Naléhavé prohlášení Igora Strelkova: Kyjev plánuje zničit Doněck a Luhansk balistickými raketami

 

Vojenské velení DNR prohlásilo, že ukrajinská junta připravuje obludné teroristické útoky.

Na brífinku úřadujícího předsedy vlády Doněcké lidové republiky Vladimira Antjufejeva a ministra obrany DLR Igora Strelkova, který se dnes konal, byla zveřejněna informace o provokaci připravované ukrajinskou armádou.

Igor Strelkov řekl, že kárné oddíly ukrajinské armády připravují velkou provokaci, jejímž cílem je prohlášení DNR za teroristickou organizaci a masová likvidace civilistů. Tentokrát je jejich úmysl natolik zrůdný, že je velmi těžké mu uvěřit. Lži ukrajinských sdělovacích prostředků nemají obdoby a jsou již přímo fantasmagorické. Tomuto nepříteli není nic svaté, nemá žádné morální zábrany.

„Na základě informací, které jsme získali a které byly potvrzeny, byly v průběhu tří nocí na území kramatorského letiště přivezeny tři rakety „Točka U“, které jsou připraveny k vypuštění. Jejich cílem mají být čističky Doněcka a Luhanska, na kterých se nacházejí zásoby chlóru. Jedná se o 120 tisíc tun chlóru na jedné a 160 tisíc tun chlóru na druhé. Náhradním cílem je skladiště čpavku na závodě Stirol v Gorlovce“, řekl Igor Strelkov.

Ministr obrany řekl dále, že nepřítel plánuje předem provést dezinformační kampaň s cílem přesunutí odpovědnosti za katastrofické následky teroristických útoků na síly národního odporu.

„Následky mohou být přímo děsivé. V závislosti na směru větrů se můžou likvidační účinky chlóru projevit na území od Doněcku do Volnovahy. Svým působením chlór na zasažených územích zlikviduje všechno živé. Obětí mohou být desítky tisíc“, informoval Igor Strelkov.

„Doufám, že naše prohlášení vyloučí možnost realizace natolik barbarské kárné operace. Domobranci DLR nepáchají žádné teroristické činy ani vůči ukrajinskému obyvatelstvu ani vůči obyvatelstvu DLR, dokonce ani vůči nepřátelským vojákům“, ujistil Strelkov.

Já jenom dodám, že na videu Strelkov říkal, že je velice těžké tomu uvěřit. Avšak kdo na vlastní oči viděl ostřelování civilních měst dělostřeleckou palbou, lidi zasažené chemickými zbraněmi… Kdo viděl ostřelování centra města, kde se nachází štáb odporu z houfnic, kdy se miny a náboje tříští několik metrů od štábu, a potom slyší z ukrajinských sdělovacích prostředků, že to domobranci střílejí sami na sebe….. Ještě zdůraznil, že ty informace má potvrzené.

Zdroj včetně videa z brífinku: http://rusvesna.su/news/1406815293

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
VK
VK
1. 8. 2014 10:09

Není se čemu divit západo-Ukrajinci mají totálně vymyté mozky, ne jenom vymyté, ale absolutně totál vymyté!!! Nakonec CIA-Ukrajinskými nevládkami, hned po roce 1989, jimi briskně přeškolená mladá generace pedagogů na tom začala okamžitě intenzivně pracovat. (Pedagogické fakulty obsadila svými vybranými kádry Sio-bankéřská CIA v celé bývalém východním bloku jako první, ne média, ale mladou generaci učitelů bylo třeba ihned přeprogramovat po 1989. Správně pravdoláskařsky přeprogramovat na významně užitečné idioty!!!) Tito noví absolventi pedagogických fakult potom úspěšně pracovali celých 20 let na tom, aby vymyli hlavy celé generaci současných pětadvacátníků a mladším, a stále na tom pracují. A ne jako u… Číst vice »

