P. C. Roberts: Hleď na toho bílého koně – jeho jezdcem je smrt

Dva z nejlidnatějších amerických států, Texas a Florida, jsou v rozvalinách – a Washington štve k dalším válkám.

Americký národní dluh činí dnes 20 bilionů dolarů – a Washington štve k dalším válkám.

Další války pomáhá Washingtonu připravovat celý svět, včetně těch zemí, které samy jsou na jeho mušce – Rusko a Čína.

Věřte nebo nevěřte, ale Rusko a Čína společně s Washingtonem hlasovaly v Radě bezpečnosti OSN pro uvalení dalších a ještě krutějších sankcí proti Severní Koreji. Proti zemi, která se neproviňuje ničím jiným, než touhou mít k dispozici prostředky, kterými by se Washingtonu ubránila, a nestala se po Afghánistánu, Iráku, Libyi, Somálsku, Jemenu, Sýrii, Srbsku a Ukrajině a po Washingtonem zorganizovaném puči jeho obětí a tím i zemí zbídačenou.

Kdysi jsem věřil, že Rusko a Čína fungují jako jistá brzda washingtonského puzení ovládat svět, ale obě ty země se zjevně Washingtonu podrobily – a obě se uvolily k potrestání Severní Koreje za to, že se snaží být k obraně své země Washingtonem připravena.

Proč Rusko a Čína opakují tutéž chybu, kterou udělaly svou podporou o rezoluci o bezletovém prozu nad Libyí, kterou pak Washington a NATO v pravý čas obrátily v pravý opak, rozjely nad Libyí orkán leteckých útoků, jež pomohly CIA zorganizovaným džihádistům svrhnout libyjskou pokrokovou vládu a zabít Kaddáfího?

Rusko si je vědomo, že je obklíčeno americkými vojenskými nukleárními základnami a totéž ví o sobě i Čína. Takže na stole jsou otázky: Byl příčinou jejich kapituace strach? Anebo je jejich spolupráce s Washingtonem lstí, za kterou proti Washingtonu připravují svůj vlastní úder? Anebo se jejich vlády pokoušejí s USA ve věcí sankcí spolupracovat proto, aby se tak vyhnuly morální nutnosti případnému americkému útoku na Severní Koreu vzdorovat?

Je zapotřebí hodně kompetence na to, abyste se postavili ďáblu, a ďábel ve Washingtonu váží zřejmě víc, než kolik váží kompetence v Rusku a v Číně. V zemích, které touží být bohaté až natolik, že jim hrozí přijít jak o suverenitu, tak o samu svoji existenci.

Když vidíte tak potenciálně mocné země jako Rusko a Čínu, jak v Radě bezpečnosti OSN podléhají tlaku USA, nutí vás to přemítat, zda ony nejrůznější analýzy o mnoha slabostech Washingtonu odpovídají skutečnosti – a pokud ano – zda o nich Rusko a Čína vědí?

Jak si dokážete vysvětlit, že dvě země, jejichž suverenita leží jako nepřekročitelné balvany v cestě světové hegemonie Washingtonu, pomáhají svému zcela zjevnému nepříteli tyranizovat další zemi – menší – která se dokonce nalézá v oblasti jejich vlastního vlivu? Jak si může Rusko stěžovat na sankce proti své zemi nezaložené na ničem jiném než na washingtonské propagandě, když samo podporuje sankce proti Severní Koreji založené taktéž jen na propagandě?

Rusko a Čína se samozřejmě severokorejských nukleárních zbraní obávat nemusejí. Nikdo se jich nemusí obávat – kromě země, která na Severní Koreu zaútočí. Kdo tedy vysvětlí, že Rusko a Čína zaujímají vůči Severní Koreji stejný postoj jako potenciální útočník na ni, tedy Washington, když navíc obě ty země dobře vědí, že zahraniční politika Washingtonu vůči nim je veskrze nepřátelská?

Vždyť jen před pár dny Washington oznámil, že zvyšuje počet svých plavidel v Jihočínském moři, aby tak Čínu uvědomil o tom, že Jihočínské moře není čínské, ale americké. A taktéž před pár dny zaútočil Washington znovu na Rusko ve věci jeho údajného zásahu do amerických prezidentských voleb. Tenotkrát má být oním mechanismem, jímž Rusko Americe volby ukradlo, Facebook.

Celá tahle americká politika je samozřejmě absurdní, ale neustálým opakováním se stává realitou. Na vlastní oči můžeme sledovat probíhající vývoj, kdy celý svět, celá OSN i její Rada bezpečnosti se staly zajatcem Washingtonu v Matrixu. A ani Rusko a Čína, zdá se, už nesledují své vlastní zájmy a ruku v ruce s Washingtonem pracují ke svému vlastnímu zániku..

