Následníčci a opatrovníčci

viz úvod originální stránky:

НАСЛЕДНИЧКИ И ОПЕКУНЧИКИ

Přeložil Sam Elles

naslednici5

Vezmeme-li do úvahy, že pana Haftara, agenta CIA s ohromnou praxí, dopravili jeho šéfové do Libye, aby dovršil na Džamahíriji pekelné zvěrstvo Západu (za aktivní moskevské podpory), a Sarrádžovi hoši z MI6 se tam přidali a roztočili to, když už bylo dílo téměř dokonáno, nazývat je „následníky Kaddáfího“ je z etického pohledu poněkud nepřístojné.

Ale na druhé straně, ať si to ruská média a internetoví bojovníci z roku 2014 přetáčeli jak libo, objasňujíc okruhu voličů, jak je Plukovník špatný a jak mu nikdo nic nesliboval, sympatie k člověku, který jako první odmítl couvat před vůlí Západu jako rak a nakonec padl v nesmyslném boji, který očividně za nesmyslný nepovažoval, jsou v ruském povědomí dostatečně velké a máme-li se angažovat v osudném libyjském rozdělení, jak už bylo jednou,  podruhépotřetí  a ještě počtvrté  řečeno, není Moskvě, ze známých příčin ten osud lhostejný, a tak se RIA Novosti a další pokoušejí objasnit témuž okruhu voličů, že Kreml, i když opožděně, ale tak přece jen povstal na ochranu Dobra, a je připraven pomoci „následovníkům Kaddáfího“.

Jinak to prostě nejde, nu, a když to jinak nejde, tak jakápak etika.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
6. 3. 2017 12:19

Nevím, nakolik je tvrzení autora článku o Haftarovi jako agentu CIA podložené, ale vzhledem k tomu, jak je CIA po celém světě angažovaná, by Rusko asi nemohlo jednat pomalu s nikým. Vždyť Rusko přece ví, že většina jejich „partňorů“ stojí za pendrek, ale jednat s nimi musí. Dokud se mluví, tak se aspoň neválčí. Zdá se, že Haftar je jediný, kdo by v současné době dokázal Libyi zkonsolidovat, a snad by pak konečně přestal ten proud imigrantů, který za Kaddáfího do Evropy nepouštěli. Pracuje se s tím, co je. Jinak bych se podobných kritiků ruské vlády zeptala: Kde jste byli,… Číst vice »