mirror
mirror
1. 8. 2014 10:39

Náš oblíbenec Kája z BL zase překvapil (http://www.blisty.cz/art/74160.html). Tvrdí totiž, že informaci o vypuštění balistických raket odmítli povstalci z „Doněcké lidové republiky. Odvolává se na tento text (http://www.vz.ru/news/2014/7/29/697846.html). Je mi záhadou, jak to zjistil z tohoto textu: Американские СМИ: Украинские силовики выпустили по Донбассу баллистические ракеты Американский телеканал CNN в срочном выпуске сообщил, что за прошедшие двое суток киевские власти применили несколько баллистических ракет малой дальности по Донбассу. Такую информацию сообщила военный аналитик канала, ссылаясь на три высокопоставленных источника в правительстве США. CNN называет это «значительной эскалацией конфликта». Точка, откуда были осуществлены пуски, и их цели не уточняются. (pokračování v… Číst vice »

mirror
mirror
1. 8. 2014 10:51

Já také nevím, zda se tato informace o odpálení balistických raket zakládá na pravdě. Rusko by ji mělo buď potvrdit, nebo vyvrátit. Oni mlčí. Docela je chápu, že neinformují. Cokoliv prohlásí, bude propagandou použito proti nim. Jestli se k sestřelu přihlásí, budou obviněni, že se nepřípustně pletou do ukrajinského vnitřního konfliktu. Nejrozumnější je nic nekomentovat. Tisková konference, na které uveřejnili data z řízení leteckého provozu, byla západním oficiálním hlavním proudem ignorována a zveřejněné trajektorie letů byly použity ke zdůvodnění lží lhářů. Překvapuje mne, kde se v Čulíkovi bere tolik nenávisti ke všemu slovanskému. Jeho dcera žije s přítelem v Rusku… Číst vice »

Irena
1. 8. 2014 11:52

No myslela jsem,že to z tohoto článku bude jasné. Podle mě žádné rakety odpáleny nebyly. Hledala jsem na ruských zdrojích. Nikde není ani zmínka. Je to prostě dezinformace. Když teď Strelkov tvrdí, že tam ty rakety přivezli, tak je přivezli, ale zatím je nepoužili. Něco velkého se chystá, ale co to bude si netroufnu odhadovat. Ty rakety také můžou být jenom falešnou stopou, pro zamaskování přípravy něčeho úplně jiného. Strelkov tu informaci výše o chystaném zásahu čističek 100% obdržel a předpokládám, že mu nezbylo než ji zveřejnit, protože nemůže vědět jestli je to dezinformace nebo ne a varovat musel. Jinak… Číst vice »

Irena
1. 8. 2014 11:56

Ano v tom článku domobranec tvrdí, že rakety nikdo nepoužil, že toho by si asi nemohli nevšimnout. Ještě jednou opakuji, dávejte si pozor. V informační válce silně přituhuje.

lomikel
lomikel
1. 8. 2014 12:07

http://leva-net.webnode.cz/products/mohla-29-7-zacit-valka-mezi-ruskem-a-ukrajinou-/
neco se kolem tech raket stalo, uz, amerika se z toho lehce orosila a pak sel ten sot na CNN. divne.

lomikel
lomikel
1. 8. 2014 12:15

ze sestreleni se asi neoroslily, stejne je nechali vystrelit , porosenko se ani neuprdne bez potvrzeni. tazke to byl test ruske priravenosti k reakci na prvni uder ze strany usa. treba uz se otviraly vika u sil tech vetsich raket a pak je rusove zase zavreli, coz si usaci vsimly a vyhodnotili to tak ze se snazi deeskalovat, rusove nevidali zadny komentar, proc to usakum usnadnovat ze. tak mi to dava smysl

