Máme se na co těšit

Pavel Letko

Světové korporace to s námi Čechy myslí jistě dobře, to se můžeme plně spolehnout. Proto také obdivuji českého voliče, který se nebojí zvolit do svého čela osvědčené udavače a staré kozly a hledí nadcházející nevyhnutelné bídě nebojácně zpříma do očí.


Před volbami nám slibovali uchazeči o zvolení změnu. Volby skončily tak, jak skončily, dobrá věc se podařila, máme se tedy nač těšit. Odcházející vláda zvyšovala důchody, průměrné platy, nemocenskou a nadělovala drobným podnikatelům kompenzace. S tím je konec, zvolili jsme změnu. Pro tu naši malou hezkou českou zahrádku je zahradníků škoda. Zvolili jsme tedy staré osvědčené kozly, abychom v neposlední řadě vyšli vstříc zahradníkům ve Francii, Německu a dalších zemí v jejich nelehkých problémech. Nač umožňovat pobírání evropských dotací českými podniky v Čechách, když je mohou pobírat v Německu? Proč by měla EU dotovat nějakými drobnými český Agrofert, když může pořádně podpořit francouzskou korporaci SAS SUCRIERE DE LA REUNION ?

A tak je dobře, že jsme zvolili změnu. V těchto kapitalismem pohnutých dobách je lepší, když nás povede profesor Fiala, expert na pobírání grantů a dotací do neziskového sektoru, než celoživotně byznysem poznamenaný a vedením korporace zkušený Babiš. Od toho si také volíme svoje europoslance, aby naše české pidipodniky zbytečně neodčerpávaly dotace těm opravdu velkým hráčům vpravdě světového významu. Proto jsou naši europoslanci přece placeni, aby dohlédli na to, aby tomu, kdo má hodně, bylo ještě přidáno. Světové korporace to s námi Čechy myslí jistě dobře, to se můžeme plně spolehnout. Proto také obdivuji českého voliče, který se nebojí zvolit do svého čela osvědčené udavače a staré kozly a hledí nadcházející nevyhnutelné bídě nebojácně zpříma do očí. Český volič se prostě nebojí a utáhne si opasek a navlékne zimní oblečení.

Naši přátelé z USA totiž prodávají plyn především do Asie a ruský plyn my nechceme. Podle amerického vládního zdroje může za zvýšenou cenu plynu a jeho potenciální nedostatek kombinace několika faktorů. Po propadu výroby v USA způsobeném pandemií Covid-19 se dramaticky zvýšila poptávka především v Asii, zejména v Číně. To v kombinaci s nízkými zásobami v Evropě žene ceny vzhůru na hranici paniky. Prostě kdo dřív přijde, ten dřív nakupuje. V tomto případě dříve nakupovala Čína, EU tedy bude muset počkat. Politika EU vychází z přesvědčení, že krátkodobé kontrakty jsou výhodnější a tak nyní na tuto spekulaci tak trochu doplácíme. Nu což, možná tomu tak není a příčiny jsou v Putinově Rusku a komunistické Číně, jelikož EIA, tento vládní úřad USA, zmanipuloval Putin, podobně jako volby v USA, Francii a Dolních Kotěhůlkách.

My budeme kupovat od Němců, ale až co zbude. A pokud do toho můžeme mluvit, nejenže bychom neotevřeli kohoutky plynovodu Nordstream 2, ale navíc bychom i zavřeli všechny zbývající „ruské“ kohoutky a to nejen plynu, ale i ropy. Rusko tak místo České republiky bude muset zásobovat jedno středně velké čínské město, čímž zasadíme zásadní úder oběma státům, které nerespektují naše základní lidské právo zvolit si do svého čela největší idioty a gaunery pod středoevropským sluncem. Náš volič má prostě za ušima. Proč by volil podle svých zájmů, když může dopřát cizím? Rittig se raduje v Monaku, Bakala ve Švýcarsku. My v Čechách budeme totiž jezdit na koloběžkách a co se týče elektřiny, počkáme si na zbrusu novou jadernou americkou elektrárnu, co svět neviděl. Kdo si počká, ten se dočká. Pokud ovšem dřív neumře. Takový už je život.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme

