Někdo tady přišel o rozum

Prohlášení Federace židovských obcí z 19. 12. 2014

Vzhledem k současné politické situaci považuje Federace židovských obcí v ČR  za nevhodnou návštěvu prezidenta Putina na vzpomínkových akcích u příležitosti Dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti 27. ledna 2015 v Praze a v Terezíně.

Důvodem, proč Rada FŽO v ČR přijala na svém zasedání 17. prosince 2014 velkou většinou toto usnesení, je skutečnost, že režim, který nastolil a ztělesňuje Vladimir Putin, nedodržuje mezinárodní dohody, je agresivní navenek a okupuje silou území sousedního státu. Přejeme si, aby veřejnost věděla, že s jeho pozváním do Prahy nemá FŽO v ČR nic společného.

Zdroj

Stanův komentář: Federace židovských obcí si nepřeje, aby se Dne památky obětí holokaustu zúčastnil prezident nástupnického státu po Sovětském svazu, zemi, která nesla hlavní tíži boje proti fašismu a jejíž vojáci v průběhu 2. světové války osvobodili většinu německých koncentráčních táborů, včetně Terezína a Osvětimi. Současně FŽO nic nenamítá proti návštěvě prezidenta země, na jejímž území došlo za 2. světové války k protižidovským pogromům takového rozsahu, že je musela brzdit i německá okupační moc. A nejen to, neprotestuje ani proti tomu, že sem má přijet prezident země, v jejímž parlamentu jen na nátlak ze zahraničí neprošlo uznání původce oněch pogromů za „bojovníky za svobodu Ukrajiny“. A aby to nebylo málo, FŽO nemá nic proti návštěvě nejvyššího představitele země, kde se dnes v masovém měřítku beztrestně veřejně pochoduje, hajluje a bojuje pod nacistickými symboly.

Jsou jen dvě možnosti. Buď jsem se zbláznil  já, nebo přišli o poslední zbytky zdravého rozumu ctihodní členové Federace židovských obcí.

Námět: Peter

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Točmistr
Točmistr
20. 12. 2014 12:05

Poslední zbytky zdravého rozumu ? A oni nikdy nějakej měli ? Vždyť ten jejich muzikál nikdy nemohl uspět: https://www.youtube.com/watch?v=EtjTsI5mw5g
Jinak doufám že si užijou svoje nový U-booty (rádi si hrajou navojáčky)
https://www.youtube.com/watch?v=1X7jR3wP-Z0

Béda
20. 12. 2014 12:22

OPět se ukazuje politický cynismus v plné parádě. Ti, jimž vděčí židé nejvíc nejsou pozváni, ti, kteří prováděli holocaust a jsou otevřeně antižidovští jsou vítáni. Při argumentaci, kterou předvádí reprezentace židovské obce by nemohli být zváni ani amíci, ani představitelé Izraele.

peter.
20. 12. 2014 12:24

V tej federácii židov by si mali prečítať toto .
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/minuta-ticha-za-vsechny-obeti-osvetimi-vyroci-271
a potom rozhodovať o tom,koho pozvať k pripomienke oswienčimských zločinov a koho nie.Keby ešte žil Demianuk,tak by asi radšej pozvali jeho, ako zástupcu RF.
Tento svet je zvrátený.

Sio
Sio
20. 12. 2014 13:34

No, tak to si plivnuli nejen na ty v koncentrácích zavražděné, ale i ty osvobozené předky. Ti by si ještě měli pamatoval, kdo je z těch koncentráků dostal. Nebýt Rusů, tak z nich dnes nezbyde nic, protože Němci by roznesli i Pindosy.

peter.
20. 12. 2014 14:30

Pod článkom sú síce len dva diskusné príspevky,ale aj z nich vyplýva,že názor samotných židov k tejto aktivite FŽO je odmietevý.
http://zidovskelisty.blog.cz/1412/federace-zidovskych-obci-se-stavi-proti-pozvani-putina-na-pietni-pripominku-mezinarodniho-dne-obeti-holokaustu

mirror
mirror
20. 12. 2014 14:35

Kdo přišel na bláznivý nápad konat u nás jakousi slavnost? Rusům musíme připadat jako zbabělá smečka lidí, kteří si nedokážou vážit ani svého vlastního života. Díky Rusům jsme byli třetí zemí, která poslala na oběžnou dráhu kosmonauta. Teď by naše panstvo nejraději Rusům vypovědělo válku.

Béda
20. 12. 2014 15:07

Jednou se na vzpomínkových slavnostech k holocaustu možná budou účastnit vedle sebe jenom zástupci mírumilovného židovského státu, Německa, Polska, západní nacistické Ukrajiny a slavnostní řeč budou mít představitelé různých organizací typu ukrajinské Svobody, pravého sektoru etc.

Přesně podle absurdního dramatu českého orwellovského dramatika, který aspiroval za svoji „humanitu“ na Nobelovu cenu míru.

Béda
20. 12. 2014 15:17

Doba už je natolik zvrácená a historická paměť vyzmizíkovaná, že kdyby žil velitel koncentračního tábora Osviětim, určitě by tam měl hlavní projev.