mirror
mirror
1. 8. 2014 12:16

Irena napsal domobranec tvrdí, že rakety nikdo nepoužil Paní ireno, nechci se hádat, máte pravdu, že žádný další odkaz najít asi nejde. Já jsem ověřoval jen heslo v angličtině a kromě CNN se nic nedá najít. Podle mne jak rozumím ruštině, zdroj, na který se Kája Dolejší odvolává, ani nepotvrzuje a ani nevyvrací odpálení raket. Tvrdí jen, že na vzbouřenecké území nic nedopadlo. Jestliže byly rakety sestřeleny, ani dopadnout nemohly. Dolejší podle mne připojil falešnou informaci, že rakety odpáleny nebyly. Přesně tak se tvoří fámy a propaganda. Už dříve jsem upozorňoval, že novarepublika mylně informuje, že zraněný americký generál byl… Číst vice »

lomikel
lomikel
1. 8. 2014 12:17

pres CNN to slo proto ze se usaci nemohly dovolat do kremlu a byly oroseni :), jsou to ale hovada ty amici , co ?

lomikel
lomikel
1. 8. 2014 12:22

jeste abych to upresnil, nebyl to test esli rusko ty rakety sestreli, nejspise by je nachali dopadnout pred hranici s ruskem na uzemi republik, ale test reakce reakce systemu veleni a rizeni ruskych strategicky jadernych zbrani. elsi jim ty „vika“ nezarezli.

mirror
mirror
1. 8. 2014 12:32

lomikel napsal
http://leva-net.webnode.cz/products/mohla-29-7-zacit-valka-mezi-ruskem-a-ukrajinou-/

Přečetl jsem si ten odkaz. Myslím, že Rusové nic o sestřelu neřeknou. Prozradili by totiž, jak funguje a jak je citlivý jejich obranný protiraketový systém. Informace z civilních radarů pro řízení leteckého provozu je něco úplně jiného, tam nemá smysl nic tajit.

lomikel
lomikel
1. 8. 2014 12:33

abychom vedeli do ceho jdem:
http://dfilm.cz/katastrofickefilmy/?s=100&kat=7&page=katastroficke-filmy-jaderna-apokalypsa

doporucji shlednout pro zacatel Day after a Письма мертвого человека , na jedne zatah , pro komparaci. Kdysi jsme byl se skolou, pro dite nezapomenutny zazitek. CT by to mohl dar v ramci obecne prevence prekvapeni.

Irena
1. 8. 2014 13:28

Как заявил командир народного ополчения Донбасса Мирослав Руденко, в Донецке сейчас все спокойно, и баллистическую ракету ополченцы точно бы заметили. Он добавил, что на территории Луганской народной республики тоже не замечали никаких инцидентов, передает RT. Jak prohlásil velitel národního odporu Donbasu Miroslav Rudenko, v Doněcku je teď všude klid a balistické rakety by si domobranci zcela jistě všimli. Dodal, že na území Luhanské lidové republiky nepozorovali ani žádné incidenty. Informuje RT. (Přesná citace z článku)

Irena
1. 8. 2014 13:29

Vzhledem k tomu, že si lidé Strelkova všimli těch tří raket, které dovezli na letiště, by si jistě všimli i jakýchkoliv jiných, natož, pokud by je někdo vystřelil.

orinoko
orinoko
1. 8. 2014 14:07

No já nevím, vy se tu dohadujete o raketách a iránské zdroje píšou o letadlech.
Haličský pytel blech připustil ztrátu svých dvou Suchojů při akci poté, co se na ně zaměřili povstalci.

http://www.presstv.ir/detail/2014/07/23/372497/two-ukrainian-military-jets-shot-down/

lomikel
lomikel
1. 8. 2014 14:19

irena – ok, jeste zbyva prijit na to proc to USA skrze CNN komunikovali, to je imho klicove, mozna moc LSD ?:). Co se tyce raket pro utok na zasobniky chloru/cpavku. Tak Strelkov tezko VIDEL ma co je maji, musel je, opolcence, informovat nejaky isider v chunte.

orinoko – rakety 29., letadla streda a tj. 30.7 neni tam jasna souvyslosty, v clanku.