Příběh se blíží příběhu biblickému: Wahington jako antikrist ničí všechno dobro na Zemi.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
50 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
14. 9. 2017 1:54

No jiste, podprahova manipulace – v titulku nechybi zmineni barvy bile, v souvislosti se zlem. Tentokrate Roberts opetne ukazal, ze je patou kolonou neoliberalismu, naoko pacifista, jako by proti valce, ale zaroven se rozhorcuje nad pragmatickym rozhodnutim svetovych mocnosti, ktere jsou zneklidneny agresivnim vedenim Severni Koreje a valky se obavaji. . Ocividne se Kim Yong dozaduje vyvolani vojenskeho stretu a Roberts vini Washington ? Uz jsem psala o rozlicenych Japoncich, kteri se dozaduji naplneni smyslu americke vojenske prezence, jelikoz smlouvy Japonska s USA jim maji zarucovat ochranu.. Ted chteji akci. Putin ani Xi Jimping nejsou zadni vazalove Ameriky, a ac… Číst vice »

peter.
14. 9. 2017 5:09

apokalyptickí jazdci:
Na
bielom koni Mor
červenom koni Vojna
čiernom koni Hlad
plavom koni Smrť
Smrť jazdila na plavom(sinavom)koni,nie na bielom.
A Dana:
Zase nemáte celkom pravdu.Lebo S.Kórea sa právom cíti byť ohrozená a preto zbrojí.Obsadením S.Kórei sa dostane do strategickej nevýhody aj RF a Čína,tak urobia všetko preto,aby udržali odstrašujúci potenciál S.Korei.Svet má mnoho príkladov toho,ako „bombovo“ dopadá zavádzanie americkej demokracie vo svete.

fajt
14. 9. 2017 6:42

tak úplně bych s Robertsem nesouhlasil, ale jeho celý článek poukazuje na jednu zásadní věc, ( informační) odstup vrchnosti od sprostého lidu ( na všech stranách) je naprosto grandiózní, odluka je to zcela dokonalá – jestli to byl ( možná i hlavní) záměr globálních protektorů, tak se podařil dokonale a nelze jim než blahopřát ( konečně mají svůj elitářský druh, který je zcela nezávislý na své přírodní základně) . ..)

fajt
14. 9. 2017 6:55

neofeudalismus bez ksichtu a nad to zbytečně postižen technickou revolucí vyhrává na celé čáře, doba, kdy to svinstvo šlo zastavit pouhým slovem je dávno pryč a dnešní náprava ani teoreticky neexistuje ( tedy zakatování všech nepotřebně zbohatlých elitářů je nemožné) , takže můžeme očekávat patřičný holocaust lidského druhu – i socialismus minulého by na planetě dokázal uživit klidně i 30 miliard lidí, dnešní psychopati a šupáci u lizu nejsou schopní základně zabezpečit ani miliardu a protože jejich chamtivost se stala jejich jedinou lidskou vlastností, je v podstatě budoucnost lidstva více než pragmaticky daná – bon apetite. ..)

hudryper
hudryper
14. 9. 2017 8:20

Vzhledem ke globálnímu vývoji světového nepřátelství považuji za nejpravděpodobnější důvod souhlasu se sankcemi Peterův názor o tom,že by se skutečným útokem Američanů,Japonců a Jihokorejců dostala Čína i Rusko pod tlak,který by jim v době,kdy horečně zbrojí,silně nevyhovoval. Vzpomeňte si na smlouvu Ribentrop-Molotov a jak skoro všichni příznivci SSSR to hodnotili . Zrada,zrada…atd.A přitom tento oboustranně potřebný pakt umožnil přípravu efektívní reakce na pozdější věrolomný útok nacistů,kdy Rusové dokázali v neuvěřitelném tempu přestěhovat tisíce fabrik ze západu až k Uralu,kam už nedosáhlo německé letectvo a kde mohlo být vyrobeno ono obrovské množství tanků a dalších zbraní,jimiž po úspěchu u Stalingradu hnali… Číst vice »

peter.
14. 9. 2017 8:38
peter.
14. 9. 2017 10:38

Toto nepíše ani „Sputnik“ani „RT“.Píše to Le Figaro:
http://www.hlavnespravy.sk/le-figaro-cas-vsemohucnosti-usa-je-u-konca/1136296

