Manifestace PRO budoucnost nás a našich dětí

 

Vážené odborářky, vážení odboráři,

chtěli bychom vás touto cestou pozvat na manifestaci, která proběhne v neděli 11. září 2022 od 14 hodin na Staroměstském náměstí v Praze.

Všichni sledujeme kroky vlády, která nepodniká žádné kroky ke zvládnutí ekonomické a energetické krize. Jediné, co z úst politiků slyšíme je to, že to musíme zvládnout sami. Současné dění kolem válečného konfliktu je stále zneužíváno k dalšímu omezování našich práv a svobod, a to jak na úrovni ČR, tak i EU.

Od března, kdy jsem se viděli na Staroměstském náměstí se situace k horšímu změnila i v médiích. Ta už nic jiného než vládní propagandu nešiří a kdo by si dovolil mít jiný názor, ten je okamžitě odstaven na okraj společnosti.

Přes všechny tyto skutečnosti nesmíme přestat v boji za svá práva a svobody. Je nutné, aby se znovu vrátil respekt k právu a odbornosti. Vládu musí převzít oborníci, kteří začnou okamžitě provádět kroky, abychom měli dostatek energií za přijatelnou cenu, zastavilo se zdražování potravin, protože jinak spadnou další tisíce rodin do ekonomické chudoby.

Přijďte nás podpořit svou účastí na manifestaci. Představíme Vám našich „sedm statečných“, sedm významných osobností, úvodních signatářů Charty 2022, kteří kandidují do Senátu za stranu Právo Respekt Odbornost. Vystoupí také profesor Jiří Beran, Jindřich Rajchl a další významní hosté.

Chtěli bychom Vás také požádat, abyste tuto pozvánku šířili mezi své kolegy a známé.

Čím více nás bude, tím více budeme slyšet.

Těšíme se v Praze 11. září na viděnou.

Odborová organizace Pro Libertate

4.1 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hudryperman
Hudryperman
8. 9. 2022 11:57

Lieder Fiala :

Červená,modrá fiala,
kdes ji má milá trhala ?
Trhala jsem jí v Aspenu,
ještě mám ruce od jedu.

Alva
Alva
Reply to  Hudryperman
8. 9. 2022 18:01

1*** Super! To se vám povedlo!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
8. 9. 2022 19:42

Jen tohle nám scházelo. Polsko se chystá požadovat po České republice 368 hektarů území, uvedl list Rzeczpospolita. „Musím s politováním konstatovat, že do dnešního dne Česká republika nevyrovnala tento nepovolený územní problém s Polskou republikou,“ citují noviny z dopisu Jarosława Krajewského, poslance polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost, který zaslal Ministerstvu zahraničních věcí a Ministerstvu vnitra Polska. Publikace vysvětluje, že je řeč o kompenzaci za stanovení polsko-československé hranice, které bylo pro Polsko v 50. letech nevýhodné. Poslanec Krajewsky připomněl, že tehdejší Československo obdrželo 1205,90 hektarů půdy a Polsko – pouze 837,46 hektarů. „Naše ztráta území je 368,44 hektarů, tedy 3,6844… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Botičky od Diora
8. 9. 2022 20:49

Zdá se, že polští politici moc dobře věděli, proč Fialovi dali tu svou „polskou cenu míru“.
viz
Luboš Palata: Fiala dostal polskou cenu Člověk roku právem. Ale ještě si ji musí zasloužit !
https://plus.rozhlas.cz/lubos-palata-fiala-dostal-polskou-cenu-clovek-roku-pravem-ale-jeste-si-ji-musi-8822402

Last edited 1 rok před by PPK
Gatta
Gatta
8. 9. 2022 20:53

Jen nesouvisle. To zase najednou bude alternativních srtaniček a hnutí – to zase bude propadlých hlasů. Za stávajících podmínek se jako volitelna opozice jeví pouze SPD. Babišovo ANO má také téměř jistý úspěch. Pokud se z menších stran a hnutí honem rychle nevageneruje jeden důvěryhodný subjekt, tak alternativní rychlokvašky nemá smysl volit. Jinak u nás v místě krom komunistů se nikdo nehlásí k žádné politické straně, ale všichni se staví jako místní zasloužilí patrioti. Stejná jména, stejné ksichty, stejné sliby (o potírání toho, co dosud sami dělali) jen v novém přebalu !!! Vláda odborníků – Kdo ji vybere a jakou… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Gatta
8. 9. 2022 21:09

