Naše zemědělství si přírodou rozvracet nedáme

 
Aleš Macháček

Tak si náš Bill koupil kus pole. Tu kousek, tam kousek, ale dohromady je to skoro sto tisíc hektarů. Pak že se dobročinnost nevyplácí.


Tak si náš Bill koupil kus pole. Tu kousek, tam kousek, ale dohromady je to skoro sto tisíc hektarů. Pak že se dobročinnost nevyplácí. Daruj rychle, dvakrát se vrátí. Mohl všem dětem na světě pořídit wi-fi zadarmo, když už se chudáci musí učit přes ten jeho microsoft, ale to by si toho nevážili. Lidé si neváží věcí zdarma. Třeba takových zubařů, když byli na zadarmo, nebo brýle na předpis a vlastně celé to zdravotnictví. Mnohem raději si lidé zaplatí navíc a pak se radují, že dostanou nějakou tu tretku jako dárek. Jak říká náš Jacob William Rees-Mogg, dát lidem najíst, tak by ani nedělali, a kdo ví, jestli by nelezli po stromech. Kdepak, práci čest, to už se přežilo. A potom takové blbé nápady s wi-fi má jenom Corbyn. To je ten, co údajně nosil ruskou ušanku s rudou hvězdou. On jí sice nenosil, ale není šprochu, že…. Chudým dětem obědy zdarma? Ne, to bychom neměli na obnovu našeho nukleárního arzenálu, říká Boris. Ale dost novinek od našich bývalých EU kamarádů, ať si teď zoufají bez pomocné ruky Bruselu.

Ani u nás doma nedáváme dětem jídlo zdarma, jak bychom taky mohli, když česká pole mizí rychlostí 25 hektarů denně, tedy že za posledních šestnáct let ubylo v naší zemi zhruba 148 tisíc hektarů zemědělské půdy. Asi by bývalo bylo lepší prodat je Gatesovi. On totiž ví, že půjde do tuhého a jediné platidlo bude kus chleba nebo brambora. A jako přídavek sklenička oleje z řepky. Jestli si pamatujete, v klasickém sci-fi Den trifidů dostávali zotročení pracující dávky oleje z trifidů jako stravu. Na Borech, oddělení 3, šatony, naší světově proslulé Preciozy, byl pro plniče normy přídavek kus špeku týdně. Ale postaru se žít nedá. Řepkový olej je určitě plný vitamínů a jiných pochoutek GMO a vepřové je pořád dražší a dražší. Taky co se už v kriminálu nemaká, Precioza už holt není světová.

Podle Forbese není známo, co Gates se zemědělskou půdou udělá, a společnost Cascade Investments odmítla tento problém komentovat. Pokud jde o jednotlivé vlastníky půdy jako takové, Gates je stále daleko za mediálním magnátem Johnem C. Malonem, který je na prvním místě s 2,2 miliony akrů rančů a lesů a zakladatelem CNN Tedem Turnerem, který vlastní 2 miliony akrů půdy na ranči. Miliardoví filantropové a technokraté získávají půdu čím dál tím rychleji. Když zakladatel a globalista Světového ekonomického fóra Klaus Schwab ve svých knihách objasňuje, že „4. průmyslová revoluce“ nebo „Velký reset“ povedou ke zrušení soukromého vlastnictví, zdá se, že nakonec veškerou produkci potravin bude mít pod palcem jeden člověk a jeho korporace se bude jmenovat nějak jako Všem do syta. Kouzlo této korporace bude v tom, že bude mít neomezenou moc nad tím, kdo zemře hlady a kdo dostane najíst. A to mluvíme nejen o jednotlivcích, ale i regionech či kontinentech. O tom, že do toho bude spadat i „poloostrov za Ruskem“ (tedy Evropa), není pochyb. Bill zastává metodu intenzivního hospodářství a možná si na kousku pole postaví nějakou fabriku na vakcíny, ale určitě nenechá půdu na skladování neprodejných aut a letadel. Jistě by nenechal naší ornou půdu takzvaným silným hráčům skladovacích prostor, co na moravské černozemi chtějí stavět nízkopodlažní sklady s asfaltovou střechou a dešťovku sváděnou rovnou do kanalizace.