Dana
Dana
14. 9. 2017 16:49

Noviny Figaro byly vzdy smrncnute francouzskym nacionalismem, neni teda divu, ze vnimaly USA jako vsemohouci entitu, ktera nabourava suverenni kulturu Francie. Jeden cas francouzska media bourila proti americkym slovum, takzv. anglicismum a nutila jazyko -experty vynalezat pro anglicke slovo francouzky preklad.. Uz nevim, jako to dopadlo, pri te zaplave americkeho pocitacoveho jazyka asi ne moc dobre. .Bych rekla, ze zrovna ted se Spojene Staty staraji vice o sve zajmy doma, vice nez v jinych politickych obdobich. Je li to vnimano jako pokles vlivu na mezinarodni scene, s tim nic nenadelam a ve skutecnosti to ani neni rozhodujici. Velmoce nemaji pratele,… Číst vice »

peter.
14. 9. 2017 17:28

ahoj Dana:
By ma zaujímalo,prečo v tej Amerike staviate domy z drevených doštičiak,hranolkov a papundeklu,keď vám to vždy sfúkne nejaký hurikán.Prečo si nepostavíte poriadne domy z tehiel a betónu?Čítal som,že riaditeľ FED-u William Dudley sa vytešuje z tých hurikánov,lebo vraj náprava škôd naštartuje ekonomiku USA.Tým postihnutým chudákom v Texase a na Floride postačí,keď im vláda znovu postaví zvonku načančané drevené búdy. Tie o rok aj tak znovu odfúkne hurikán a FED bude zarábať.To si vás – ľudí v tých USA veľmi nevážia…čo?

fajt
14. 9. 2017 18:49

https://www.youtube.com/watch?v=0jxPPqb6wEs – však oni se nakonec domluví a sprostý lid opětovně utře mordu ( mezitím ale bude pořádně krvácet). ..)

Dana
Dana
14. 9. 2017 18:51

Vypada to tak, ze Petre. Na TV ukazuji vzdy znicene domky, ktere byly vselijak splacane a nevydrzely 200 km vetru. No, je jich hodne. V Americe byla v minulosti takova svoboda, ze si kazdy mohl vystavet pribytek a statu do toho nic nebylo. Prvni setleri v Texasu, mnoho Cechu, Slovaku a Moravanu muselo napred sekyrami pokacet obrovske stromy, drevo pripravit na klady a pak teprve mohli stavet. .Staveli to dukladne a dum vydrzel velky napor vetru. Ja mam rada drevenou stavbu – drevene domky, lokalne postavene jsou daleko pruznejsi nez beton, v tornadech a zemetreseni se ohnou, ale nespadnou. Ovsem,… Číst vice »

M.C.
14. 9. 2017 20:03

peter. napsal ahoj Dana: By ma zaujímalo,prečo v tej Amerike staviate domy z drevených doštičiak,hranolkov a papundeklu,keď vám to vždy sfúkne nejaký hurikán.Prečo si nepostavíte poriadne domy z tehiel a betónu?Čítal som,že riaditeľ FED-u William Dudley sa vytešuje z tých hurikánov,lebo vraj náprava škôd naštartuje ekonomiku USA.Tým postihnutým chudákom v Texase a na Floride postačí,keď im vláda znovu postaví zvonku načančané drevené búdy. Tie o rok aj tak znovu odfúkne hurikán a FED bude zarábať.To si vás – ľudí v tých USA veľmi nevážia…čo? Důvod stavby papundeklových domků je přesně ten co popisuje Dana. Tornádu nebo hurikánu dokáže vzdorovat jedině… Číst vice »

peter.
14. 9. 2017 20:14

Dana napsal Na TV ukazuji vzdy znicene domky, No veď tomu práve nerozumiem!V tom Texase sa záplavy spôsobené hurikánom opakujú rok čo rok,bolo to tam v r.2015,16 aj teraz a v TV stále vidno tie isté zábery.Zničené domy a nešťastní ožobračení ľudia.Hurikán prejde,nastane stavebný boom, ľudia si znovu postavia nový dom a znovu len tú drevenú búdu na jeden rok.To nemá logiku! Čo sa neviete v tej Amerike poučiť? Drevo je nepochybne dobrý stavebný materiál,ale na severe,kde sú tuhé zimy a nie v oblastiach,kde je pravidelný výskyt hurikánov a všelijakých tornád. No čo je to už len za dom,ktorého vonkajší… Číst vice »

peter.
14. 9. 2017 20:25

M.C. napsal
Důvod stavby papundeklových domků

Keď oni tie papundekláče stavajú po celej Amerike aj tam,kde žiadne búrky a tornáda nehrozia.
Asi to nejaké výhody má ale ja,konzervatívny tradicionalista považujem za dom to,čo stojí na pevných betónových základoch,podpivničené a postavené z kvalitnej tehly.Neuznávam ani kvádre.Dom,ktorý vydrží aj dvesto a viac rokov.

peter.
14. 9. 2017 20:38

peter. napsal
papundekláče s

Keď im papundekláč neodfúkne hurikán,tak ešte môžu nastúpiť termity,ktoré im ich zožerú. :-)
A vôbec! Najlepšie je u nás doma a hotovo.

fajt
14. 9. 2017 20:57

peter. napsal
peter.