Je třeba si dát ale pozor: Volební systém pro komunální volby je poněkud složitější než u těch ostatních. Místo kroužkování se totiž křížkuje! Podrobnosti viz např. na 

https://www.e15.cz/komunalni-volby-volebni-system-termin-kdy-budou#krizkovani_krouzkovani 

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
9. 9. 2022 5:04

Roky jsem křížkoval napříč stranami lidi, které jsem považoval za kvalitní.
Pravda, podařilo se upozadit pár grázlů, ale jinak to bylo k ničemu.

Po volbách bylo vše jinak a i ti kvalitní nakonec v zastupitelstvu hlasovali jako ovce a bez zájmu o věc a bez odpovědnosti. Čest asi dvěma vyjímkám, které ovšem nic nezmohly.

Letos budu také křížkovat, ale POUZE V RÁMCI JEDNÉ KANDIDÁTKY.!!!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
9. 9. 2022 9:24

Kdyby se volbama dalo něco změnit, už dávno by je… to znáte. Volby ještě nezrušili, tzn. smíte si hlasovat jak chcete, předem známý výsledek tohoto činu jste sám popsal. Dokonce i Trump to ví :-)
Já spoléhám jen na Václavák.

Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
9. 9. 2022 15:20

Máte k těm volbám lepší nápad ? Sem s ním. (bez ironie)

Jak dlouho se scházeli „Žluté vesty“ … a co ???

Jediné co může zapůsobit je neomezená generální stávka.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
9. 9. 2022 16:13

Právě jsme se shodli, i když doposud, jak zlevnějí pivo o 2 Kč, tak bylo po stávce. Zatím přesně nechápeme co se na nás řítí, jen začínáme pommmmaluuu tušit. To tušení vyhnalo 100 tis. na Václavák…
Zlí jazyky tvrdí, že v dějinách lidstva ovládací vrstva nikdy nepustila kostičku z huby bez aby přes tu hubu dostala.

Alva
Alva
Reply to  Botičky od Diora
10. 9. 2022 13:10

Zlé jazyky mívají pravdu. Ne-li vždy, pak většinou.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Gatta
9. 9. 2022 16:42

Generální stávka? U nás? A kdo by jí asi zorganizoval? Snad né nakonec prezidentský kandidát a „táta pracujících“ Středula? Něco na to téma prďolil Petr Žantovský na PL. I když často a rád mlátí hodně prázdnou slámu, tentoktrát jsem mu musel dát za pravdu – chybí tu jasná a vyprofilovaná vůdčí síla, kolem které by se dav semknul. Ta chyběla i „žlutým vestám“, proto dopadli tak, jak dopadli. Vůdčí síla musí mít vizi, jasnou strategii, musí organizovat a taktizovat a….nesmí uhnout ze směru a to za žádnou cenu. Pak jí budou lidi věřit a když jí budou věřit, půjdou za… Číst vice »

Alva
Alva
Reply to  Dolmen
10. 9. 2022 13:08

Myslím si totéž. Tak to už jsme dva.
Trochu málo, že?

Alva
Alva
Reply to  Gatta
10. 9. 2022 13:01

Generiální stávka? Kdo ji zorganizuje – proti státu, který má k dispozici policii a armádu (i když jen její zbytky), proti cizáckým nadnárodním korporacím? Stávky třeba za 1. republiky – to byli dělníci proti majitelům fabrik. Ti mohli sami rozhodnout, čemu dají přednost, co bude pro ně přijatelnější – přechodná ztráta zisku či konkurenceschopnosti a nebo splnění aspoň nějakých požadovaných ústupků dělníkům při zachování výroby – ale dnes? Jsem stoprocentně pro, ale tak jednoduché to není a nebude. Jak by to šlo, to nevím. A „recept“, proveditelný způsob ještě nikdo nenapsal. Ví to vůbec někdo, nebo je to jen snění,… Číst vice »

