Migranti, Tataři, Romové… (a cyklisti)

Přesto že v tomto článku nejsou migranti jako pachatelé zmiňováni, zavádí čtenáře přesně tím směrem.

Podle mne se jedná o normální delikt, ať už domluvený nebo náhodný (krádež mobilu) a u nás se určitě také dějí podobné věci. Ode dneška jsou ale  všechny delikty tohoto druhu přisuzované jedné skupině.

Jednou jsem pátral ve Švédsku ohledně osahávání na bazénech a nalezl jsem zajímavý rozhovor. Velitel policie v jednom městečku si stěžoval, že v sociálních sítích se masivně šíří informace, že na místním bazénu někdo osahává slečny. Problém podle něho je ten, že nikdo tento delikt nenahlásil ani službě na bazénu, tak na policii.

Je to úplně to samé, když se na Krymu ztrácejí Tataři. Každý vám to bude vykládat. Když se zeptáte na konkrétní jména, tak nikdo konkrétní jméno-osobu nezná.

Novinky, iDnes, Aktuálně třeba lžou, Parlamentní listy ale rozdmýchávají nenávist. Úplně stejně jak na Ukrajině. Takže, až se u nás budeme vraždit, tak to budou jen Češi mezi sebou.

A ještě jedna poznámka na závěr. Jsem rád, že se po 25 letech podařilo vyřešit romskou integraci do společnosti. Romové v posledním roce téměř zmizeli ze mainstreamových i nemainstreamových zpráv.

Stanův komentář: Podle mého názoru můžou za všechno cyklisti. A neptejte se mě proč, nemám čas, právě šlapu na rotopedu.

Přejít do diskuze k článku 7 komentářů