Peter na americkou korporaci a jejich joudy se vyprdněte, ať je to tam valchuje každý den a ty jejich baráky je můžou v klídku i pohřbít, mi jsou tak u zadele jak jim světový mír :-)

nikde jsem se ve fašistických plátcích nedočetl ( a nedokoukal) jak dopadla Kuba, protože ta byla v daleko horším ohrožení a evakuovala ( prý) miliony občanů. ..

Dana
Dana
15. 9. 2017 0:12

No, vetsina domku neni z papundeklu, ma stabilni drevenou kostru z „tubes 2×4“ pricek, v rozmezi 40 cm, to cele ukotvene a postavene na cementovych blocich. Tramy na pude jsou casto stabilnejsi nez v Evrope, strechy jsou nizsi a stresni tasky- asfaltove jsou pribite na drevene desky. Ne jako v Evrope, kde se pribiji palene tasky na pricky. Ale vse ma plusy a minusy, neni nic perfektniho. Zelezobetonovou konstrukci by museli pozadovat majetnejsi Americane, kterym by bezpecna konstrukce dala klid na dusi. Pro mne je prirodni katastrofa obavana stejne jako automobilovy uraz nebo nahla nemoc.. V pripade katastrofy ale mohu… Číst vice »

fajt
15. 9. 2017 6:03

kuwa, karle, ty si nedáš pokoj, cos to tady ( zase) dal za propagandistický slint, hlavně vypíchnout jak jsou kubánci nespokojeni se svou vládou, která je prý zase v neštěstí opustila ( tedy nedala na rady jedný baby kořenářky), tím krm své omezené fakany a zbytečně neotravuj lidi – ale když nedáš, na jeden zdejší nazi webík jednoho českého miliardáře, který daní na nějakých mafiánských ostrovech chodí masívně pruhovaná svoloč ( tedy ekonomičtí imigranti z české kokotliny ), chodí tady z důvodů propagandy, placeného trollingu a pak taky nazi nastavení cenzora, který úplně miluje oslavné žvásty o dnešním zhuleném fašismu… Číst vice »

peter.
15. 9. 2017 6:32

Tak ale toto už možno nazvať provokáciou.Kim sa cíti byť sakramentsky silný v kramflekoch.Už to preháňa.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/441765-kim-odpalil-dalsiu-raketu-zide-sa-bezpecnostna-rada-osn/

Martin (už bez taky m)
15. 9. 2017 6:36

Peter sám jste to popsal: hurikány nebo termiti. Evropská tradice stavby kamenných domů má své historické důvody. U nás co dům, to pevnost. Doslova. Důvod byl zřejmý: největším nepřítelem staveb v Evropě byl ČLOVĚK, v Americe je to Příroda. Množství dřeva v Evropě všude už nebylo dostačující (viz vykácení lesů Středomoří), byla a je tradice pálených cihel a kamene. Je diskutabilní zda bydlet na „Severu“ kde máte mnohá omezení v pěstování, mnohem kratší vegetaci a extrémní nároky na energie (vytápění, kde poslepovaný domek by jste ani nevytopil), nebo být bez těchto omezení na „Jihu“ a zase snášet Tornáda, Hurikány a… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
15. 9. 2017 6:44

Ještě jedna poznámka: mnozí lidé uvádějí, že polovina Ruska je permaforst, a čistý „Sever“… Ovšem málokdo zase uvede, že prakticky nemají problém s vodou, a otázka přírodních katastrof tam není tak vyhraněná. Naproti tomu Amerika vypadá bez větších problémů – alespoň USA. Problém je, že jen „vypadá“… Pokud by jste chtěl opustit s trvalým osídlením všechny „katastrofické oblasti“, tak by to nebyla zrovna malá plocha. A to i vnitrozemí USA má díky uspořádání pohoří (většinou od S k J) svá ohrožení- například sucha a blizardy. Taková ledová vichřice z Kanadského vnitrozemí se do takové Nebrasky (i dál k J) dostane… Číst vice »

