MH17: Šídlo v pytli neutajíš

Po delší době se v našem tisku objevila informace o letu MH17. Nebyl by to náš tisk, aby něco nepřekroutil a něco nezatajil. V Novinkách najdeme tyto věty:

„Oznámila to ukrajinská tajná služba SBU, podle níž to ukazuje na sestřelení letounu raketou země-vzduch“.

a

„Podle jedné z hlavních verzí letadlo bylo sestřeleno raketovým komplexem BUK z území, které kontrolují teroristická uskupení,“

Zde je záznam z tiskovky Vasila Vovaka (min. 6:56)

Na tiskovce se dozvíte že:

  • Vyšetřování provádí Ukrajina, Nizozemí, Belgie, Austrálie.
  • Žádná ze stran nemůže dát žádnou informaci bez shody s ostatními stranami.
  • Byly nalezeny elementy z raket.
  • Na místě katastrofy stále leží plno částí letadla jako důkazů. (Pozn. aut.: Asi je nikdo nechce celé měsíce posbírat…)
  • Jsou tam svědkové, o kterých vám nic nemůžeme říci. Zavádíme program ochrany svědků, ale nemůžeme se na místo dostat. (Pozn. aut.: Že by se našli tajní svědci, kteří budou tvrdit „nějaké“ věci?)
  • Práce pokračuje družně, jak po pracovní, tak po lidské linii.
  • Sestřelení raketou systému BUK je jednou z verzí. Jak je na konferenci zdůrazněno –  „jednou z verzí“, není tam slovo „hlavní“.
  • Nizozemí je „prý“ velice spokojeno s prací vyšetřovatelů v Kyjevě, kde kromě jiného, pracují vyšetřovatelé z Velké Británie a USA.

Pokud jste četli správně, tak jste si jistě všimli, že Malajsie, která má 43 mrtvých (druhé smutné pořadí obětí), není připuštěna k vyšetřování, ač o to požádala.

Mezitím se však definitivně rozplynul jeden z důkazů, který vydal 18.7. šéf SBU Avakov. Jedná se o tzv. BUK 312. Tento ruský BUK přicestoval a odcestoval zpět do Ruska. Poslechněte si rozhovor obsluhy BUKu 312, který byl a stále je ukrajinský:

Co se týká ruských žurnalistů, kteří „prý“ podávají tak chatrné důkazy, že je netřeba komentovat, dávám k posouzení výsledek jejich práce.

Jak zahynul Boeing – 1. díl:

Jak zahynul Boeing – 2. díl:

Jak zahynul Boeing – 3. díl:

A co čert nechtěl, 23. prosince promluvil ukrajinský voják, sloužící na letišti, kde vzlétly dne 17.7. 2014 tři stíhačky SU 25:

Přepis rozhovoru v RJ najdete zde. Na Novinkách.cz pod názvem „Rusko zabránilo vývozu raket země vzduch na Ukrajinu“ najdeme nenápadnou zmínku o novém svědkovi. Najdeme několik zajímavostí a nepřesností. První perlou je video pod názvem „Údajné záběry po pádu Boeingu na Ukrajině“. Nejdříve je čtenář bulvárních Novinek poučen, že informace pocházejí z bulváru (Komsomolskaja pravda). Pak následuje několik nepřesností:

…Svědek, jehož jméno list neuvedl, tvrdí, že v den neštěstí pobýval nedaleko letiště u Dněpropetrovsku…

Svědek nepobýval nedaleko letiště, svědek sloužil jako voják Ukrajinské armády na letišti. Pravděpodobně jako obsluhující personál a to 17. 7. 2014.

…Hodinu před katastrofou podle něj odstartovaly hned tři bitevníky Su-25, z nichž jeden byl vyzbrojen raketou vzduch-vzduch. Dotyčné letadlo se po splnění úkolu vrátilo bez rakety….

Každý den se připravovalo osm letadel, z toho dvě měly rakety vzduch-vzduch. Nikde v článku se nepraví, že letadlo mělo jednu raketu, a je to nelogické. Letadla létala bombardovat každý den. Pouze dvě letadla měla rakety vzduch – vzduch, a to pro případnou vlastní ochranu. Ostatní nesla bomby. Hodinu před sestřelením MH17 vzlétly z letiště tři letouny SU-25. Dvě letadla se nevrátila a to, co se vrátilo, neslo původně rakety. Po návratu tam nebyly.  (Pozn. aut.: Domobranou je zaznamenáno jedno sestřelení SU-25. To nevylučuje poškození druhého stroje, který mohl nouzově přistát například v Kramatorsku).

Po návratu byl pilot v šoku a jmenoval se Vološin  (Волошин Владислав Валерьевич, nositel vyznamenání B. Chmelnického třetího stupně, které mu udělil prezident Ukrajiny Porošenko). Svědek dále uvádí, že se rakety podvěšovaly pravidelně, ale nelétalo se s nimi kvůli úsporám. Jen pro krytí. Rakety byly staré. Svědek také uvádí, že rozpozná rozdíly mezi raketami vzduch-vzduch a vzduch-země. Dále svědek říká, že v době, kdy pilot Vološin opouštěl letadlo, pronesl větu „Nebylo to to letadlo“ a večer zaslechl, při dotazu jiného pilota, „Co se stalo s letadlem?“ odpověď Vološina „Letoun byl v nesprávný čas na špatném místě“. Dále svědek popisuje vlastnosti raket a letadel SU-25.

