MMF vnucuje světu zničující energetickou reformu

Co se skrývá za tzv. klimatickými cíli?

26. konference OSN o změně klimatu (COP26) bude zahájena 31. října ve skotském Glasgow pod britským předsednictvím.

Mezinárodní energetická agentura (IEA) před konferencí zveřejnila zprávu, v níž navrhuje zákaz nových uhelných elektráren, „protože nezachycují skleníkové plyny“. Autoři zprávy, prezident skupiny Světové banky (SB) David Malpass a výkonný ředitel Mezinárodní energetické agentury (IEA) Fatih Birol, vyzývají všechny země světa, aby postupně přestaly využívat uhelnou energii, současně se ale netají tím, že by to způsobilo „hospodářské a sociální otřesy“.

V říjnu IEA uvedla, že „pro splnění klimatických cílů je nutné v letošním roce zastavit novou těžbu ropy a zemního plynu“.

Současně s konferencí COP26 vydal svou zprávu Mezinárodní měnový fond (MMF). Zpráva navrhuje zrušit státní podporu všech odvětví fosilních paliv. Podle MMF dostávají tato odvětví každou minutu dotace ve výši 11 milionů dolarů. „MMF zjistil, že těžba a spalování uhlí, ropy a plynu byly v roce 2020 dotovány částkou 5,9 bilionu dolarů, což vedlo k prudce nízkým cenám ropy, plynu a uhlí.“

„Dotace přilévají olej do ohně klimatické krize,“ uvádí se ve zprávě, „a to v době, kdy je naléhavě nutné rychle snížit emise uhlíku.“ Podle MMF „byly díky vládním dotacím ceny 99 % uhlí, 52 % nafty a 47 % zemního plynu v roce 2020 nejméně o 50 % nižší než jejich skutečné náklady.“ Dvě třetiny dotací směřovaly do pěti zemí. Jsou to:

  • Čína
  • USA
  • Rusko
  • Indie
  • Japonsko

Podle analytiků MMF by stanovení cen fosilních paliv, které by odrážely jejich skutečné náklady, snížilo celosvětové emise CO2 o více než třetinu. Jedním z hlavních cílů klimatického summitu OSN COP26 by proto mělo být zrušení vládní podpory ropného, plynárenského a uhelného průmyslu. „Dalším cílem COP26 je dohodnout pravidla pro trhy s uhlíkem, která stanoví správnou cenu za znečištění. Reforma cen fosilních paliv nepočká,“ tvrdí analytici MMF.

Zpráva MMF ukazuje, že zrušení dotací na fosilní paliva by zvýšilo cenu ropy, plynu a uhlí nejméně o 50 %. To, že způsobí celosvětový hospodářský kolaps, chudobu a hlad, lze jen těžko popřít, ale zpráva to elegantně nazývá „ekonomickým a sociálním rozvratem“.

Ian Parry, vedoucí týmu analytiků MMF, argumentuje svérázným způsobem: „Některé země nechtějí zvyšovat ceny energií, protože si myslí, že to poškodí chudé. Udržování nízkých cen fosilních paliv je však velmi neefektivní způsob, jak pomoci chudým… Bylo by lepší nasměrovat zdroje na přímou pomoc chudým a zranitelným.“ Není těžké uhodnout, že „přímou pomocí“ se myslí půjčky MMF.

Autorům zprávy se také nelíbí, že fosilní energetické společnosti vynakládají příliš mnoho prostředků na domácí investice (tj. na vlastní rozvoj) a příliš málo se věnují boji proti globálnímu oteplování. Přitom je dobře známo, že právě „domácí investice“ čínského uhelného průmyslu dramaticky snížily emise uhlíku a zbavily mnohá čínská města smogu.