Dana
Dana
15. 9. 2017 18:51

Jak lehce se zapomina a posleze podleha propagande lidi zamrzlych ve Studene valce. Presidenti Trump a Putin se dohodli v cervenci tohoto roku na spolecnem vymahani primeri v Syrii. To je prulomovy fakt.. Dohoda to kritizovana, ze nevydrzi a ze je to ze strany prezidentu, obou, pouhy populismus pro obcany. Nu, mame uz zari a zatin boje v Syrii utichly, Trumpovo skonceni CIA programu a konec pomoci rebelum jiste pomohly k utiseni situace.. Jake dve miliardy dolaru? Islamistickym rebelum pomahal hlavne Obama a nynejsi vykup zbrani, v radech statisicu, ne miliard, od vychodo-evropskych zbrojovek (mineno Cesko) – miri v tichosti… Číst vice »

peter.
15. 9. 2017 21:13

Dana napsal
hrozba Hezbollahu je stale akutni.

Hrozba…pre koho?
Hizballáh je libanonská šiítska politicko-vojenská organizácia.Vznikla v r.1982 v reakcii na sprosté napadnutie Libanonu Izraelom.
Civilná zložka Hizballáhu sa mimo iné venuje aj humanitárnej činnosti (prevádzkuje nemocnice,sirotince a školy)vlastní tv stanicu,rozhlasovú stanicu a dve tlačené periodiká.
Ale podľa Izraela je teroristom každý,kto sa na vlastnom území postaví proti izraelskej agresii.Keď už si píšeme o teroristoch,tak si pripomeňte,kto ten terorizmus pre Blízky východ objavil(Hagana,Irgun a gangstri zo Sternu).

Martin (už bez taky m)
15. 9. 2017 23:26

velmi solidní Solovjov z 13. září
https://www.youtube.com/watch?v=Zl3AD0ndkLc

Martin (už bez taky m)
15. 9. 2017 23:36

peter. napsal Hrozba…pre koho? Hizballáh je libanonská šiítska politicko-vojenská organizácia.Vznikla v r.1982 v reakcii na sprosté napadnutie Libanonu Izraelom. Civilná zložka Hizballáhu sa mimo iné venuje aj humanitárnej činnosti (prevádzkuje nemocnice,sirotince a školy)vlastní tv stanicu,rozhlasovú stanicu a dve tlačené periodiká. Ale podľa Izraela je teroristom každý,kto sa na vlastnom území postaví proti izraelskej agresii.Keď už si píšeme o teroristoch,tak si pripomeňte,kto ten terorizmus pre Blízky východ objavil(Hagana,Irgun a gangstri zo Sternu). Mister Dana uvízlá ve Studené válce – kterou experti ze Západu v dnešním jejím pokračování již ani nepopírají – si již asi nevzpomíná, jak jistý „malý člunek“ jménem New… Číst vice »

Dana
Dana
16. 9. 2017 0:55

V Libanonu tehda, kdyz jste jeste v Ceskoslovensku mavali mavatkama na 1. maje, zacla obcanska valka mezi prichodivsimi emigranty z Palestiny a domacim obyvatelstvem, ktere bylo v zasade krestanske. Stret civilisacni kultury. Reagan sice povolil militarni akci, avsak nemel dostatek presvedceni. Chapu, pred tolika lety se netusilo, jak se islam bude rozsirovat a nabirat na sile. Dnes uz maji muslimove shiitske branze stat Libanon naprosto podmaneny. Jediny, kdo se palestinskym „bratrum“ ubranil byl jordansky kral, ktery napred Palestince vzal do zeme, nacez se mu odvdecili pokusem o puc a podmaneni Jordanska. Kral je musel hubit a vyhnat.. To se bohuzel… Číst vice »

peter.
16. 9. 2017 6:27

Martin (už bez taky m) napsal
„Što eto tagda bylo??“

Oni sú tak mierumilovní…USS Liberty napríklad

Martin (už bez taky m)
16. 9. 2017 7:17

Dano vy jste si měla zažít Gazu s tím „Litým olovem“…od začátku až do konce. Nevšiml jsem si že bych zrovna já zde působil protiizralesky, ovšem to neznamená že budu tak nějak „ze zásady“ nenávidět Palestince. Všichni lidé mají právo na svou zemi, a tu výstavbu „osad“ kritizuje ne nadarmo i zprofanované OSN. I o tom píšu, byť je jaké je, jiné nemáme. A furt je lepší diskutovat třeba i s hádkami, nežli po sobě střílet- třeba z bitevních lodí, jak to právě v onom r. 82_3 předváděli Američané v Libanonu… Holt „obrovský a nebezpečný“ Libanon nejspíše ohrožoval tehdy i… Číst vice »

