Někde převrat, jinde pláč ikon

Pracovníci některých prokuratur vidí věci jinak, než obyčejní smrtelníci. Někteří doslechnuvše se o kabelkových darech na Úřadu vlády zorganizují puč (slovy docenta práv Z. Koudelky) a přimějí k odstoupení ministerského předsedu země, aby si o tři roky později pokus  o převrat zopakovali, když jejich fámulové hovoří o brutálních únicích informací u policejního prezidenta.

Rakouští také nestíhají tyhle podivnosti kolem dodávek náhradních dilů pro Eurofightery, přestože mají také dozorovat zákonnost. Všeobecnou.

Ruská prokurátorská megastar Natalija Poklonskaja, dnes poslankyně Státní Dumy RF, si také vybrala… zázrak. Na Krymu, u budovy Prokuratury, říká Poklonskaja, generálmajor justiční služby, se pootočila sama od sebe busta cara Mikoláše II., od jehož zavraždění letos uplyne sto let. Rodiče  přivádějí děti a přikládají je k bustě, aby je uzdravili. Zázrak, který učenci nevysvětlili. Bodejť, když na to měli jen den…

Ale jsou i jiné zprávy. Donald Tusk jako prezident EU končí, neboť Polsko by jeho další volbu blokovalo. A právníci britské premiérky sdělili, že ve věci  Brexitu Velká Británie nebude platit EU komisí vyžadovaných 60 miliard  euro, jako „odchodné“. Když jste v golfovém klubu, řekl právník Mayové, a hra se vám nelíbí, neplatíte a odejdete. Britové si navíc myslí, že kdyby Evropská komise dostala za dva roky od Británie tuto sumu, rozdělí si ji, a… zavře krám. I když, co je pro Bruselany tisícšestsetdvacetpět miliard Kč. Zřejmě by se vypařily jako pára nad hrncem.

Přejít do diskuze k článku 13 komentářů