Někdo se snaží odvést pozornost od Blízkého Východu k nikomu neznámém Myanmaru…

Stále se nemohu zbavit dojmu, že kdosi chce odvést pozornost od Blízkého Východu a Afghánistánu, kde skutečně byly za posledních dvacetpět let zabity miliony muslimů na nikomu neznámý Myanmar (dříve Barma).

Hysterie kolem „genocidy muslimů v Myanmaru“ se jako vlna přelila celým světem i Ruskem. Nikdo kloudně nic neví ani o Myanmaru, ani o oněch Rohindžích*. Mnozí odborníci na region popisují problém jako konflikt mezi cizími přistěhovalci z hyperpřelidněného Bangladéše a původního obyvatelstva – tedy jako tradiční konflikt mezi migranty a původními obyvateli.

K takovým konfliktů docházelo například v Krasnodarském kraji a Adigeji mezi místními (Rusy a Adigejci) a Kurdy, tureckými Meschity, Armény, Cikány, atd. z Asie a Zakavkazí, kteří jako „uprchlíci“ navyšovali etnickou a ekonomickou přítomnost v regionu. A byly mrtvoly a byly požáry… V Myanmaru, jak říkají experti, je dost muslimů z původních národů a konflikty mezi nimi a buddhisty nebyly.

Zkrátka, málokdo ví přesně, co se tam konkrétně děje a proč. Většina fotografií s mrtvolami a kostmi, mezi kterými bloudí budhistští „mniši-vrazi“, byla uznána za fejky. Tou dobou – předevčírem – byly v Afghánistánu americkými bombami zabity desítky civilistů – žen a dětí. Za posledních cca deset let byly výsledkem takových „chyb“ tisíce mrtvých.

U amerických velvyslanectví žádné mítinky neproběhly.

Kolem Mosulu a na územích „ISIL“ neplatí vůbec žádné zákony milosrdenství a víceméně civilizované války. Bombardují a zabíjejí muslimy všech generací a obou pohlaví bez rozdílu a všemi dostupnými prostředky – těžkými bombami, napalmem, chemickými zbraněmi. A chlubí se pak těmito krutostmi před světovými tele-oblbovadly.

Před velvyslanectvími zemí NATO – žádné mítinky.

Al-Aksá a Palestina jsou obarveny palestinskou krví. Dokonce i levicově a demokraticky naladění Izraelci proti tomu protestují.

U izraelského velvyslanectví – nula demonstrujících.

Sýrie ztratila kolem milionu zabitých obyvatel a několik milionů uprchlíků.

Nějak není vidět snaživce sbírajícími peníze na pomoc Syřanům.

V hornatém Jemenu pořádají saúdská vojska trestní operace proti místním obyvatelům (muslimům!), nevídané od druhé světové války, s blokádou, s nedopuštěním masmédií a humanitárních organizací.

U saúdského velvyslanectví není vidět rozhněvané muslimy trpící vyvražďováním Jemenců.

V ruských věznicích je mnoho muslimů, vržených tam po mučeních a falzifikaci spisů.

Dlouho a bezvýsledně je nutné přemlouvat islámskou veřejnost, aby věnovala jejich problémům pozornost.

Zato bez povolení shromáždit o muslimském svátku Kurban mnohasethlavý dav před velvyslanectvím v Moskvě a polekat Moskvany a vyvolat otázky, proč na jaře demonstrující „navalňata“ tlačili do pojízdných vazeb, zatímco dnes příslušníci Ruské gardy málem roznášejí demonstrujícím čaj – to je pro ně normální.

Nemám nic proti obraně práv lidí, ať v Myanmaru, nebo na Marsu. Ale nemohu se zbavit pocitu, že kdosi chce odvrátit pozornost z Blízkého Východu a Afghánistánu, kde za posledních pětadvacet let byly skutečně zabity miliony muslimů, k nikomu neznámému Myanmaru.

