Na druhý pohled s Ivo Budilem

Povídáme si s hosty, kterých si vážíme, o tom, co není na první pohled vidět. Co většina lidí nevidí a měla by. Do 3. dílu si Vlastimil Veselý pozval prof. Ivo Budila, antropologa a zakladatele filosofické fakulty na Západočeské univerzitě.

  • Jak se za poslední léta změnil ve společnosti obraz vědců a výzkumníků? Sílí tlak na ideologizaci vědy, aby se granty dávaly za výsledky, které jsou v souladu s politickým zadáním?
  • Co dnes znamená „Západ“? Dá se geograficky vymezit, je to vůbec ještě geografický pojem? Jaké místo v Evropě bude mít ČR za 10 let? Bude ještě existovat EU v dnešní podobě? Co si host myslí o V4 a BRICS?
  • Jsou současné cenzurní tlaky exces, dočasný návrat do normalizace, a nebo to tak v historii bylo vždy a my starší jsme stále opilí výjimečnou svobodou 90. let? Jak se můžeme postupující cenzuře a kultuře umlčování bránit?
  • Proč nám v Česku tak málo záleží na kontinuitě, na státní suverenitě, které se tak snadno vzdáváme ve prospěch velmocí?
  • Čekají nás znovu „bytové“ semináře? Ovládnou školy progresivisté natolik, že už tam nebude prostor pro vzdělávání bez ideologických brýlí multikulturalismu, klimatického alarmismu a dezinfománie?
  • „Máme hraničářskou mentalitu“, „jsme národ vyvzdorovaný na katolické moci“, „konzervatismus znamená mj. stabilitu a střízlivost“, říká prof. Ivo Budil.

Další videa Společnosti pro obranu svobody projevu najdete ZDE

 

 

5 4 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments