Milujte nás, nebo vás zabijeme

Qasem Soleimani With Zolfaghar Order (cropped).jpg Žádný veřejný představitel na světě si po dnešku nemůže být jistý, že nebude při návštěvě země, v níž jsou americké základny, podobným způsobem zlikvidován.


Vražda íránského národního hrdiny, generála Kásima Sulejmáního, v blízkosti bagdádského mezinárodního letiště, kterou na přímý rozkaz presidenta Trumpa provedlo americké letectvo, znamená porušení všech zásad mezinárodních vztahů. V parodické formě to asi zatím nejlépe vyjádřil Ladislav Větvička ZDE.

„Bylo to horší než zločin, byla to chyba,“ řekl legendární ministr vnitra Fouché poté, co dal Napoleon zabít vévodu d´Enghiena, a určitě to bylo první, co napadlo mnoho politiků a komentátorů poté, co se dověděli tuto informaci. Podle mého názoru se nejedná o chybu, ale o zvrácený způsob marketingu vojensko-průmyslového komplexu, který v současnosti ovládá Spojené státy. Cituji popis dronu použitého k atentátu ze zprávy na českých Novinkách:

Stroj dosahuje maximální rychlosti 482 km/h a v bojové konfiguraci je vyzbrojen čtyřmi střelami vzduch-země Hellfire a dvěma pumami GBU-12 Paveway II nebo GBU-38. Při průzkumných misích vydrží ve vzduchu až 30 hodin, při plné výzbroji 14 hodin. Dolet má 1852 km a dostup 15 240 m.

Kromě marketingu tu jde ještě o jednu věc. Demonstraci možností, jak si vynutit poslušnost. Žádný veřejný představitel na světě si po dnešku nemůže být jistý, že nebude při návštěvě země, v níž jsou americké základny, podobným způsobem zlikvidován. To je možná i důvod, že elitní západní politici zatím jako reakci na tohle zvěrstvo zvolili mlčení.

Nejsou už Spojené státy zralé na bojkot od zbytku světa?


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

Napsáno pro e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
10. 1. 2020 9:04

Tento článek z e-republiky jsem ihned včera poslal do světa, ať si naši zásTUPCI, počtou, ať se dál čučkaři ztrapňují, velitelé ozbrojených složek ať dál básní o spojeneckých závazcích a odhodlání na věčné časy a nikdy jinak s SS americkými a Nadnárodní Americkou Teroristickou Organizací. Všeho jenom do času. Nikoho takového přeci nepotřebujeme a ono to občanům dojde. Kolik zemí tahle teroristická organizace ještě vybombarduje do doby kamenné? Maximálně jednu, protože všechny země nemají protiraketový účinný deštník, ale při tomto pokusu poletí rakety a vytvoří kanadsko-mexický průliv. Kdybych se měl bát, že dopadnu jako Sulejmání, raději ani nevylezu z postele.… Číst vice »

Patrik
Patrik
10. 1. 2020 10:13

Mě udivuje, s jakou rychlostí Írán jmenoval nástupce Sulejmáního – jako by s jeho odchodem už počítal. K tomu pak to íránské ostřelování amerických základen v Iráku, které lze nazvat atrapou odvety (dohromady žádné škody a informování USA předem, kam se bude střílet). Dále ta sebejistota Trumpa. V neposlední řadě – Rusko akci označilo jen za americké dobrodružství a v dalším mlčí. A pokud se potvrdí, že Írán omylem sestřelil ukrajinské letadlo, protože si myslel, že jde o letadlo americké, tak Putin se může opravdu jen smát (samozřejmě ne těm zemřelým!) – protože tohle je to nové CKR (centrum koncentrace… Číst vice »

Patrik
Patrik
10. 1. 2020 10:40

PS – k pádu letadla Putin Zelenskému ihned kondoloval
http://kremlin.ru/events/president/news/62549

orinoko
orinoko
10. 1. 2020 17:23

Vyloučít samozřejmě nelze nic, ale halicske letadlo vůbec nemelo vzletnout. Dá uz si tu někdo tu praci, aby zjistil jak všechno casove probihalo, anebo to musím udelat sam? Z dostupných zdrojů , pořízených na mobil , vyplyva, že letadlo nejspíš bouchlo. Není jasné , kam letelo, a také lze pripustit, že explodovala za letu. Nebylo vidět nic, co by k němu priletelo.
Ale vsichni mají jasno. Já vám zavidim.

orinoko
orinoko
10. 1. 2020 17:47

No to je parada , bezpečnostní expert Sandor boduje!! Koluje prý vtip, který ale já osobně bohuzel slyším poprve.
„Vite , kde začíná pravda? Tam, kde končí signál České televize.“
Tak to je na Oskara. Tak bych rekl, že Krejciho.

