Naše justice je jako tchoř

Dnešní justice pomáhá vymýtit kriminalitu asi jako ten Pupákův tchoř, co si řekl: „Smrdí to tady, a proto se odtud nehneme, dokud ten zápach nevyženem“.

Příznačný titulek zvolily naše weby ke kauze Nečas: Osvobozující verdikt v kauze Nagyová: Nečas vzal všechno na sebe a vyšlo to . Zprávu jsem marně hledal v rubrice „Domácí“. Nalézala se zcela vhodně v rubrice „Krimi“. Ano, s tím lze rovněž souhlasit, je to správně zařazeno. Česká politika připomíná skutečně dlouhý krimi seriál.

V sobotní Mladé frontě psali, že přítel někdejšího prezidenta, předsedy vlády a nejvýraznější postavy české transformace Václava Klause vypsal odměnu 10 milionů na zavraždění „protikorupčního“ miliardáře Janečka. Jiný článek poukazuje na „200 míčů“ pro vládnoucí chobotnici ČSSD. Rozuměj 200 milionů za rok z pošty do kapsy členům a jiným sympatizantům s levicovou ČSSD. To je skutečná levicová pohroma pro tuto zemi. Těch 200 míčů mohlo klidně odpočívat v náruči pravicové ODS či TOP09, ale levičáci jim to vyfoukli. No nenaštvalo by vás to? Měli bychom vyjít do ulic s transparenty „naše peníze výhradně do Kalouskových a knížecích kapes“. Dost bylo levice.

Zpět k osvobozujícímu rozsudku v kauze Nagyová – Nečasová, o které jsme psali v článku Madam de Pompadour nové české demokracie . Tento rozsudek nás skutečně už osvobodil, všechny. Zejména od iluzí, které nám snad ještě zbyly. Naši soudci si z nás dělají blázny, a jak se zdá, nikomu to nevadí. Zdůvodnění osvobozujícího rozsudku od soudkyně Heleny Králové za seriózní komentář nestojí, připomíná totiž někdejší humorné historky z pera Šimka a Grossmana. Dnešní justice pomáhá vymýtit kriminalitu asi jako ten Pupákův tchoř , co si řekl „Smrdí to tady, a proto se odtud nehneme, dokud ten zápach nevyženem“.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
7. 9. 2015 6:38

tenhle rezort nic hodnotného netvoří, ale za to spolehlivě demoralizuje, čezká justice je strašidelný lunapark, který když vás vcucne, tak vás spolehlivě poškodí – pro skutečné zločince je zase adrenalinový podnik, který je v odbornosti posílí a v jednání utvrdí. ..)

Dolmen
Dolmen
7. 9. 2015 7:20

Hledat spravedlnost u soudu je pošetilost, to vám potvrdí každý právník…a česká justice, to je ta nejpovedenější parodie na spravedlnost. Každému to musí být jasné pokaždé, když osvobozený mafián, či korupčník nebo zloděj, vychází ze soudní síně a s vítězným šklebem do kamery praví, že „spravedlnost“ v Česku existuje a „nezávislé“ soudy soudí spravedlivě, což jeho případ potvrzuje. Česká justice tu není kvůli spravedlnosti, nýbrž kvůli demoralizaci společnosti a zasévání strachu, úzkosti a nejistoty. Plní stejný úkol jako např. české školství, když studentům na gymnáziu jsou, coby doporučená četba, předkládány takové literární skvosty jako Harry Trotl, Banánové rybičky od H.P.… Číst vice »