Návrh zákona o referendu: Nespokojení občané jednali na Úřadu vlády

11. září 2015 proběhlo na Úřadě vlády jednání skupiny aktivistů, kteří se v červenci obrátili na předsedu vlády s otevřeným dopisem o nesouhlasu s vládním návrhem zákona o všeobecném celostátním referendu, který předložil ministr Jiří Dienstbier a který se má projednávat v parlamentu v následujících měsících. Premiér Bohuslav Sobotka pověřil vedoucího svých poradců Vladimíra Špidlu, aby s nespokojenými občany projednal konkrétní body, co se jim na návrhu zákona nelíbí. Jakmile bude připravena paragrafová podoba zákona o referendu, bude zapotřebí podpora od co největšího množství občanů a tlak na poslance, aby podpořili navržené změny v zákoně o referendu, které mu umožní stát se skutečně funkčním nástrojem přímé demokracie v České republice na rozdíl od návrhu J. Dienstbiera.

Na jednání 11. září 2015 byli přítomni:

Bc. Patrik Doležal
Ing. Jiří Vebr
Ing. Jan Piroutek
Karel Hnízdo

Jednání proběhlo na základě otevřeného dopisu premiérovi kvůli nesouhlasu s předloženým návrhem zákona o všeobecném referendu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
20. 9. 2015 20:03

a může se to vůbec…v americkém koncentráku referendovat ( a co na to tatíček černá huba a jeho duhový dauphin ze starého města, nerozdá sprostému lidu zase červené obušky ). ..)

Dana
Dana
20. 9. 2015 21:00

To nevim, jak se bude referendovat v americkem koncentraku, ovsem doma, v Americe , (to jsou Spojene Staty Americke :-) ), je obcanske referendum zavedeny a platny zpusob vlady lidu v te ci one judiciarni oblasti.
Predpokladam, ze v mnoha otazkach by Cesi stejne nereferendovali, pac jsou lini na obcanskou iniciativu.. Vetsina jen umi remcat na vrchnost….

hudryper
hudryper
20. 9. 2015 21:12

Dana napsal
To nevim, jak se bude referendovat v americkem koncentraku, ovsem doma, v Americe , (to jsou Spojene Staty Americke ), je obcanske referendum zavedeny a platny zpusob vlady lidu v te ci one judiciarni oblasti.

Zase jenom bullshit.

Dana
Dana
20. 9. 2015 21:59

Zase jen plany vykrik do internetove tmy, hudrypero. Vyvratit me prohlaseni nelze, tak se chytame kravskeho lejna, ze. :-) Nejlepe maji zafixovane referendum v Kalifornii, kalifornska ustava prime demokracie zarucuje celkem tri zpusoby referendovani. Nasledne, i kdyz bude schvalene referendum v Ceske republice, tak se cechackove opozdili o 166 let… Anglicky : There are three forms of direct democracy in California. Referenda have been a part of the Constitution of California since 1849. The initiative and optional (or facultative) referendum were introduced in 1911, by a constitutional amendment called Proposition 7. California Senate Bill 202 (2011) mandated that initiatives and… Číst vice »

fajt
fajt
21. 9. 2015 7:29

hudryper napsal hudryper only for white – to byla nejčastější replika jednoho šerifa na jihu SSA v jeho village ( byť sám byl dost líznutej nějakým sombrerem ) a věřte mi, tady u něj ( a v podstatě na celém jihu ) by jste určitě nechtěl být negr ( jsme si docela zalaškovali s kalachem, jeho oblíbená vintovka, na jednom city placu – a co smyšlenej cíl, to barevnej, prý trenýrovka na dny všední vezdejší). jak asi dopadly petice bodrých američanů, které požadovaly rozpad SSA korporace na samostatné a nezávislé státy, co s nima government s hussein kašparem pod plnou… Číst vice »

asym
asym
21. 9. 2015 8:38

Dana napsal Zase jen plany vykrik do internetove tmy,hudrypero. Vyvratitmeprohlaseni nelze,takse chytame kravskeholejna,ze. Nejlepe maji zafixovane referendum v Kalifornii,kalifornska ustavaprime demokracie zarucuje celkem trizpusobyreferendovani.Nasledne,ikdyz bude schvalene referendum v Ceske republice,tak secechackove opozdili o 166 let… Anglicky : There are three forms of direct democracy in California. Referenda have been a part of the Constitution of California since 1849. The initiative and optional (or facultative) referendum were introduced in 1911, by a constitutional amendment called Proposition 7. California Senate Bill 202 (2011) mandated that initiatives and optional referenda can appear only on the November general election ballot. Je neuvěřitelné jaké znalosti… Číst vice »

fajt
fajt
21. 9. 2015 8:50

hudryper napsal
hudryper

Komentář čeká na schválení. – musíte počkat. ..)

fajt
fajt
21. 9. 2015 9:02

fajt napsal
Komentář čeká na schválení. – musíte počkat. ..)

omluva, je to tady. ..)

Rado Miko
21. 9. 2015 17:34