Smrt zatím jenom klinická, nebo už definitivní?

Na víkendovém sjezdu hrobařů Komunistické strany Čech a Moravy, komunistické už spíše jen podle názvu a řečí, než podle činů, bylo již zcela nezastřeně potvrzeno, že komunistická strana umřela společně s Mílou Ransdorfem. On byl komunista celou svou osobností a poslední, který měl ještě odvahu se rvát. On chtěl, aby strana dělala čest svému jménu a proto ho jeho „soudruzi“ , kteří si stranu chtěli pro sebe zprivatizovat beze zbytku, pomohli ve spolupráci s „nezávislými“ médii uštvat k smrti. Po Ransdorfově smrti jim narostla křídla, cesta je konečně volná. Takový způsob ovládnutí, jakého jsme byli svědky na víkendovém sjezdu KSČM, se v byznysu označuje jako nepřátelské převzetí firmy.

Zdá se, že přední činovníci KSČM uvažují podobně jako feldkurát Katz ve slavném Haškově románu. Když se feldkuráta Katze ptali, proč on, pokřtěný žid, se dal na dráhu polního kaplana, odpověděl: „Pokud budou vojáci jdoucí do boje potřebovat boží požehnání, tak je to dobré zaměstnání.“ Kdyby se souvislostí neznalý malý občan optal předních komunistických činovníků podobně: „Proč jste se vy, soudruzi, v podstatě přesvědčení hrabiví liberálové, nominovali do čela právě komunistické partaje?“, musela by znít odpověď, pokud by byla upřímná, asi podobně, jako v případě feldkuráta Katze: „Pokud bude stále dost lidí vzpomínat na socialismus a dost lidí bude věřit, že jim komunisté pomohou vybojovat lepší život, je to dobré a výnosné zaměstnání.“

Nelze nepřiznat stranické věrchušce, že sestává z opravdu zkušených, znalých a dokonale stmelených technologů moci. Schéma je prosté – podle římského Divide et impera! Hlubokým příkopem oddělit naivní členskou základnu od těch správných a znalých na vrcholu organizační pyramidy, ale zároveň také vystavět nepřekonatelné zdi mezi základními organizacemi navzájem. Potom už to jde všechno jako po másle. Na sjezd musí být nominováni především obročníci, jaképak o tom diskuze s hloupým a naivním členstvem? Vše se řeší direktivně a autoritářsky. Než se zestárlé členstvo s již pomalejšími vitálními reakcemi stačí rozkoukat, je vše upečeno a hola hej!…., už se cválá močálem černým podél bílých skal k vytčenému cíli. „Dobré“ dílo se podařilo a že se podaří, to věděli Katzesoudruzi již dlouho předem, protože nic neponechali náhodě. Zbývá už jen kondolovat těm mnohým a v komunistickou myšlenku upřímně věřícím soudruhům úplně dole. Ale proč nakonec? Vždyť o ty tady přece vůbec, ale opravdu vůbec nejde!

Čest světlé památce kdysi proletářské strany!

4 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
202 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
lomikel
lomikel
16. 5. 2016 8:35

clanke je velmi nekonkretni, emocne bohaty, lec bez informacni hodnoty

http://www.novarepublika.cz/2016/05/jak-dopadl-ix-sjezd-kscm.html

fajt
fajt
16. 5. 2016 8:42

smrt je konečná ( když se juknu na dnešní mladé rádoby komunisty, kteří rabují republiku spolu se svými liberálními fašisty a havloidní svoloči, tak je to více než jistý) – článek přeposílám dál, i zbylým komunistům, kteří vegetují v jiném časovém prostoru ( bude to pro ně velmi hořká pilulka ). ..)