V roce 2013 vyhlásil premiér Li Kche-čchiang válku znečištění ovzduší. Do provozu byla uvedena řada uhelných elektráren postavených podle nových čínských ekologických norem. Požadavky na emise z uhelných elektráren se od roku 1996 do roku 2012 zpřísnily v průměru 5,5krát pro oxidy dusíku, 13krát pro oxidy síry a 70krát pro popílek a jsou přísnější než předpisy v USA, Japonsku nebo Evropské unii. Rozsah přípustných koncentrací škodlivých látek byl snížen třikrát až šestkrát u oxidů a třistakrát u popela.

Kdyby Čína nepostavila nové ekologické uhelné elektrárny a nevěnovala miliardy dolarů na boj proti globálnímu oteplování, obyvatelé Pekingu by se stále dusili smogem.

Samozvaní hlasatelé světové vlády, za něž se MMF, Světová banka a Mezinárodní agentura pro energii vydávají, nutí představitele suverénních států, aby zničili energetickou základnu svých národních ekonomik, a nabízejí jim výměnu energetické nezávislosti za zotročující půjčky MMF a šikmou plochu „zelené ekonomiky“, která údajně slibuje prosperitu.

Jak taková prosperita vypadá, je vidět na světovém etalonu čisté energie – Austrálii, a zejména na Jižní Austrálii, která provedla kompletní přechod na obnovitelné zdroje energie.

Protože Austrálie má největší zásoby levného energetického uhlí, neměla žádné problémy, dokud vláda nezačala likvidovat výrobu elektřiny z uhlí v Jižní Austrálii a nevybrala si tento stát jako testovací území pro myšlenky energetické transformace. Okamžitě se objevily problémy v podobě výpadků proudu v důsledku nestability výroby elektřiny ze slunečního záření a větru.

V roce 2017 bylo nutné odstranit vzniklý nedostatek, a to odpojením zbývajících uhelných elektráren a opětovným spuštěním odstavených plynových elektráren. „Nárůst větrné a solární energie v Austrálii by měl být pohřebním zvonem pro využívání uhlí, ale fosilní paliva nacházejí nový život a mohou přilákat dotace, aby nezhasla světla,“ píše agentura Reuters.

Pro spotřebitele to znamená trojnásobný nárůst účtů za elektřinu od roku 2000. Oceláři ve společnosti BlueScope Steel začali reptat, že ceny elektřiny v Austrálii jsou 5 až 10krát vyšší než v USA.

Sazby za elektřinu v Austrálii od počátku přechodu na zelené hospodářství neustále rostou a není důvod očekávat, že by se měly snižovat.

Nezávislí australští odborníci dospěli k závěru, že země nemůže dosáhnout stabilních dodávek elektřiny bez uhelných elektráren.

Spojené státy, rodná země „zelené energie“, však rozhodly jinak a experiment ukončily. Elon Musk slíbil, že postaví výkonnou baterii, která vyřeší všechny problémy Jižní Austrálie. Australský vládní meteorologický úřad začal falšovat klimatické statistiky, aby podpořil zahraniční investice do zelené energie. Ze záznamů mizely údaje o nízkých teplotách, aby nikdo nezpochybňoval globální oteplování.

1 700 000 obyvatel Jižní Austrálie skončilo s nejvyššími sazbami za elektřinu v zemi (1884 dolarů ročně). Australská vláda však hodlá přechod na solární energii ještě urychlit, což občanům slibuje neúnosné zvýšení účtů za elektřinu.

Plány samozvaných spasitelů lidstva zkrátka neobstojí v zátěžovém testu. Ukázkovým příkladem je „superzelená“ elektrárna společnosti Drax v severním Yorkshiru ve Velké Británii, která jako palivo využívá biomasu. Tato elektrárna se stala hlavním emitentem skleníkových plynů v Británii.

Rusko se vážně připravuje na nadcházející konferenci OSN o změně klimatu. Ruský ministr zahraničí k tomu prohlásil, že „Moskva má co nabídnout. Ale je důležité, aby problematika změny klimatu zohledňovala zájmy všech zemí.“

Zdroj: Fondsk.ru

Překlad: st.hroch 20211016

5 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
17. 10. 2021 19:58

Ta fosilní paliva se spalují z nějakého důvodu. Někdy i pochybného, většinou ale z důvodu životně důležitého.

