Několik poznámek k uprchlíkům z Vladislavského sálu

Myslím, že reakce pana Mana přišla v pravý čas. Proti těm, kteří tu chtějí rozpoutat majdan, se musí postupovat tvrdě, bez okolků a bez naivního ustupování. Mezi samozvanými demokraty je velká část takových, kterým člověk podá pomocnou ruku a oni vám ji za to přinejmenším urvou. Nenechte se, prosím, mýlit, že tu proti nám stojí jen ekipa neškodných křiklounů. Zbabělí možná jsou. Ale stojí za nimi velké prachy ze zahraničí a jejich vlastních prebendy získané za posledních 29 let, u některých, jako je pan Kalousek či Štětina, již před převratem.

To je ve výsledku s mediální mocí mainstreamu nebezpečná a v souvislostech se zahraniční a bezpečnostní politikou až vražedná kombinace. Výsledky této disproporce a nátlaku těch křiklounů už se totiž projevily. Lidé, kteří se posledních 29 let zrovna nehřáli na výsluní, mají vyšší riziko, že tomu tlaku podlehnou, buďto ten tlak odnesou zdravotními komplikacemi nebo přímo zemřou, jako již se v několika vykřičených případech stalo. Navíc je zřejmé, že je nesouměřitelně vyšší riziko, že tomu tlaku podlehnou ti, na které je působeno než ti, kteří ten tlak působí.

Lidsky chápu takového pana Ondráčka, že kvůli starostem o zdraví a životy vlastní rodiny raději ustoupil. On neměl proti novodobé inkvizici moc šancí tohle ve zdraví svém či jeho rodiny ustát, obzvláště, když ho nepodržel vládní partner. Otázka je, co by se stalo, kdyby to ten vládní partner udělal. Zda by stejná inkvizice se nevrhla na něj. A já na tuhle otázku odpovím jinak. Další ustupování skončí Majdanem! A to nesmíme dopustit. A doufám, že jsou si toho PLNĚ VĚDOMI JAK NEJVYŠŠÍ ÚSTAVNÍ ČINITELÉ STÁTU (PREZIDENT A PŘEDSEDA VLÁDY) tak rozhodná část poslanců ve sněmovně, v lepším případě ústavní většina. Někteří vládní politici se podle mne naivně mylně domnívají, že když se tomu tlaku bude ustupovat a že se u toho bude proklamovat kladný postoj k EU, euroatlantickým západním hodnotám či k NATO, že jim žádné nebezpečí nehrozí. Jak dopadl před pár lety PROEVROPSKÝ prezident Ukrajiny Viktor Janukovyč? Jak dopadli ti, kteří mu sloužili?

Mocní, v jejichž zájmech se dnes dělají tzv. barevné revoluce, se kdysi nezastavili ani před vraždou prezidenta tehdejší supervelmoci USA, jistého JFK…

A myslíte, že by se dnes u nás něčeho štítili? Jak jinými slovy říká ve svém projevu pan prezident ČR o papoušcích a hlásných troubách těch mocných, nejenže neštítili, oni k tomu KONEČNÉMU ŘEŠENÍ ČESKÉ OTÁZKY přímo nabádají. Citovat příklady v tomto případě asi netřeba.

Podívejme se k našim bratrům na Slovensko. Pravděpodobně kvůli pokusu o změnu vlády bez skrupulí zavraždili vlastního mladého „nadějného novináře“ s přítelkyní. Přesně dle logiky uvedené v tomto článku Nikolaje Starikova.

Ještě to někomu nedochází? V roce 2012 odstoupila pod tlakem krajská radní v jihočeském kraji paní Baborová. Pár měsíců poté na ještě čitelném serveru Britské listy vyšel článek paní docentky Švihlíkové Výmar po česku. Popisuje skutečné mechanismy fašizace, nejen doprovodné jevy a ideologický balast a končí velkým výrokem světového génia, Alberta Einsteina. „Svět je nebezpečné místo, ne kvůli těm, kteří zlo páchají, ale kvůli těm, kteří to vidí a nedělají nic.“

Stále aktuální, viďte?

I podle vlastních životních zkušeností vím, že NIKDO nebude uchráněn před tímto zničujícím tlakem.

A vzhledem k vývoji ve světě a dění i posledních dnů tohle dostává další (ne)tušené rozměry. Mám na mysli i smysl cenzury mlčením v případě zásadního projevu prezidenta RF V. V. Putina.

Závěrečnou část projevu i s českými titulky si lze pustit ZDE.

Ještě jednou se ptám. Jaký má smysl v těchto souvislostech i v souvislostech jak s výsledky demokratických voleb, tak s našimi zájmy i v souvislosti s případnými dalšími riziky a hrozbami jakkoliv ustupovat křiklounům a vyděračům? Jaký má smysl dále křečovitě trvat na euroatlantických vazbách a tzv. západních hodnotách?

Podle mého žádný. Na rozdíl od našich životů nemají skutečný smysl samy o sobě. Dokonce je situace natolik vážná a tristní, že podle mého je jediný skutečný smysl a cíl naše hromadná sebevražda. A je jedno, zda jako cíl primární nebo jako součást tzv. kolaterálních ztrát, které dle slov Madeleine Albright prý za to stojí…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
10. 3. 2018 23:35

Ještě pro vzpomínku, napsal to moc hezky…
http://literarky.cz/blogy/petr-schnur/25473-rajko-in-memoriam
Ať shnijí v pekle loutkovodiči „Modré Milky“…

Aleš
Aleš
11. 3. 2018 0:05

http://www.novarepublika.cz/2018/03/z-hradu-zahrmelo-zeman-dal-najevo-ze.html !!! Nejen já, ale i slavnější pan Hájek vysekl poklonu ostrosti projevu prezidenta s tím, že s odstupem času i ještě doceníme.
http://www.novarepublika.cz/2018/03/blbi-nebo-navedeni-organizatori-nesmeji.html slovo slovutného psychiatra
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jiri-Ovcacek-pro-PL-Newsroom-CT24-To-je-stoka-ktera-lyncuje-kohokoli-kdo-ma-odlisny-nazor-527586
Oslovovat voliče protikandidáta. To už jsem v případě zelené politiky říkal dávno. Nicméně, na rozdíl od pana Ovčáčka si nemyslím,že by Ondráčkova omluva něčemu momentálně pomohla.

Aleš
Aleš
11. 3. 2018 1:43

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/465803-general-pavel-obdrzel-nejvyssi-americke-vojenske-vyznamenani.html
Na tohohle „chlapíka“ by mohli být uprchlíci z Vladislavského sálu náležitě hrdí. Jeho stupidita, vlezdoprdelkovství a užitečná idiocie vstříc neocons je tou nejdůležitější euroatlantickou hodnotou, kterou patrně vyznávají.
Lumíci jsou prostě pašáci.

Aleš
Aleš
12. 3. 2018 8:09