Ale podívejme se, jak jsou nejbohatší z bohatých presentovány našim dětem. Jiří Wolker, básník, na jehož hrobě je epitaf ve znění: ”Zde leží Jiří Wolker, básník jenž miloval svět a pro spravedlnost jeho šel se bít. Dřív než mohl srdce své k boji vytasit, zemřel mlád dvaceti čtyř let.” Zanechal po sobě pohádku O milionáři, který ukradl slunce (1948), na kterou si Česká televize dala v roce 2014 copyright. Naštěstí je něžným způsobem převyprávěná na YouTube. Chtěl jsem ji porovnat s pokrokovým videem, které dětem vysvětluje, co všechno by ztratili, kdyby Bill zmizel, ale je unavailable, removed by uploader. Řekl bych že z YouTube na mne tupě zírá / po Billovi černá díra. Po uštěpačných komentářích v tisku, o tom, jak by děti trpěly bez Billa, mu zřejmě někdo poradil, že podobná reklama není zrovna to pravé bukové.

Bill Zmizel....

Aebo to může být proto, že prý už není nejbohatší člověk na světě, což byla první věta videa. Prý ho předběhl Bezos. To je ten, co nabírá bývalé špiony a vojáky k potírání odborů ve svém Amazonu. Také Jeff Bezos podle některých zpráv „investuje do půdy ve velkém měřítku“. Ale nebojme se o ně. Oni oba dobře vědí, do čeho jdou, a příslibem jistoty je Bidenem zvolený ministr zemědělství Tom Mr. Monsanto Vilsack. Ten chlapec nemá rád ochranáře přírody a jeho heslo je „čím zmutovanější odrůda, tím lepší“. Naše zemědělství si přírodou rozvracet nedáme. To sice asi neřekl, ale přezdívku Mr. Monsanto nemá jen tak z ničeho nic. Nemusíte koukat na podobné video o Elonu Muskovi, stačí obrázek. Každý chápe, že svět by byl asi o něco chudší. Bez Elona. Určitě o jednu osobu.

Elon Musk Pod Vědou Pro Děti

Mně jako vodohospodáři na tom fascinuje to, že i když víme, že udržení vody v krajině a její čistota závisí na zemědělství, nejsme schopni začít sledovat záchrannou linii. Mluvíme o potravinové soběstačnosti a předstíráme, že nevíme, že za pár let nebudeme mít ani na potravinovou bezpečnost. Ale možná jsem jen šiřitel poplašných zpráv. Prý přicházejí k moci nějací neomarxisti, takže nám všem tady na Zemi začnou konečně lítat pečení holuby přímo do huby. Protože jak je vidět, kapitalistický trh to nevyřešil.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

 

5 10 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
2. 3. 2021 11:41

Dobře napsáno. Jistě si mnozí pamatují, jak nám tvrdili, že zemědělské půdy máme příliš mnoho, nepotřebujeme ji. Lékařů a nemocnic jsme měli také příliš mnoho, nepotřebovali jsme je. Těžký průmysl jsme nepotřebovali vůbec a z lehkého jen něco – montovny to zaplácnou, samozřejmě po odpuštění daní. Státní zlatý poklad jsme také nepotřebovali, bezcenný papír se skladuje lépe. Armádu jsme také nepotřebovali, proč také, když nás mírumilovné NATO ochrání – ovšem jen tehdy, kdy se mu bude chtít. Když ne, smůla. Potřebovali jsme jen cestovní ruch, tedy hotely, restaurace a kavárničky. Ukazuje se, že i jejich potřeba tak nějak pominula. A… Číst vice »

Irena
2. 3. 2021 16:25

Ruská zima pomohla proti Napoleonovi, pomohla proti Hitlerovi a letos sama zaútočila proti Americe.