Erich
Erich
16. 9. 2017 7:23

Dana
…Teroriste z Irgunu terorizovali doma v Izraeli , na jejich pisecku. Nikdy do toho nezatahovali vzdalene narody, se kterymi nemela valka Zidu a Arabu neco spolecneho.. Cozpak teroriste z Haganah a Irgun vrazdili nevinne Anglicany v Londyne ? …
Priamo v Londyne nie, ale napriklad 6.10.1944 zavraždili britskeho velvyslanca v Kahire a 22.7.1946 vyhodili do vzduchu hotel „Kral David“ v Jeruzaleme, kde sidlili britske úrady pri ktorom zomrelo 91 ludi. Tento útok mimochodom nariadil Menachem Begin, budúci premier Izraela v rokoch 1977-83.

Martin (už bez taky m)
16. 9. 2017 7:46

Erichu, jistý „vzorově-demokratický“ premiér V. Británie se v její velikosti i chlastem zviditelnil natolik, že zapomínáme na jeho koncentráky v Indii stejně jako ty desítky milionů mrtvých v „britských“ koloniích… Samozřejmě nechci zapomenout na „láskyplné objetí“ původních národů Afriky i Ameriky Španěly, Francouzi i dalšími. Nechtěl bych jejich „velikost“ „trumfovat“ nějakým jiným laskavým, o své vyvolenosti přesvědčeným „velkým národem“… Holt Evropa si také svou dobu „vývozu demokracie“ po otrokářsky zažila… Kromě malých vnitrozemských zemí tak není snad zde nikoho „bez viny“ z genocidy… A pak že „malí“ nemají světu co dát a velcí nemají povinnosti… Kdyby mnoha malých nebylo, dávno… Číst vice »

peter.
16. 9. 2017 8:01

Erich napsal
Priamo v Londyne nie, ale napriklad 6.10.1944 zavraždili britskeho velvyslanca v Kahire a 22.7.1946 vyhodili do vz

Pridám – zavraždenie člena švédskej kráľovskej rodiny a záchrancu viac ako 11 tisíc židov počas II.ww Folke Bernadotteho.Zavraždil ho Sternov gang a vraždy sa zúčastnil aj neskorší ministerský predseda štátu Izrael Jicchak Šamir. Folke Bernadotte neobdržal od izraelskej vlády titul „Spravodlivý medzi národmi“a jeho meno nie je zapísané v pamätníku Jad Vašem.
Ale to ani Stalin.

Erich
Erich
16. 9. 2017 8:33

Ja sa britov nezastavam, ak to bolo tak pochopene, len reagujem na tvrdenia Dany, ktora to padava ako keby Židia iba reagovali na arabske útoky a robili to proti svojmu presvedčeniu a ciele boli preto iba arabske. Rad by som preto ešte pripomenul ešte aj vraždu zmocnenca OSN Folke Bernadotteho 17.9.1948. Bolo to po tom ako sa po vyhlaseni štatu Izrael koaliciia arabskych štatov snazila zabraniť jeho vzniku útokom naň, no po dodavkach zbrani z Europy Izrael jej vojska vytlačil zo svojho územia. Vtedy sa OSN snačila to urovnať a deeskalovať situaciu, no keže izraelcom sa malili dovtedajšie územne zisky,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
16. 9. 2017 10:42

Rozumím a díky za veřejné připomenutí „bomby“, kterou si Izrael položil hluboko do „základů své státnosti“. Hold kdo seje…, sklízí… V onom připomínaném a postnutém odkazu na pořad Solovjova z 13 září Rusové rozebírají nárůst násilí a znepokojuje je samozřejmost se kterou mnozí lidé nutí jiné žít „podle jejich vzoru“ byť by je měli třeba zabít, se kterou mnozí chtějí brát „právo do svých rukou“… Na druhou stranu jsem tu sám dával odkaz i na výborné film „Teroristka Ivanova“ čeho je schopen zoufalý člověk kterému stát nejen že nepomůže, ale… I ti Rusové došli v diskusi k přesvědčení (na základě… Číst vice »

peter.
16. 9. 2017 14:06

Martin (už bez taky m) napsal
Já se pán peter Kimovi vůbec nedivím,

Ja teda áno.Nedoporučuje sa dráždiť štrkáča bosou nohou.Situácia je napätá už aj tak dosť a nikto nedokáže predvídať,čo sa môže okotiť v khaki mozgoch generálov v Pentagone.
Otvorenou otázkou ostáva,prečo Kimovi tie rakety nezostreľujú ešte kým nedoletie nad Japonsko.
http://www.hlavnespravy.sk/usa-nedaju-skusky-severokorejskych-rakiet-pokojne-spavat/1138410

