Skvělý projev zodpovědného prezidenta

Viděl jsem z Vladislavského sálu prchat poslankyni ODS a v jednom z našich nejkritičtějších údobí skoro už naši premiérku Němcovou jako poběhlici. To byla první osoba, která nesnesla prezidentovu kritiku našich médií, jež v podstatě už od sametu drží klandr výhradně jen našim panským stranám, a vytvářejí tak zcela neférovou a nedemokratickou situaci v oblasti ovlivňující veřejné mínění u nás.

Prezident o této situaci, jež je v tak těžkém rozporu s demokratickým požadavkem rovností možností pro všechny, ve svém inauguračním projevu promluvil, a zdá se téměř neuvěřitelné, že to musel být ze všech našich oficiálních osobností a politiků až on, který tak učinil. Ale stalo se, nu a zvěčnělá poslankyně ODS tuhle pravdu prostě neunesla.

A nebyla sama, s asi stometrovým odstupem od ní uháněli k východu z Vladislavského sálu další naši demokraté z TOP 09, ODS, KDU-ČSL a STAN, v doprovodu europoslance Pospíšila pokulhával zotavit se z téhle hrůzy na čerstvý vzduch i kníže Schwarzenberg. Protože on, prezident, jen si to představte, pojal do své neomalené kritiky médií nejen Bakalovo tiskové impérium složené z Respektu, Hospodářských novin a Akutuálně.cz, ale i ctihodnou Českou televizi, ve které on, i když ne tak úplně oficiálně, vykonává cosi jako funkci čestného předsedy.

Probohaživého, kam to spějeme, vyslovuje-li se takto veřejně a před celým národem pravda, jako by se vznášelo nad všemi těmi jednotlivci, dvojicemi i trojicemi, které prchaly uličkou přeplněného sálu z doslechu upřímných prezidentových slov, a mě napadlo, jak by bylo nádherné, kdyby tihle protestující svůj pochod nezastavovali, sešli Nerudovou ulicí do vnitřního města a pochodovali stále dál, přešli hranice naší země a zmizeli nám z očí a už se nám před nimi nikdy neukazovali.

Nikdo z poctivých lidí v tomto státě, tím jsem si jist, by po nich ani nevzdechl.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Punta
Punta
9. 3. 2018 16:26

Pěkný projev, ale rozhodně ne na prezidentskou inauguraci, nota bene v roce 2018. Na pana prezidenta mě mrzí, že nezná míru. A zřejmě ani rčení „orel much nelapá“.

racek
racek
9. 3. 2018 16:45

Projev byl skvělý, pohladil po duši, to tedy určitě, ale … k tomu „Orel much nelapá“ bych se připojil. Trošičku ubrat a opakovaně nejmenovat, obi stejně všichni ví o kom mluví. Ale že odejdou, jsem tušil předem. Jenom jsem si myslel, že ještě před projevem. No, alespoň jsme je viděli a navíc, potlesk byl ovšem velký.

Amenre
Amenre
9. 3. 2018 17:03

Na FB se už formuje skupina „Květiny díků pro Miroslavu Němcovou“ – je na blití si tam číst jejich diskuzi.

fajt
fajt
9. 3. 2018 18:45

http://www.pochoden2003.nazory.cz – 6.3. 2003 se na Václavském náměstí v Praze upáli Zdeněk Adamec na protest proti pravicové vládě a „demokratickému“ systému, kde nerozhodují občané, ale jenom peníze a moc – čest památce mladému muži, který byl čistým charakterem zkurvené doby. ..

Aleš
Aleš
9. 3. 2018 21:51

V diskusi jen krátce. Orel much nelapá. To je sice pěkné rčení, ale tentokrát k ničemu. Stojím za prezidentem a jeho projevem, jemné nuance v rozdílech (např. ohledně pana Ondráčka) vysvětlím později. Mám příznačnější přísloví. Orlů se bát nemusíš. Ale slepice jsou strašné. Tak dlouho si budete říkat, to jsou jenom mouchy, až to skončí Majdanem. Naopak radím prezidentovi ještě přiostřit. Stan snad brzy otiskne moji dnešní reakci na článek pana Mana. Rusové i Ukrajinci takovým mouchám ustupovali tak dlouho, až mnohé z nich upálili v Odděse, jiné povraždili na Donbase, jiné v Kyjevě.. A jak tomu předejít? Neustupovat. A… Číst vice »

fajt
fajt
10. 3. 2018 17:15
fajt
fajt
10. 3. 2018 18:51