Dana
Dana
3. 3. 2021 1:33

Opravdu nevim, proc bych se mela starat, kolik milionu akru si Bill koupil. Jestlize rika, ze nemini prodat pudu Cinanum ani ji zprumyslovat, pak at si treba vlastni dvakrate vice, vzdyt je to pro obcany vyhodne.. Dalsi miliardar Turner nechava svou prirodu ladem, nanejvyse tam pestuje posledni buvoly-bisony. Spojene Staty jsou obrovske a federalni vlada vlastni dalsi miliony hektaru. S privatnim vlastnikem ale prichazeji do statni pokladny miliony dani z nemovitosti, federalni puda se nemuze zdanovat. Bill a dalsi si holt meni zelene papirky za aktualni, fyzicky majetek, protoze ja se domnivam, ze po covidu prijde drsna inflace. I v… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Dana
3. 3. 2021 11:19

Nemusíš se nervovat, americký LGBTQ-trole, stačí vypadnout a začít si přivydělávat jinde a jinak. Na ty tvoje pitomé žvásty a „názory“ tu není nikdo zvědavý.
A koukej se nevrátit zpátky oknem, vtěrko emerická!comment image
Kam čert nemůže, pošle „dana“. Špína to je.

Bety
Bety
Reply to  Botičky od Diora
3. 3. 2021 18:17

Pěkné video ilustrující šikovnost koček. Ale na rozdíl od Dany jsou mi
kočky sympatické.

Aleš
Aleš
Reply to  Bety
3. 3. 2021 20:08

Sympatie k příslušníkovi národa, který vznikal vyvražděním Indiánů, jsou u slušných a příčetných lidí mizivé. Jen si kladu otázku, co může někoho vést k tomu, že se někdo stane příslušníkem tohoto národa až v průběhu života dobrovolně. Dost těžký duševní potrat, či mentální klystýr a nekonečná morální kocovina?! Michal Tučný zpíval: „Chtěl bych být medvídkem“… Raději šlápnout do kočičáku, než zabřednout do trollích a elfích sítí. Proč by se i troll měl ptát na chování jelit? https://www.youtube.com/watch?v=epfM4Mvf18I Stejně se chovají i naše jelita. A stejně jako dana se chová naše nezodpovědné přeformátované ovčanstvo. Taky kašlou na to, co se děje… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
4. 3. 2021 16:27

Bože, ochraňuj nás od usa nebo spíše
„Dobry den, prapore, já ti tleskám…“

Dana
Dana
3. 3. 2021 23:34

Nejvice mne pobavi, kdyz nejaky zpozdily revolucionar hned vytahne chudacky indiany jako argument..Doba se zmenila ! Dnesni indiansti aktiviste pochoduji v jednom siku s hlasateli noveho radu, ktery sami oznacuji za novy socialisticky system. Mozna panu panu Alesovi vyhovuje antibelosska idea multikulturalismu, genderove rovnosti, prava LGBT, neomezena imigrace a Gretin Zeleny udel, protoze prece jde o nove pojeti komunismu. To chapu. Hlavne, ze uz nebudou bohaci a vykoristovani , ze. Akorat to soudruzi musi prodat milionum neprobuzenych obcanu. Tak neprestavejte bojovat, pane Alesi, ale pouzivejte lepsi dolozeni pro vase argumenty. Podivala jsem se na vas zdroj na video, na ceskou… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Dana
4. 3. 2021 12:24