Martin (už bez taky m)
16. 9. 2017 14:33

Jedna věc je jaderný program s vojenským využitím, druhá raketový program jako takový. Výška v jaké rakety Japonsko přelétají je v podstatě kosmický prostor, nejde již z hlediska dnešního mezinárodního práva o vzdušný prostor Japonska, nejedná se tedy o jeho narušování. V praxi by sestřel Severokorejské rakety znamenal „zelenou“ pro Kima sestřelovat rakety cizí… Co je jistě zejména pro Danu pikantní- totéž tvrdí Izraelec Jakov Kedmi… Je fakt, že označovat kohokoliv (jak to dělá Západem vlastněný mainstream vydávaný dosud falešně za „novináře“) v kontrastu s US neocons za „šíleného“, atp. je kuriózní. Kim si nejspíše řekl, že než Pchjongjang vybombardovaný… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
16. 9. 2017 15:08

Tokio http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ct24/svet/1350634-bombardery-nad-tokiem-byly-nicivejsi-nez-hirosima http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=816 Hanoj http://www.rukojmi.cz/clanky/773-vanocni-bombardovani-vietnamu-usa-s-taktikou-doby-kamenne-nixon-jako-nepricetny-tyran Kim prostě nechce skončit jako Aleppo, či ty výše uvedené. Dává jasně najevo, že případného „chirurgicky přesného humanitárního“ útočníka to bude stát hodně draho. Na akci „komand k likvidaci“ už nevěřím, ostatně byla by to opět jen pobídka ke stejné odplatě útočníkům. Severokorejská komanda mám osobně za jedny z nejlepších na světě, výdrží a motivací DALECE PŘEVYŠUJÍ ostatní, snad s výjimkou Ruska. A Putin Specnaz na Kima nepošle, a dobře dělá. USA si stále nechtějí uvědomit, že DNEŠNÍ SVĚT JE JINÝ a USA díky svému dlouholetému chování ztratila důvěru. K mnoha lepším výsledkům diplomacie myslím… Číst vice »

Dana
Dana
16. 9. 2017 15:32

Valka je hrozna. Smyslem valky je porazit nepritele za kazdou cenu, protoze jina mozna alternativa, ta, kde budu napaden a zahuben ja, je alternativa nepripustna. .Bud on nebo ja. Valky uz se davno nevedou jen na domacim vojenskem bojisti a proto treba v zajmu Ruska je boj proti islamskemu terorismu v jine zemi, v Syrii. Abych nezminovala jen USA. —- K Israeli: F.Bernadotte neni dle meho nazoru zarny priklad pro hrdinu- lidumila, ale budiz, ma i sva kladna ohodnoceni, zalezi na uhlu pohedu. Historie je interpretace. Faktem zustava, ze pred skoro 70 lety v listopadu roku 1947 se valna hromada… Číst vice »

peter.
16. 9. 2017 17:23

Dana napsal
F.Bernadotte neni dle meho nazoru zarny priklad pro hrdinu- lidumila

re: Dana
Prečo?

Erich
Erich
16. 9. 2017 17:59

Pre mna osobne je to rozhodnutie o založeni Izraela na územy Palestiny dosť mimo historickych realii. Židia mali na tomto územy v minulosti 2 štatne útvary -jeden čas boli spolu- Izraelske kralovstvo v r.930 až 772 /158 r./ a Judske v r.930 až 586 /344 r./ a na zaklade toho si robia historicke naroky naň, hoci po nich tam 2534 rokov nemali žiaden štatny útvar. Pre porovnanie moslimovia dobyli /tak isto ako „svoje“ územia židia/ od Vizigotov územie Pyrenejskeho polostrova a v r.716 až 1492 /776 r./ tam mali pod súhrnym nazvom Al Andalus svoje štatne útvary.Trvali viac ako dva… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
16. 9. 2017 18:30