tožtak
tožtak
1. 8. 2014 14:46

Něco se ale muselo stát, protože jinak by to CNN bezdůvodně nevysílala. Asi to souvisí s tím, že Lavrov nezvedal telefon Kerrymu, ale muselo v tom být ještě něco jiného. Třeba americké družice zaznamenaly odkryté odpaliště jaderných raket nebo se někde u ameriky vynořila ponorka, ale to je jen můj dohad, oni nám to stejně neřeknou.

mirror
mirror
1. 8. 2014 14:51

lomikel napsal
zbyva prijit na to proc to USA skrze CNN komunikovali

Někde bylo zmíněno, že balistické rakety byly sestřeleny ve vzestupné fázi letu. Na východě Ukrajiny nemuselo být vůbec nic vidět a ani slyšet. Ještě jednou zdůrazňuji, že Rusové nepustili na veřejnost žádnou informaci ohledně citlivosti svých radiolokačních systémů na zemi a v kosmu. O jejich schopnostech se dozvíme po konci příští války. Vojáci znají odborný termín „průzkum bojem“. Možná, že jsme svědky pokusu o něco, co skončilo sestřelem korejského letadla KAL nad japonským mořem.

aram
aram
1. 8. 2014 14:52
peter.
1. 8. 2014 15:16

mirror napsal Paní ireno, nechci se hádat, máte pravdu, že žádný další odkaz najít asi nejde. Já jsem ověřoval jen heslo v angličtině a kromě CNN se nic nedá najít. Podle mne jak rozumím ruštině, zdroj, na který se Kája Dolejší odvolává, ani nepotvrzuje a ani nevyvrací odpálení raket. Tvrdí jen, že na vzbouřenecké území nic nedopadlo. Jestliže byly rakety sestřeleny, ani dopadnout nemohly. Dolejší podle mne připojil falešnou informaci, že rakety odpáleny nebyly. Přesně tak se tvoří fámy a propaganda. Už dříve jsem upozorňoval, že novarepublika mylně informuje, že zraněný americký generál byl zajat. Někde jsem zaslechl, že vzbouřenci… Číst vice »

abx
abx
1. 8. 2014 15:25

tym balistickym raketam z 29. jula verit ci neverit. ja tomu verim, ze tam k tomu odpaleniu naozaj doslo, potom sa nieco stalo a potom bola nejaka dohoda rusi a americania a preto ruske media mlcia, nie je mozne, aby si nevsimli to vyhlasenie CNN. obdobne bol bleskovo zruseny twitterovy ucet spanielskeho dispecera Carlosa a to hned na druhy den a bolo rozsirene prehlasenie ze Carlos nikdy neexistoval. bol som na jeho ucte onoho dna 17. jula vecer okolo deviatej nasho casu a boli tam vsetky informacie ako boli neskor publikovane z archivu. som svedok aj toho, ze na druhy… Číst vice »

mirror
mirror
1. 8. 2014 16:12

abx napsal
http://wahrheitfuerdeutschland.de/?p=3622

Kája Dolejší pokládá tyto stránky za satirické. Chlapec nerozumí kontextu. Text se vysmívá oficiálním zprávám. Kde jenom Čulík klesl?

Béda
1. 8. 2014 16:50

Horší je, že němečtí odborníci z vyšetřovacího týmu (kdepak udělali soudruzi chybu?) našli prý vrak malajského Boeingu provrtaný 30 mm otvory leteckého kanónu. Co s tím budou odborní poradci z USA dělat? Taky jsem zaznamenal zprávu http://ibezhranic.cz/navi-pillay-valkou-na-ukrajine-by-se-mohl-zabyvat-mezinarodni-trestni-soud/ Podle této zprávy je možné, že konflikt na Ukrajině skončí před mezinárodním trestním soudem (minimálně ve formě podání. V této souvislosti není bez zajímavosti, že není žádný návrh, aby jako hlavný obžalovaný skončily také USA, které stojí za neústavním převratem na Ukrajině, dirigent veškerého dění. Taky není známo, kdo bude na lavici svědků – aby tam nakonec neseděli největší zločinci. A taky, proč… Číst vice »

