Moskva nemá žádné kompromitující informace o Trumpovi ani o Clintonové, celá zpráva je totální bluf

Moskva ohlásila, že dokumenty tvrdící, že Rusko vlastní kompromitující informace o Donaldu Trumpovi, jsou padělkem a totálním blufem. Rusko nikdy neshromažďovalo informace takovéhoto druhu, ať už o zvoleném prezidentovi či o jeho soupeřce Hillary Clintonové.

„Kreml nevlastní žádné kompromitující informace o Trumpovi. Tvrzení opačné neodpovídá skutečnosti a je naprostým výmyslem“, řekl ve středu novinářům mluvčí ruské vlády Dmitrij Peskov. „Je to totální bluf, absolutní výmysl a kompletní nonsens“.

Peskov zdůraznil, že Rusko nemá žádné kompromitující informace ani o Hillary Clintonové a že ruské úřady takovýto druh informací zásadně neshromažďují. „Kreml a ruský prezident se v prvé řadě snaží vybudovat dobré vztahy s našimi zahraničními partnery – v zájmu ruského lidu a též v zájmu globálního míru, stability a bezpečnosti“ dodal Peskov. „Ale bohužel, z prstu si cucat vymyšlené historky se velmi podobá honu na čarodějnice, který už tady jednou byl.“

Zdroj: RT.com

Vybral a přeložil Lubomír Man

Stanův komentář: Po internetových sítích se šíří verze, že BuzzFeed, který story o Trumpovi provádějícím „zlatou sprchu“ s prostitutkami v moskevském hotelu jako první zveřejnil, i CNN, která ji bez ověření dále šířila a kterou Donald Trump v té souvislosti označil za „Fake News“, se stali obětí žertu vtipálků z amerického serveru 4Chan, kde anonymní uživatelé sdílejí vtipnou grafiku a texty.

Přejít do diskuze k článku 4 komentáře