Hudryperman
Hudryperman
9. 9. 2022 19:38

Ještě jsem nestačil vychutnat informace ze sobotní demonstrace a už se na síti rozpoutala debata plná podezření a pokud šlo o článek pana VK v Aeronetu,pak lze říct, že otevřel jako obvykle Evertonovo okno.Organizátoři si na to půjčili ? Jistě,jsou snad méně důvěryhodní proto,že ty prachy na ozvučení apod. neměli v kapse u vesty ? Skepse je dobrá,ale nesmí jít o negatívní známkování a relativizování všeho a všech !. Praktická neexistence obvyklé a důležité přípravy demonstrace musela politiky a jejich profesionální poradce doslova vystrašit vzhledem k tomu,jak se to celé dokonale povedlo.To je ta úžasná hodnota,kterou dokázali organizátoři uskutečnit. Stejně… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Hudryperman
9. 9. 2022 23:00

Re Hudraperman – ano úspěchh alternativy to bezesporu byl, ale úlek pětikolky je jen vedlejší produkt. Cílem by mělo být vygenerování nové důvěryhodné elity, jak píše Dolmen (a roky i já). Re botičky – on i takový komunální neúspěch (řečeno velmi eufeministicky) může vést k ostré diskuzi v jednotlivých neúspěšných stranách. A jak se kdysi říkalo, že každý nový kandidát musel před vstupem do Strany odevzdat krev a moč. Aby se poznalo, jestli to má v krvi, nebo je je tak vyčůranej. A na tom se nic nezměnilo. Jen názvy stran. Jinak úplně obecně k velké stávce. Ta nese ohromné… Číst vice »

idiotronic
Reply to  Gatta
9. 9. 2022 23:25

Já vím, že pointa je v posledních dvou slovech, ale zmínka o krvi a moči mne odbourala. Až se seberu, tak se zase ozvu.

idiotronic
Reply to  idiotronic
10. 9. 2022 1:02

Pokud si jízdenky zpět nezajistíte dřív, poslední možnost máte v Praze hl.n. při příjezdu. Pamatujte,že obě hospody v Suchdole nad Odrou mají zavřeno, co neprojednáte na Václaváku, zůstane otevřeným problémem (a že toho bude).

Z neděle.jpg
idiotronic
Reply to  idiotronic
10. 9. 2022 1:03

.

leoex.jpg
idiotronic
Reply to  idiotronic
10. 9. 2022 18:36

Upozornění: Nesledujte reklamy na obrazovce, sledujte stanice okny vagónu. Informace ,,zanedlouho zastavíme ve stanici Přerov“ může mít pravý význam
,,právě vyjíždíme ze stanice Přerov“

Dolmen
Dolmen
Reply to  Gatta
10. 9. 2022 13:47

Ano, takhle to chodí v té skvělé liberodemokrácii. Když se něco zadrhne, např. vypuknou stávky a velké demonstrace, hlavní principálové jednoduše vymění vládu, lidé se na nějaký čas zklidní a jede se dál močálem černým podle bílých skal. A takhle to může fungovat do nekonečna, protože lidská paměť je krátká, lidská naivita nekonečná a zásoba maňásků nevyčerpatelná. Principálové to vědí. Nechci vyzývat „zanechme všech nadějí“, protože naděje umírá poslední, ale i kdyby přišel podnět zvenčí a Evropou se přehnala nějaká revoluční vlna, není tu vyprofilovaná vůdčí síla, která by zvedla moc a lidé za ní šli.

Gatta
Gatta
Reply to  Dolmen
10. 9. 2022 19:05

Zdravím – SOUHLAS.

Taky jsem potom o věci ještě přemýšlel …
a došel jsem k témuž, ale lépe než Vy bych to určitě nenapsal.

PPK
PPK
Reply to  Dolmen
10. 9. 2022 19:14

K vygenerování důvěryhodné politicky vůdčí elity v dnešní kapitalistické ČR existuje jediná a zároveň nesplnitelná podmínka z branže fantasy: Musila by to být strana se spravedlivým sociálním programem a její vůdci by musili být lidé tak ekonomicky, politicky a vlivově mediálně silní a známí svým poctivým předchozím životem, že by se nikdo neodvážil veřejně tyto jejich klady napadnout jako lež. Krom toho by všichni v čele takové strany musili mít osobní důvody ke změně dosavadní politické a sociální situace v zemi. … No a teď si vyhodnoťme, jak dlouho by takový stav vlády sociálně jednajících elit v dnešní ČR asi… Číst vice »

Last edited 1 rok před by PPK
Gatta
Gatta
Reply to  PPK
10. 9. 2022 20:07

Zdravím – chtěl jsem k tomu něco dopsat a pak jsem si všiml, že v poslední větě to máte.