Béda
1. 8. 2014 17:01

A ještě jedna zprávička. Rusko se prý hodlá bránit proti ekonomickým sankcím http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_01/Rusko-se-odvola-proti-sankcim-EU-ve-WTO-8618/ Jsem zvědav, čím USA a jejich satelitní vazalové zdůvodní své ekonomicko – politické vydírání, které popírá principy posvátné krávy kapitalismu, t.j. tzv. svobodného trhu.

nikdo
nikdo
1. 8. 2014 17:59

Údajně mělo NATO potvrdit odpal balistických raket, Vzgljad s odkazem na Deutsche Welle http://www.vz.ru/news/2014/8/1/698401.html. Vojenský velitel Luganska Sergej Gračev oznámil, že našli fragmenty bojové hlavice balistické rakety http://vz.ru/society/2014/7/30/697950.html

mirror
mirror
1. 8. 2014 18:05

nikdo napsal
Údajně mělo NATO potvrdit odpal balistických raket

Co napíše zítra Karel Dolejší? Označí NATO za satirickou organizaci?

Čen
Čen
1. 8. 2014 18:32

Proč píšete, že o žádných raketách Rusi nic neříkají, když na včerejším czech.ruvr.ru píší, že u Luhanska opolčenci našli zbytky balistické rakety s nevybuchlou hlavicí? A právě teď píší, že u Doněcka došlo k obrovským výbuchům takže Ukrajinci použili řízené rakety středního doletu. Nevyznám se ve vojenské terminologii, ale ve včerejších zprávách na Czech.ruvr.ru bylo jasně psáno o balistické raketě.

mirror
mirror
1. 8. 2014 20:35

Zdá se, že záhada letadla na letu MH17 je vyřešena. Na http://www.novarepublika.cz publikuje e-mail skutečného odborníka Radim Valenčík

http://www.novarepublika.cz/2014/08/pravda-o-tragedii-letadla-je-uz-nadosah.html

Škoda, že odborníci bez skutečných zkušeností tomu nebudou věřit. Kája Dolejší se prohlásí za očitého svědka telepatickým mostem a vysvětlení smete ze stolu. Valenčíkův přítel nemůže mít z principu pravdu, protože byl ve straně.

Béda
2. 8. 2014 6:36

Další americký poradce, jeden ze 180 specialistů, kteří přijeli na Ukrajinu, byl zabit snajperskou kulkou. Ke střelbě došlo, když instruktor plaval v Azovském moři v blízkosti města Ždanov,… Toto je už třetí americký instruktor, který byl zabit na území Ukrajiny. Dva poradci ze Spojených států byli zastřeleni předtím v Mariupolu 24. července.

Tyto ztráty způsobily, že polovina odborníků se chce vrátit do USA. Ostatní souhlasí s pokračováním mise, ale pouze dál od linie fronty…

Béda
2. 8. 2014 6:38

Ze 30 % zbývajících ukrajinských vojáků polovina zešílela. Koordinátor 72. brigády Maksim Trebuchov v „Hromadské TV“ vyprávěl o situci ukrajinských vojáků na jihovýchodě Ukrajiny…

V poslední době to není poprvé, kdy členové ATO mluví o tom, že v armádě je chaos. Jeden z velitelů jednotek ukrajinské armády v Zelenopole připustil, že vojáci doslova zešíleli. Jeden z nich vzal do rukou zbraně a začal střílet.

