Maršál Koněv

Sax napsal:

„Docela by mne jeste zajimalo, jak se odviji trestni kauza se sochou Koneva. Podala radnice uz trestni oznameni?

Ideje (zde demokracie) jsou nejvice kompromitovany jejich nositeli (zde starostou mestske casti). Spravedlnost ano, ale jak pro koho.

„Pan starosta (Kolář) jasně řekl, že dokud se s ruskou ambasádou nezačne konstruktivně jednat o tom, kam tu sochu přesunout, tak tam ta barva zůstane.“
*
Trestní odpovědnost za graffiti
Zákon č. 40/2009 Sb. § 228

Poškození cizí věci

(1) Kdo zničí, poškodí nebo učiní neupotřebitelnou cizí věc, a způsobí
tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím
svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo
jiné majetkové hodnoty.
(2) Stejně bude potrestán, kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká,
pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou.
(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,

b) spáchá-li takový čin na věci jiného pro jeho skutečnou nebo domnělou
rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení,
vyznání nebo proto, že je skutečně nebo domněle bez vyznání
*


Milý Saxi, Vypadá to, že radnice podá trestní oznámení na ty, co se pokusili sochu čistit :-). Starosta Ondřej Kolář je označil za ruské trolly:

Když se do čištění pustili dobrovolníci, kteří nápis ze sochy odstranili na své náklady, označil je Kolář za nějaké ruské trolly. „Jsem názoru, že věci je dobré pojmenovávat pravými jmény. A lidé by se neměli bát a stydět říkat pravdu. Když piedestal drhne člověk, který se netají svou proruskou orientací, otevřeně podporuje prezidenta Putina a šíří dezinformace, je to ruský nebo proruský troll,“ dodal Kolář pro Lidovky.cz.

„Zfanatizovaný blb polil sochu maršála růžovou barvou v noci, anonymně, a pravděpodobně úplně sám. Kde jsou ty doby, kdy organizovaná tlupa natírala růžovou barvou tank číslo 23. Tehdy to bylo neméně „kontroverzní“, ale symbol triumfu přenášela televize a zprávu přinášely noviny. Mediální šplhouni a slouhové dělali novou kariéru v nové době. A nikdo ani nepíp. Skoro nikdo.“ Napsal Ivan David ke stejné události před rokem. Je to dobrý postřeh – vandal se dopustil svého činu tajně a anonymně, zatímco ti, co nápisy odstraňovali, pracovali ve dne a jsou zachyceni na fotografiích i na videu. A pan starosta nazývá ty zbabělce vylévající špínu v noci za „lid“, který si sochu nepřeje, zatímco ti, co to svinstvo čistí, jsou pro něho „trolly“.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
QQ
QQ
1. 9. 2019 17:01

Tak zítra na ,,šestce“… Protestní shromáždění proti zakrytí sochy maršála Koněva, proti aroganci, tuposti, přepisování historie, rusofobii, a za odvolání starosty Prahy 6.
http://www.nwoo.org/2019/08/31/protestni-shromazdeni-proti-zakryti-sochy-marsala-koneva-proti-aroganci-tuposti-prepisovani-historie-rusofobii-a-za-odvolani-starosty-prahy-6/

racek
racek
1. 9. 2019 20:55

Jak jsem psal jinde, v době kdy se socha stavěla, existoval na tomto místě park s pískovišti a prolézačkami pro děti, kam jsem také rád své děti vodil. No, jednoho dne se půlka parku ohradila a pak tam vykoukla ta socha. Přímo proti sídlu místních komoušů. Říkalo se, že na ně dohlíží či že za trest se na něj musí podívat, když se kouknou s okna…Prostě souzi měli událost, umělec se napakoval, policajti tam museli hlídat (stejně jako u Lenina na Kulaťáku) aby nedošlo… Fakt to muselo být na úkor dětí? Vidíte, po 40 letech se to opakuje. Takže mě… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
3. 9. 2019 7:31

NR: KOMENTÁŘ JANA SCHNEIDERA: Starosta je jen svazák naruby
http://www.novarepublika.cz/2019/09/komentar-jana-schneidera-starosta-je.html

Botičky od Diora
Botičky od Diora
3. 9. 2019 8:08

racek napsal Jak jsem psal jinde, v době kdy se socha stavěla, existoval na tomto místě park s pískovišti a prolézačkami pro děti, kam jsem také rád své děti vodil. No, jednoho dne se půlka parku ohradila a pak tam vykoukla ta socha. Přímo proti sídlu místních komoušů. Říkalo se, že na ně dohlíží či že za trest se na něj musí podívat, když se kouknou s okna…Prostě souzi měli událost, umělec se napakoval, policajti tam museli hlídat (stejně jako u Lenina na Kulaťáku) aby nedošlo… Fakt to muselo být na úkor dětí? Vidíte, po 40 letech se to opakuje.… Číst vice »

