Mediální bahno

„Poznej pravdu a pravda tě osvobodí.“ říká Bible. Nicméně, já mám ze současného stavu mediálního marastu spíš pocit, že mě, mírně řečeno, nadzvedává ze židle. Ptáte se proč?

Protože veřejnoprávní média jsou nástrojem propagandy pracující na plné obrátky, ne proto, aby nám přinesla relevantní, pravdivé a seriózní informace, ale aby do národa napumpovala vše, co našeptávači uznají za vhodné. Proboha, kam jsme se to dostali?! Jak je možné, že pro pravdivé informace musí člověk prohledávat internet jako detektiv? Nebýt alternativních médií, většinou podávajících svědectví na základě informací od lidí prožívajících nezkreslenou realitu života, žili bychom v podobných podmínkách, jako za „komančů“.

Není to zase tak dávno, kdy nám sdělovací prostředky tvrdily, že všechno na západ od naší země bylo zhoubné kapitalistické zlo a Novotný si v láskyplném objetí dával francouzáka s Brežněvem. Od těchto dojemně přitroublých scenérií uběhlo více jak pětadvacet let a národ je svědkem opačného řiťolezectví – směrem k západu – a zlo, světe, div se, je zase pro změnu na východě a běda tomu, kdo by si dovolil prezentovat jiný názor, než ten, který je produktem mainstreamových médií řízených kdoví kým.

Vůbec nechápu, že si toto černobílé svinstvo nechá národ líbit. Všichni mají v médiích plná ústa svobody a demokracie, ale v tom, v čem žijeme, není žádná skutečná svoboda opřená o demokracii.  Je to cílená a lživá informační manipulace a pravda jen sporadicky probublává na povrch, kde je okamžitě zesměšňována a dehonestována placenou propagandou ze strany skrytého nepřítele na celé mediální frontě.

To, co se národu předkládá jako výdobytek sametové demo-demokracie, je ve své podstatě paskvil protkaný jedovatou slinou, který připravil naši zemi o potravinovou soběstačnost, přinesl ztrátu prosperujícího průmyslu a uvrhl nás do náruče nadnárodních bankovních korporací a obchodních řetězců, které si z naší země udělaly dojnou krávu za pomoci všudypřítomné reklamy nabízečů dluhů, čímž byla ČR obohacena o armádu nezaměstnaných, tisíce bezdomovců a zhruba milión exekutory pronásledovaných dlužníků.

Abych nebyl obviněn jen z mlácení prázdné slámy, uvedu pár příkladů mediální manipulace:

  • O tom, že Island zbankrotoval a odmítl zaplatit dluhy lichvářským zahraničním bankám, se veřejnost dozvěděla až po několika měsících, a to jen sporadicky a také proto, že alternativní média a blogeři si tuto informaci, nežádoucí pro současný svět ovládaný nadnárodními bankovními korporacemi nenechali pro sebe.
  • Majdan  na Ukrajině byl občanům předkládán jako spontánní lidový protest proti despotickému prezidentovi, přitom, jak je dnes již všeobecně známo, se jednalo o dlouhodobě připravovaný plán Američanů na rozervání Ukrajiny, s cílem odříznout Rusko od Evropy a dostat se se svým zbožím, plynem a naftou na tento trh, a to bez ohledu na skutečnost, že v následné občanské válce zahynou tisíce nevinných lidí.
  • Zcela neobjektivně a jednostranně média hodnotí snahu východu Ukrajiny o svoji nezávislost, kterou se rusky mluvící Ukrajinci rozhodli bránit se zbraní v ruce, protože jim nic jiného nezbylo. Média snahu o jejich právo na sebeurčení nazvali separatismem a o utrpení civilistů v této nechutné občanské válce se téměř mlčí. Naopak se mediálně znevažovala humanitární pomoc Ruska napadeného obviněním ze sestřelení dopravního letadla, aniž by to někdo vyšetřoval a podal pádné důkazy.
  • Doslova hysterická mediální masáž prezidenta Zemana, který si dovolil jadrně vyslovit svůj názor, jenž ale nezapadal do současného patolízalského proamerického scénáře, byla ukázkou toho, jak se to dělá, když někdo neskáče, jak si EU a USA přejí, a ještě ke všemu se paktuje s Čínou.
  • Neobjektivní kritika a znevažování krymského referenda a zamlčování historie Angličanů, Francouzů, Španělů, Portugalců a Američanů o jejich anektovaných koloniích, v nichž zdecimovali a doslova vyhladili celé porobené národy. Tuto genocidu prováděly tyto údajně vyspělé demokracie celá staletí a bohatly na utrpení jiných národů. Dnes si bezostyšně dovolí postavit se do role spravedlivého drába, který v rámci diktátu EU a USA schválí sankce proti Rusku.
  • Z médií se nedozvíme nic o masivních protestech francouzských zemědělců, kteří z důvodu ruských protiopatření přišli o odbyt svých produktů, zato si ale můžeme vychutnat výtečný rozhovor s členkami Pussy Riot, které dělají výtržnosti v katedrále Krista Spasitele, souloží v muzeu a strkají si v supermarketu kuře do vagíny, to vše za hrdé prezentace na YouTube.
  • Jako bonbónek na závěr vám doporučím zhlédnout přiznání německého novináře jménem Udo Ulfkotte, který pracoval pro transatlantické organizace na falešném pošpiňování Ruska s cílem vyvolat válečný konflikt – zde.