Tedy pokud nechceme. – nebo spíše někdo nechce tady mít středověk – způsobem života i počtem lidstva.

Jen dva naivní dotazy:
1, O kolik po zavedení povinných příměsí biosložek do PHM klesla něše palivová závislost na a) „zlém Rusku“ a za b) na ropě vůbec – vyjádřeno v tunách ??? A prosím PRAVDU !

2, A tou BIOMASOU se v těch speciálních zelených kotlích topit ještě může ???

PPK
PPK
17. 10. 2021 21:13

Velmocenské politické snahy firemních nadnárodních překupníků a bankovních spekulantů typu MMF mají pod záminkou tzv. klimatické energetické agendy jediný cíl: V rámci OSN, MMF a Světové banky „smluvně“ prosadit takové mezinárodně právní a obchodní normy, aby to světovým mocenským elitám umožnilo spekulativně obchodovat se vším hmotným i nehmotným včetně vzduchu na obloze. No a zejména též s tím, co se kdekoliv v ekonomikách východních evropských a dalších kolonií vyskytuje. Zkrátka „obchodovat“ i s pouhými sliby mocných a povinnostmi podřízených, přičemž církevní odpustky za hříchy někdejšího středověku jsou toho všeho strategickým vzorem.  Jenže dnešní podmínky mezinárodního obchodu NE-určuje ten, kdo kupuje,… Číst vice »

Last edited 2 let před by PPK
PPK
PPK
17. 10. 2021 23:49

Za vojensky zástupnými klimatickými cíli je skryta kognitivní válka NATO a Za „kognitivní válkou“ NATO je skryta „Bitva o váš mozek“,  vedená západními armádami – zdroj: Grayzone_20211018 Krátký výňatek z článku: Západní vlády ve vojenské alianci NATO vyvíjejí taktiku „kognitivní války“, využívající údajné hrozby Číny a Ruska k ospravedlnění vedení „bitvy o váš mozek“ v „lidské oblasti“, aby „ze všech udělali zbraň“. Zpráva se blíží svému závěru děsivým citátem: „Dnešní pokroky v nanotechnologiích, biotechnologiích, informačních technologiích a kognitivní vědě (NBIC), podpořené zdánlivě nezastavitelným pochodem triumfální trojky z umělé inteligence, velkých dat a civilizační „digitální závislosti“ vytvořily mnohem zlověstnější vyhlídku: vloženou… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
20. 10. 2021 9:54

Ne že bych nesouhlasil, ale autor tak zvaně jen novými slovy „objevil Ameriku“. Už starý Číňan Sun-C věděl, že nejlepší vítězství je, když protivník ztratí vůli bojovat. Věděli to i Vietnamci ve válce s USA. No zprávy ze světa (plyn, Donbas, sankce, Covid) …) jsou čím dál horší. Už ani s tím Zelenským není žádná legrace – už asi pochopil, že ani žádné ponížené plazení před Západem mu nepomůže. Nabízí se otázka : „Kdy a čím to začalo ?“ Ale podstatná otázka je: „Proč to vše začalo ?“ Vrací se mi vždy na mysl ta kniha „Kolapsy složitých společností“. Když… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Gatta
20. 10. 2021 17:24

Také Tainterova teorie má své kritiky, jejichž argumenty není schopna vyvrátit.

https://www.cdk.cz/nekolik-poznamek-k-tainterove-teorie-kolapsu-v-ceske-kotline

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
20. 10. 2021 20:20

Zdravím – Děkuji, rád si přečtu a po rozmyslu určitě odpovím.