4 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
26. 10. 2021 12:00

Co dodat? Prasata chrochtají a podsvinčata se stále rodí. To není jenom česká specialita. Ale nás to asi bolí více než jiné, protože přežívá paměť přežití. Nejsme v Amazonském pralese, nýbrž v údolí, kde leží Megido. Celý svět to zná pod pojmem ARMAgeddon. Indiáni v Amazonii mají svoje šamany, ale nám se asi omylem urodili exoti jako fotr Čech, Libuše, Přemysl ze Šemíka, krásná Ééééliška, hloupí honzové známí jako Jan Hus, Jan Žižka, Jan Roháč, nějaké Božky, hloupí Vaškové jako třeba Václav II. a III. a také neblahý úděl téhož jména, jemuž dějiny přidělily roli šaška až roli české absence… Číst vice »

KH3.jpg
orinoko
Reply to  orinoko
26. 10. 2021 12:31

U Černého kohouta povídám: Vidím všude možně, jak socíkovští důchodci zachraňují kapitalistické hospody! Kapitalistické mládí musí zachraňovat banky.
To bylo haló.
Na odchodu mě personál zdraví jako nějakého zazobance, který k nim také našel cestu.
Hraje tu klasické blues, Karel Kryl, středověký kolorit píšťal, Enya, gotika, Enigma … a tv kraksny nikde nevidět.
Ktož sú boží bojovníci a zákona jeho …

orinoko
Reply to  orinoko
26. 10. 2021 16:49

Bizar pokračuje. Po neskutečné jízdě s drožkou až do místa, kam se vrátím v sobotu, jsem poté dorazil do seřadiště dělného lidu. Spousta Slováků a řešil se covid. Rychle jsem se zmocnil iniciativy posilněn boosterem budRezaku a způsobil místní Operaci Antropoid. Po mých kozách bejvalek na Slovensku to vypadalo jako kdysi, když komedie byla ještě králem.
Ani nebudu popisovat, kam mě nasměrovalo vlastenectví.
Režim svinstva začal plodit vlastní ovoce.

orinoko
Reply to  orinoko
26. 10. 2021 19:12

Tomu neuvěří ani Pán Bůh.
V příbytku Páně in domus jsme jen dva čelili otřesným nápadům bez nápadu. Mladík, a ten druhý – prý dědo…Šlo o mě …
Dorazil jsem do obce svých dnů a pochopil, že buďto se uchlastám anebo musím odejít mezi své.
Werich se prý užral ku smrti.
Nic není nemožné.
Smrt je milosrdenství.
Ale české srdce pořád neklidně bije.

https://www.youtube.com/watch?v=hSO-rfUDu2I

Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
26. 10. 2021 21:33
Bety
Bety
26. 10. 2021 16:09

Volby, volby. Jedna velmi špatná volba před jednatřiceti lety a šmitec. To ostatní jsou jen
kosmetické úpravy a částečné změny rychlosti s jakou se propadáme na dno.

Aleš
Aleš
Reply to  Bety
26. 10. 2021 20:54

Ideologové kapitalismu a jejich papagájové s urputným zaujetím a fanatickou zatvrzelostí do úmoru opakují, jak tu máme demokracii a možnost volby a že každý může jít, když se mu to nelíbí. Možnost volby spočívá v tom, že si můžeme vybrat mezi tím, jestli nám nakopou do koulí pravou či levou nohou a nebo nám vrazí dýku do ledvin nebo do srdce. A nejvyšší hodnotou je přijetí zodpovědnosti za takovou volbu a vědomí, že si každý může za všechno sám. Takové vyhlídky člověka dostávají na vrchol blaha. Momentálně zvolení wolové a jejich ss jednotky Spojenců a Starostů a závislých, co Spolu… Číst vice »