* Rohindžové (Rohingga) – etnická skupina žijící ve státě Arakan v Myanmaru, mluví indonézským jazykem rohindža. Považují se za původní obyvatelstvo, přestože většinou do regionu přišli za britské nadvlády, nebo později za války o nezávislost Bangladéše.

Autor je ruský publicista a lidsko-právní aktivista.

Zdroj: Echo Moskvy

Překlad: st.hroch 170904

Pozn. edit.: Prosím překladatele, aby se mi ozval na st.blaha@gmail.com

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
14. 9. 2017 16:47

rádio Echo Moskvy.
Najväčší informačný zdroj ruskej liberálnej 5.kolóny.
Zaujímavosťou je to,že väčšinovým vlastníkom tohoto média je ruský plynárenský gigant „Gazprom“.Echo Moskvy sústreďuje okolo seba takmer všetkých odporcov politiky súčasného prezidente RF,V.Putina.

M.C.
14. 9. 2017 20:25

peter. napsal

rádio Echo Moskvy.
Najväčší informačný zdroj ruskej liberálnej 5.kolóny.
Zaujímavosťou je to,že väčšinovým vlastníkom tohoto média je ruský plynárenský gigant „Gazprom“.Echo Moskvy sústreďuje okolo seba takmer všetkých odporcov politiky súčasného prezidente RF,V.Putina.

Že by následník Průmyslové strany?

orinoko
14. 9. 2017 21:00

Sledoval jsem to na Al Jazeera TV a žádné mrtvé jsem neviděl. Nebyl k tomu komentar, jen hole zpravodajství.
Ovšem skleb dějin nemůže byt vymluvnejsi.
Barmska soudruzka Havlistka schvaluje tvrdý postup svoji junty, a brzy možná vyzve k humanitarnimu bombardování muslimů.
Miluju Havlovy klony. Mívají dost perverzní sklony.
Ale co my víme? Dobytek Soros možná usoudil, ze barmska junta příliš pomalu demokratizuje a hodně vlazně přijímá buzeranske dějiny.

fajt
14. 9. 2017 21:03

orinoko napsal
Barmska soudruzka Havlistka

ty už v base koukalo z každého voka tisíce bomboptáků, no a teď se teprve může pořádně ukojit. ..)

orinoko
14. 9. 2017 21:15

I ty Brute?
Ona vypadá tak fotoGENicky. Skoro jako Hejvl.
Stran Sýrie … vidím to jako dělbu prace. Ve stavebnictví se ve velkem Sýrie bude domlouvat s Indii. Energetiku potáhne Rusko, Írán … a možná Češi, když nebudou pitomci. Cina vstupuje kapitálové a se spotrebnim zbožím. Ale to je velmi povrchní dělení.
Jde o to, ze hodně přátel si ma co nabídnout.

fajt
14. 9. 2017 21:20

orinoko napsal
a možná Češi, když nebudou pitomci.

tak švejk to tam může maximálně lokajsky efektně sabotovat, doby, kdy měl zlatý ruce, fištrón a trochu selského rozumu jsou dávno pryč…)

fajt
14. 9. 2017 21:23

orinoko napsal
Ona vypadá tak fotoGENicky. Skoro jako Hejvl.

jak říká koleš od vedle, když se lízne a roba mu někde odběhne, exotika to jo, ale na můj vkus je moc suchá ( no není boží, i politiku bere jako kanec). ..)

orinoko
14. 9. 2017 21:35

Možná je sucha … ale při pohledu na poradneho … vlhne.

fajt
14. 9. 2017 21:51

orinoko napsal

Možná je sucha … ale při pohledu na poradneho … vlhne.

tohle rozhodně není moje krevní skupina ani při těžké otravě alkoholem – když tedy vezmu politické preference, tak za ty bych ji bratry jezuity, poctivě s celou křesťanskou oddanosti , nechal lámat v kole . ..)