Pro uklidnění kritiků uvádím: Zemana jsem nevolil, ale když vidím jeho odvahu bez skrupulí pojmenovat sic brutálně, ale o to pravdivěji, věci pravými jmény a jak se snaží bránit hospodářské zájmy naší země, je mi to mnohem sympatičtější, než patolízalství a poklonkování EU a USA, které se snaží nám vnutit obraz ruského nepřítele. Nejsem ani příznivcem Putina, protože velice dobře z historie vím, že pokud se podaří krachující Americe ruku v ruce s NATO rozpoutat válku s Ruskem, odnese to celá Evropa a rozzuřený ruský medvěd se tentokrát nezastaví před ničím, tedy ani před použitím jaderných a dalších zbraní, o kterých ještě nemáme ani tušení. Jednu takovou si dovolím připomenout.

Přiženil jsem se do rodiny, kde strýc mé ženy měl vysokou vojenskou hodnost. Jednou jsem se ho při rodinné sešlosti zeptal: „Strejdo, víš, jakou zbraň Rusi použili při rusko- čínském konfliktu u řeky Ussuri?“ (Bylo to v roce 1969, údajně zmizelo 20 tisíc čínských vojáků a taky celá hora.) Strýc, který byl již řadu let v důchodu, se na mě překvapeně podíval a prohlásil: „Dnes už o tom hovořit mohu. Moc nám toho sice neřekli, ale byli jsme informováni, že byla použita nějaká forma snad širokopásmového laseru, při kterém se útočící Číňani doslova vypařili.“

Od tohoto incidentu již mezi Čínou a Ruskem nikdy žádný vojenský konflikt nevznikl. Toto se odehrálo před 45 lety, a když se podívám kolem sebe, čeho technologický pokrok dosáhl, kladu si otázky: Na jaké úrovni asi tyto vojenské technologie na zabíjení lidí budou dnes?  Jaká další provokace, která má spustit třetí světovou, přijde? Co ještě vymyslí vojenská mašinérie, aby se spustila jaderná katastrofa? Zabijí Putina, nebo pro jistotu Obamu?  Je vůbec v silách obyčejných lidí, aby zabránili politickým válečným štváčům v rozpoutání války? Pokud toho, vážení, schopni nejsme, tak je asi něco špatně.

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
10. 12. 2014 15:30

připadá mi, že 21. století je otisk 20. století. Tytéž snahy a touhy. Snahy o zničení Ruska a touhy o získání jeho nerostného bohatství. Akorát postavení Německa se mění. Paní Merklová sice neustále nabádá k dalším sankcím proti Rusku, ale války se Němci zřejmě nezúčastní, pouze budou na ni finančně přispívat. Zúčastní se hlavně Ukrajinci, pobaltské národy, Poláci a samozřejmě my. Tedy slovanské národy. A to je smutné

peter.
10. 12. 2014 15:42

V Oslo udelili Nobelovku za mier 17 ročnej Malale.Pred tým,aj Obamovi.Tak sa pýtam-prečo nie mne?O čo viac chcú mier menovaní nobelisti ako hoci ktorí z nás,diskutujúcich na OM?
http://slovak.ruvr.ru/news/2014_12_10/V-Oslo-udelili-Nobelovu-cenu-mieru-5780/

Bety
Bety
10. 12. 2014 16:14

Já s autorem souhlasím, ale k médiím před 89 bych měla trochu odlišné připomínky. Myslím, že jejich propaganda byla neefektivní, ale asi daleko pravdivější než dnes. Teď, když lovím informace na internetu a dovídám se všechna ta zvěrstva, co má např. Amerika na svědomí, tak jsem nasraná, že jsem to nevěděla dřív. Jistě, možná že je to moje vina, přiznám se, že jsem novinám a zprávám v ČT zrovna moc pozornosti nevěnovala, ale na druhou stranu je pravda, že své informace neuměli tak prodat, co mohla být senzace, z toho udělali nezajímavou přednášku. Jeden náš cestovatel napsal, že když poprvé… Číst vice »

Sio
Sio
10. 12. 2014 17:04

peter. napsal

V Oslo udelili Nobelovku za mier 17 ročnej Malale.Pred tým,aj Obamovi.Tak sa pýtam-prečo nie mne?O čo viac chcú mier menovaní nobelisti ako hoci ktorí z nás,diskutujúcich na OM?
http://slovak.ruvr.ru/news/2014_12_10/V-Oslo-udelili-Nobelovu-cenu-mieru-5780/

Snad byste nechtěl Nobelovku od fašistů, co kradou děti?