Dana
Dana
10. 1. 2020 18:23

Tak jednoduche to zas neni Stane. Nez se Americane v teto zalezitosti na nekoho zameri k likvidiaci, vydaji mnoho varovani. Prijdou formalni rezoluce na OSN, pak se urceny terorista da na verejny seznam nebezpecnych nepratelu USA .. Teprve pak Pentagon zahaji patrani a sledovani suspektu. Je to protokol, stejny v pripade Usamy bin Ladina nebo Abu Bakra-Baghdadiho..General Soleimani byl na teto likvidacni listine, byl si vedom rizika, kdyz letal bezstarostne po rajonu nekolik let. . Holt drivejsi americka vedeni se obavala dopadu zabiti Sulejmana a tak to nebylo provedeno. Tech osob, co je na listine pro pripadnou assasinaci je nekolik.… Číst vice »

orinoko
orinoko
10. 1. 2020 18:25

Než právě tady se bude blabolit nepodložené blbismus, tak doporučuji diskusi na Nové Republice pod následujícím odkazem. Jsou tam řečený veci, které žádný parchant z české teroristicke info kraksny nikdo nemíní ani nahodou.
A teď vy , debilove smrdici z Dvořákova lejna, prineste argumenty proti recenemu.

http://www.novarepublika.cz/2020/01/karasjov-usa-sestrelily-boeing-v-iranu.html#comment-form

Vaska
Vaska
10. 1. 2020 18:53

Orinoko napsal – No to je parada , bezpečnostní expert Sandor boduje!! Koluje prý vtip, který ale já osobně bohuzel slyším poprve.
„Vite , kde začíná pravda? Tam, kde končí signál České televize.“
Tak to je na Oskara. Tak bych rekl, že Krejciho.

Proboha kde žiješ – to jseš 100 let za opicema – to není vtip a navíc už to je staré
stejně jako tohle: čt vysílá 3 druhy zpráv:
1. pravdu – a to čas
2. polopravdu – počasí
3. a zbytek jsou samé lži
nic ve zlém – dělám si srandu

orinoko
orinoko
10. 1. 2020 19:08

Hele, vasko, parada. Žádný problem, já jsem vážně zpozdily. Tyhle věci vůbec neznam. Ale mají fazonu.

orinoko
orinoko
10. 1. 2020 19:12

Tady máte toho svého velediskutera z emi inkubatoru. Madame Bathory.
Prostě , co pruhovaný debil cini, dobře cini.
Až si zanedlouho svet začne podobným způsobem nachazet svoje cíle v emerice, tak přitom třeba zakuka kdejaka mandelinka z USA.
Žádná škoda auto.

Vaska
Vaska
10. 1. 2020 19:25

Orinoko – já už jsem taky postarší ročník a mám trochu delší vedení – třeba když jsme se dohadovali o bateriích k el. autům.
K těm vtipům – myslím že s náma jako národem to ještě není tak špatné když stále dokážeme švejkovat.
Tyhle vtipy chodím číst na diskuze ve „lživých webech“ abych se ubezpečil že „nejsem poslední čech“ ale hlavně proto že se tam občas objeví hláška proti které je Hašek se svým Švejkem hadr.

orinoko
orinoko
10. 1. 2020 19:37

Nejdříve jsem byl na.sran, ale přece jen Jenik, celou současnou horkou situaci v celku dotáhl na hodně vysoký level.
Já osobně si myslim, že od Zemana z Hradu ocenění dostal naprosto opravnene.

http://ceskapozice.lidovky.cz/forum/trump-je-rukou-allahovou-svym-rozkazem-dal-irancum-silnou-kartu.A200107_172911_pozice-forum_lube

orinoko
orinoko
10. 1. 2020 20:19

Tak, a už toho mám plnou zubní nahradu. Émerický významný zdroj pravi, že kripl Kacer, aby ustal ve vlastní partaji /sic/ im PIC ment, tak musel odměnit některa republikanska , válečne zhyrala, hovada. A jedno z nich , anebo jich bylo vice?, chtělo důkaz válečné loajality betonového lejna. Představa byla konkretni. A tak k tomu doslo. Nacek Bolton údajně trpí dost šíleným depresemi , tak dlouho chtěl Írán na talir, až se toho nedockal. Nacek Bolton, by měl být Íránem v rozumném časovém horizontu uveden do lezate pozice. Lejna typu PatreUS, Clarke, Wolfowitz, a podobne zrůdy , a není jich… Číst vice »

