Na teroristy jedině s kladivem

Všichni dobře víme, že v dnešním světě řádí teroristi. Vidíme na vlastní oči (na videu) jak řežou hlavy nevinným Američanům a Angličanům. Kupodivu neřežou hlavy Číňanům ani Rusům ani Brazilcům, dokonce ani Čechům, tedy alespoň já jsem takové video neviděl. To uřezávání hlav je fakt šílené, ale tak mne napadá, co kdybychom srovnali počet uřezaných hlav s počtem těl roztrhaných na kousky bombami?

Hon na teroristy začal po 11. září 2001 a trvá podnes, tj. už 14 let. Předtím jakoby teroristi neexistovali (akorát snad Arafat). Kde se jenom schovávala ta spousta hrůzných násilníků? Politici, politologové a novináři tvrdí, že se celou tu dobu skrývali v islámských státech a vylezli ze svých nor a úkrytů právě až po tom slavném 11. září. Je mi nějak divné, proč nevylezli dřív? Kdo jim v tom bránil?

Je také docela zajímavé, že drtivá většina teroristů pochází ze zemí, které jsou se strany států jako SSA (Spojené státy americké) a EU oblažovány zaváděním demokracie, svobody, lidských práv, lásky a pravdy. Copak se jim nelíbí ony nejvyšší všelidské hodnoty a ideály? Kupodivu ze států, kde americké civilizační mise nezasáhly, žádní teroristé nejsou a ani od nich nepřicházejí. Známe nějaké teroristy z Íránu, z Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Turkmenistánu, Tádžikistánu, Ázerbájdžánu? Teroristé nepřicházejí do Evropy a Ameriky ani z Indonésie, ani z Bangladéše, Malajsie, Pákistánu, Turecka… což jsou státy ovšem také většinově vyznávající islám. Vzpomeňme si na nějaké teroristy z Libye za Kaddáfího, z Iráku za Saddáma, ze Sýrie před napadením. Ani jeden!

Mám zato, že přesvědčovat muslimy za pomoci bombardování (humanitárního samozřejmě), aby se své víry zřekli a vzdali, není nějak moc rozumné, a proto také není úspěšné a vůbec se nedaří. Nebo že by to humanitární bombardování fungujících států do doby kamenné bylo z nějakého jiného důvodu? Někteří zpátečníci a reakcionáři říkají, že je to kvůli ropě. Tomu se mi nechce věřit, vždyť ropy je na světě přebytek a není problém si jí nakoupit jakékoliv množství. Takže jsem přesvědčený o tom, že skutečně jde o nastolování demokracie a ne o ropu. Dokonce jsem slyšel názor, že nejde ani o demokracii, ani o ropu, nýbrž o EU, vždyť EU konkuruje SSA a konkurenta je potřeba zničit, nebo alespoň silně oslabit. Chaos na hranicích EU je na to vynikající způsob. Ty milióny běženců co zaplaví Evropu, to nebude žádná sranda, to EU nezvládne a klekne. Ukrajina samozřejmě patří také do této kategorie. Ale to jsou pouze jakési konspirační teorie, kterým nemusíme věřit, věřme raději, že jde o demokracii.

No a když nastolení demokracie nejde po dobrém, musí to nastolování jít násilím. Samozřejmě, že takový úkol je velmi obtížný, muslimové jsou tvrdohlaví a na demokracii kašlou. Přesvědčovat je rozumovými důvody se míjí účinkem, je tedy nutností použít všechny dostupné prostředky k dosažení cíle, tedy k nastolení demokracie u nich. A kdo ji odmítne, musí být eliminován. No jo, ale ono muslimů je více než miliarda a povraždit všechny vyznavače Alláha nebude nějak jednoduché a snadné ani pro tak velikou velmoc jako jsou SSA. Vyznavači Alláha jsou navíc fanaticky přesvědčeni, že islám je neporazitelný, takže to bude fakt obtížné. Ovšem SSA jsou zase přesvědčeny, že to bezproblémově zvládnou. Takže uvidíme.

Slavný bonmot našeho presidenta, že: „Ne každý muslim je terorista, ale každý terorista je muslim“, by mohl prezident ještě doplnit o statistiku, kolik že procent z té miliardy muslimů jsou teroristi. Fakt je jich 90 procent, jak se nechala přesvědčit evropská veřejnost?

Z pohledu muslimů jsou teroristé ovšem bojovníci za svobodu, nezávislost, za národní suverenitu a náboženskou víru. Válčí proti agresorům, což je dle nich hrdinství a čestné poslání, a ti, kteří padnou, jsou národní mučedníci, národní hrdinové a v budoucnu budou v panteonu těch nejušlechtilejších a nejčestnějších muslimů, budou něco jako naši křesťanští svatí.

My v Evropě a v SSA tento pohled samozřejmě nesdílíme a teroristy tvrdě potlačujeme. Třeba naše civilizované drony likvidují vedoucí složky teroristů i s jejich rodinami a příbuznými, což je ovšem prastará metoda, vždyť i u nás v Evropě jednotlivé královské rody likvidovaly své soupeře také vyvražděním všech příbuzných, a to proto, aby si někdo z nich nemohl činit nárok na trůn. Takže to je vlastně normálka.

Ale abychom zjistili, kde který terorista žije, kde bydlí, co dělá apod., aby důstojník sedící před monitorem věděl, kam má dron poslat bombičku, tak to musíme nejdříve zjistit. Dobrovolně nám to žádný muslim neřekne, musíme tedy použít metodu výslechu zadržených. A když nechce „zpívat“ po dobrém, je nutno použít zostřené výslechové metody čili torturu.