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
20. 10. 2021 20:55

Dojem na první rychlé čtení: Z velké části se jedná o popis knihy a dále, podobně jako u Marxe nebo Darwina snaha za každou cenu dokázat, že nemá 100% pravdu. Což také nikdo netvrdí a vlastni „kolaps“ může probehnout i z jiných příčin a navíc různými způsoby a různou rychlostí. V televizi ho vyhlašovat nebudou … Některé věci zde popisované si myslím, že v knize nebyly tak jak jsou zde uvedny. Některé kritiky knihy v podstatě potvrzují její myšlenku. Ano nebezpečí kolapsu jde oddálit a nebo je převést na přirozenou změnu. Znalosti pana Taintera o historiii a etnografii patrně značně… Číst vice »

Irena
19. 10. 2021 7:31

Z internetu: TauRus: “ Gazprom “ v aukci nevyhradil dodatečnou kapacitu tranzitu plynu přes Ukrajinu na listopad, sdělilo TASS Na aukci 18. října „ukrajinský provozovatel GTS“ nabídl na listopad dodatečnou kapacitu ve výši až 9,8 milionu metrů krychlových. m za den prostřednictvím distribuční stanice plynu Sudzha a až 5,2 milionu metrů krychlových. m denně přes stanici „Sochranovka“. V důsledku aukce nebyly vykoupeni. Gazprom dříve odmítl rezervovat další tranzitní kapacity pro 9,8 milionu metrů krychlových. metrů plynu denně přes Ukrajinu v říjnu. Gazprom obecně dodává plyn přes Ukrajinu na základě smlouvy s Naftogazem, platné do roku 2024, ale ukrajinský provozovatel přepravní… Číst vice »

orinoko
19. 10. 2021 8:36

Je to delší, ale stojí to za to:

https://rumble.com/vnuynn-je-to-biologick-zbra.html

Alva
Alva
19. 10. 2021 14:54

A zas ta „uhlíková stopa“. Už z ní začínám dostávat kopřivku!

Nevíte někdo, jak se dá ta uhlíková stopa pozorovat, aby každý mohl kontrolovat, jakou ji za sebou zanechává a zapojil se do té bohulibé činnosti osobně ji snižovat?

A druhá otázka – ten uhlík musí být pěkná potvora. Pokud se nemýlím, je to prvrk, tedy nezničitelný asi ako Covid.

A co kyslík? Nestálo by za to, místo likvidace uhlíku a jeho stop trochu přiškrtit kyslík a to hlavně těm šíleným plánovačům „světlých zítřků“?

orinoko
Reply to  Alva
19. 10. 2021 15:11

Já občas za sebou něco zanechávám, ale pochybuji, že by to byl uhlík. S ohledem NATO, že mi jistý tělesný senzor hlásí pravidelně úplně jiný chemický vzorec, tak předpokládám, že ani s covidem to není žádná hitparáda, jak se dneska MODERNĚ říká.

Už se chystají i osobní pasy na uhlíkovou stopu. Komu to ukáže 100, nebude si moci koupit žrádlo.

Alva
Alva
Reply to  orinoko
19. 10. 2021 15:45

:-)))))))

PPK
PPK
Reply to  Alva
19. 10. 2021 15:23

Covid jako biologický „prvek“ existuje jen ve formě teoretických RNA dat v počítači, patentovaných Faucim, Rothschildem a Gatesem. Ostatně firma Moderna tu technologii má i v názvu: Mode-RNA (v překladu = změna RNA). V přírodě Covid jako její přirozená část nikdy izolován nebyl. To ale nevadí, aby neexistoval v hlavách politiků světa jako příkazová informace, aby věděli, co mají dělat.

Alva
Alva
Reply to  PPK
19. 10. 2021 15:50

A právě proto je nezničitelný. Protože i kdyby pro počítač neměli palivo, ONI to vždycky dopředu budou vědět a včas si pořídí dostatek baterií. Možná čínských. :-)))

peter.
22. 10. 2021 5:18

comment image?_nc_cat=101&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=kEMeyv37W0MAX9hbeTc&_nc_ht=scontent.fbts5-1.fna&oh=baf1a6b260a23ff971fd5fcc2bfe99f7&oe=6195C5CE
Tak sa mi to nezobrazuje! Pardon !

Last edited 2 let před by peter.