Alena
Alena
20. 12. 2014 15:50

když začal pád rublu, někdo měl dotaz, jak mohou pomoci Číňané. Zdá se , že pomáhají, a to takto:
Čína prohlásila, že pád rublu nijak neovlivní dvoustrannou dohodu o devizových swapech mezi Moskvou a Pekingem
http://rusvesna.su/third_world/1418977477

peter.
20. 12. 2014 19:39

Sio napsal Husté, zábavné. Zadať článok ako povinné čítanie nie len našim politikom.Donútiť ich aby sa nad ním zamýšľali,aby ho rozdiskutovali medzi sebou a vyvodili z neho závery.Už by bolo konečne na čase odhaliť totožnosť tých čo ženú svet do vojny a opýtať sa ich na plány ktoré s ľudstvom majú.Neverím totiž,že si títo ľudia neuvedomujú následky svojho konania.Treba ich zbaviť toho bohorovného pocitu vlastnej nedotknuteľnosti a toho,že môžu beztrestne ohrozovať ľudstvo a riskovať zánik sveta.A my všetci,celé ľudstvo by sme sa mali na chvíľu zastaviť,uvedomiť si všetky reálie a to,že nás,naše rodiny a všetkých ľudí bez ohľadu na politické… Číst vice »

peter.
20. 12. 2014 20:01

pre p.Irenu:
Ten Pjakin z 15.12. je výborný.Videl som ho na NWOO

igor
igor
20. 12. 2014 20:03

Amerika je země neomezených možností, to víme. Ale že jí povede donutit židy milovat Hitlera a Banderu, to by mě nikdy nenapadlo. Co je proti tomu přistání na Měsíci, že?

r.m.
r.m.
20. 12. 2014 23:13

Federace židovských obcí je estébáky prolezlá instituce určená jen k přerozdělování podvodně získaných dotací od Čechů Židům.
Sidon, Pavlát, ti na tom dělají. A Sidon, ten konvertitskej nadrženej prasák i Pavlát mají velkou spotřebu peněz, velkou…
http://www.cd89.cz/rebe-sidon-vola-po-valce-mezi-izraelem-a-palestinou
http://video.novinky.cz/video/doporucujeme/?videoId=39642&page=1
A především těch kašparů mají plný zuby mají jiný židovský skupiny – http://zidovskelisty.blog.cz/1412/sidon-opet-prekvapil

r.m.
r.m.
20. 12. 2014 23:39

šéf federace to dostal befelem od USrahellců…v diskusi na Židovských listech je popis

Sio
Sio
21. 12. 2014 8:55
peter.
21. 12. 2014 15:20

Na židovských listoch je uvedený tretí odkaz,v ktorom diskutujúci tvrdí,že reprezentácia Ruska je nežiadúca na spomienkovej slávnosti preto,že sa jedná o štát,ktorý sa podieľal na vzniku druhej sv.vojny.Na takúto hlúposť sa reagovať nedá, ak pravda človek nechce byť vulgárny.Radšej predložím ešte jeden odkaz,aby každému bolo zrejmé,koho FŽO podporuje.To,že svetom vládne nevďak je všeobecne známa vec ktorá nachádza odraz v porekadle “ Urob susedovi dobre,oserie ti plot“.
http://www.krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/7215-sokujici-zabery-proc-chteji-volynsti-cesi-z-ukrajiny-zpet-domu-podivejte-se-na-fotky-a-pochopite.htm

r.m.
r.m.
21. 12. 2014 16:08

peter. napsal

Na židovských listoch je uvedený tretí odkaz,v ktorom diskutujúci tvrdí,že reprezentácia Ruska je nežiadúca na spomienkovej slávnosti preto,že sa jedná o štát,ktorý sa podieľal na vzniku druhej sv.vojny.Na takúto hlúposť sa reagovať nedá, ak pravda človek nechce byť vulgárny.Radšej predložím ešte jeden odkaz,aby každému bolo zrejmé,koho FŽO podporuje.To,že svetom vládne nevďak je všeobecne známa vec ktorá nachádza odraz v porekadle “ Urob susedovi dobre,oserie ti plot“.
http://www.krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/7215-sokujici-zabery-proc-chteji-volynsti-cesi-z-ukrajiny-zpet-domu-podivejte-se-na-fotky-a-pochopite.htm

ony ŽL vydává Jelínkova pražská parta, kterou Sidonovci odstavili od žlabu. Kdyby ne, rychle by se zařadily k 5. koloně kolaborantů s nepřáteůi Čechů a Slováků.

Aleš
Aleš
21. 12. 2014 17:07

Obávám se, že se zbláznila velká část našeho národa. Kdybyste četli slovo starosty v obecních novinách u nás a udělali výzkum mezi lidmi, komu ten článek vadí(dostal hodně přes 600 hlasů ve volbách z 1300 právoplatných voličů, co přišli k volbám.) Schválně jsem mu přeposlal odkaz na video s živým vánočním stromem z Číny a zeptal jsem se ho, jestli by to byli schopni udělat lidé jen z donucení a ne v dobrovolné spolupráci. Odbyl mě kvákáním o spartakiádě, a jeho „moudřejší“ kolegyně paní radní si namlouvá, lidé u nás dřív podobným lžím také věřili. Jeden zajímavý postřeh. Lidé z… Číst vice »