V onom torturování mi připadají Američané ale docela zaostalí, neboť my v Evropě jsme přece vymysleli mnohem dokonalejší metody. My v Evropě jsme přece jenom dál, jsme mnohem civilizovanější a kulturnější než puberťácké SSA, neboť my jsme už ve středověku měli manuály na provádění mučení. A oproti tzv. odborníkům v SSA se u nás nikdy nestalo, že by se někdo nepřiznal, přiznali se všichni bez výjimky. Neznám z historie případ, že by se někdo nepřiznal. Mělo to vždycky vynikající výsledky. Nechápu, proč to od nás nepřebrali. Vždyť by jim to přišlo laciněji, skoro zadarmo. Nač zbytečně utrácejí dolary za docela neúčinné manuály?

CIA zaplatila 80 milionů dolarů dvěma psychologům Bruce Jessenovi a Jamesi Mitchellovi, kteří agentuře pomáhali při vývoji dvaceti „výslechových technik“, včetně waterboardingu, spánkové deprivace a stresových pozic. Ti založili společnost, která spolupracovala výhradně s CIA na zadržování osob podezřelých z terorismu a na výslechovém programu. CIA na vytvoření této společnosti vynaložila úhrnem 180 milionů dolarů. Jinými slovy se na brutálních metodách podíleli najatí civilisté či chcete-li „soukromí kontraktoři“, a nikoliv výlučně jen zaměstnanci CIA. (Daniel Veselý, Britské listyy) Konzultovali to s naším odborníkem-lékařem Jochem? Asi jo, protože jako doktor zná přesně nejbolestivější místa na lidském těle. Proč jeho znalostí nevyužít, no ne?

Nemám v úmyslu podceňovat odborné znalosti doktora Jocha, ale kdyby si CIA nechala přeložit do angličtiny ten náš evropský středověký manuál, mohli si ušetřit spoustu námahy. Poláci si jej už do svého jazyku přeložili.

Ten manuál se nazývá Malleus maleficarum (česky Kladivo na čarodějnice). Je to latinsky psaná rukověť autorů dominikánů Heinricha (Institorisi) Kramera a Jakoba Sprengera. Byla vydána poprvé ve Štrasburku roku 1486. Kniha se stala v Evropě nesmírně populární a v dobách své největší slávy bylo Kladivo druhou nejprodávanější knihou hned po Bibli. Byl to prostě bestseller. V prvních dvou staletích od svého sepsání se dočkala přinejmenším 34 vydání. Prvním překladem do živého jazyka byl polský výtah z Kladiva z roku 1614 (Varšava). K původnímu vydání byla připojena i bula Summis desiderantes affectibus papeže Inocence VIII.

V knize jsou do detailů popsány soudní (církevní i civilní) procesy, mučení, tresty a návody pro inkvizitory, jak nejlépe usvědčit obviněné ze spolku s ďáblem. Vyzdvihují také důležitost udavačství. Příznačné je, že kniha se věnuje většinou pouze čarodějnicím, neboť žena jako slabší tvor je podle knihy snáze napadnutelná zlými mocnostmi a skýtá tak více nebezpečí než muž. Každý, kdo přivedl kouzelníka či čarodějnici na hranici, prokazuje církvi a Bohu velkou službu.

No není to dokonalé? No není to platné dodnes? Stačí vyměnit slova čarodějnice za teroristu a Boha za Demokracii. Američané by tudíž klidně mohli tuto příručku využívat a nemuseli platit takový velký peníz nějakým dnešním psychologům a jochům.

I kněz a novinář Jandourek vyslovil souhlas s mučením teroristů Američany: „Padoucha vždycky musíte trochu zmáčknout. Proti našemu světu nestojí žádní beránci, ale zkušení a tvrdí teroristé a profesionální bojovníci. Navíc některé postupy amerických vyšetřovatelů jsou již notoricky známé z minulosti. Třeba odpírání spánku, oblíbená metoda stalinských vyšetřovatelů, včetně waterboardingu.“ (Parlamentní listy) Farář Jandourek si asi s oblibou čte v knize Kladivo na čarodějnice, zajisté čte latinský originál, je přece vzdělanec, mohl ovšem ještě dodat, že Stalin se to naučil od nich, od křesťanů.

A závěrem citát právní poradkyně americké vlády Mary McLeodové: „USA jsou hrdé na to, že jsou doma i po celém světě lídrem v dodržování a prosazování lidských práv a vlády zákona a při jejich obraně.“

Tu větu také mohli opsat z Kladiva, neboť i tam se tvrdí, že inkvizitoři prokazují církvi a Bohu velikou službu, akorát by to pozměnili na „službu vládě a demokracii“.

V Československu v roce 1969 natočil režisér Otakar Vávra podle románu Václava Kaplického film Kladivo na čarodějnice. Hlavní postavou je Jindřich František Boblig, tvůrce velkolosinských a šumperských procesů, který sleduje pouze vlastní obohacení, a který neváhá pro tento cíl ničit všechny odpůrce a obětovat životy nevinných lidí. Inkvizitor se dožil v blahobytu vysokého věku.

Natočí někdo někdy podobný film nazvaný Kladivo na teroristy? Hlavní postavy: Bush, Cheney, Rumsfeld a Obama, kteří zajisté také v blahobytu dožijí vysokého věku.

***

P.S.: Od roku 1776 je útrpné právo jako součást soudního procesu zrušeno patentem Marie Terezie.

Přejít do diskuze k článku 10 komentářů