Dano, šaríu nepřeji nikomu a jistě nejsem sám. Také nejsem zastáncem „smetení Izraele do moře“ a podobných metod a plků. Ale mám i kamarády co tam byli a to i léta. Všichni mi potvrdili, že nejhorším nebezpečím pro stát Izrael jsou fanatičtí sionisté a fanatičtí ortodoxní židé. Zejména ti snící o „Velkém Izraeli“. Geneticky si s Palestinci jsou pokud vím blízko. Kdyby každá strana ustoupila z fanatických postojů, mohli by tam v pohodě žít, žádné problémy s topením vyjma hor…hromada plynu v čisté č. Středomoří, celkem dost ryb… Nejhorším nedostatkem je VODA a největším SPOLEČNÝM NEPŘÍTELEM DESERTIFIKACE – RESP. POUŠŤ.… Číst vice »

racek
racek
16. 9. 2017 18:35

Milá paní Dano, co kdyby Israel a Palestina existovaly ve hranicích jak určilo tehdy OSN? K tomu přece stačí tak málo, že.

Martin (už bez taky m)
16. 9. 2017 18:59

Trochu k „boji“ s desertifikací…
A Egypt kde se ztrojnásobilo obyvatelstvo opravdu něco dělat musí…
https://cs.wikipedia.org/wiki/To%C5%A1ka
Kde že je dnes Muamar se svým projektem v Libyi??
Vyřeší toto zneužitá „bezletová zóna“??
Úbytek vody a krach mnoha bavlnářů je obrovský problém i v Sýrii…
Za okny mi celý den lije…
Co děláme my v Evropě a my v „Česku“ pro udržení naší STRATEGICKÉ SUROVINY??
Vody v pevninské půdě je jen zlomek procenta,
a všichni nemůžeme jíst chaluhy,
dtto i půda potřebuje ne utužování, ale Péči…

Dana
Dana
16. 9. 2017 22:05

peter. napsal re: Dana Prečo? F.Bernadotte byl zkuseny diplomat, mluvil perfektne nekolika jazyky, nasledne laviroval a pozdeji se kamaradil s hitlerovskym rezimem. . Vyuzil zmatenou dobu v posledni etape Treti Rise, na jare 1945. To uz nacisticka hydra dodelavala a H.Himmler uz tusil. ze valku prohraji, ciliz se hitlerovci zacli zajimat o zadni vratka, neco, cim by dokazovali, jaci jsou to lidumilove, kdyz prece nechali propustit tisice veznu z koncentraku. Kdyby Hitler vyhraval, nepovolil by to. V drtive vetsine byli zachraneni Norove a Danove. Jednalo se tedy vetsinou, byt ne vyhradne, o vezne spojene s nordickou rasou. Zachrana z koncentraku… Číst vice »

peter.
17. 9. 2017 6:14

Dana napsal To uz nacisticka hydra dodelavala a H.Himmler uz tusil. ze valku prohraji, ciliz se hitlerovci zacli zajimat o zadni vratka A preto život židov ktorých F.B. zachránil a je jedno,či ich bolo 11 tisíc alebo len jeden,majú nižšiu hodnotu ako životy židov zachránených o pol roka skôr? „Ak zachrániš čo i len jeden život,akoby si zachránil celý svet“ …hovorí jedno židovské príslovie. Vinou F.B.bolo,že ako vyjednávač OSN trval na právach palestínskeho ľudu,včítane návratu území ktoré získal Izrael vo vojne r. 1948.Zabili ho teroristickí zločinci. …vaša replika o tom,že „Hizballáh“ je organizácia ktorej účelom je „vymývať“Palestíncom mozgy asi nebude… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
17. 9. 2017 6:41

Uklidňující hudba s obrázkem krásné řeky Ruské Karélie…
https://www.youtube.com/watch?v=OxOi2DlXGjI

Dana
Dana
17. 9. 2017 17:15

To, ze F.Bernadotte zavrazdil Stern gang-Lehi znacne uskodilo Israeli na svetove scene. Mimochodem, zionisticky fanatik Stern prosel mnohym teroristickym trenovanim uz v Evrope, byl puvodne z oblasti polsko-ruske.. Hadala bych, ze ma jeste zastance u ruskych emigrantu v Izraeli, zrovna jako terorista Bandera je ma na Ukrajine. Neshazuji Folke Bernadotte, zasluhy za zachrany ma, ale nechava mne chladnou.. Casove si to propojte, Petre. Bernadotte vyjednal propusteni danskych veznu z koncentraku na zacatku dubna 1945, na konci valky, kdyz uz prakticky bylo po vsem ! Podivejme se na ceskosl.Terezin, kde bylo internovano asi 400 Danu v roce 1943. Deportovani z Trerezina… Číst vice »

Aleš
Aleš
18. 9. 2017 8:15

Martin: s tím premiérem to byla prorocká slova, třeba se znovu vyplní …