Sio
Sio
10. 12. 2014 17:05

Autorovi blahopřeji k polovičnímu prozření. Ještě aby se zamyslel, jestli to totalitní chování komunistikých vlád nebylo náhodou myšleno jako obrana proti tomu všemu.

peter.
10. 12. 2014 17:27

Sio napsal
Snad byste nechtěl Nobelovku od fašistů, co kradou děti?

To je tiež pravda.Ale Klaus povedal,že špinavé peniaze nepozná a keby mi ich poslali na účet,tak by mi ani nesmrdeli.
Vy ale dokážete človeka znechutiť.Už tú Nobelovku nechcem.

Sio
Sio
10. 12. 2014 18:49

peter. napsal
To je tiež pravda.Ale Klaus povedal,že špinavé peniaze nepozná a keby mi ich poslali na účet,tak by mi ani nesmrdeli.
Vy ale dokážete človeka znechutiť.Už tú Nobelovku nechcem.

Dobře, tak já ji teda převezmu…

peter.
10. 12. 2014 18:59

Sio napsal
Dobře, tak já ji teda převezmu…

Ja vás doporučím.Za jedno pivo.
Mám pre vás dobrý článok o Stalinovi,Slánskom,Gottwaldovi atp.Dobrá diskusia a je tam aj Urválkova reč na procese so Slánskym(video dole)
http://www.nadhlad.com/content/kagan-jeho-bek

Hox
Hox
10. 12. 2014 20:30

peter. napsal
Ja vás doporučím.Za jedno pivo.
Mám pre vás dobrý článok o Stalinovi,Slánskom,Gottwaldovi atp.Dobrá diskusia a je tam aj Urválkova reč na procese so Slánskym(video dole)
http://www.nadhlad.com/content/kagan-jeho-bek

„Kagan a jeho bek“ je dezinformační projekt, kdysi jsem ho také „nadšeně přečetl“, ale časem nevydržel srovnání s realitou. Stalin sehrál v dějinách úplně jinou úlohu, než se ta snůška manipulací snaží představit.

lomikel
lomikel
10. 12. 2014 21:03

Hox – jo je ten spisek je hoax :) ale ctivy, tak nejak podnetny k zamysleni, ale argumentacne nedostatecny.

Argor
Argor
10. 12. 2014 21:15

V diskusi pod článkem na blogu autora jsou názory čtenářů na tu zbraň. Je až neuvěřitelné, v jak zaostalém světě někteří lidé žijí. Rusko mělo vždy supervědce, kteří pracovali na věcech daleko za hranicemi přijatelnosti ze strany současného vědeckého světového názoru. V současné době mají Rusové zbraně, o kterých se nezdá ani tvůrcům sci-fi, jaderná bomba je pouze takové šimrátko. Kolik již bylo odpáleno atomovek? Spousta, a život běží dál. Samozřejmě, i ostatní velmoci mají velmi účinné dokonale utajené zbraně. Jestli dojde k použití těchto moderních zbraní, bude to příšerná zrůdnost. Je tragické, že se u nás rozpoutává jakási „jahodová… Číst vice »

Mudrc
Mudrc
10. 12. 2014 21:18

Mediální žumpa u nás je opravdu odporná, vede ČT a potom média někým vlastněná. Píšou různí prodejní hlupáci a měl by opět Zeman zvednout kopí a poslat je jadrnou mluvou,tam, kam tato „novinářská“ , prodejná svoloč patří! Myslím, že by měl také správně pojmenovat některé politiky, pěkně po pravdě i s důkazy, kterých je dost a je úplně jedno,zdali z pravého, či levého spektra politické scény! Bakala zašmelil cca 45 000 hornických bytů, tak ať to Zeman naplno řekne národu a také, že v tom měl Sobotka prsty!!!! Nebo už jsme zase tak v řiti, že se budeme bát říci… Číst vice »

peter.
10. 12. 2014 21:28

Hox napsal
„Kagan a jeho bek“ je dezinformační projekt, kdysi jsem ho také „nadšeně přečetl“, ale časem nevydržel srovnání s realitou. Stalin sehrál v dějinách úplně jinou úlohu, než se ta snůška manipulací snaží představit.