Za zmínku ještě stojí výslech zajatého pilota podplukovníka Ševcova (Шевцов Юрий Сергеевич). Dostal také vyznamenání B. Chmelnického třetího stupně. Sloužil u stejné 299. brigády s pilotem kapitánem Vološinem. Rozhovor je zajímavý, protože pilot létal bombardovat svůj rodný kraj, kde měl rodinu:

Dnes už starší článek popisuje, že toho dne se nad Ukrajinou děly velice zajímavé věci. Zdá se, že tato starší verze by mohla být pravdivá a vypadá, že se popisu událostí toho dne velice přibližuje.

17.července bylo veliteli 156. protiletadlového raketového pluku nařízeno provést školení posádky, poskytnout krytí pozemních vojsk na předměstí Doněcka. Bylo zahájeno divizní cvičení jehož úkolem byla likvidace zařízení BUK. Ke skutečnému vypuštění raket BUK nemělo dojít, ale velitelům baterií byly vydány klíče. Cvičení se účastnila dvě letadla SU-25 z 229. brigády taktických letadel umístěné v Nikolajevu. Měla za úkol provést průzkum a označit místa koncentrace vojsk v oblasti ATO. Při tomto letu byl jeden letoun SU-25 zaměřen baterií umístěnou u obce Zaroščenskoje (Зарощенское). Ve stejné době prolétal touto oblastí letoun B-777.

Zde je kapitán Vološin po ukončení školy:

A na závěr poslední nejnovější svědectví o katastrofě:

O tématu už jsem psal i v tomto článku: Báje, mýty, báchorky a jiné povídky kolem sestřelení MH17

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
24. 12. 2014 11:32

Neutají ale taky nezveřejní. Budou mlžit, zdražovat a nechají to vyšumět do ztracena a překrýt dalšími svými svinstvy, které budou mít podobný osud. A to je ta vítězná pravda a láska.

Béda
24. 12. 2014 11:32

…zdržovat (ne zdražovat)…

peter.
24. 12. 2014 12:23

Pripomienka uplynulého roku na Ukrajine
https://www.youtube.com/watch?v=zb1KmSC499s
Video pre ruštinárov
https://www.youtube.com/watch?v=p-DCe6PnMFc

Sio
Sio
24. 12. 2014 13:15

Myslícímu člověku je jasné, že pokud by tato komise měla jakýkoli hodnověrný důkaz proti Rusům nebo opolčencům, byla by už dávno vydala zprávu a byly by toho plná média. Takto jseu tu jen vě možnosti. Ti lidi jsou neschopní anebo už vědí, ale musí mlčet. První možnost se dá na 100% vyloučit.

Béda
24. 12. 2014 14:28

http://www.novarepublika.cz/2014/12/boeing-sestrelil-ukrajinsky-su25.html

Ruští vyšetřovatelé vyslechli ukrajinského vojáka – svědka, který řekl deníku „Komsomolskaja Pravda“ o okolnostech havárie Boeingu 777 v Doněcké oblasti na Ukrajině. Svědek potvrdil pravost svého prohlášení na detektoru lži.

Béda
25. 12. 2014 11:16

…Ukrajinským politikům převážně moc nezáleží na německé vizi perspektivy mírového vyřešení Ukrajinské krize. To jediné, co od Evropské unie chtějí, jsou peníze. Někteří Němci si to uvědomují. „Kyjev se rozhodl pro vojenské řešení … Spojené státy dodávají zbraně, zatímco Evropa má zabránit bankrotu Ukrajiny,“ napsal ve svém diskusním příspěvku jeden z čtenářů Spiegelu. Ale německá média o tom radši drží jazyk za zuby. Německé mediální kanály, aby se vyhýbaly povídání o ukrajinských politicích, kteří se snaží vymámit půjčky a tváří se jak uražený Olymp, když jsou odmítnuti, tak se vyhýbají i povídání o utrpení Ukrajinců, kteří žijí poblíž válečné fronty.… Číst vice »

Irena
25. 12. 2014 11:27

Čína vyzvala USA, aby řešily své problémy v oblasti lidských práv a vystříhaly se vměšování do věcí jiných států pod záminkou lidských práv v roli soudce.
http://politikus.ru/events/38834-kitay-posovetoval-ssha-zanyatsya-svoimi-problemami-s-pravami-cheloveka.html

Sio
Sio
25. 12. 2014 11:52

Irena napsal

Čína vyzvala USA, aby řešily své problémy v oblasti lidských práv a vystříhaly se vměšování do věcí jiných států pod záminkou lidských práv v roli soudce.
http://politikus.ru/events/38834-kitay-posovetoval-ssha-zanyatsya-svoimi-problemami-s-pravami-cheloveka.html

Další příznak toho, že slábne moc USA. Některé země be servítek ukazují, že mají usáky na háku.

Béda
25. 12. 2014 13:19

http://www.reformy.cz/zpravy/dalsi-zakryvani-kolem-mh17-skryvani-klicove-pitvy/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=dalsi-zakryvani-kolem-mh17-skryvani-klicove-pitvy …rozhodujícím důkazem je i zpráva koronera o mrtvole pilota letadla. Pokud by byl pilot zabit kulkami, pak by standardní ‚vysvětlení‘ o sestřelení (že letoun byl zasažen raketou vypálenou ze země) nejenže bylo falešné, nýbrž by šlo o otevřený hoax. Takže: kde je pitva pilota? Toto vyšetřování je důležité, protože posílené ekonomické sankce proti Rusku byly zavedeny právě po jeho sestřelu, a ty se zakládaly na nikdy nepodložených obviněních ukrajinské vlády a od jejích sponzorů v US vládě, tvrdících, že letoun sestřelili rebelové podporovaní Ruskem. (Ten raketomet pro střely „Buk“, který Ukrajina obviňovala, že to způsobil, ve skutečnosti obsluhovali ukrajinští… Číst vice »