Raději smrt než Sputnik V radí Jan Lipold ze Seznamu  

Lipoldova nedělní stať má rozsah 120 řádků, ale její obsah vyjadřuje můj shora uvedený titulek o devíti slovech naprosto dostatečně a možná i výstižněji.. Lipoldova stať je totiž rozplizlá kaše, plná nenávisti k Rusku a k prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi za to, že si dovolili otevřít otázku, která pod povrchem oficiálních žvástů bublá v naší veřejnosti už několik dlouhých týdnů či snad i měsíců: Tak proboha, je-li Evropská unie tak neschopná dovézt k nám dostatečný počet vakcín ze Západu a zbytečně nám denně umírají desítky našich spoluobčanů, proč se neobrátíme na Východ, na Rusko či na Čínu, jejichž vakcíny vychvalují do nebes i nejpřednější západní virologové a chválou na ně neskrblí ani nejvýznamnější západní lékařský časopis Lancet?

Proč, proč, proč, bublá to v českých hlavách, které ovšem šéfkomentátor Seznamu Zprávy Lipold tvrdě a ideologicky před pár okamžiky okřikl: Běda vám všem, kteří byste k nám chtěli  dovézt ruskou vakcínu, protože s ní by do naší krajiny mohl doputovat vděk k ruským lidem a snad i vděk prezidentu Putinovi za pomoc v době pro nás, pravda, nejednoduché. Raději volme smrt naši i našich blízkých, než abychom dovolili aby takovéto sentimenty a nálady u nás našly živnou půdu, aby se rozplemenily, aby se zmocnily hlav a citů našich lidí, protože temná a hluboká zloba a zášť vůči Rusku je naší novou a svatou povinností od okamžiku, kdy jsme se stali členy západních společenství EU a NATO. Těm  jsme dnes touto nenávistí povinování a nic na světě nesmí být této naší zlobě a zášti stavěno do cesty.

Tak tedy jednejme, takto uvažujme, a to zcela důsledně. To znamená, i kdybychom z nedostatku očkovací látky my sami či naše děti, rodiče a bratři a setry v předsmrtné hrůze chroptili. Protože jen tak dokážeme, že si naší příslušnosti k západnímu politickému táboru opravdu a upřímně považujeme.

 

 

5 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LiL
LiL
1. 3. 2021 20:49

Pan Lipold bohužel trpí pocitem, že mezi očkováním a,, očkováním,, není vlastně zase takový rozdíl a vyplňovat dobu čekací, myšlenkou na východní vakcíny je hříchem, který se neodpouští. Ale tady jde opravdu o záchranu života a vysvětlení, že vám sice odešel příbuzný, ale hrdinsky jsme odmítli ,, ruský,, ideologický lék, určitě pozůstalé potěší. Doba je složitá, to je zřejmé, ale když nás opouští selský rozum, pak je třeba počítat s osobní zkušeností a ta někdy bolí.

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  LiL
2. 3. 2021 22:43

Správný kabaret v kotlině teprve bude ! Soudě podle reakce us.ambasády v Bratislavě na přistání ruských letadel plných skutečných vakcín Sputnik, o ,zdejší aspen marionety
se bude pokoušet infarkt anebo přímo mrtvice až přiletí také do Prahy Viz :
https://aeronet.cz/news/na-slovensku-hrozi-pad-vlady-po-pristani-ruskeho-sputniku-v-cast-matovicovy-vlady-a-liberalni-fronta-na-slovensku-je-ve-stavu-nervoveho-zhrouceni-sputnik-v-je-pry-velezradou/.

Gatta
Gatta
1. 3. 2021 21:11

Jakou odpovědnost má takový (jakýkoliv) šéfredaktor z navádění lidí k pàchání masové sebevraždy z politických důvodů ???