Irena
16. 5. 2016 8:46

Tak se mi zdá, že trollové začínají bojovat o příští volby. Takže máme tedy raději volit prověřené fašouny ze sociální demokracie, ano? Nebo nám naši kurátoři na poslední chvíli zase zřídí nějakou přitažlivou straničku, která zazáří jako létavice…?!

lomikel
lomikel
16. 5. 2016 8:50

KSCM nema perspektivu protoze jen vlazne pritakava nove levici, CSSD vychytala trh nelo-liberalni-levice takrka uplne. Jina bez nova levice neni pripustna. Krome toho zije KSCM z nostalgie vztahujici se k predplysaku, coz je prdel, vzhledmel k tomu ze polistopadova elity vznikli slouceni chartistu a korporaci s komunisty na spolecne hostine nad telem Ceskoslovanska. Tj. adorujem stat rizeny elitami ktere prvni utekli do duchodu ci do bussinesu. Nahlodavana z vice stran nejspise ani nemuze ucinit ideovy krok jinam. Btw, Co Skala a jeho zvoleni Ideologem. Po Ransdrofovi, ktere jiste mnohe promyslel a poosal ( rad ho ctu), ale o prirozenosti nebyl… Číst vice »

fajt
fajt
16. 5. 2016 8:57

ta nekonečná volba menšího zla z pohodlí domácích bačkor a zahrádek nakonec spolehlivě zavede zbylé stádo na jatka ( ale zase potutelně pragmaticky až do poslední rány řeznickou palicí). ..)

lomikel
lomikel
16. 5. 2016 9:07

Irena – me je jedno koho budete volit, zkuste psat neco k meritu veci, na jen o sobe a vasich, jiste stejne bohatych jako u autora clanku, emocich :).

lomikel
lomikel
16. 5. 2016 9:12

fait – smrt to zdaleka neni, staci pokud situace nazraje a vudce se k tomu najde, stanovi stale plati, jen imho nejsou naplnovany. Rika se, ze KSCM ted hybernuje, pac kdyby se projevila bude rozpracovana a udelana jako extremisticka. Prikladu dosti , i v aktualne bezici akci Cisty stul (pred volbami). Nejsem schopne posoudit.

Volil jsme KSCM par voleb do zadu, pro me ted bude rozlisovaci bod jak se postavi k islamizaci, a druhak jak se povede Skalovi.

fajt
fajt
16. 5. 2016 9:13

vždycky to bude o konfliktních emocích, protože lidé jsou ze své podstaty zlí a zákeřní. ..)

fajt
fajt
16. 5. 2016 9:17

lomikel napsal
Rika se, ze KSCM ted hybernuje

tak spící taktika vypadá trochu jinak, komunisté ( tedy ti u moci) hlavně kolaborují, Skála je v menšině a jak se bude tato zlatá éra psychopatů protahovat, o to více bude všem nakonec připadat jako exot, bohužel. ..)

Admirál
Admirál
16. 5. 2016 9:20

Dnes je poptávka po levici – takové levici, která by se skutečně dokázala zasadit o zaměstnance (mzdy, pracovní podmínky, ochrana pracovního trhu a všechno, k tomu náleží) a zároveň dokázala být vůdčí silou v boji neokonzervatismu a neoliberalizmu. ČSSD na tyto funkce rezignovala a stala se součástí neokonzervativního a neoliberálního proudu (výjimky v j jejich řadách hlásící se k opaku věc neovlivní). KSČM se sice k programu, který jsem uvedl výše, hlásí, ale sílu k jeho prosazení – to znamená k získání dostatečné podpory – nemá. Zřejmě, podle řeči Filipa na sjezdu, chce vyčkat až bude hůř. To je zvláštní… Číst vice »

hudryper
hudryper
16. 5. 2016 9:27

Irena napsal Irena • 16. května 2016 Tak se mi zdá, že trollové začínají bojovat o příští volby. Takže máme tedy raději volit prověřené fašouny ze sociální demokracie, ano? Nebo nám naši kurátoři na poslední chvíli zase zřídí nějakou přitažlivou straničku, která zazáří jako létavice…?! IrenaCitovat Názory čtenářů i autora článku bych mezi trolly nezařadil. Přes svůj opatrný optimismus,ještě před sjezdem ,jsem po něm přesně téhož názoru jako pan Turbin. Prověření fašouni, podle Vás, nejsou skutečnými fašisty,jen jejich přicmrdávači. V této zemi s rozšířenou lokajskou náturou jich byl vždy nadbytek,a tak museli před svými chlebodárci spolu zápasit,aby si pomohli na… Číst vice »

