Nad čím to jásá Vít Rakušan

„Když si komunisté balili věci z kanceláří (myšleno po letošních říjnových volbách), neměl jsem žádný sentiment,“ řekl  17. listopadu na Národní třídě předseda hnutí Starostové a nezávislí a pravděpodobně též budoucí ministr vnitra Vít Rakušan. Což jsme mu samozřejmě rádi uvěřili. A navíc ze všeho, co už tento pán dodneška vypustil z úst, jsme si též dokázali představit, že nejen že neměl žádný sentiment, ale že při pohledu na ze sněmovny odcházející kolegy poslance KSČM (a též ČSSD)  jím lomcovala stejně divoká radost, s jakou sledoval odchod komunistických a sociálně demokratických poslanců z Reichstagu v březnu 1933 Josef Goebbels. I on se tehdy radoval nad tím, jak tenhleten exodus rudých pomůže sjednotit německý lid, a podobně si totožnou situaci dnes u památníku listopadových událostí pochvaloval i Vít Rakušan: „V říjnových volbách se komunisté poprvé po 30 letech nedostali do Poslanecké sněmovny a v Senátu zástupce nemají… Jedna éra skončila, otevírá se nová kapitola.“

Takže VELKÉ JÁSÁNÍ A VELKÉ HURÁ. Máme už jednu vládní koalici pěti stran a jsme na nejlepší cestě ke společnosti jedné ideje, jednoho názoru, jednoho společenského hlasu a jedné linie všech mainstreamových médií. A až na konci té cesty staneme u cíle, budeme všichni uvažovat stejně, pro stejné budeme jásat i smutnit, budeme toužit po stejném a ze stejného se radovat. A co nám už pak bude záležet na tom, že podle starých vžitých názorů měla být demokracie mnohostí i rozmanitostí názorů a hledisek, a že čím širší ta mnohost a rozmanitost byla, za tím širší a bohatší byla demokracie považována.

To vše bude ovšem už nenávratně pryč, ale bude zde ta jednota lidu, nad kterou bude bdít i ministerstvo vnitra řízené Vítem Rakušanem, a bude se to dál nazývat demokracií. A to proto, aby nikoho ani nenapadlo, že to nové, jednotné a radostné zde už dvakrát či dokonce i třikrát bylo, ale od popisovaného to bylo přece jen natolik slušné, že si to na demokracii nehrálo.

 

5 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
20. 11. 2021 15:11

Rakušan z Kolína… nad Rýnem? Zcela mimořádné hovado, jimiž se budoucí vláda hemží. Každý jeden do vlády zalezl, aby plnil úplně jinou agendu jiné skupiny než jeho kolega z vládní grupy. Několik styčných a společných bodů nemůže zakrýt čehý a hot fialového hnusu. Také nelze přehlédnout, že řiť vystrčil a jeho prosektura eurovypatlanců narazila v případě Zemana na izraelskou zeď, a nešlo přitom o nářky. Jakkoli s mnoha Zemanovými kroky osobně nesouhlasím, tak nelze přehlédnout jeho čich pro rozložení politických siločar. Vystrčil prst z vlastního rekta a protože tento smrděl, tak ho raději třasořitka nenaslinil. Fatální chyba!! Na tchajwance padla… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
22. 11. 2021 13:55

Národ sobě.

Gatta
Gatta
20. 11. 2021 19:43

Viz https://www.aktualnikonflikty.cz/viewforum.php?f=14 Evropa – Východni Evropa – Ukrajina …. posledních několik příspěvků. Na UK je to vidět nejvíc. Je tam již zcelazřejmé, že celá UK se nazadržitelně „říti do sra#cek“. Omluva, ale jinak to nazvat nelze. A tak ti, kteři mají možnost ještě nějak separovat, vycouvat do neutrálna, či převléct kabát začínají pomalu uvažovat. Nakonec i ti UK oligarchové maji možnost buď přijít o vše pod dnešní vladou, nebo se o něco aspoň pokusit. A tak i u nás s Covidpolitiky a Covidexperty – pro někoho už neni cesta zpět jiní začnou pomalu obracet. Ale třeba pani Pekarová s zjevně… Číst vice »