PPK
PPK
3. 9. 2019 11:24

Když už někde někdo o historických dějinách hodnotitelsky napíše, že to tehdy a tehdy byla doba, kdy tihle-ti šli do války proti támhle-těm, tak by vždy měl umět dodat – a to dodat POVINNĚ, kteří bojovníci na které straně proti těm druhým bojovali dobrovolně rádi a kteří také jenom ze zákona POVINNĚ. A když k tomu navíc přidá PRAVDU o žoldu a penězích a o tom, kdo si s tím válčením začal a byl dobyvačný útočník a kdo se jenom bránil, tak jen teprve pak má řeč o dějinách válek smysl a je to řeč poctivá. Jinak ne. … Krást… Číst vice »

racek
racek
3. 9. 2019 19:15

Botičko, jsi fakt ubožák. Nebo to bylo na tebe moc složité. Neb pochopit to, jak to obyvatelé tehdy cítili , zrovna když chybělo moc věcí pro lidi a místo toho se stavěly sochy hrdinů či silnice z letiště Ruzyně do Prahy byla vyzdobená svítícími rudými hvězdami na každém sloupu .. Tak to snad pochopíte. A že těch soch se najednou vyrojilo. A tady šlo též o to, že místo bylo zvoleno naprosto nevhodně. Opakuji, nevhodně. Stačí? Dnes, po 40 letech, si ten pomník místo vystál a patří tam. Navíc, Koněv si to sochu zasloužil, i když asi není jediná. A… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
4. 9. 2019 10:36

racek napsal Botičko, jsi fakt ubožák. Nebo to bylo na tebe moc složité. Neb pochopit to, jak to obyvatelé tehdy cítili , zrovna když chybělo moc věcí pro lidi a místo toho se stavěly sochy hrdinů či silnice z letiště Ruzynědo Prahy byla vyzdobená svítícími rudými hvězdami na každém sloupu .. Tak to snad pochopíte. A že těch soch se najednou vyrojilo. A tady šlo též o to, že místo bylo zvoleno naprosto nevhodně.Opakuji, nevhodně. Stačí? Dnes, po 40 letech, si ten pomník místo vystál a patří tam. Navíc, Koněv si to sochu zasloužil, i když asi není jediná. A… Číst vice »

Bety
Bety
4. 9. 2019 11:09

No až tam místo Koněva postaví sochu Vlasova s hakenkrajcem, tak už bude
dost pozdě, nemyslíte? Pro mne ji tam už virtuálně postavili.

PPK
PPK
4. 9. 2019 13:58

Ad „… až tam místo Koněva postaví sochu Vlasova s hakenkrajcem…“

Když pomníky a sochy politiků kácí sám od sebe lid, znamená to, že minulá vláda byla nespravedlivá. Když sochy a pomníky kácí „elita“ z dnešní radnice, je to důkaz jejich strachu, že si brzy lidé zvolí radnici jinou, nezkorumpovanou, pracovitou a spravedlivější. Že zároveň přitom mají strach o pohodlný život i prorežimní paraziti v neZiskovkách, školách a v médiích, je logické.
Ostatně možností jiných a zatím skrytých motivů může být …

comment image?_nc_cat=106&_nc_oc=AQm13-vbxRIK9Jz1FUHODvrVzcWWcd068oC_J9kC0AJtUBJLfBCYQ8oYY5CvO1BL3Mw&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&oh=fa0b3364d38d88400978cca8143d8102&oe=5E0A5D10

racek
racek
4. 9. 2019 14:46

Zábavné, botičko. Vypadá to, žes těch soch postavil tenkrát alespoň 100 a je ti líto, že to tenkrát nikdo nechtěl ocenit. Tedy, souzi možná jo.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
6. 9. 2019 9:40

Tak jako liberálnímu malichernému čecháčkovi „racek“ strašně vadila socha maršála KONĚVA, že prý omezila výběh dětí, taková bída neslýchaná, stejně tak i dnes, jiným červům, socha vadí výjezdu z plánovaných podzemních garáží. Pohodlí, plné břicho, prázdná makovice, veget. Spolek Kolář a Kolář syn (tatík toho starosty je známý komunistobijce Kolář, bývalý velvyslanec ve Fashingtonu) potřebuje místo bez sochy. Aby ještě víc ucpali už takhle přetíženou výpadovku od Kulaťáku k Vltavě a do satelitů za Suchdolem a Roztokama. Kolář udělal užitečné idioty ze všech pravdoláskařských demonstrantů u sochy raz, dva. Vsadím se, že platí i toho ptáka, co sochu pravidelně polívá… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 9. 2019 7:36

Jozef B. Ftorek, Časopis Argument:
Ondřeji, to neděláš dobře s tím Koněvem
http://casopisargument.cz/2019/09/06/ondreji-to-nedelas-dobre-s-tim-konevem/