Irena
16. 5. 2016 9:41

hudryper napsal Názory čtenářů i autora článku bych mezi trolly nezařadil. Přes svůj opatrný optimismus,ještě před sjezdem ,jsem po něm přesně téhož názoru jako pan Turbin. Prověření fašouni, podle Vás, nejsou skutečnými fašisty,jen jejich přicmrdávači. V této zemi s rozšířenou lokajskou náturou jich byl vždy nadbytek,a tak museli před svými chlebodárci spolu zápasit,aby si pomohli na úkor druhých. A to, v jaké politické mafii se sdružují,opravdu jim,ani nám nemusí dělat starosti. Jsou ve všech, i ve spolcích zahrádkářů či kynologů. Spolupracovník 1SMV Filip pod krycím jménem Falmer se stal ideálním předsedou KSČM,respektujícím tzv.Bohumínské usnesení a pečlivě dohlížející na to, aby… Číst vice »

Sio
Sio
16. 5. 2016 9:52

Jak vidíme, zrada elit se ani komunistům nevyhýbá. Projevuje se to na činnosti celé strany, která je fakticky neškodná, přestože má 15% hlasů, což není tak málo.

Irena
16. 5. 2016 10:02

Sio napsal Jak vidíme, zrada elit se ani komunistům nevyhýbá. Projevuje se to na činnosti celé strany, která je fakticky neškodná, přestože má 15% hlasů, což není tak málo. Jinou než neškodnou stranu by nám nepovolili. Je to zase jenom v míře nakolik může být něčí věci prospěšná nebo škodlivá. Pokud by se dostali k moci, byli by omezováni v činech tím, co představují. Pokud by se potom odklonili příliš od toho, co normálně propagují, vedlo by to k jejich definitivnímu odkopání a mohla by snad nastoupit nějaká alternativa, nebo by se mohla členská základna probudit, aktivovat a své vrchy… Číst vice »

lomikel
lomikel
16. 5. 2016 10:48

fajt napsal vždycky to bude o konfliktních emocích, protože lidé jsou ze své podstaty zlí a zákeřní. ..) kdyz o neco jde jiste, takova je lidska prirozenost. takovy je rad prirody. Jen lide v sobe kombinuji tu destruktivni silu sebezechovani ( ktera dobre funguje pokud je lidi malo a jejich technologie omezena) se snahou se vymanit (docasne) z zakonu prirody, a tim docasne ze smrti a recyklace s prelidnenim a technologii ktera vede k uvaham o apokalipse a nemoznosti uniku, z nahle tak male, Zeme. jenze zde o nic nejde ( krome dusevniho/psychickeho wellnes virtualnich entitt konfrontovanych s nazory ktere… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
16. 5. 2016 11:06

Souhlas s autorem i hudryperem. Na tomhle sjezdu KSČM propásla historický okamžik k revitalizaci a už těžko chytne dech…, snad se to Skálovi ještě podaří, když se mu podařilo proniknout mezi ty hlavní anesteziology strany – Filipa, Dolejše, Kováčíka a další a naruší tak trochu jejich sevřený šik. Snad se mu podaří dát nějaký impuls k oživení…., spíše ale o tom pochybuji. Autor očividně zná dobře situaci v KSČM – mám podobné informace od jejích řadových členů – a velmi dobře v literární zkratce ji předložil. Lomikelovi tyto informace chybí, proto je postrádá v článku, ale myslím, že úmyslem nebylo… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
16. 5. 2016 11:08

Irena napsal
Myslím, že z toho, co tu máme na výběr je možné pouze hromadně zvolit komunisty, ať se předvedou, zda něco dokážou, a pokud ne, ať jdou definitivně od válu. V každém případě si myslím, že pro kurátory je to ta nejméně přijatelná alternativa. Mají je pouze v záloze na odklonění určitého procenta hlasů, pokud by příliš narostlo, parametry jejich řízeného procesu se dostanou mimo přípustné meze.