Bety
Bety
15. 9. 2017 10:06

Tak navalňat je mu líto a uvězněných muslimů – asi mu ke spokojenosti chybí čečenská válka…
Nemá to ten Putin lehké, nemá…

peter.
15. 9. 2017 10:39

fajt napsal ty už v base koukalo z každého voka tisíce bomboptáků, no a teď se teprve může pořádně ukojit. ..) fajt: Slniečkári celého sveta sa spojili a požadovali odobranie nobelovky tejto „havlistke“. Vyčítajú jej,že robí málo pre ochranu Rohingov.Rohingovia sú moslimskí imigranti – wahábisti indoktrinovaní al Káidou.Budhizmus je považovaný za jedno z najmierumilovnejších náboženstiev na svete a musí to byť už poriadny dôvod na to,aby sa rozhodli k takémuto spôsobu riešenia problému s moslimskou menšinou.Informácií o tom čo sa v Barme odohráva je málo a väčšina z nich je zameraná proti pôvodným Barmčanom – budhistom. Ten konflikt je už… Číst vice »

Bety
Bety
15. 9. 2017 10:55

O Myanmaru opravdu nic nevíme. Je možné, že se tam neděje vlastně nic, je možné, že jde o asijské Kosovo a jsou nám tedy vnucovány sympatie pro nesprávnou stranu, je možné, že tudy měla vést část hedvábné stezky a etnické nepokoje to znemožní, je i možné, že nobelistce míru chybělo ke štěstí trochu toho vraždění. Kdo ví? A pokud vlastně nic nevíme, je zbytečné vést o tom diskuse.

Gatta
Gatta
15. 9. 2017 10:56

A nevíte, už pustili v Soči do báru toho sexuálně dezorientovaného mladíka, co k vůli němu byl ten západní bojkot Olympiády … ?

Jinak – s islamistama v Barmě to musí být opravdu velmi vážnýproblém, když je nenávidí dokonce i Budhisti.

Gatta
Gatta
15. 9. 2017 11:22

Bety napsal O Myanmaru opravdu nic nevíme. Je možné, že se tam neděje vlastně nic, je možné, že jde o asijské Kosovo a jsou nám tedy vnucovány sympatie pro nesprávnou stranu, je možné, že tudy měla vést část hedvábné stezky a etnické nepokoje to znemožní, je i možné, že nobelistce míru chybělo ke štěstí trochu toho vraždění. Kdo ví? A pokud vlastně nic nevíme, je zbytečné vést o tom diskuse. Nevíme – ale víme, že všichni lidi, pokud mají aspoň trochu přijetelné podmínky k životu, tak je zajímají „ženy, děti, chlast, plkání a grilování“. Jsou-li obyčejní lidé v bídě a… Číst vice »

racek
racek
15. 9. 2017 20:48

Člověk by řekl, že začíná platit nový přírodní zákon : Koho podporují sluníčkáři, je lhář, zloděj, vrah a zlý člověk. Poslední dobou je ověření praxí skoro stoprocentní.

orinoko
17. 9. 2017 18:44

Rusové tvrdí , ze za predmetnou rozesirkou stoji emericky skrhola. To dává smysl. Duerte poslal Emeriku do řítí a na Mindanau okamžitě začal sejrit Daes.
V Sýrii emericky dement obvinil Rusy z bombardování kurdských sejdiru, ale přitom se v tech místech nebojovalo. Jeden emericky hulibrk jednoduse uvolňuje místo druhému hulibrkovi. Bez boje. Emerican prostě smrdi kudy leze a obklopuje se podobným matrosem. Ten matros chce svobodu? Pod emerickym bičem otrokáře najde tu pravou. Jak na polích s bavlnou. Svůj ke svému. Jen houst bombardovat kurdy. Ze nemají vlastni zem? Tak s tím musejí na koloniální lamparnu západu.