Nejlepši a nejlevnějši detoxikačni pobyt

Ja se lidem divim. Vyhazuju prachy za dyjety, přemluvaju opilce k abstynenci, snaži se zhubnut, nebo nepit, nebo miň žrat a su schopni za to vyvalit nekřesťanske prachy. Přitom egzystuje levna a romantycka varianta. Jeďte do Iranu.

Ručim vam za to, že posledni alkohol, kery uvidite, bude na palubě letadla. A tym to skonči. Neuvidite nejenom rum, ferneta ani slivovicu, vy prostě neochutnate a ani nezahlidnete nic. Ani vino, ani šampus, ani pivo. Nikde. V hotelu, v hospodach, v baru… nikde. Pokud mate problem s alkoholem, Islamska republika Iran vam od něho stoprocentně pomože.

Pokud mate jakysik problem s nadvahu, opět je tady Islamska repubika Iran. Možu vam řict, že sem projel už jakesik země. Křesťanske, muslimske, afrycke, azyjske, totalitni, demogratycke… Viděl sem žrat ovči oka aji praseči nožky, křupave chrobaky aji smažene stonožky, salamy z koňa aji polivky z bachora. Nikdy v životě sem ale neviděl taku kulinařsku poušť, jakou je Persie. Takže nejenom, že se neožerete, vy si nedate ani kafe. Kafe je překvapivě v teto zemi nedostatkovym zbožim. Kavarnu nesu. Lidi nikde nesedi. Je to zvlaštni. Susedni země, jako Armenyja nebo Turecko su vyhlašene fajnu kavu. Ale tady ni. Susedni země, jako Pakoštan nebo Afganystan su vyhlašene kořeněnyma pokrmama. Ale tady ni. Veškere jidlo, kere si v Islamske republice Iran kupite, je plane, bez chuti a bez zapachu. Země je vyhlašena exportem šafranu, hrozinek a pistacii. Zapomeňte ale na to, že byste hrozinky a pistacie zahlidli ve množstvi většim než malem. Bude jich prostě jako šafranu.

A to je smutne.

Na druhu stranu, je to idealni podnikatelska přiležitost. Lidi se dneska stydi přiznat si, že su alkoholici. Je jim hlupe platit protialkoholku a prochazet antabusove kury a jine zvěrstva. Ručim vam za to, že odtučňovaci a protialkoholicka kura, za keru odjedete do Iranu, bude přijemna cesta, plna kulturnich a architektonyckych zajimavosti. Od chlastu a žradla si odvyknete tak nějak normalně, přirozenou cestou.

Taka činnost by určitě prospěla cele Česke republice. Bo když budu lidi ze statni sfery meně chlastat, o to vic budu normalni a budu mět střizlive napady. Mohli byzme se tak vyhnut všem buzeracim, EET a jinym protilidovym zakonum.

Se sudružskym pozdravem Buch je veliky

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Bušéhr

*Právní zástupce autora článku upozorňuje, že v textu se sice okatě naráží na negativní výsledky práce třídy státrních zaměstnanců, ale pouze humornou formou, a autor v žádném případě nevyzývá ke svržení ani k atentátu na politické představitele země ani jej neschvaluje. Právní zástupce autora článku tak činí proto, že v socialistických republikách, kde se pošlapává obecná svoboda projevu, není bezpečné o činnosti státních úřadů ani vtipkovat. Uvedený text nenaplňuje ani § 355 připravovaného trestního zákona o Hanobení třídy státních úředníků.

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
19. 4. 2016 8:58

Psáno s lehkou rukou a vtipným závěrem. Jedno ale autor neuvedl – že Írán byl dlouhodobě na sankčním (vydíracím) seznamu světa svobody, míru, humanity, lidských práv a demokracie. A takové sankce – viz příklad Iráku, KLDR, Íránu jsou zatrachtilá věc. Někdy kvůli nim hlady umře docela dost lidí.

Sio
Sio
19. 4. 2016 9:14

No, jak vidno, lze udělat z nouze ctnost. Takové sankce tak na rok by ČR zjevně prospěly. Ale v okolních zemích je banda šmelinářů, asi by nechybělo nic.

Béda
19. 4. 2016 12:45

Závan nových časů. Silnice budou jenom pro bohaté. Ale platit jejich výstavbu a servis budou i ti, co budou všichni. http://www.topspeed.sk/nemecko-ma-obmedzit-v-mestach-diesle-starsie-nez-r2014-bez-euro-6-ani-km/10313