Dokonale vystiženo!

zedd
zedd
16. 5. 2016 11:14

Kdyby mi před 25ti lety někdo řekl, že dnes budu volit KSČM jako nejmenší zlo, jistě bych se mu vysmál.
S těmi 15% voličů, které dnes syfonuje KSČM je ta potíž, že nemají žádnou jinou alternativu.
ČSSD je zrádce z definice, CZ podoba Zelených učinila sebelikvidační úkrok do prava a ještě pár let se z toho bude vzpamatovávat. A tím je u nás levice v podstatě vyčerpána.
Pak je tu dosti drtivá skutečnost, že jak věci leží a běží, nemá národní levicové hnutí – a později snad strana – šanci bez nějakého širšího zakotvení na evropské úrovni.

peter.
16. 5. 2016 11:15

Dovoľte mi,aby som pridal k téme svoj názor,názor človeka stojaceho mimo politického diania v ČR.Dúfam,že mi preto nikto nevynadá,že pchám svoj nos do vecí,do ktorých ma nič nie je. Tak teda – p.Filip vo svojej zjazdovej reči,hneď v úvode varoval pred radikalizáciou strany a pred populizmom.No ale napadá ma otázka.Ak budeme vychádzať z „Manifestu KS“ nemá byť komunistická strana stranou revolučnou a teda aj radikálnou?Ako veľmi by sa musela radikalizovať,aby sa vôbec mohla nazývať „komunistickou“stranou? K tomu populizmu.Tento výraz sa dnes často používa v negatívnom slova zmysle.Ale on v podstate vyjadruje úsilie o získanie priazne ľudí – elektorátu.Ide vlastne o… Číst vice »

lomikel
lomikel
16. 5. 2016 11:31

jeste poznamka, prirodni rad, je minimalne v hmotnem svete, rizek konkurencni/az bych rekl kapitalisticky :). Lidska spolecnost se vyvyjela po cca. tri posledni miliony let (hominidy) a spise po vice jak 10 milionu let jako „socialismus /altruismu“ ty me – ja tobe v ramci malych skupin a tezky kapik vucis konkurencnim skupinam. Tohle v nas je a bude, prez vsechny sociokultuni inovace – boj o preziti. Postupne se definice skupiny rozrustala skrze identifikaci s nekterym souborem mythu/memu kodifikujici co je my a co oni. Dochazi ke koncentraci sili spolecnsti do stale mene a mene skupin, zakladni nastaveni lidske psychiky ale… Číst vice »

Sio
Sio
16. 5. 2016 12:04

Irena napsal Jinou než neškodnou stranu by nám nepovolili. Je to zase jenom v míře nakolik může být něčí věci prospěšná nebo škodlivá. Pokud by se dostali k moci, byli by omezováni v činech tím, co představují. Pokud by se potom odklonili příliš od toho, co normálně propagují, vedlo by to k jejich definitivnímu odkopání a mohla by snad nastoupit nějaká alternativa, nebo by se mohla členská základna probudit, aktivovat a své vrchy převálcovat. Takhle všichni zůstávají ve svých zakopaných pozicích, pro naše loutkovodiče ideální stav. Myslím, že z toho, co tu máme na výběr je možné pouze hromadně zvolit… Číst vice »

hudryper
hudryper
16. 5. 2016 12:17

lomikel napsal
Je to docela worisek, protoze jedna s soc.kul.inovaci je ze skupiny mohou byt zcela distribuovane v prostoru a socialni strukture.

Jen pro potvrzení,že jsem Vašemu textu snad porozuměl :“…,protože jedna ze sociálně kulturních inovací je,že skupiny mohou být zcela distribuované v prostoru a sociální struktuře.“ Hutný text,
vážený, na koho se zde touto formou (nemluvím o gramatice) obracíte ? Ovšem ten “ woříšek“ –
to je perla.

lomikel
lomikel
16. 5. 2016 12:23

hudryper – nechal jsem se unest v uvahach o faitove poznamce “ protože lidé jsou ze své podstaty zlí a zákeřní.“

muj zaver je ze jsou takto vyvynuti dle pritodniho radu , jen masivnost a struktura dopadu je nesoumeritelna s biologickymi aktivitami v historii zeme. jsme na urovni geologickych/komsickych procesu.