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
1. 3. 2021 23:37

Lipold i Seznam patří Sorošovi. Takže proto, mj. Lipold, Seznam i další rusofobové zřejmě soutěží, kolik lidí ještě zbytečně zemře ve snaze pokračovat v pseudopandemické cvokárně. Vždyť v kalných vodách se jistým „lidem“ tak dobře loví… EuroAtlantismus za každou cenu je cestou do pekla. Netřeba tam následovaty ty, kteří tam už dávno jsou, a jako zombíci tam postrkujíi další.. Volím Sputnik V určitě, už měsíce tu ale mohl být… Věřím, že nakonec snad na něj dojde. Slováci mají také snad rozum- a už jim něco dorazilo. RF zatím nemůže vyhovět všem, ale ten význam i ten název- ten je dokonale… Číst vice »

orinoko
orinoko
2. 3. 2021 7:53

Vloženo odjinud. “ Do lesa mimo obec nesmíš, ale hákovat do Škodovky, to kdyby fotra věšeli… Já vám řeknu, jak to bude – cca 25% populace se začne intenzivně věnovat bonzáctví, nejoblíbenější české kratochvíli hned po houbaření a sudoku, zbytek populace bude zpruzelý na maximum a budou hledat typicky český způsob, jak to osr@T, což je nejoblíbenější kratochvíle hned po bonzáctví. Většina policajtů a vojáků bude zpruzelých, že musí vymáhat tak kokotská nařízení. Nákazy ubyde minimálně, protože virus si všichni předaj doma nebo v továrně. Navíc vystresovaná populace, co nesmí do přírody, strachuje se, z čeho zaplatí živobytí a už… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
2. 3. 2021 9:08
Aleš
Aleš
Reply to  Aleš
2. 3. 2021 9:18
Aleš
Aleš
Reply to  Aleš
2. 3. 2021 9:23
orinoko
orinoko
Reply to  Aleš
2. 3. 2021 11:12

Netušil jsem, že je to Horký z Kamelotu. Ten zárukou kvality.

orinoko
orinoko
Reply to  Aleš
2. 3. 2021 11:18
orinoko
orinoko
Reply to  Aleš
2. 3. 2021 11:38

…. “ Pro pobaveni toho nikdy dost neni:-) Neni skladacka jako skladacka, takle je pro lid nakladacka :-( Čínská biologická laboratoř ve Wuhanu patří společnosti GlaxoSmithKline, kterou (čistě náhodou) vlastní společnost Pfizer, kterážto (čistě náhodou) vyrábí vakcínu proti virusu, který má počátek v biologické laboratoři ve Wuhanu a TU spolufinancuje dr. Fauci (čistě náhodou), který pro ni také dělá reklamu! GlaxoSmithKline je (shodou okolností) spravována společností Black Rock Finances, která (čistě náhodou) spravuje finance Open Foundation Company (Sorosova nadace), která (shodou okolností) slouží francouzské AXA pojišťovně. Shodou okolností SOROS vlastní německou společnost Winterthur, která (čistě náhodou) postavila čínskou laboratoř ve… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
2. 3. 2021 11:15

D-FENS o úloze pana Blatného v dějinách:
https://dfens-cz.com/blatny-a-nechtej-oni-jit-taky-na-fotbal/

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
2. 3. 2021 11:33

Kvalita medyjálních ordnerů páně paštiky.

orinoko
Pravil každodenní vyhulovač paštikáře nevěda ani netuše, která bije.
Tři věty, které by nejspíše pronesl G. B. Shaw, kdyby byl denně konfrontován s takovým bezelstným denním odhalováním podměrečného pyje.
Odpovědět

vittta

  • Tvoje argumenty mě sráží do kolen.
  • Toho chlapa neznám, ale asi to bude nějaký kokot.
Dolmen
Dolmen
Reply to  orinoko
2. 3. 2021 8:45

No nevím. Já osobně bych o Běhounkovy názory také nestál. S některými jsem se dosti seznámil – názory ambiciozního a arogantního papaláše.

orinoko
orinoko
Reply to  Dolmen
2. 3. 2021 8:58

Vážně, tak to jsme potkali každý jiného. Třeba je to Mr. Jekyll a Dr. Hyde.