Ano, doba se změnila. Díky vaší naší televizi jsme se až příliš obeznámili s americkou realitou a přitažlivost amerického ráje prudce poklesla. Cože jsem to tuhle v jedné takové americké epizodě zaslechla? Prý je každý pátý z vás závislý na opiátech! To není vůbec přitažlivé a navíc to velmi zpochybňuje americkou efektivitu – neustále bojujete s jakousi narkomafií a – marnost nad marnost! I když kdo ví? Možná je sfetované obyvatelstvo žádoucí cíl? Stejně jako jeho zblbnutí různými pseudosocialismy mířícími k fašismu? Dost z těch vašich „výdobytků“ jste prosadili i u nás a víte co? Nám se vůbec, ale vůbec… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
4. 3. 2021 16:34

Když čtu Vaše myšlenky a názory, tak se obávám, že je zbytečné říkat cokoli. Je to totéž, jako byste lidem, kteří neznají násobilku, chtěla vysvětlit derivace.
A oni se tu násobilku naučit nechtějí a jsou na to dokonce hrdi.
Začínám se obávat o moravská ropná pole. Na druhé straně nám výše uvedené „daníci“ zavedou na Moravu tu jejich demokracii. Tak jsem v klidu.

Dana
Dana
Reply to  Bety
4. 3. 2021 19:40

Mnoho lidi lacni po americke kulture a ani Cesko neni vyjimkou, – co ja s tim ? Vy musite vysvetlit spoluobcanum, ze maji mit radsi svou kulturu. Holt ty pocitace, chytre telefony a facebooky maji i odvracenou minci. Jako vsechno na svete. Stezovat si zde na americky vliv je neucinne, protoze to neovlivni vetsinu a navic, to si musite vyporadat sami. To vam nekdo drzi pistoli u hlavy, abyste v obchodech na Vanoce vystavovali Santa Klause, to vam nekdo z USA nuti pod hrozbou pouzivat americke technologicke produkty ? Ne, delate to dobrovolne. Ostatne, spadate pod Evropskou unii a ta… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Dana
4. 3. 2021 20:19

Vážně? Česko lační po emerické cooltůře?
Aby bylo jasno: Posr@ni lační především po záchraně svého mrdvého života. A dneska už sní o Sputniku.
Hromadně se vypíná sajrajt o tom, jak emerika spasila svět před ufony nebo nárazem covid comety.
Emerika je dneska celkem problém i u mohutných vyhulovačů pruhů v této zemi.
Na Indiány dneska dlabe i Bílej tesák.
A míra míchání všeemerického sajrajtu, který by nedal dohromady ani ami enteligent po válce s biafrou ducha … by těžce rozhodila i milovaného Trumpa.

Aleš
Aleš
Reply to  Dana
4. 3. 2021 21:02

http://www.novarepublika.cz/2021/03/pachatel-celosvetove-virove-krize-je.html
Jste vrahové a vaši mocní se neliší od Hitlera, Mengeleho a Goebbellse. . Světu bez SSamerických bude lépe.

Dana
Dana
Reply to  Aleš
4. 3. 2021 22:22

Tak jsme holt vrahove, s tim nic nenadelame, ze.. Za vlady Trumpa, v prihodne a jedinecne situaci z NATO vystoupit, neprobehla jedna jedina demonstrace proti NATO. Madarskeho Orbana taky cesti soudruzi nepodporuji, pac jsou nesnasenlivi a lini na obcanskou aktivitu. Podle ruznych pruzkumu a statistik, (kterym nemusime verit,) je na vzestupu strana Pirati. No, to by byl ten pravy odboj proti NWO, progresivne dredovany premier Ceske republiky. —- Nakonec uz progresivni je i Venezuela, dle soudruha Madura. Zaclenil se do globalni iniciativy Svetove zdravotnicke organizace a hned progresivne zazadal o vakcinaci proti Covidu zdarma, vakcinu Covax, .Tuto organizaci podporuje oficielne… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Dana
5. 3. 2021 9:57

Ale naděláme. Vypadni, vtěrko odporná janičářská, nikdo tě nikde nechce a tvé „názory“ nikoho nezajímají
comment image