worisek byl zamer, tesi me ze to ctete :)

brtnikvbrlohu1
brtnikvbrlohu1
16. 5. 2016 12:45

Kecy kecy kecy – exemplární ukázka nepochopení dialektiky a neznalosti současného vývoje například ve Francii, ale i jinde, všechno na mne dělá dojem trollů snažících se jenom o jedno – aby se tu skutečná alternativa neobjevila, ona ale 4 kondratěvova vlna způsobí že všechno bude jinak.

brtnikvbrlohu1
brtnikvbrlohu1
16. 5. 2016 12:46
lomikel
lomikel
16. 5. 2016 13:02

brtnik – cetl, to je nahore v mem prvnim postu.

altrnativa zavysla na tom co se pise na OM by nebyla dostatecne robustni aby prezia realny stret :).

kondratěv, mate na mysli tohle:
http://blisty.cz/art/59531.html

mohl by jste lehce shrnout ? je to dosk kosate.

bergpora
bergpora
16. 5. 2016 13:19

„lidé jsou ze své podstaty zlí a zákeřní“ Lide jsou zvirata, tak jsou agresivni, ale protoze jsou lidmi, pouzivaji jine zbrane, nezli drapy a tesaky, coz se jevi jako zakernost. A praktikuji vnitrodruhovou agresi a to je pri soucasne koncentraci populace zavazny problem. Doposavad se prilis agresivni jedinci eliminovali, anebo vychovavali (vychova je take agresivni chovani), coz ale pri soucasnem vladnoucim spolecenskem paradigmatu osobniho uspechu jde tezko zvladat. I KSCM se pri sve hibernaci (Lomikel) chova agresivne- dusi potrebne svym nicnedelanim a to zcela zamerne, nebot se chova trzne (zvazila naklady a vynosy a vyslo ji, ze ji lide budou… Číst vice »

brtnikvbrlohu1
brtnikvbrlohu1
16. 5. 2016 13:26

lomikel napsal

brtnik – cetl, to je nahore v mem prvnim postu.

altrnativa zavysla na tom co se pise na OM by nebyla dostatecne robustni aby prezia realny stret :).

kondratěv, mate na mysli tohle:
http://blisty.cz/art/59531.html

mohl by jste lehce shrnout ?je to dosk kosate.

Shrnovat pro toho kdo je obraze – viz. třeba Švihlíková (naposledy tady: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vymente-Merkelovou-jinak-nas-nic-dobreho-neceka-EU-si-za-to-muze-sama-Ilona-Svihlikova-ukazuje-na-vec-o-ktere-se-u-nas-nemluvi-435782
– netřeba, složité věci nelze jednou větou.

lomikel
lomikel
16. 5. 2016 13:31

brtnik – podle blistu je to cosi, nejaka zmena, ktere vytvorit pracvni mista v neziskovem sektoru a tim nakopne vzestupnou fazi, Jo taky se tam stale operuje Skandinavii, to je dnes uz pase, a pise se o Mladem dynamickem rozvojovem a Starem zkostantelem zapadnim svete. Dost to zni jak agitka ktere zcela neresi problem vlastnictvi a moci. Mate neco jineho, je to na blistech zpervertovane ?

dik

lomikel
lomikel
16. 5. 2016 13:37

brtnikvbrlohu1 napsal
Shrnovat pro toho kdo je obraze – viz. třeba Švihlíková (naposledy tady: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vymente-Merkelovou-jinak-nas-nic-dobreho-neceka-EU-si-za-to-muze-sama-Ilona-Svihlikova-ukazuje-na-vec-o-ktere-se-u-nas-nemluvi-435782
– netřeba, složité věci nelze jednou větou.

v textu neni ani jednou string „kondr“ , pani svihlikovou jsem poslouchal na videu z posledni akce( tusim jihlavsky seminar). Brilatni analyza, konretni navrhy, lec jako vzdy neni reseni jak proces nastartovat bez vule rekneme GP :).

