Někdo tady přišel o rozum

Prohlášení Federace židovských obcí z 19. 12. 2014

Vzhledem k současné politické situaci považuje Federace židovských obcí v ČR  za nevhodnou návštěvu prezidenta Putina na vzpomínkových akcích u příležitosti Dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti 27. ledna 2015 v Praze a v Terezíně.

Důvodem, proč Rada FŽO v ČR přijala na svém zasedání 17. prosince 2014 velkou většinou toto usnesení, je skutečnost, že režim, který nastolil a ztělesňuje Vladimir Putin, nedodržuje mezinárodní dohody, je agresivní navenek a okupuje silou území sousedního státu. Přejeme si, aby veřejnost věděla, že s jeho pozváním do Prahy nemá FŽO v ČR nic společného.

Zdroj

Stanův komentář: Federace židovských obcí si nepřeje, aby se Dne památky obětí holokaustu zúčastnil prezident nástupnického státu po Sovětském svazu, zemi, která nesla hlavní tíži boje proti fašismu a jejíž vojáci v průběhu 2. světové války osvobodili většinu německých koncentráčních táborů, včetně Terezína a Osvětimi. Současně FŽO nic nenamítá proti návštěvě prezidenta země, na jejímž území došlo za 2. světové války k protižidovským pogromům takového rozsahu, že je musela brzdit i německá okupační moc. A nejen to, neprotestuje ani proti tomu, že sem má přijet prezident země, v jejímž parlamentu jen na nátlak ze zahraničí neprošlo uznání původce oněch pogromů za „bojovníky za svobodu Ukrajiny“. A aby to nebylo málo, FŽO nemá nic proti návštěvě nejvyššího představitele země, kde se dnes v masovém měřítku beztrestně veřejně pochoduje, hajluje a bojuje pod nacistickými symboly.

Jsou jen dvě možnosti. Buď jsem se zbláznil  já, nebo přišli o poslední zbytky zdravého rozumu ctihodní členové Federace židovských obcí.

Námět: Peter

Přejít do diskuze k článku 22 komentářů