Zdroj: http://www.ukraina.ru/news/20140731/1010015693.html

peter.
2. 8. 2014 12:35

Ministerský predseda republiky Podkarpatská Rus Peter Gecko,povedal známemu blogerovi Dmitrijovi Dzygovbrodskému,že Zakarpatie je na prahu povstania.Či povstanie vypukne,sa dozvieme v priebehu dvoch dní.Občania Podkarpatskej Národnej Republiky sú proti mobilizácii na kriminálnu fašistickú vojnu Kijeva.Občania PNR chcú autonómiu.Všetko sa rieši práve v tieto minúty.Budeme dúfať,že sa otvorí druhý front.Myslím,že Kijev povolí a prispôsobí sa.Kijev nemá dosť síl,aby si poradil s Rusínmi a Maďarmi.Posledných niekoľko dní v mestách a dedinách Zakarpatia nastal obrat v protestnom hnutí.Ľudia masovo protestujú proti mobilizácii a vojne na Donbase.

peter.
2. 8. 2014 12:37

peter. napsal

Ministerský predseda republiky Podkarpatská Rus Peter Gecko,povedal známemu blogerovi Dmitrijovi Dzygovbrodskému,že Zakarpatie je na prahu povstania.Či povstanie vypukne,sa dozvieme v priebehu dvoch dní.Občania Podkarpatskej Národnej Republiky sú proti mobilizácii na kriminálnu fašistickú vojnu Kijeva.Občania PNR chcú autonómiu.Všetko sa rieši práve v tieto minúty.Budeme dúfať,že sa otvorí druhý front.Myslím,že Kijev povolí a prispôsobí sa.Kijev nemá dosť síl,aby si poradil s Rusínmi a Maďarmi.Posledných niekoľko dní v mestách a dedinách Zakarpatia nastal obrat vprotestnom hnutí.Ľudia masovo protestujú proti mobilizácii a vojne na Donbase.

http://www.kramola.info/

peter.
2. 8. 2014 14:01

peter. napsal
http://www.kramola.info/

Tak to by som už tie Grady a húfnice počul aj doma.

peter.
2. 8. 2014 15:09

peter. napsal
http://www.kramola.info/

Dá sa to nájsť ešte na
http://svpressa.ru/

Slobo
Slobo
3. 8. 2014 13:06

štamgastům v hospodě … U TATRY http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=6506&postdays=0&postorder=asc&start=4260 ~ ͡๏̯͡๏ http://cs619730.vk.me/v619730042/1410f/oekWvklsS6M.jpg http://cs618528.vk.me/v618528042/114f6/APFDBAnSYOQ.jpg Fotka 19 z 60 http://cs616117.vk.me/v616117042/155e8/r1Mbo8ePVBI.jpg http://rusvesna.su/news/1406987749 http://cs613416.vk.me/v613416584/19013/Pkd1Ehzk4Cg.jpg „Мы против войны“ http://cs613416.vk.me/v613416584/19819/0IiuWSQoTWk.jpg http://cs613416.vk.me/v613416584/19815/mwo7-CKvoQc.jpg LN Ukrajina: Střelba vyhání lidi z hospody. http://cs.wikipedia.org/wiki/Petra_Proch%C3%A1zkov%C3%A1 diskuse 1/(22) Zajímavý postřeh Petry Procházkové z jejího Pražského bytu o Ukrajině. A zase má na týden vyděláno, jak snadné je být „progresivním“ novinářem. 2.8.2014 11:18 Jiří Cedivoda ~ ͡๏̯͡๏ Češi ( někteří. i někteří Slovaci ) pozn. Slobo )) se tetelí blahem, že zlí Rusáci, co jim upírali texasky, Havla, Kocábu a Kubišku i Neckermann, Lidl, dluhové otroctví a konsum teď dostávají od hodných Benderovců na p$del. autor… Číst vice »

r.m.
r.m.
3. 8. 2014 16:57

blondýna před válkou na UA – http://news-mail.by/wp-content/uploads/2014/07
+ http://news-mail.by/wp-content/uploads/2014/07/10583936_296012393913646_7762245128160866273_n.jpg
/10384802_296013323913553_6190822259478380663_n-1.jpg

a její její osud i s dítětem za židoválky na UA – http://news-mail.by/wp-content/uploads/2014/07/HTdsDx7Uf44.jpg