Zkuste se vic soustredit na Kodrateva
dik

btw,

slozite veci nelze jednou vetou mi pripomina leva.net kde je mantrou cist stale dokola skupinu textu az do blba, tedy do pochopeni :).

zatim zadne resni ktere nese sebou kondratevova krivka nevidim :o)

lomikel
lomikel
16. 5. 2016 13:39

bergpora – dekuji :)

Gatta
Gatta
16. 5. 2016 13:58

Stále se zde opakují slova „levice, levicová … „. Tedy otázka „do pranice“ … : Pro koho myslíte, že je vůbec pojem „levice, levicový“ přitažlivý ??? Pro kapitál, pro živnostníky, pro svobodná povolání, slušně placené (tedy v práci také řádně vytížené) zaměstnance… asi ne. A pro ty ostatní – teoretické voliče „levice“ … špatně placené zaměstnance, nezaměstnané, příjemce různých dávek, důchodce … myslíte, že je jim opravdu sympatická ČSSD se Sobotkou v čele ? Že je uvádí v nadšení mizerné dávky a mizerné důchody, nemocenská ze které se nedá vyžít a … to nejhorší – beznadějnost jekékoliv změny poměrů, kterou… Číst vice »

lomikel
lomikel
16. 5. 2016 15:38

Gatta – solidarity nad ohranicenou skupinu neni podporena evoluci, je to socialni nadstavba, ktera muze vyhasnout snadneji nez ty casti vtisknute v historii. Dale se ukazuje ze bezmezna solidarity ( bez ohraniceni ci podminek, bez ohledu na vlastni zdroje, bez ohledu na vyvoje techto zdroju na zaklade zmenenych podminek danych realizovanim nepdminene solidarity atd..) prinasi jen ztratu. Nyni je protlacovana nucena solidarita, ktere ma efekt prave opacny, tmeli spolecnost na tematu, spojuje jednotlivce a skupiny ktere by bez tohoto tlaku necitili potreba nalezt, docasne, spolecnou rec. Soliarita bez privlastku, az do sebezniceni je tlacena aktivni neo levici. Tim dochazi k… Číst vice »

lomikel
lomikel
16. 5. 2016 15:42

ale nebudme prilis depresivni , stanme se optimisty jako mladi svedove a razem na s nakopne kondratěvovi 5 vlny, uz ji citim naaa prddeeeliiiii ..
;o)

Gatta
Gatta
16. 5. 2016 16:03

Psal jsem, že levice není sexy. Co je „sexy“? – Život, to co je (obecně) přirozeně životaschopné, plodné, rozvíjející se, co má budoucnost.

Tedy – ve společenské rovině je to „Fungující zdravá společnost s potenciálem růstu pro její členy i pro celek jako takový „.

Cesty k tomuto cíli jsou různé v čase, místě a situaci – někdy levicové, někdy pravicové, (mám -li těchto pojmů už použít).

Bohužel u levice žádný takový vyšší společenský cíl nevidím.
Pravice svým lidem slibuje aspoň větší díl kořisti.

Sio
Sio
16. 5. 2016 16:43

Levice je/není sexy, lidé jsou/nejsou zlí … zní to hodně emotivně a málo racionálně. Dnešním lidem chybí vize. A nejsou tu teoretici, kteří jsou schopni rozvinout marxismus do kontextu naší doby. Jaká je dnes situace? Dělnická třída nemůže dnes být využita jako hybná síla, dělníků je příliš málo, a jsou z velké části atomizováni v službách. Narozdíl od časů Marxe, Lenina nebo Stalina. Situace, která snad přežívá ve třetím světě, pro zlatou miliardu neplatí. V naší části světa patří drtivá většina lidí ke zchudlé střední třídě. Přinejmenším chováním. Většina z nás vytváří sílu, která pomáhá vysávat třetí svět a drobky… Číst vice »

bbb
bbb
16. 5. 2016 16:52

fajt napsal
lidé jsou ze své podstaty zlí a zákeřní. ..)