Lidé popisovane elitní kvality by neměli měknout už při omezení jejich osobních EU dotací, při nabídce různých „provizi‘ … ale ani při ohrožení vlastního života.

Třeba taková Merkelová … klidně zavlekla Německo do ekonomické pasti … a teď už ji stejně jen zbývá čekat na tu s kosou.

Živit se neměří odžitými roky, ale vykonanými skutky.

Jak řekl kdosi slavný – ???: „Po některých lidech zůstane na světě jen hromada výkalů.“

Dodal bych – „nebo jen špatný dojem“.

Alva
Alva
Reply to  Dolmen
10. 9. 2022 19:26

Ale je možné, že se taková síla objeví. Demonstrace 3.9. přece jen současnou vládu znervózněla asi víc, než na veřejnosti přizná a PRO s Rajchlem má zatím dobře nakročeno.

Na SeznamZprávy článek s názvem:
Síkela: Zabraňme vzniku vlád, které vyrazí s prosíkem do Moskvya obvyklé bla, bla, bla…. Brusel a Fiala zachrání ekonomiku celé Evropy. A naštvaní na vládu nejsme sami. Zima rozhodne.

Gatta
Gatta
Reply to  Alva
11. 9. 2022 12:04

Pan Síkela nechtěně přiznal, že ví kudy vede cesta.

Irena
11. 9. 2022 8:32

https://www.litterate.cz/rajchl/

Rajchl …
Teď se můžeme dostat k meritu moji úvahy – co mají společného Lenin, Hitler, studentská revoluce 1989, Šlachta a Rajchl společného, přesněji, které průvodní události jsou stejné, což by signalizovalo stejné praktiky nepřímého řízení a tedy i stejný řídící štáb. Klasik volá: Tuček, Šlajs – stejné chyby, stejné známky.
(…)
Můj názor je, že bychom se měli účastnit, ale být obezřetní a být připraveni do toho z boku „trošku drcnout“ pokud by to nesměřovalo naším směrem. Přesně tohle totiž udělali Bolševici v Rusku – oni v podstatě převzali řízení a tak tu revoluci někomu ukradli.

Točmistr
Točmistr
Reply to  Irena
11. 9. 2022 9:18

Autor píše: Proberme si nepřímé důkazy a pak si řekněme co by se s tím dalo asi tak udělat. Napřed nepřímé důkazy – demonstrace na Václaváku měla očividně perfektní zázemí. Profesionální pódium, profi ozvučení. Obě věci za 10.000,- Kč nepořídíte. Můj odhad je ve statisících, když by mi někdo ukázal součet účtů za milión, tak bych se nedivil. Naskýtá se otázka, kdo to financuje. Oficiální verze je, že člověk, který má tuším 27 exekucí šáhnul do kapsy manželky … ha, ha. Další v řadě na vyprávění je pohádka O Červené Karkulce. Takže, takhle ne, soudruzi, seno u mě žerou koně.… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  Irena
11. 9. 2022 10:27

Určitě existují síly, které mají zájem rozkymácet systém natolik, aby maňásci museli pustit kormidlo a ze všech sil se přidržovat zábradlí, aby nepřepadli z paluby, podobně jak tomu bylo v Rusku 1917. Ale existuje subjekt, jenž by byl schopen s plnou autoritou chopit se kvalifikovaně toho kormidla? Možná se něco formuje – Baudyš cosi naznačil – avšak to „něco“ ještě musí získat ještě respekt a autoritu. Samotná kvalifikace nestačí. Bolševici byli dobře organizovaný subjekt s tím podstatným – respektem a autoritou. Ty kvalifikované pak díky tomu dokázali získat a zapojit.

Irena
11. 9. 2022 11:00

Fialenko. Premiér za všechny peníze. Zde jsou částkyhttps://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fialenko-Premier-za-vsechny-penize-Zde-jsou-castky-713567