není… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 10. 2017 7:33

Jako přesvědčený zastánce poměrného systému se chci vyslovit k stávajícímu většinovému a 5% klauzuli: 1. Vždy jsem těch 5 % odmítal a pokud již vůbec, navrhoval bych 3%. Ale ne vždy a všude automaticky, v každý okamžik. Politická a společenská situace v ČR dlouhodobě vypovídá o velké nedůvěryhodnosti politiků a jejich nejen neschopnosti se na rozumných věcech dohodnout, ale i toho dohody pak dodržet – nejen napříč spektrem (v zájmu občana by to snad mělo být v klíčových věcech jedno) ale i uvnitř koalic či „tichých“ podpor a tolerancí… V současné situaci nezakrývám, že doufám, že 5% hranice nyní pomůže… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 10. 2017 8:01

Ještě k těm malým stranám a hnutím: nejsou mi vůbec proti srsti, a mám k nim velké sympatie. Ostatně jak „změnit systém“ těmi kdož z něj ve velkém tyjí, že… Ale… Vidím problém ve schopnosti – neschopnosti – se domluvit, a NEVIDÍM potřebného garanta většinové a po celé volební období FUNKČNÍ koalice o kterého by se „společně“ malé strany a hnutí mohly opřít. Leda snad v KSČM?? Nevím, je diskutabilní nakolik by s mainstreamem a nemalou částí společnosti „skálopevně“ odmítajících „komanče“ dokázali funkčním způsobem spolupracovat. Vidím to pro ně v nynější situaci jako zkoušku ohněm, a doufám, že časem to… Číst vice »

Admirál
Admirál
21. 10. 2017 10:14

Piráti? Pokračování Kalouska jinými prostředky? Ti kdo nebudou ve sněmovně Putinovými agenty? Ti skrze které vstoupí do sněmovny „aktivisté“ z Kliniky?

Tribune, dobrou chuť.

PPK
PPK
21. 10. 2017 11:37

Martin (už bez taky m) napsal Jsem pro respektování práv menšin a ohleduplnost, ne každý dejme tomu může za to jak se narodil. Ale… Vážený pane Martine (už bez taky m), v podstatě souhlas a uznání za Vaši upřímnou snahu problémy nejen popisovat, ale i hledat řešení, existuje-li nějaké. Pouze na homosexualitu se možná naše názory odlišují. Proč? Osobně totiž nepovažuji homosexualitu za vrozenou a fysiologicky danou sex-orientaci člověka vlivem jakéhosi prenatálního či genetického předurčení. Na základě prožitých zkušeností svého už poněkud delšího pobytu na tomto světě jsem totiž naopak dospěl k názorovému poznání, že sexuálně deviantní homo orientace je… Číst vice »