To není z naší lidské podstaty. Je to dáno výchovou, vlivem okolí. Malinké dítě bývá přejícné; roční, dvouleté mívá soucit.
Sem tam některý politik, známý z parlamentu, mohl být solidnější, nebýt podmínek, do kterých sametově sjel.

fajt
fajt
16. 5. 2016 18:06

bbb napsal
To není z naší lidské podstaty. Je to dáno výchovou, vlivem okolí. Malinké dítě bývá přejícné; roční, dvouleté mívá soucit.
Sem tam některý politik, známý z parlamentu, mohl být solidnější, nebýt podmínek, do kterých sametově sjel.

pak skoro všechny děti vychovávali a vychovávaj politici – nemíním na své glose změnit ani čárku ( a není to taky žádný jinotaj). ..)

bergpora
bergpora
16. 5. 2016 18:16

„Malinké dítě bývá přejícné; roční, dvouleté mívá soucit.“ A coz teprve takovy malinky hrosik, anebo krokodylek, uplne k pomilovani. Samozrejme techniky agrese se vyviji podle vzoru z okoli, ale dispozice tu je zcela jasna, staci se postavit pred piskoviste a chvili pozorovat ta dvouleta soucitna stvoreni, jak si naschval hazi pisek do oci a tahaji se za vlasy. Vychova pak pusobi proti agresi, resp. ji usmernuje a kanalizuje, ovsem zaroven jde take o agresivni akt, kdy nasilim ovlivnujete chovani druheho ve smeru umirneni. Coz je paradoxni a kazdy proto vychovu citi neuspokojive ci ambivalentne. Vychovne priklady staci jen na cast… Číst vice »

fajt
fajt
16. 5. 2016 19:34

bergpora napsal „Malinké dítě bývá přejícné; roční, dvouleté mívá soucit.“ a sedmileté vás klidně třebas kopne do koulí – takže co asi z toho usuzovat, že – je s podivem, že i když je človíček vychováván s největší péči, láskou a s dobrými úmysly, tak stačí chvilka ve špatném kolektivu a je ( nevratně) nastaven na jejich vlnu ( čest výjimkám, i když nebývají moc časté ) a ještě zajímavější je, že obráceně to nefunguje ani omylem, prostě člověk je od přírody nastaven na boj sám se sebou a hlavně se svým druhem, tomu taky podřizoval celou nám známou historii,… Číst vice »

peter.
16. 5. 2016 20:23

Podľa mňa by nebolo správne,keby KSČM odišla do zabudnutia.Ona len potrebuje vedenie,ktoré by predstavilo svojim voličom jasne formulovaný program v ktorom by dominovala snaha o návrat k socializmu.K socializmu,ktorý nie je deformovaný žiadnymi adjektívami ako napr. „demokratický“ a pod.Lebo potom by to už nebol socializmus.KSČM by mala počúvať ľudí,žiť ich starosťami a v parlamente presadzovať nápravu zjavných sociálnych neprávostí.A musí sa odlíšiť od socdemákov nie iba programom ale aj vystupovaním.Mala by aj poctivo informovať svoj elektorát o problémoch ktoré bránia strane výraznejšie sa presadiť.Ľudia potrebujú vidieť snahu a razantné,nekompromisné vystupovanie svojich volených zástupcov.Potom vedia prepáčiť aj nejaký ten neúspech,lebo si… Číst vice »

Sio
Sio
16. 5. 2016 21:05

Někdy musí napřed entita zaniknout, aby mohla být vystavena znovu od základů. Platí to pro domy a myslím, že i pro strany.

Petrpavel
Petrpavel
16. 5. 2016 21:11

Dříve než píšete takové bláboly jako jsou v tomto článku měl byste se měl podívat na hlasování KSČM ve sněmovně a na návrhy zákonů které (marně, nejsou díky koalici ČSSD+ANO+KDU a ODS s TOP projednávány) navrhuje.
Děláte trapnou službu současnému fašistickému mainstreamu. A ani o tom asi nevíte …

Petrpavel
Petrpavel
16. 5. 2016 21:16

Gattovi.
Píšete : „…Život potřebuje vizi budoucnosti – ne 90 Kč k důchodu. Lidé potřebují slušně placenou práci, pořádek, zákonnost, bezpečnost – a ne být příjemci mizerných dávek. …“
Uvědomujete si, že právě tohle vámi požadované bylo zajištěno za socialismu a že KSČM má jako programový cíl socialismus?
Neuvědomujete, ale kecáte stokrát opakované nesmysly…

peter.
16. 5. 2016 21:20

Sio napsal

Někdy musí napřed entita zaniknout, aby mohla být vystavena znovu od základů. Platí to pro domy a myslím, že i pro strany.

