Monsignore Tomáš Halík si může vzít uprchlíky k sobě domů

Redakce německých novin Hamburger Morgenpost byla vypálena, protože otiskla satirické kresby proroka Mohameda z francouzského týdeníku Charlie Hebdo, jehož žurnalisty nemilosrdně pozabíjeli extremisté v Paříži. Byli jsme tedy svědky dalšího útoku na svobodu slova, tentokrát v Německu. Dále třeba v Bruselu byla evakuována redakce deníku Le Soir kvůli anonymnímu telefonátu s pohrůžkou pumového atentátu.

Po krvavých útocích v Paříži si neodpustím citovat výzvu církve veřejnosti, která se objevila v několika českých denících a podle mého názoru je zcela chybně uvedena. S trochou nadsázky by tohle určitě kdysi podepsal i Giordano Bruno, kterého římská inkvizice upálila.

„Je stále třeba trvat na základních principech otevřené společnosti. Především pak na svobodě projevu, na lidských právech, ale také na vzájemném respektu náboženství a kultur i na hledání cest společného soužití.“ V Otázkách Václava Moravce to řekl prezident České křesťanské akademie, uznávaný teolog Tomáš Halík, který poslední dobou raději není vidět a moc se nevyjadřuje. Dále řekl, že Evropa má morální povinnost přijmout uprchlíky z Blízkého východu a Afriky i přes možná rizika. Česko by mělo co nejdříve jako symbolický krok přijmout zraněné syrské děti.

Já osobně nemohu obhajovat imigraci a dívat se na ni z výše uvedeného úhlu pohledu. Rozdíl v kultuře, mentalitě a problémy s asimilací jsou mezi jednotlivými národy natolik obrovské, že je těžké je jakkoliv překonat. Hodně jsem cestoval a v několika státech žil. Mými spolubydlícími byli muslimové, křesťané, buddhisté, hinduisté i bezvěrci. Někteří z nich byli dobří, někteří tolik ne, respektive hodně odlišní. Člověk by měl prostě žít tam, kde se narodil a vyrostl.

V první řadě by Tomáš Halík měl dát šanci žít důstojně našim důchodcům, nemocným a invalidům. Všichni zastánci jeho názorů, kteří podporovali rozvrácení Sýrie, by si měli vzít uprchlíky k sobě domů, samozřejmě včetně Mons. Halíka.

7
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Autoři komentářů
Alešradyssorinokomirrorms Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Aleš
Člen
Aleš

Je to podobné, když při pokládání kytice Palachovi Trautnberk prohlásil, že se stydí za stav české demokracie, kam až ji nechali upadnout. To je podobné jako s Halíkem. Vždyť mají v podstatě pravdu. Vždyť se nám přiznávají v přímém přenosu. K rozvratu demokracie a šlapání po principech, o kterých dokážou jen tupě žvanit. Jsou to viníci, které jako občan jednou větou soudím. A šlapání po těch principech spíš pomůže Trautnberkům a Halíkům, než našim důchodcům, invalidům, nemocným či nezaměstnaným či bezdomovcům či dětem. Já jsem pro ty uprchlíky přijmout, ale nechť je starost o ně závazkem těch politiků a členů… Číst vice »

ex-nemo
Člen
ex-nemo

pokud my Evropani nedokážeme zabránit našim vládám aby dělaly v muslimském světě ( v režii Ameriky) taková zvěrstva, tak máme za tyto zločiny morální odpovědnost. To znamená i za emigranty, kteří, a to opakuji, utíkají především před hrůzami, které jim Evropa a USA připravuje.

ms
Host
ms

Oslí můstek mezi Halíkem a těmi co podporovali rozbití Sýrie mi hodně vadí.
Jinak z hlediska toho, že vláda reprezentuje nás občany a vláda k rozbíjení Sýrie silně přispívala, osobně si myslím, že jako země za stav tam zodpovědnost máme. Chápu, že mnoho lidí s postojem vlády nesouhlasilo (a patřím k nim), na druhou stranu demokracie je i o tom, že menšina akceptuje rozhodnutí většiny. A podle výsledků ve volbách náš hlas byl menšinový.

mirror
Člen
mirror

ms napsal
Chápu, že mnoho lidí s postojem vlády nesouhlasilo (a patřím k nim), na druhou stranu demokracie je i o tom, že menšina akceptuje rozhodnutí většiny. A podle výsledků ve volbách náš hlas byl menšinový.

Co je to menšina a většina? Vláda má například v chování k Ukrajině a Rusku menšinovou podporu a na mínění většiny kašle. Válčit na Ukrajině chce jen Zadolárek a Sobotka, ovšem cizími rukami. Svoje dětičky by tam ti hrdinové neposlali.

orinoko
Člen
orinoko

Nesourodá reakce na poněkud zavádějící článek. Halík ať jde do kamsi…. Z dnešního poučeného hlediska je zcela mimo pochybnost, že jde o inteligentního exota, šlechtěného na na nějaké konkrétní použití v konkrétní situaci. Ta aktuální je – nacpat nám soudruha Halíka do chřtánu jako vůdčí osobnost na prezidentistický stolec. My tady v Česku bychom měli velmi dělat rozdíl mezi islamistickým dobytkem, a většinovými občany Sýrie. Sýrie totiž … podobně jako Československo kdysi někdy … měla vyměřen osud podobný našemu. V zájmu zparchantělé civilizace Džudy cikánů. Jaký je rozdíl mezi dobyvátorem Hitlerem a dobyvátorem Džudym? Sýrie je kolébkou tolerance. Tedy alespoň… Číst vice »

radyss
Host
radyss

Nechápu, proč se pořád Halík všude uvádí jako nějakej představitel církve, když má s katolictvím společnýho asi tolik, jako rejnok s palačinkou. Tady jsou o něm nějaké informace, kdyby to někoho zajímalo :

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/8434-sokujici-informace-halik-asi-neni-knez-rika-klausuv-hajek-jen-havlisticky-aktivista.aspx

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vzorny-soudruh-halik-pripravoval-kadry-na-ministerstvu/

No a jestli je Halík pěknej vejlupek, tak Giordano Bruno byl taky pěknej parchant:

http://cs.metapedia.org/wiki/Giordano_Bruno

Aleš
Člen
Aleš

ori: Dění na Ukradině a 11.září v Paříži spolu určitě souvisí. Neschůdnost řešení rozšíření NATO sem vyvolal v dobyvatelích cnemovy archy pocit, že se jim povede fašizace Německa a tím pádem Evropy touhle trapnou šaškárnou. Ano, je to na vážkách, v tomto je Německo i Francie ohroženějším prostorem ještě než Čezký protentokrát… Ono to tady na om poslední dny hodně zavání zavádějícím…
radyss: To je jednoduché, jelikož ho Kalouskova skatolická mládež bere jako svého guru a Kalousek jako Trautnbergova nástupce….