Tady je popsán ŠkrHOLEův chráněnec B.:
…já jsem se snažil to udržovat ve věcné rovině, ale s ním je to těžké, on neudrží myšlenku, jestli mi rozumíte, do všeho se montuje a o všem chce rozhodovat. …

orinoko
orinoko
2. 3. 2021 8:31

Včera si na sedačku naproti sedla mladá ženská s dítětem. To mě hned upoutalo. Brebentilo si, co chtělo, tak jsem na holčičku mrknul, čehož si matka všimla. A za chvíli už jsme kecali. Já hodně otevřeně o všem kolem, načež mi odpověděla – jsem zdravotní sestra, my tu situaci vidíme trochu jinak. A usmívala se. Při zmínce o zásahu cizinecké? policie na Florenci stran ukrocikánova mi sdělila, že u nich v nemocnici se to ukroboty jen hemží. Jak s nimi mluvíte? Jak se dá, minimálně z poloviny ale oni nerozumí. Povídám – tohle by v Rakousku nebylo možné. Jo, to… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
2. 3. 2021 11:43

Velice pravděpodobně Jidáš měl děti.
A já zas vím, kde žijí jejich potomci.

mikkesh
mikkesh
2. 3. 2021 17:24

Pane Mane, věřte mi, že Jeníčkovi Lipoldů je nějaké Rusko šuma fuk. Nějaká zášť, nějaká nenávist, kdepak. Kdo ho zná Vám potvrdí, že Jeníček toho není schopen. Je pár chytřejších žurnalistů, kteří už se dovtípili co a jak napsat, aby jim to mainstream otiskl. To Jeníček Lipoldů ne. To je až takový blb, že se musí chodit zeptat. Jinak by neměl na neděli co do hrnce. A žrát se musí. Pravda, makat neumí, psát neumí, ale jako slouha je jim dobrej. Ale přesto, když si najdete jeho foto, zhlédnete ten oduševnělý výraz, bude Vám Jeníčka spíše líto. A pro pana… Číst vice »

Gatta
Gatta
3. 3. 2021 4:14

Myslím, že pan Lipold se rozhodl spràvně. A pokud bude první a s celou rodinou, tak mu možná postsví i pomník. Sponzor se jistě najde – třeba AstraZeneca.

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
3. 3. 2021 8:31

Plzeň byla vynikající. Smažená treska rovněž.

Pondělí 1.3..jpg
Hudryperman
Hudryperman
3. 3. 2021 12:01
Poslední novinka k vakcínám ."„Sputnik V“ pro bohaté Evropany: Německo plánuje vytvořit očkovací místo na
moskevském letištiSpolečnost Intellinews uvádí, že německý národní dopravce Lufthansa plánuje 
na moskevském letišti vytvořit první třídu „Corona Lounge“, která umožní 
bohatým Evropanům z jiných zemí odletět do Moskvy a obdržet vakcínu „Sputnik
V“, aniž by do země vůbec vstoupili. 

Německé vydání Intellinews uvádí, že Německo čelí „chronickému nedostatku 
jakékoli vakcíny“ a bohatí Němci se snaží předběhnout frontu a získat 
přístup k ruské vakcíně proti koronaviru „Sputnik V“, kterou velmi ocenili v
časopise The Lancet, a označili ji za nejbezpečnější a nejúčinnější vakcínu 
Botičky od Diora
Botičky od Diora
3. 3. 2021 13:36

Zabývat se nějakými Lipoldy je zbytečné. Sputnik V je klasická dvouvektorová vakcína ze 2 lidských adenovirů (5 a 26), Astra Zeneca je klasická jednovektorová vakcína z opičího adenoviru (proto méně účinná), vakcíny Pfizeru a BionTechu, resp. Moderny jsou principiálně nové m-RNA vakcíny. Protože už je k dispozici ověřená a fungující metoda genové manipulace CRISPR, která umožňuje programovanou manipulaci s DNA příjemce, jsou ony „úžasné“ experimentální vakcíny amerických firem pro příjemce daleko nebezpečnější než pouze politicky nevyhovující Sputnik V. Ten pošahaný Lipold a jemu podobní WC-ove by se měli trochu více dovzdělat v molekulární biologii než začnou v očekávání bonusů zase… Číst vice »