Však hej.No dosť často sa stáva,že ak niečo zanikne,tak sa to už nikdy nevybuduje.A je aj na zváženie,či strany tohoto typu vôbec ešte vyhovujú dnešnej dobe chaosu a zmien vo svete,ktoré sme si pred tými 27 rokmi nedokázali ani len predstaviť a nieto ešte pripustiť.
Len som napísal,že by to bola škoda.Majú to v rukách novozvolení funkcionári,ktorí ešte stále majú možnosť niečo zmeniť.Len neviem,či sú schopní nevyhnutnej sebereflexie a či sa im vôbec chce niečo meniť.

Alena
Alena
17. 5. 2016 4:27

má-li pokračovat tzv.parlamentní demokracie , nelze volit pouze nové strany naprosto bez znalostí dnes již složitých zákonů o územně samosprávných celcích, o mechanismu současné moci. Na setkání se starosty obcí neudělal pan Babiš dobrý dojem, protože vůbec nic nevěděl, jak to v našem státě vlastně funguje.
To ovšem potká každou novou stranu. KSČM je velmi potřebná v dnešní době, její staronoví členové mají legislativu dobře zvládnutou.
Bohumínské usnesení ji relativně uchovalo od špíny, skandálů a korupcí vládnoucích stran. Jak se bude situace vyvíjet dále, záleží i na tom, kdo se odváží s KSČM spojit na celostátní úrovni.

Béda
17. 5. 2016 5:01

lomikel napsal

clanke je velmi nekonkretni, emocne bohaty, lec bez informacni hodnoty

http://www.novarepublika.cz/2016/05/jak-dopadl-ix-sjezd-kscm.html

Jihlava 2016 Josef Skála https://www.youtube.com/watch?v=0nLtO-QxITA

B. Tichánek
B. Tichánek
17. 5. 2016 5:39

bergpora napsal „Malinké dítě bývá přejícné; roční, dvouleté mívá soucit.“ A coz teprve takovy malinky hrosik, anebo krokodylek, uplne k pomilovani. Samozrejme techniky agrese se vyviji podle vzoru z okoli, Souvislosti bývají mnohem rafinovanější, než původně čekáme. Krokodýl, jako přímo inteligentní tvor – jedna z citací v závěru delšího textu: „Skutečně podivný rituál byl zaznamenán v Burkinu Fasu. U příležitosti náboženský oslav se k jednomu z tamních jezer, hustě obydlených krokodýly, sjíždějí domorodci, aby pro sebe a své potomky vyprosili od božstva štěstí a zdraví pro další rok. Za strhujícího monotónního zpěvu a mystického dunění bubnů usazují své malé děti… Číst vice »

Gatta
Gatta
17. 5. 2016 5:46

Petrpavel napsal

Gattovi.
Píšete : „…Život potřebuje vizi budoucnosti – ne 90 Kč k důchodu. Lidé potřebují slušně placenou práci, pořádek, zákonnost, bezpečnost – a ne být příjemci mizerných dávek. …“
Uvědomujete si, že právě tohle vámi požadované bylo zajištěno za socialismu a že KSČM má jako programový cíl socialismus?
Neuvědomujete, ale kecátestokrát opakované nesmysly…

Socialismus byla dobrá vize.
V tom stavu v jakém se dnes KSČM nachází je ale prakticky úplně jedno jaké má programové cíle.

Berte to jako konstruktivní kritiku.

Alena
Alena
17. 5. 2016 5:47

lomikel napsal

clanke je velmi nekonkretni, emocne bohaty, lec bez informacni hodnoty

http://www.novarepublika.cz/2016/05/jak-dopadl-ix-sjezd-kscm.html

článek má především poukázat na to, že nová levice musí být ještě více multikulti, ještě více tolerance, ještě méně klasických vztahů a co se týče přírody sice s MONSANTEM v čele, ale bez jaderných elektráren