Autor sa na tú knihu iba odvoláva a článok a následná diskusia je už o niečom inom.Autor upozornil,že kniha obsahuje nepresnosti a historicky nedoložené reálie.

Hox
Hox
10. 12. 2014 21:50

peter. napsal
Autor sa na tú knihu iba odvoláva a článok a následná diskusia je už o niečom inom.Autor upozornil,že kniha obsahuje nepresnosti a historicky nedoložené reálie.

Ta kniha je soubor polopravd, výmyslů a nesmyslů, dělá z černé bílou a naopak. Převrat trockistů v čele s Chruščovem a Žukovem v roce 53 prezentuje jako „ty správné hochy, kteří zachránili Rusko“… nic nemůže být dále od pravdy.

peter.
10. 12. 2014 22:32

Hox napsal
Ta kniha je soubor polopravd, výmyslů a nesmyslů, dělá z černé bílou a naopak. Převrat trockistů v čele s Chruščovem a Žukovem v roce 53 prezentuje jako „ty správné hochy, kteří zachránili Rusko“… nic nemůže být dále od pravdy.

V článku sa o Chruščovovi ako o šéfovi trockistov a o trockistickom prevrate vyjadruje aj autor.Ešte raz.Ten článok nie je o knihe kagan a jeho beg.

Honza999
Honza999
10. 12. 2014 23:43

Mudrc Hm… S těmi byty to bylo složitější… Také si myslím, že ten prodej státního podílu OKD a.s. měl proběhnout tak nějak jinak – ale nemám tušení jaké byly možnosti a nejsem si jist, zda tehdy vláda měla jinou možnost. Kořeny toho všeho totiž byly v časech, kdy ČSSD ještě „byla v plenkách“. Když byly v devadesátých letech státní podniky transformovány do a. s., tak v případech kdy podniky měly v majetku byty, byly tyto při transformacích a jejich majetků vyjímány a bezúplatně převáděny do majetku obcí v jejichž katastru se byty nacházely. Kupodivu ale při transformaci OKD s.p. na… Číst vice »

Honza999
Honza999
10. 12. 2014 23:43

Mohlo to skončit tím, že držitel kontrolního balíku by doly prostě na nějaký čas „zařízl“… Zakonzervoval, a těch minimálně 100 tisíc lidí živených skrze OKD by vyhodil na ulici… Nebo by pokračoval v těžbě – ale s horníky z Ukrajiny a Polska.

Myslím že tehdejší vláda měla nůž na krku…

Sio
Sio
11. 12. 2014 6:39

Peter, já už jsem z těch zásadně objevných článků o Stalinovi paf. Takže si dávám time, než se rozhodnu, čemu věřit. Jedno je, a to s článkem o mediálním bahně souvisí, že Stalin rozhodně nebyl tím, čím se média snaží, abychom ho viděli. Ostatně v hanění schopných lidí jsme také přeborníci:
http://www.novinky.cz/diskuse?id=386586&articleId=/domaci/356037-zaloba-poslancu-na-prezidenta-dienstbier-chce-zmenit-ustavu.html&sectionId=8
Nicméně dost nadějný je „vox populi“ pod článkem. Lidi zneuznané pitomce, jakým je JD neberou. Krásně výstižná je poznámka o tom, že JD je další „Benda“. Synáček schopného tatínka.

Gatta
Gatta
11. 12. 2014 7:21

Vlastně také k tématu:
Občas sem dávám nějaký odkaz z „drsných webů“ – ne, že bych v těch věcech měl zálibu, ale proto, že ukazují svět jaký také umí být, a jaký vám a ČT neukáží.

Dnes – Fotomix – fotky všeho druhu – krásné, veselé i k zamyšlení nad světem ve ktrérém žijeme:
http://www.navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=20699

hudryper
hudryper
11. 12. 2014 8:24

Zájemcům o události,které předcházely a následovaly po Stalinově smrti doporučuji přečíst knihu G.K. ŽUKOV v českém překladu ing.Miloše Hodače. Vyšla loni zhruba v této době a neobsahuje
ingerence do původních Žukovových pamětí ze strany Chruščovova a Brežněvova režimu SSSR.

Hox
Hox
11. 12. 2014 20:19

Sio, kvituji přístup. Dávám v plén pár odkazů (jsou tam ale materiály na desítky a až stovky stran), Stalin je totiž jedna z nejobelhanějších postav moderní historie:
http://leva-net.webnode.cz/products/cas-pro-stalina-pohovorit-/
http://leva-net.webnode.cz/tags/Stalin/
http://leva-net.webnode.cz/ – hlavní stránka úplně vpravo dole, sekce „jiný pohled na Stalina“