Patrik
Patrik
11. 1. 2020 4:11
Patrik
Patrik
11. 1. 2020 4:40

„Írán přiznal, že letadlo sestřelil omylem“ – trocha konspirace:
„Pilot, který přežil“
https://ukrainianwall.com/society/23833-eto-neveroyatnoe-chudo-pilot-reysa-tegeran-kiev-vyzhil-dal-pervoe-intervyu
Letadlo americké výroby, na palubě bylo 11 Ukrajinců, startovat prý mělo v 11 večer – dost bylo USA a Izraele (židů)?

Patrik
Patrik
11. 1. 2020 5:02
Patrik
Patrik
11. 1. 2020 7:18

Ještě k té konspiraci:
Nedávalo mi smysl, proč zpráva z Íránu přišla až dnes – 11.1., dle mého měla přijít už včera 10.01.2020 (11, 22 a obzvláště, když včera bylo zatmění Měsíce). Teď už to ale je podle mého očekávání – 20:05, 10.01.2020
https://twitter.com/JZarif/status/1215847283381755914

Bety
Bety
11. 1. 2020 18:49

Já bych ten nadpis rozšířila. Milujte nás, nebo vás zabijeme. Ale pokud by se
nám vaše smrt hodila, tak přestože nás milujete máte smůlu.

orinoko
orinoko
11. 1. 2020 19:22

Patriku, to je velmi pozoruhodný moment nejen této udalosti. Jen škoda , že nemám kappaCITY compu. – To není myšleno zle. Jde jen o to, co všechno bych si musel dát dohromady v mnoha historických souvislostech.
Jezisimarja, co všechno musí člověk vstřebávat a držet po kupe?
Mně se dneska čím dále tím víc stava, že něco vstřebám , ale pak rychle …ani vlastně nepremyslim… jsem na útěku před NORD stream a podobnými zalezitostmi.

orinoko
orinoko
11. 1. 2020 20:19

Ad Gatta, Kmonicek je skvely. Ale bohuzel se velmi myli. Ve smyslu následujících udalosti. Nehoří ta věc veřejne, začala bouchat mimo „rozlišovací schopnosti“ info kretenu typu ECHO24 a podobne obskurní inFORMACE. Ve hře není uklidnění dle Kmonicka, ve hře je velmi horký konflikt. Emi ami debil nesnáší Rusa v Hormuzskem prulivu, na Iráku chce šílene vypalne za odchod, který nemá v umyslu ani nahodou, kripl Kačer útočil i na šéfa jemenskeho hnutí odporu / ale tam neměl nacek bodec přesně souradnice/ , emi ami lejno bylo těžce pokoreno, protože NESMELO zasáhnout proti íránským raketam, letícím na jejich rypaky, ale hlavně… Číst vice »

Patrik
Patrik
11. 1. 2020 22:37

@orinoko „Patriku, to je velmi pozoruhodný moment nejen této udalosti“ Irinoko, jsou čísla 27 (9) a 29 (11). Jestliže se něco stalo 8.1. (9) – „nižší level“, vysvětlení mělo logicky následovat 10.1. (11) – a to“vyšším levelem“ . A když v datu 10.1.2020 byla jedenáctka jak samostatně, tak i jako vlastní dvojnásobek, tak to mělo být vysvětlení „levelem nejvyšším“ – a tak se také stalo. Dohledávání data vypuštění informace o přiznání Íránu u mě bylo vedeno touto optikou a opět jednou mě tato optika nezklamala. Jedenáctka je totiž výše než devítka, a to nikoliv jen kvantitativně, ale především kvalitativně. Zde… Číst vice »

Patrik
Patrik
11. 1. 2020 22:58

PS
„Nejvyšší level“ potvrdil, že Írán není suverénní země- jak jinak, žádný Fénix, který jen tak povstal z popela a donutil Obamu a světové mocnosti 5+1, aby tančily tak, jak Írán píská, to nikdy nebyl a ani není. A pro mě o to větší důvod nekritizovat Putina za postoj k Izraeli a židům.